Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zájmové kroužky - školní klub

Příspěvky

Zakončení zdravotního kroužku

26. 5. 2016

Podívejte se na fotky zde, jak jsme úspěšně zakončili zdravotní kroužek  s členkami ČČK a společnou oslavou 1. a 2. místa na soutěži.smiley

 

Příprava na soutěž Mladý zdravotník

18. 5. 2016

Podívejte se zde na fotky, jak se děti pomocí školení z ČČK připravovaly na soutěž Mladý zdravotník. smiley

 

Turistický kroužek v Lužné u Rakovníka

12. 5. 2016

Za nádherného letního počasí jsme v sobotu 7. 5. 2016 jeli s turistickým kroužkem na výlet do Lužné u Rakovníka. V železničním muzeu jsme se svezli úzkokolejkou, viděli parní lokomotivy, model železnic, prezidentský vagón, pivovarnický vůz, restaurační vagón a mnoho dalších zajímavostí. Po cestě do Řevničova jsme hráli hry, největší úspěch měla oblíbená „DESÍTKA“. Čekání na vlak jsme si zkrátili anglickým slovním fotbalem.

Výlet se moc vydařil, bylo to hezké zakončení výletování v tomto školním roce. V červnu už výlet nestihneme, jednu sobotu nás čeká dětský den a další sobotu jsou některé třídy na svých  třídních  výletech.

Věřím, že se v příštím školním roce najdou zájemci, kteří se na jednu sobotu v měsíci vzdají počítače a vyrazí poznávat okolí.  
J. Maříková

Další fotografie naleznete zde.

20160507_102915.jpg

 

Kroužek POHYBOVÝCH ŠIKULŮ

13. 4. 2016

Kroužek POHYBOVÝCH ŠIKULŮ začal fungovat od poloviny března pod vedením Jitky Komárkové, učitelky TV. Předškolní děti chodí jednou týdně cvičit do tělocvičny ZŠ a rozvíjejí své pohybové schopnosti. 

Podívejte se, jak dneska ŠIKULÍNI cvičili s pomůckami.

wp_20160412_006.jpg

 

Škola nanečisto

5. 4. 2016

4. 4. 2016 začal kroužek pro děti, které příští rok nastupují do 1. třídy naší školy,  Škola nanečisto. Paní učitelka Lenka Crhová přivítala předškoláky v jejich budoucí třídě. Tématem první hodiny bylo povídání s pohádkou. Děti prokázaly velké znalostí českých pohádek a děj Červené Karkulky dokázaly bez problémů sestavit z připravených kartiček s obrázky. Poté  jednotlivé části děje vybarvovaly. Těšily se, že si zbylé obrázky vybarví doma. smiley

 

Zdravotní kroužek na společenské akci ČČK

20. 3. 2016

Podívejte se na fotografie ze společenské akce ČČK, které se zúčastnili i žáci ze zdravotního kroužku. smiley

 

Výlet turistického kroužku - TECHMANIE Plzeň

14. 3. 2016

V sobotu 12. 3. 2016 jsme v rekordním počtu vyrazili na výlet do plzeňské Techmanie. Dlouhá cesta nám dobře utekla v luxusním autobusu Student Agency, kde jsme koukali na filmy, hráli hry a ještě k tomu dostali horkou čokoládu. V Techmanii jsme si po skupinkách vyzkoušeli různé interaktivní exponáty. Bylo jich tam skutečně mnoho např. hrátky s vodou, měření rychlosti běhu, potopená loď, ze které jsme se museli dostat ven. Každý si přišel na své. Někteří se stihli zúčastnit soutěže a vyhráli drobné ceny. Jiní stateční dobrovolníci se aktivně zapojili do show. Uvidíte na fotkách.

Další výlet plánujeme na 2. 4. 2016. POZOR, původní termín je změněn!

 

Výlet turistického kroužku

17. 1. 2016

V sobotu 9. 1. 2016 jsme vyrazili vlakem na výlet do Prahy. Šli jsme z Dejvic přes Pražský hrad, Malou Stranu, Karlův most na Staroměstské náměstí. Po cestě jsme hledali nápisy v angličtině. Kdo jim rozuměl, dostal sladkou odměnu. Byli jsme překvapeni, že angličtina byla doslova na každém kroku. Na Staroměstském náměstí jsme podle pracovního listu plnili úkoly týkající se orloje. Po přehlídce apoštolů jsme šli do Muzea čokolády. Čekala nás prohlídka muzea a ukázka výroby pralinek s ochutnávkou. Vyzkoušeli jsme různé druhy výborných čokolád. Ve vlaku cestou domů jsme luštili křížovku o Praze, všichni jsme to zvládli. Dnes jsme se hodně informací dozvěděli a taky jsme si pořádně zamlsalismiley​. 

Výborná akce, příští výlet bude 12. března (v únoru jsou jarní prázdniny).

PŘIDEJTE SE K NÁM!

J. Maříková

 

Zdravotnický kroužek v pečovatelském domě 2015

14. 12. 2015

Zdravotní kroužek byl dnes, jako každý rok, potěšit babičky a dědečky v Pečovatelském domě ve Vinařicích. Podívejte se na přiložené fotografie. smiley

 

1. výlet turistického kroužku v sobotu 7. 11. 2015

9. 11. 2015

Máme za sebou první letošní výlet. Ranní déšť asi některé odradil a na sraz nedorazili. Jeli jsme tedy jen 4, což byla škoda, protože jsme si pro malý počet nemohli zahrát některé hry. Jeli jsme autobusem do Lán, kde jsme navštívili muzeum T. G. Masaryka. Mnozí z nás se tedy dozvěděli, proč jsme slavili minulý týden (28. října) státní svátek. Po zajímavém vyprávění paní průvodkyně a vyplňování pracovních listů, jsme si prohlédli expozici. Nejvíce nás zaujaly předměty z doby první republiky např. hračky, lyže, vybavení domu atd. 
Na zpáteční cestu jsme vyrazili pěšky, zastavili jsme se ve vyhlášené cukrárně v Tuchlovicích, kde jsme se posilnili. Cestu domů přes Srby, Sv. Jiří a Libušín jsme si zpestřili hrou DESÍTKA a vyhráli několik bonbonů. Dominik, který nejlépe zvládl otázky zaměřené na postřeh, získal ještě sladkou odměnu navíc.
Výlet se vydařil, dokonce jsme si užili i sluníčko.

Příští akce bude v sobotu 12. 12. 2015 !
Společně jsme naplánovali výlet více poznávací než „chodící“. Tešte se!
Vše se včas dozvíte, každopádně si na tento termín nic neplánujte, ať nepřijdete o plno zážitků a legrace!

J. Maříková