Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přehrávky 16. 6.

8. 7. 2015

Vyvrcholením celoroční činnosti hudebních kroužků flétny a kytary paní uč. M. Krchovové a paní uč. V. Katič bylo dne 16.6. 2015 vystoupení jednotlivých členů.

Před čtvrtou hodinou odpolední se začala postupně v učebně hudební výchovy zaplňovat místa pro diváky. Pozvání na tyto přehrávky přijali nejen rodiče, ale u některých žáků i další rodinní příslušníci. Nakonec byla zaplněna všechna připravená místa. Pro účinkující to byl slavnostní den. Někteří vůbec poprvé vystupovali před obecenstvem. Právě nyní měli předvést ukázku toho, co se během školního roku poctivým cvičením naučili.

Jako první vystoupili sólisté za klavírního doprovodu p.uč. Krchovové: Pavel Bednář – kytara, Ondřej Divoký – kytara, Ellen Divoká –flétna. Po nich následovalo vystoupení žáků p.uč.Katič, kteří zahráli na flétnu několik lidových písní a drobných skladeb. Byli to: Štěpán Holub, Adéla a Linda Citoríkovy, Lucie Kaiserová, Nela Jelínková, Kateřina Kulhánková, Kateřina Laštovičková, Hedvika Hujerová a Tomáš Ploch. Každý z nich zahrál jednu píseň sólově a další pak ve skupinkách. Na závěr svého vystoupení zahráli společně dvě skladby, z kterých měli největší obavy. Ale i když to byly dvojhlasy, zvládli je bez chybičky.

Na počátku bylo trochu nervozity a obav, všem se však vystoupení vydařilo a mohli být na sebe právem pyšní. Proto také byli po zásluze odměněni potleskem spokojeného obecenstva. Příští školní rok budeme určitě v této činnosti pokračovat.

V.Katič

 

Náhledy fotografií ze složky Přehrávky 16. 6. 2015