Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zájmové kroužky - školní klub

Příspěvky

1. výlet turistického kroužku v sobotu 7. 11. 2015

9. 11. 2015

Máme za sebou první letošní výlet. Ranní déšť asi některé odradil a na sraz nedorazili. Jeli jsme tedy jen 4, což byla škoda, protože jsme si pro malý počet nemohli zahrát některé hry. Jeli jsme autobusem do Lán, kde jsme navštívili muzeum T. G. Masaryka. Mnozí z nás se tedy dozvěděli, proč jsme slavili minulý týden (28. října) státní svátek. Po zajímavém vyprávění paní průvodkyně a vyplňování pracovních listů, jsme si prohlédli expozici. Nejvíce nás zaujaly předměty z doby první republiky např. hračky, lyže, vybavení domu atd. 
Na zpáteční cestu jsme vyrazili pěšky, zastavili jsme se ve vyhlášené cukrárně v Tuchlovicích, kde jsme se posilnili. Cestu domů přes Srby, Sv. Jiří a Libušín jsme si zpestřili hrou DESÍTKA a vyhráli několik bonbonů. Dominik, který nejlépe zvládl otázky zaměřené na postřeh, získal ještě sladkou odměnu navíc.
Výlet se vydařil, dokonce jsme si užili i sluníčko.

Příští akce bude v sobotu 12. 12. 2015 !
Společně jsme naplánovali výlet více poznávací než „chodící“. Tešte se!
Vše se včas dozvíte, každopádně si na tento termín nic neplánujte, ať nepřijdete o plno zážitků a legrace!

J. Maříková

 

Přehrávky 16. 6.

8. 7. 2015

Vyvrcholením celoroční činnosti hudebních kroužků flétny a kytary paní uč. M. Krchovové a paní uč. V. Katič bylo dne 16.6. 2015 vystoupení jednotlivých členů.

Před čtvrtou hodinou odpolední se začala postupně v učebně hudební výchovy zaplňovat místa pro diváky. Pozvání na tyto přehrávky přijali nejen rodiče, ale u některých žáků i další rodinní příslušníci. Nakonec byla zaplněna všechna připravená místa. Pro účinkující to byl slavnostní den. Někteří vůbec poprvé vystupovali před obecenstvem. Právě nyní měli předvést ukázku toho, co se během školního roku poctivým cvičením naučili.

Jako první vystoupili sólisté za klavírního doprovodu p.uč. Krchovové: Pavel Bednář – kytara, Ondřej Divoký – kytara, Ellen Divoká –flétna. Po nich následovalo vystoupení žáků p.uč.Katič, kteří zahráli na flétnu několik lidových písní a drobných skladeb. Byli to: Štěpán Holub, Adéla a Linda Citoríkovy, Lucie Kaiserová, Nela Jelínková, Kateřina Kulhánková, Kateřina Laštovičková, Hedvika Hujerová a Tomáš Ploch. Každý z nich zahrál jednu píseň sólově a další pak ve skupinkách. Na závěr svého vystoupení zahráli společně dvě skladby, z kterých měli největší obavy. Ale i když to byly dvojhlasy, zvládli je bez chybičky.

Na počátku bylo trochu nervozity a obav, všem se však vystoupení vydařilo a mohli být na sebe právem pyšní. Proto také byli po zásluze odměněni potleskem spokojeného obecenstva. Příští školní rok budeme určitě v této činnosti pokračovat. 

V.Katič

 

Turistický kroužek - spaní

22. 6. 2015

Naše poslední letošní akce turistického kroužku byla netradiční. V pátek odpoledne jsme se sešli ve škole, vybaveni spacáky a karimatkami. Čekala nás noc pod širákem, kterou jsme vzhledem k počasí vyměnili za noc pod střechou (v útulné družině).

Nejdříve jsme si uchystali ležení, pak došli do lesa pro dříví a opekli si, co nám maminky nachystaly. Sportováním na hřišti nám zase vyhládlo, proto jsme se posilnili druhou večeří. Počkali jsme, až se úplně setmí, a odvážně vyrazili na stezku odvahy. Úkolem bylo zdolat cestu, kterou ukazovaly svíčky. Všichni se zúčastnili, což stvrdili svým podpisem. Plni dojmů jsme šli velmi pozdě spát, proto nám paní učitelky odpustily slibovanou ranní rozcvičku. Balení spacáků nám moc nešlo, ale to chce cvik. Po snídani jsme vyrazili domů (někteří možná do postele).

