Práce a úspěchy našich žáků

Recitační přehlídka Nahlas i potichu 1

Recitační přehlídka Nahlas i potichu

Datum: 14. 4. 2024

Možná si ještě vzpomenete na loňský úspěch našeho žáka Tadeáše Oplatka v recitační soutěži Slánka a následně i v krajské kole této soutěže. Tadeáš tehdy s přehledem zvítězil a my na něj mohli být pyšní. Na svoje recitační úspěchy navázal i letos.

Turnaj O MANDARINKOVOU MÍSU

Datum: 6. 3. 2024

Ve středu 21. 2. 2024 se žáci 3., 4. a 5. ročníku ( Šedivá, Uharček, Pešek, Buchta, Čermáková, Hrdlička, Lamerová, Marvan, Strasevskij, Tůma, Vlk, Zobina) zúčastnili turnaje ve vybíjené, který probíhal ve Slaném na třetí základní škole.

Malý velký hrdina Vojta. S jedním zdravým okem byl nejlepším hráčem turnaje 1

Malý velký hrdina Vojta. S jedním zdravým okem byl nejlepším hráčem turnaje

Datum: 1. 2. 2024

Svět miluje velké hrdiny. Jejich činy a dílo fascinují masy. Ale co malí hrdinové, mají i oni místečko na slunci? Naštěstí někdy ano a obyčejní lidé často uroní slzičku nad tím, co dokázali. Jako třeba Vojta Pešek z Vinařic u Kladna.

Turnaj ve vybíjené ve Slaném

Datum: 30. 1. 2024

Členky kroužku paní učitelky Pekové – děvčata z 6. a 7. třídy - reprezentovaly školu na turnaji ve vybíjené a obsadily krásné 2. místo. GRATULUJEME!

Slánská míle 2023

Datum: 6. 10. 2023

Závod v běhu Slánská míle je sportovní událost, které se naše škola pravidelně účastní. Letos školu reprezentovalo 12 sportovců ze 4. - 8. třídy. Na stříbrnou medaili dosáhla Sofie Lamerová z 5. třídy. Matyáš Mišik (6. třída), Nicol Čepická a Natálie Mišiková (8. třída) se umístili v první desítce.

Panenky pro UNICEF 1

Panenky pro UNICEF

Datum: 2. 7. 2023

Před Vánocemi přišli žáci druhého stupně s nápadem, že by rádi pomohli dětem, které jejich pomoc potřebují. Zapojili jsme se tedy do projektu organizace UNICEF – „Vyrob panenku". Do projektu se zapojili v hojném počtu žáci, učitelé i rodiče.

Výtvarné soutěže 1

Výtvarné soutěže

I letos se naši žáci zúčastnili několika výtvarných soutěží. V únoru to byl 51. ročník MDVV Lidice 2023 a Krkonoše očima dětí.

Vybíjená Libušín 19. 6. 2023

Datum: 21. 6. 2023

V letošním roce startovali na tradičním turnaji v Libušíně netradičně nejen mladší, ale i starší žáci. V mladší kategorii soutěžilo 8 družstev, ve starší 6 družstev. Oba týmy bojovaly ve finále se školou Zlonice.

Libušín – fotbalové turnaje 1

Libušín – fotbalové turnaje

Datum: 18. 6. 2023

Druhý červnový týden byl ve znamení fotbalových turnajů. Naši žáci (a některé žákyně) se zúčastnili turnajů v Libušíně ve třech věkových kategoriích.

Sportovní den mládeže s TAJV ve Vinařicích 1

Sportovní den mládeže s TAJV ve Vinařicích

Datum: 4. 6. 2023

Ve středu 24.5.2023 se uskutečnil 1. ročník národní soutěže Sportovní den mládeže s TAJV ve Vinařicích na venkovním fotbalovém hřišti SK Vinařice pro žáky základní školy. Sportovní akce TAJV ve Vinařicích patřila mezi 250 semifinálových turnajů v České republice.

Matematický klokan  2

Matematický klokan

Datum: 9. 5. 2023

Matematický klokan je soutěž, která má za cíl podporovat zájem dětí o matematiku a rozvíjet jejich schopnosti v této oblasti. Každý rok se do ní zapojí tisíce dětí z celé
republiky, včetně naší školy.

