Úspěchy našich žáků

Příspěvky

(2189)Dopravní soutěž mladých cyklistů

16. 5. 2019

V úterý 14. 5. se konal další ročník okresního kola Dopravní soutěže mladých cyklistů, kterého se naše škola každoročně účastní. I letos jsme vyslali dvě družstva, která bojovala v disciplínách – pravidla provozu na pozemních komunikacích (teorie i praxe), jízda zručnosti na kole, zásady poskytování první pomoci. Družstvo mladších žáků ve složení Lucie Kaiserová, Nela Jelínková, Petr Nerad a Florián Fiala získalo krásné 3. místo. Družstvo starších žáků, Kateřina Kulhánková, Kateřina Laštovičková, Jakub Tatár, Martin Zobina, v obrovské konkurenci vybojovalo 6. místo. Všem děkujeme za vzornou a úspěšnou reprezentaci školy. Fotografie jsou k dispozici zde

Středočeský taneční pohár

3. 5. 2019

V letošním roce se naše škola opět zúčastnila oblastního kola soutěže Středočeský taneční pohár. Tentokrát nás reprezentovala 4. třída se svojí skladbou „Tancujeme s Hurvínkem“. Žáci se připravovali už od února. Dvakrát týdně se poctivě scházeli před vyučováním a pilovali svoje vystoupení. S blížícím se termínem soutěže se dostavovala nervozita a strach, zda vše zvládnou, což se projevovalo i při nácviku, který byl z jejich strany stále intenzivnější. V pátek 26. 4. se veškerá snaha a píle zúročily. Celá taneční skupina na soutěži předvedla úžasný výkon. Hurvínci a Máničky skončili na krásném 6. místě.

Hanzlíková

Ke gratulaci se připojuje i vedení školy, které tímto děkuje nejen dětem, za vzornou reprezentaci, ale také paní učitelce Hanzlíkové a paní asistentce Zaňákové, bez kterých by toto vystoupení nevzniklo.

Středočeský taneční pohár 2019

2. 5. 2019

Výtvarná soutěž

21. 4. 2019

Dům dětí a mládeže "Ostrov" pořádal výtvarnou soutěž s názvem "Z pohádky do pohádky". Soutěž byla rozdělena do několika kategorií, zúčastnit se mohli jednotlivci i skupiny. Výtvarné práce nebyly formátově nijak omezeny, což se velmi zalíbilo žákům deváté třídy. S velkou chutí se pustili do tvoření plastik. Skupinu, která se nechala inspirovat pohádkou Princ Bajaja, tvořili žáci E. Fiedler, V. Slipchenko, M. Veselý, M. Zobina, J. Tatár a E. Černá. Z kartonu a papírové lepenky vyrobili draka za kterého získali 1. místo a ze skartovaného papíru vytvořili postavy prince a princezny, za které získali 2.místo. V kategorii jednotlivců se na 1. místě umístil M. Supek se svým drátěným slavíkem z pohádky "Slavík a růže".

(2081)Olympiáda v anglickém jazyce

24. 1. 2019

Ve středu 24. ledna se konalo školní kolo olympiády v anglickém jazyce. Soutěžící čekal písemný test a nejlepší pak postoupili do ústního kola.

V kategorii 6. a 7. třída se nejlépe umístili Ondřej Kopečný, Petr Zemánek a Jan Černý, v kategorii 8. a 9. třída Kevin Smolka, Patrik Hamouz, Matyáš Supek. Všichni prokázali velmi dobré znalosti angličtiny a k jejich pěknému výkonu jim GRATULUJEME.

V okresním kole budou školu reprezentovat Jan Černý a Matyáš Supek.

DRŽÍME PALCE!

Slánská míle 2018

25. 9. 2018

Dne 21. 9. 2018 se naše základní škola účastnila běžeckého závodu "Slánská míle 2018". Závod proběhl v krásném lesoparku Háje ve Slaném. Závodu se zúčastnili Antonín Košař, Václav Veis, Dominik Jeništa, Jan Vít, Jaroslav Pulec, Aneta Homolková a Martin Veselý. S výborným výkonem se na krásném 2. místě umístil Antonín Košař. Všem žákům patří velká gratulace za jejich výkony.

Středočeská in-line brusle 2018

23. 9. 2018

Aneta Šístková, Sofie Pašková, Daniel Foněk, Lucie Kaiserová, Zuzana Sůvová, Andrea Katič, David Šulc a Martin Zobina se 20. 9. 2018 zúčastnili in-line závodů v Kladně. Krásné třetí místo obsadil Martin Zobina.
Všem děkujeme za reprezentaci školy a Martinovi gratulujeme!

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Okresní kolo Pythagoriády

13. 6. 2018

V okresním kole Pythagoriády naši školu reprezentoval Matouš Němeček a Kevin Smolka. Matouš se ve velké konkurenci 70 dalších počtářů neztratil. Od prvního místa ho dělil jeden jediný bod. Kevin sice takový úspěch neslavil, ale urputně bojoval a statečně se držel.

Oběma chlapcům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Libušín – malá kopaná

11. 6. 2018

Mladší žáci se zúčastnili tradičního turnaje v kopané. Letos bohužel neměli střelecké štěstí a putovní pohár neobhájili. Ve velkém vedru bojovali statečně a získali cenu fair play.

Družstvo tvořili: Petr Zemánek, Adam Nedvěd, Petr Nerad, Ondřej Pomkla, Pavel Bednář, Dominik Jeništa, Jaroslav Vít, Daniel Froněk.

Hoši, děkujeme za reprezentaci!

Vybíjená – turnaj v Libušíně

11. 6. 2018

Blíží se konec školního roku a v této době nás pravidelně čeká turnaj ve vybíjené v Libušíně. Letošního turnaje se kromě nás zúčastnilo ještě dalších pět družstev. Tři ze školy v Libušíně, škola Bratronice a 2. ZŠ Kladno. Právě ta byla naším největším soupeřem již proto, že všichni žáci byli ze šestého a sedmého ročníku a naše žáky více než o hlavu převyšovali. Přesto se nám povedlo porazit nejen toto družstvo, ale i všechna ostatní. Teprve ve finále, kde jsme se podruhé setkali při zápase se 2. ZŠ, jsme zakusili těsnou porážku. Všichni se moc snažili a kromě zaslouženého druhého místa získal Dominik Jeništa ze 4. ročníku ještě titul nejlepšího hráče turnaje. A jména ostatních, kteří reprezentovali naši školu…

Kapitán Petr Zemánek, Sofie Pašková, Ondra Pomkla, Adam Nedvěd, Petr Nerad, Adam Feřtek, Jan Vít, Jaroslav Vít a náhradnice Eliška Chocholatá.