Jdi na obsah Jdi na menu
 


Feedback žáků na film Zkažená mládež

13. 10. 2014

Vybrané recenze k filmu

 
Šikana - každý to slova slyšel, 90 % procent lidí se s ní setkalo ať už v jakékoliv formě. Ilmar Raag nám podává krutou sondu do estonské školy, kde se celá třída vzbouřila proti jednomu chlapci jménem Joosep, který se stal terčem nejdříve žertů a poté neúprosné šikany. I když je od začátku jasné kam snímek směřuje, tak se jedná o velký filmový zážitek, který ve vás zanechá velmi hluboký vnitřní pocit a donutí k zamyšlení ty, kteří podobné věci dělali či dokonce dělají. Člověku se ani nechce věřit, že příběh je založen na skutečných událostech......... Tohle by se mělo povinně pouštět na základních školách, aby každý viděl, kam až může šikana dospět.. http://www.csfd.cz/film/232359-zkazena-mladez/
 
Deprese jak prase. Děkuju pánubohu za tu třídu, do níž chodím já, protože v nějaké takové, co byla v tomto filmu, bych se ocitnout nechtěl. Pokud jsem Requiem for a Dream doporučoval k povinnému pouštění jakožto prevenci proti drogám, musím Klass doporučit jako prevenci proti šikaně. Zatraceně must see film. 100% http://www.csfd.cz/film/232359-zkazena-mladez/
 
9. třída 
 

mladez.png

 
8. třída
 
Ve škole jsme koukali na estonský film o šikaně  „ Zkažená mládež“. Film je rozdělen do sedmi kapitol a je to příběh o studentovi Joosephovi, který je svými spolužáky šikanován. Jooseph vypadá jako normální kluk, který je sice introvert, ale neobléká se výstředně ani nenosí brýle, prostě nic, čím by na sebe upozorňoval. Přesto se stal terčem posměšků a hloupých her svých spolužáků.
Všechno začíná mírným pošťuchováním, ale postupně se z toho stane skutečný teror. Celá třída je proti němu spolčena. Spolužákovi Kasparovi se ovšem přestává líbit chování Anderse, který je považován za vůdce třídy a ostatní ho slepě poslouchají. Zastane se Joosepha, tím se ocitá na druhé straně barikády a stává se druhým šikanovaným.
Film „Zkažená mládež“ byl natočen podle skutečných událostí, nejedná se však o žádný případ, který se stal v Estonsku. Vychází z několika příběhů, jež se odehrávají po celém světě.
Někteří by mohli namítnout, že ukazované násilí je přehnané, i mně se zdá dost za hranou, ale to byl asi účel režiséra. Chtěl ukázat, kam až šikana může zajít. Moc mi připadalo to zabíjení na konci filmu.
Stejně divné je, že se Joosepha nikdo (kromě Kaspara) nezastane, ani žádná z holek, u kterých ba se takové chování dalo očekávat. Ve filmu holky se šikanou sice nesouhlasí, ale nedělají proti ní nic. Přístup učitelů a i samotné ředitelky školy je také zvláštní. 
                                                                                                                                      Eliška H.
 
Moje osobní úvaha je asi taková, že šikana a to i slovní, by se měla řešit a to, co nejdříve. Prostě a jednoduše „v zárodku“, aby to podobně jako ve filmu neskončilo tragédií. A když půjdu do hloubky, je šikana i tady na škole.
                                                                                                                                     Adam T.
 
Myslím si, že film byl docela dobrý, ale drastický. Líbilo se mi, jak se Kaspar Joosepha zastal. Nelíbila se mi však šikana celkově a hlavně konec, jak se rozhodli Kaspar s Joosephem všechny postřílet.
                                                                                                                                      Marie M.
 
Film se mi moc nelíbil, byl hodně závažný a dost nechutný. Myslím, že se u nás toto neděje. Spíš někde v zahraničí, lae né u nás. Film ve mně nevyvolal moc dobré pocity.
                                                                                                                                      Lucie H.
 
Děkuji všem za spolupráci 
I. Pízová