Jdi na obsah Jdi na menu
 


Primární prevence

Příspěvky

Školní poradenské centrum

24. 9. 2017

Informace ke školnímu poradenskému centru jsou k dispozici kliknutím na tento odkaz.

 

Změna preventistky školy

27. 12. 2016

page1.jpg

 

Reflexe k besedě násilí, rasismus, intolerance - září 2016

16. 10. 2016

Tuto besedu jsme měli již podruhé s tím stejným pánem a nebyla špatná. Dnes tam byly hodně zmiňovány zákony pro patnáctileté. Líbilo se mi, jak nám chvíli vyprávěl o tom a pak jsme se dívali na videa. Hezky nám vysvětlil, co to vlastně je extremismus. Snažil se nám vysvětlit, že si nemáme zahrávat se zákonem.                                                                                                                                         Kačka

Už jsem tohle jednou viděl a vím, o co jde. Na rasismus mám vlastní názor, ani se nedivím, že dostávám přes pusu. Nevadí mi Romové, co se chovají jako lidé, ne jako zvěř. Přiznávám, že nejsem dokonalý, ale v tomhle mám pravdu. Nechodím do kotle fotbalů a nedá se k takovýmto partám připojovat. To v žádném případě! Je to zbytečné, akorát se tím kazí život. Jinak můj názor je, že mi to připadalo poučné.
                                                                          Tonda

Beseda se mi líbila, byla zajímavá. Pán nám vysvětlil spoustu nových věcí a spoustu jich objasnil. Byl hodný a milý. Snažil se to hodně vysvětlit, abychom to pochopili. Besedu už jsme měli a byla podobná. Dalo mi to hodně informací.                                                                                                                                                                Zuzka

Tato beseda byla velmi poučná. Jelikož většině bude nebo už bylo 15 let a jsme trestně odpovědni, tak jsem se dozvěděla, za co všechno mohu být zatčená nebo stíhána. Beseda byla spíš pro žáky 9. Tříd, ale někteří „deváťáci“ tomu nevěnovali moc pozornosti a to si myslím, že je škoda, protože to bylo hezky přednesené. Celkem všemu jsem rozuměla a líbilo se mi, že pan Lebeda zodpověděl všechny otázky, které mu byly položeny. Myslím si, že plno věcí jsem o tomto tématu nevěděla a jsem ráda, že jsem tuto besedu viděla a zjistila plno zajímavých věcí.                                                                                                                         Věrka

O extremismu už pár věcí vím z minulé přednášky, kterou také vedl pan Lebeda. Minulá beseda se trochu lišila tím, že pan Lebeda nezmiňoval různé zákony a paragrafy. Zmínil se dnes i o sociálních sítích, jak jsou některé stránky monitorované a jsou pod dohledem. Dále se také zmínil, že v 15 letech jsme za sebe právně zodpovědní. Pustil nám také videa a k nim povídal, jak to třeba probíhalo a kdy je možné zasáhnout, popřípadě čím.                                                                          Danča

Bylo to poučné a zajímavé. Také jsem se mnoho dozvěděl, jak po právní stránce tak i po lidské. Jak dokážou být lidé zlí a nebezpeční sobě i okolí. Nekupovat si petardy, které nejsou označené a mnoho dalších věcí. Takže když to shrnu, bylo to strašné vidět všechna ta videa a obrázky, ale zase jsem se poučil a něco dozvěděl.                                                                                                                              Radim  

Děkuji deváťákům za zpětnou vazbu na besedu, předám také panu Lebedovi.

