Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sběr papíru a další sbírky

Příspěvky

Výsledky sběru leden 2020

12. 2. 2020

leden-2020.jpg

 

Sběr papíru prosinec 2019

21. 12. 2019

prosinec.jpg

 

Výsledky sběru papíru listopad 2019

15. 11. 2019

listopad.jpg

 

Výsledky sběru - září 2019

17. 9. 2019

zari.jpg

 

Adopce outloně váhavého

20. 5. 2018

lis.jpg

page1_21.jpg

 

Sněhuláci pro Afriku

20. 5. 2018

V letošním školním roce se naše mateřská i základní škola opět zapojila do projektu Sněhuláci pro Afriku, který organizuje Gymnázium, Ostrava-Hrabůvka, p.o. a Kola pro Afriku, o.p.s. Cílem celé akce je pomoci dětem v Africe, které se nemají jak dostat do školy.

Letošní zima nám však moc nepřála. Sníh padal snad všude, ale ve Vinařicích ani vločka. Naše kreativní rodiče, paní učitelky i paní družinářky však zima nezaskočila, a tak jsme nakonec mohli v prostorách MŠ i ZŠ obdivovat mnoho zajímavých výtvorů.

Všem, kteří se do této akce zapojili, moc děkujeme.

page1_20.jpg

 

Výtěžek sběru papíru

8. 1. 2017

Za výtěžek ze sběru papíru jsme v lednu 2017 nakoupili elektronické stavebnice Boffin, které budou využívány především při výuce fyziky. Více informací o stavebnicích najdete na www.boffin.cz.

Současně plánujeme „tvořivé dílny s tatínky“ s využitím veškerých stavebnic, které ve škole máme.

Dále jsme museli dokoupit chybějící knihy do školní knihovny, které nahrazují ztracené výtisky, nakoupené v rámci Projektu EU „Výzva 56“. Tyto knihy jsme hledali již od června 2016 a doposud je nikdo z žáků nevrátil.

Protože se množí případy ničení věcí ve škole, zejména v relaxační místnosti, jsme nuceni peníze za sběr používat na nákupy za zničené věci!

 

Charitativní sbírka

17. 2. 2016

Do naší vinařické školy chodí žáci, kteří se na první pohled neliší od jiných žáků základních škol. Když je však poznáte blíž, zjistíte, že tyto děti mají srdce na tom správném místě. Neváhají totiž nabídnout pomocnou ruku lidem či zvířátkům.

Letos v lednu již druhým rokem uspořádali žáci sedmého ročníku charitativní sbírku pro psí útulek Bouchalka, který se nachází nedaleko Buštěhradu. Sem svážejí psy z Kladenska, Slánska, Berounska, Prahy – západ a dalších měst a obcí Středočeského kraje. Do této akce se opět zapojila celá škola a společnými silami žáci nashromáždili piškoty, pamlsky, granule, hračky a různé další potřebné věci. Každý den ráno sedmáci obcházeli jednotlivé třídy a přinesené věci odnášeli na předem určené místo. Na konci měsíce si na pomoc přizvali Rádio Relax, které dlouhodobě se psím útulkem spolupracuje. Moderátoři ochotně pomohli všechny nashromážděné věci odvézt na to správné místo.

Nebyli by to však naši podnikaví žáci, kdyby se jim v hlavách okamžitě nezačal rodit nový nápad na další pomoc. Rozhodli se, že tentokrát pomohou malému Lukáškovi. Ten bojuje se zákeřnou nemocí, leukémií. Pomoci může každý, neboť jde o sběr víček z plastových lahví. Všichni věříme, že i naše pomoc bude pro Lukáška krokem k uzdravení.

Jak sami vidíte, jsme sice malá vesnická škola, ale svými činy dokazujeme, že předčíme leckterou velkou městskou školu. Našim dětem totiž není lhostejný osud ostatních lidí, živých tvorů a přírody. Všichni jsme na naše žáky pyšní!!! Pokud se o nás chcete dozvědět více, navštivte naše internetové stránky www.skolavinarice.cz, nebo k nám osobně zavítejte.

Vedení školy a učitelský sbor

 

Výtěžek z prosincového sběru papíru

4. 2. 2016

Výtěžek z prosincového sběru papíru – za co a kolik jsme k 4. 2. 2016 utratili:

•    fixy na textil, fixy – lyžařský výcvik Zadov                                                259,- Kč
•    stavebnice SEVA – pro celý I. stupeň                                                     2.693,- Kč
•    úložné krabice na stavebnice – pro celý I. stupeň                                       290,- Kč
•    knihovna na knížky do relaxační místnosti                                              1.250,- Kč
•    přehoz na sedačku do relaxační místnosti                                                  125,- Kč
•    lentilky, čokolády, Fidorky, bonbóny – odměny – lyžařský výcvik Zadov       483,- Kč
•    stavebnice Geomag – koupeny na přání žáků - pro celý I. stupeň               2.794,- Kč
•    dvojjazyčné knihy – odměny pro žáky za olympiádu v AJ                             276,- Kč

 

Vyhodnocení sběru papíru

16. 4. 2015

V březnu 2015 proběhl v naší škole sběr papíru a celkem jste nasbírali 5.420 kg papíru, za to jsme obdrželi částku 9.150,- Kč.

Z této částky jsme již koupili dortíčky pro 2. třídu, která nasbírala nejvíce papíru na I. stupni. Dalších 500,- Kč dostane 9. třída, která nasbírala nejvíce papíru na II. stupni, jako příspěvek na školní výlet, což si žáci sami vybrali místo sladké odměny. Dále jsme z této částky částečně uhradili program Radka Bangy „Nenech se ovládnout“. Návštěva Radka Bangy bylo splnění přání žáků školy, které bylo zjištěno na základě dotazníkového výzkumu na začátku školního roku.

Jedinou nesrovnalostí při sběru papíru byla váha sběru. Žáci, podle svého zvážení, odevzdali 6.097,70 kg sběru, avšak sběrné suroviny navážily pouze 5.420 kg. Rozdíl je 677 kg – prosíme příště vážit poctivěji. smiley

Děkujeme všem, kteří se sběru zúčastnili.

Připomínáme, že další sběr proběhne v červnu 2015.

Vinařice 14. 4. 2015