Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zápis do 1. ročníku 2020/2021

Příspěvky

Hromadné oznámení o přijetí do 1. ročníku 2020

2. 5. 2020

document-page-001.jpg

 

Info k zápisu

1. 4. 2020

zapis_poutac-page-001.jpg

 

Informace k zápisu 2020/2021

30. 3. 2020

Zápis do I. třídy ZŠ pro rok 2020/2021 musí dle zákona znovu absolvovat každé dítě, jehož zákonný zástupce v loňském školním roce žádal o odklad školní docházky a bylo mu vyhověno. Dále se ze zákona povinně týká každého dítěte, které nejpozději k 31. 8. 2020 dosáhne 6. roku věku.

Ve smyslu mimořádných opatření a minimalizace osobního kontaktu proběhne zápis pouze distančně předáním dokumentace potřebné k přijetí dítěte (včetně dokumentace ze školského poradenského zařízení) škole.

Zákonný zástupce žádá buď o přijetí dítěte do základního vzdělávání, nebo o odklad školní docházky.

1. Zákonný zástupce, který žádá o přijetí dítěte k základnímu vzdělávání, vyplní níže uvedené dokumenty:

  • Žádost o přijetí dítěte k základnímu vzdělávání s výzvou k nahlédnutí do spisu
  • Zápisový list žáka
  • Souhlas se zpracování údajů

2. Zákonný zástupce, který žádá o odklad nástupu dítěte do základního vzdělávání, dodá dle zákona 2 doporučující potvrzení

a) doporučující posouzení příslušného ŠPZ (PPP, SPC)
b) doporučující posouzení odborného lékaře nebo klinického psychologa

a vyplní níže uvedené dokumenty:

  • Žádost o odklad s výzvou k nahlédnutí do spisu
  • Souhlas se zpracování údajů

Veškeré dokumenty si můžete stáhnout zde

Pokud zákonný zástupce žádá o odklad a nemá vyřízeno doporučující posouzení ŠPZ, bude s ním přerušeno správní řízení a opětně zahájeno až po dodání požadovaných dokladů.

Zákonný zástupce předá vyplněné formuláře a požadované doklady pověřenému pracovníkovi ZŠ osobně ve dnech 14. – 16. 4. 2020 vždy mezi 8:00 – 17:00 hod, kdy zároveň proběhne kontrola OP zákonného zástupce a rodného listu dítěte. Z bezpečnostních důvodů proběhne předání dokumentů oknem kanceláře hospodářky školy (budova 1. stupně ZŠ, okno je označeno). Prosíme všechny, aby v případě setkání s jinými osobami před školou od nich dodržovali minimálně dvoumetrový odstup a chránili se rouškou.

V případě, že se nemůžete z jakýchkoliv důvodů (nemoc, karanténa…) k zápisu do ZŠ v uvedeném termínu dostavit, kontaktujte nás telefonicky na 736 752 158 nebo mailem na reditel@skolavinarice.cz, domluvíme se na jiném postupu. Děkujeme.

Vedení školy

 

OPATŘENÍ K ZÁPISU

26. 3. 2020

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vydává v souvislosti s mimořádnými opatřeními vlády k ochraně obyvatelstva v souvislosti s koronavirem a onemocněním COVID-19 opatření k organizaci zápisů k povinné školní docházce pro školní rok 2020/2021. Zápisy budou probíhat v dubnu a bez osobní přítomnosti dětí ve škole.

Zápisy k povinné školní docházce proběhnou v souladu s právními předpisy, ale s upuštěním od některých tradičních postupů. Uskuteční se v termínu dle školského zákona, tedy v termínech od 1. dubna 2020 do 30. dubna 2020.

Dobu zápisu do prvního ročníku základního vzdělávání stanoví ředitel školy, a to v souladu se školským zákonem (§ 36 odst. 4).

DALŠÍ INFORMACE OBDRŽÍTE PŘÍŠTÍ TÝDEN.

 

OPATŘENÍ K ZÁPISŮM DO ZŠ PRO ŠKOLNÍ ROK 2020/2021

26. 3. 2020

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vydává v souvislosti s mimořádnými opatřeními vlády k ochraně obyvatelstva v souvislosti s koronavirem a onemocněním COVID-19 opatření k organizaci zápisů k povinné školní docházce pro školní rok 2020/2021. Zápisy budou probíhat v dubnu a bez osobní přítomnosti dětí ve škole.

Zápisy k povinné školní docházce proběhnou v souladu s právními předpisy, ale s upuštěním od některých tradičních postupů. Uskuteční se v termínu dle školského zákona, tedy v termínech od 1. dubna 2020 do 30. dubna 2020.

Dobu zápisu do prvního ročníku základního vzdělávání stanoví ředitel školy, a to v souladu se školským zákonem (§ 36 odst. 4).

DALŠÍ INFORMACE OBDRŽÍTE PŘÍŠTÍ TÝDEN.

 

Kritéria pro přijetí do ZŠ

3. 3. 2020

document-page-001.jpg

 

Formuláře k zápisu

18. 3. 2019

Rodiče musí vyplnit buď  

  • žádost o přijetí + souhlas se zpracováním osobních údajů a souhlas s pořízením písemností osobní povahy (na jednom listu) +  zápisový list žáka, nebo 
  • žádost o odklad + souhlas se zpracováním osobních údajů a souhlas s pořízením písemností osobní povahy (na jednom listu)

Zápisový list žáka

Žádost o přijetí dítěte k základnímu vzdělávání

Žádost o odklad

Souhlas se zpracováním údajů 

 

 

Informace pro rodiče k zápisu do 1. třídy

18. 3. 2019

Informace pro rodiče k zápisu do 1. třídy - co by dítě mělo umět před zápisem do školy a jak mu mohou rodiče pomoci, si můžete stáhnout kliknutím na tento odkaz.

 

Kritéria pro přijetí žáka

14. 3. 2019

Kritéria pro přijetí žáka do prvního ročníku jsou ke stažení kliknutím na tento odkaz.

 

Pro rodiče budoucích prvňáčků

20. 10. 2018