Jdi na obsah Jdi na menu
 


Projekt „ZŠ Vinařice čte a učí se anglicky“

1. 7. 2015

vyzva56.png          Je mi potěšením, že mohu všem příznivcům naší školy sdělit, že naše škola získala dotaci z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost na projekt, který jsme nazvali „ZŠ Vinařice čte a učí se anglicky“, registrační číslo CZ.1.07/1.1.00/56.0416. Projekt je zaměřen na rozvoj čtenářské gramotnosti v hodinách češtiny a jazykové pobyty žáků i učitelů v Anglii.
     Čtenářskou gramotnost a pozitivní vztah ke čtení a knihám vůbec budeme u žáků rozvíjet v českém jazyce v 2. – 9. ročníku. V každém z těchto ročníků budeme v hodinách českého jazyka a literatury zavádět tzv. čtenářské dílny, budeme nakupovat nejen knihy v papírové podobě, ale i elektronické čtečky knih a doufáme, že se nám tak ke čtení podaří přitáhnout i ty žáky, kteří jsou zásadně ovlivněni technickými vymoženostmi dnešní doby a s klasickou knihou se až tak moc nekamarádí. smiley
     Zahraniční jazykově-vzdělávací pobyt v Anglii se uskuteční pravděpodobně v měsíci říjnu příštího školního roku a zúčastní se ho 40 vybraných žáků naší školy a 4 pedagogové jako doprovod. Celý zájezd včetně cesty, ubytování, stravování, výletů, vstupů do objektů a 9 hodin výuky angličtiny v britské škole budou mít všichni žáci zcela ZDARMA!
     Poslední částí projektu je dvoutýdenní jazykový kurz pro vyučující anglického jazyka v Anglii, který se pravděpodobně uskuteční o prázdninách.  I paní učitelky budou mít všechno hrazeno z projektu.
A to nejlepší na konec! Na tento projekt jsme získali celkovou částku přes 971 000 Kč.

Vedení školy