NAŠI MILÍ TURISTÉ, PŘEJEME VÁM KRÁSNÉ PRÁZDNINY PLNÉ ZAJÍMAVÝCH VÝLETŮ A ZÁŽITKŮ!

 

Turistický kroužek na Okoři

22. 5. 2015

Náš dubnový výlet na Okoř byl velmi povedený. Počasí jsme měli přímo letní. Vlakem jsme dojeli do Zákolan, pak jsme vyrazili pěšky na Okoř. Na konci cesty už nás bolely nohy, ale dětské hřiště nás vzpružilo na poslední metry. Svačina a zmrzlina byly zaslouženou odměnou. Po prohlídce hradu jsme si užívali sluníčka na louce pod hradem, kde bylo několik pouťových atrakcí, které jsme samozřejmě vyzkoušeli. Čekání na autobus jsme si zkrátili fotbalem, skákáním přes švihadla a míčovými hrami.

 

Vinařická horka 16. 5. 2015

20. 5. 2015

V sobotu 16. 5. turisté podnikli další výpravu, tentokrát do nejbližšího okolí. Vyrazili jsme na Vinařickou Horku, kde děti ve skupinách plnily různé tábornické úkoly.

Děti stavěly stan, do stanu pro dva se vešlo i 13 lidí! Pak bylo potřeba rozdělat oheň, na kterém 2 skupiny vařily buřt guláš. Byl výborný! Vzájemně jsme ochutnávali. Přestože jsme si ho dali i k svačině, kotlíky byly bezedné a někteří dokonce vzali vzorek rodičům domů.

Dále děti luštily šifru napsanou Morseovou abecedou, naučily se orientovat v mapě a poznávaly základní topografické značky. Kimova hra procvičila paměť, zdolání vrcholu Horky zase naše svaly.

Na závěr výletu jsme si ještě zahráli hokej s přírodními hokejkami. Česko hrálo proti Kanadě, moderátorky byly výborné a Česko na Vinařické Horce zvítězilo.

Celý den děti vyřezávaly svými kapesními nožiky, byly moc spokojené. Podívejte se na naše fotky!

Už se těšíme na další akci (tento školní rok již poslední) a to již 13. 6. 2015.

Bližší informace se včas dozvíte. smiley

 

AEROBIK + POSILOVÁNÍ a KRUHOVÝ TRÉNINK

15. 4. 2015

 

Zdravotní kroužek a záchranáři z ČČK

23. 3. 2015

Dnes nás navštívili dobrovolní záchranáři z ČČK a ukázali nám, jak správně poskytnout první pomoc. Dětem se to moc líbilo, velmi dobře pracovaly, a proto máme slíbenou ještě jednu návštěvu, před soutěží Mladý zdravotník. smiley

Podívejte se na fotografie. 

 

Výlet turistického kroužku do Prahy

3. 3. 2015

V sobotu jel turistický kroužek na výlet do Prahy do Království železnic. Jeli jsme vlakem, metrem a pěško-busem. Království železnic bylo velké a hezké. Dostali jsme pracovní listy a po jejich správném vyplnění jsme od Lipánka dostali létající talíř s logem Království železnic. Všem se nám to tam strašně líbilo. Byly tam modely České republiky, Prahy a krajů.

Anna Burianová, 6. třída

 

Seminář WU-SHU

25. 2. 2015

Dnes jsme se na kroužku Kruhového tréninku a aerobiku s posilováním naučili zase něco nového. Protože jsme si všichni pořídili hned ze začátku stejná tréninková trička s nápisem WU-SHU, tak nás zajímalo, o co vlastně jde. 
Seminář pro nás připravil instruktor Chen Tai Ji ve spolupráci s naší paní učitelkou. Zjistili jsme, co je podstatou bojového umění, vyzkoušeli jsme si základní techniku kopů a úderů a zabrousili jsme i formou otázek k historii čínských bojových umění. 

Seminář nás bavil a parádně jsme se vyřádili. Bylo to super! Podívejte se na fotky! smiley

 

Návštěva Pečovatelského domu

8. 12. 2014

Dnes jsme s dětmi v rámci Zdravotního kroužku navštívili Pečovatelský dům ve Vinařicích, kde jsme potěšili babičky a dědečky zpěvem, hrou na flétnu a kytaru, a také jsme jim ukázali, co jsme se naučili na kroužku, a rozdali přáníčka. Všem se moc to moc líbilo a i slza ukápla. smiley

Podívejte se na fotografie.