Krajské kolo recitační soutěže 1

Krajské kolo recitační soutěže

Datum: 26. 4. 2023

Nedávno jsme vás na našich webových stránkách informovali o úspěchu Tadeáše Oplatka, žáka 8. třídy, který ve své kategorii zvítězil v okresním kole recitační soutěže Slánka.

RECITAČNÍ PŘEHLÍDKA “NAHLAS I POTICHU” A RECITAČNÍ SOUTĚŽ “SLÁNKA” 1

RECITAČNÍ PŘEHLÍDKA “NAHLAS I POTICHU” A RECITAČNÍ SOUTĚŽ “SLÁNKA”

Datum: 28. 3. 2023

V průběhu třetího březnového týdne se žáci vinařické školy zúčastnili hned dvou recitačních soutěží.

Olympiáda AJ 1

Olympiáda AJ

Datum: 24. 3. 2023

Tak jako každý rok se vybraní žáci ze 6. – 9. třídy se zúčastnili školního kola olympiády v anglickém jazyce. Na ty, kteří nejlépe zvládli písemnou část, čekala ještě část ústní, tedy konverzace a popis obrázku.

Finanční gramotnost 1

Finanční gramotnost

Datum: 11. 2. 2023

V letošním školním roce se koná 12. ročník Soutěže Finanční gramotnost podpořen MŠMT ČR. Školních kol, která se konala 12. 10. - 16. 12. 2022 se u nás zúčastnili vybraní žáci ze druhé třídy a nadpoloviční většina žáků ze třídy páté.

Slánská míle

Datum: 26. 9. 2022

Po dvouleté přestávce jsme se vydali na běžecký závod Slánská míle. Školu reprezentovalo 20 sportovců od 4. do 9. třídy. Všichni si užili hezký závod a dva naši borci - Sofie Lamerová a Adam Tůma ze 4. třídy dokonce vybojovali stříbrné medaile. Děkujeme a gratulujeme!

Hráli jsme divadlo

Datum: 4. 7. 2022

Odpověděli jsme na výzvu: Hledá se odvážná třída, která by secvičila krátkou pohádku Chyťte pytláka z knihy Obrázkové pohádky a předvedla ji 10.6. 2022 na literárním festivalu Svět knih v Praze. Byli jsme vybráni a pustili jsme se do nácviku.

Mezinárodní zkouška z AJ 1

Mezinárodní zkouška z AJ

Datum: 22. 6. 2022

Chtěli bychom se s Vámi podělit o velký úspěch tří žáků našeho 9. ročníku.

Turnaj v malé kopané – kategorie mladší žáci

Datum: 16. 6. 2022

Dne 9. června 2022 se mladší žáci vydali pěšky na turnaj do ZŠ Libušín v malé kopané. Už v úvodu jsme cítili drobný tlak na úspěch Vždyť starší žáci o dva dny dříve zvítězili a ve vybíjené následující den obě naše družstva brala nejvyšší příčky, tedy zlato a stříbro.

Libušín 22

Libušín 22

Naši starší chlapci vezli do Libušína putovní pohár z minulého turnaje se slovy: „Přivezeme ho zpátky“. A skutečně přivezli. Vyhráli všechny zápasy a získali i 2 individuální ceny. Cenu pro nejlepšího brankáře si přivezl Jakub Vojtíšek, cenu pro nejlepšího střelce Adam Feřtek.

Vybíjená

Vybíjená

Ve středu 8. 6. 2022 se po dvouroční pauze opět uskutečnil turnaj ve vybíjené.

Soutěž mladých cyklistů

Datum: 14. 5. 2022

V pondělí 9. 5. 2022 se naši žáci zúčastnili okresního kola DOPRAVNÍ SOUTĚŽE MLADÝCH CYKLISTŮ, která se konala na Sportovním gymnáziu a na dětském dopravním hřišti Brjanská v Kladně.

Ohlédnutí za 10. ročníkem soutěže ve FINANČNÍ GRAMOTNOSTI 2021 1

Ohlédnutí za 10. ročníkem soutěže ve FINANČNÍ GRAMOTNOSTI 2021

Datum: 9. 5. 2021

Ve školních kolech soutěžilo 15 000 žáků. Z nejlepších jednotlivců vznikla školní družstva, která pak soutěžila v okresních kolech, v případě postupu i v kolech krajských a následně v celostátním finále.