Pízová

 

KPBI

13. 10. 2016

Vážení rodiče,
na Středočeské konferenci primární prevence, které se účastní odborníci z řad adiktologie, policie, ministerstva školství a dalších institucí byly velmi výrazně opakovaně doporučovány stránky www.kpbi.cz, kde najdete veškeré informace potřebné k možnosti zabránění kyberšikany, bezpečného pohybu v kyberprostoru a dalších nebezpečí, které přinášejí sociální sítě. Stránky jsou nově vytvořené, pro děti, dospělé aktuálně i pro seniory. Jsou doplněné poutavými videi.
   Mgr. I. Pízová, preventistka
 

Preventivní program školy 2016/2017

5. 10. 2016

Schránka důvěry

21. 8. 2016

pamatuj-si-1.jpg

 

Projekt primární prevence

19. 2. 2016

Vážení rodiče,
naše škola se v oblasti primární prevence intenzivně zabývá vztahy mezi žáky . V období listopadu a prosince realizovala ve dvou třídách projekt pod názvem „Zdravá třída aneb vztahy se nekupují“. Projekt byl realizován na základě poskytnutí neinvestiční dotace Poskytovatelem z rozpočtu Středočeského kraje podle Programu 2015 pro poskytování dotací z rozpočtu Středočeského kraje ze Středočeského Fondu vzdělávání, sportu, volného času a primární prevence. Přečtěte si závěrečnou zprávu z projektu zde.

 

REFLEXE NA FILM: „MEZI STĚNAMI „ - 4.TŘÍDA

7. 12. 2015

Bylo to smutný, jak ho šikanovali. Měl jsem chuť zbít toho, co šikanoval. Málem jsem se rozbrečel. Film se mi líbil, byl trochu i srandovní. Kdyby mne šikanovali, řekl bych to rodičům a učitelům.                                                                                                  Matyáš                                  

Film ve mně vyvolal zvláštní pocit. Já bych to řekla rodičům nebo někomu z dospělých. Film se mi líbil i nelíbil. Nechtěla bych to zažít.        
                                                                                                                                     Kačka L.

Pocit jsem z toho měla hroznej, neřekl to rodičům, že ho šikanovali, bál se. Ta kamarádka mu důvěřovala a všechny vzpomínky mu běžely hlavou. Bylo to strašný, ale věřil té kamarádce. Měl jít za dospělými, měl strašný život.
                                                                                                                                        Lada

Kdyby se mi to stalo, řekla bych to rodičům. Nelíbilo by se mi to, kdybych zažila to, co on. On se bál to říct, protože kdyby to řekl, tak by ho asi zabili. Určitě bych nekoukala z okna. Film se mi líbil na půl, na půl ne.
                                                                                                                                       Natálie F.

Já bych to řekla mámě, nenechala bych se šikanovat dál. Film se mi docela líbil. Vyvolal ve mně starch a smutek, bylo mi toho kluka líto.
                                                                                                                                       Natálie Z.

Ve mně to vyvolalo pocit strachu a vzteklosti. Ten kluk udělal chybu, že to nešel říct. Ti kluci zlí by měli jít do léčebny. Fim se mi líbil i nelíbil.
                                                                                                                                            Mirek
                                                                                                                                  
Já bych to řekl mámě, nenechal bych se šikanovat. To prohození sklem ve mně   vyvolalo smutek, bylo to krutý. Nejvíce mně vyděsilo to, když ten šikanující kluk do něj naletěl a strčil ho do toho skla.
                                                                                                                                            Šimon 

Po tom, co jsem viděl ten film, tak jsem dostal větší strach, že mě někdo začne šikanovat. Já bych se snažil říct to rodičům či učiteli. Tento film byl ze začátku napínavý, ale pak to skončilo celkem dobře. Kdybych byl svědkem něčeho podobného, snažil bych se to říci učiteli.  
                                                                                                                                              Vojta 

Ŕekl bych to rodičům. Vyvolalo to ve mně strach, že ho zabijou. Šel bych na jinou školu. Byl bych rád, kdyby se se šikanou nikdy nepotkal. Film se mi nelíbil.
                                                                                                                                                Petr

Ve mně to probudilo strach a věřím, že se to stalo alespoň podobně. Film bych znovu zhlédnout nechtěl ani zažít. Byl to smutný film a málem jsem brečel. Hodně to ve mně probudilo pocitů. Těm klukům bych dal větší trest.
                                                                                                                                                Jan

Film se mi docela líbil. Myslím si, že ten kluk to měl říci rodičům. Skončilo to docela dobře, jinak ten kluk by mohl skočit. Ti kluci byli dobře potrestáni.
                                                                                                                                         Hedvika

Nelíbili se mi ti kluci. Šikana je hrozná. Vzal jsem si poučení, že šikana je strašná. Je to poučující. Byl to dobrej film.
                                                                                                                                             Jakub
                                          
Zápisy jsou autentické                                                              

 

Reflexe žáků 5. třídy na film „Mezi stěnami“

25. 11. 2015

Reflexe žáků 5. třídy na film „Mezi stěnami“ – zaměření ŠIKANA, vztahy v kolektivu

3.jpg

Dnes ráno jsme se dívali na příběh nazvaný Mezi stěnami, ten příběh spočíval v šikaně. Kdyby mne někdo šikanoval, šla bych to řešit. Ten příběh se mi vůbec nelíbil. V příběhu hodně šikanovali Martina, ale nakonec to dobře dopadlo. Nejvíc mne šokovalo, že ho jeden kluk prohodil sklem. Bylo to hrozný, bylo mi toho kluka líto, myslela jsem si, že zemřel.                                                                              Renata

Moc se mi to nelíbilo, takové filmy nemám rád. Jinak když se řekne šikana, tak si představím tohle, co jsem ve filmu viděl. Ale raději by sem dělal něco jiného. Takže celková spokojenost 20%.
                                                                                                                                                                        Kevin

Nejhorší na filmu pro mne bylo, že jak Martin prolítl sklem, myslela jsem si, že je mrtvý. Kdyby se mi něco takového dělo, řekla bych to paní učitelce nebo mámě. Ale dobře to dopadlo, ti kluci potrestáni.
                                                                                                                                                                         Eliška

Film se mi nelíbil, byl ošklivý, ale to film o šikaně prostě je. Šikana je ošklivá a vážná věc. Když je někdo šikanován, měl by to okamžitě říct nebo taky, když ví o někom, kdo je šikanován, to se musí taky říci. Může pak dojít k vážným následkům jako třeba trauma nebo doživotní trauma. Kdybych byla šikanovaná, tak bych to určitě řekla. A ten, kdo šikanuje, je vážně smutné, když někdo klesne tak hluboko.                                                                                                                                                          Aneta  

Nelíbilo se mi to, že mu bezdůvodně ubližovali a byli na něj zlí. Neměl přemýšlet, že skočí z okna, ale nebát se vyhrožování a říci to rodičům nebo učiteli.                                                                              Milan   

 

Reflexe žáků 8. třídy na film „Na hraně“

25. 11. 2015

Reflexe žáků 8. třídy na film „Na hraně“

Byl to ponaučný a zároveň smutný film. Tereza

Ten film se mi docela líbil, bylo to vlastně jako v reálném světě. Nejvíc mě naštvala ta holka, která brala ty peníze a něco provedla a pak to všechno svedla na kamarádku. Vlastně mi přišlo, že ta holka, na kterou to vždy svedla, tak jsem jí litoval. Myslím, že jsem se dozvěděl spoustu věcí, co nedělat a dělat. Honza

Byl to zajímavý a poučný film o šikaně a intrikářství, že to neměla dělat. O kamarádství a lidské stránce. Že člověk není jen hodný, ale i zlý a podvodný. Bylo tam hezky vidět, kdo se jí zastal, kdo byl její pravý kamarád. Film byl dobrý. Radim

Film byl zajímavý a určitě k zamyšlení. Nevím, jak někdo může vzít mamince i babičce bez dovolení peníze, ale i takoví lidé jsou. Film se mi zdál poučný. Daniela

Bylo to poučný a asi by sem nerad, aby se mi to stalo. Hlavně tady je vidět, že nikomu nemůžu věřit úplně ve všem. Řídit se tím, že musíš věřit jen sám sobě. Roman

Film byl velice zajímavý, byl ze života a to se mi líbilo. David