Jdi na obsah Jdi na menu
 


Každý se učí od každého - tedy ve 4. třídě

1. 2. 2015

Takové dny prostě jsou, kdy si učitel řekne, že by rád seděl v lavici a dělal to, co žáci - poslouchal výklad, pracoval, nudil se, přemýšlel úplně nad něčím jiným, prostě kdo, co chce v danou chvíli. Stejně tak žák, když si řekne - no jo, učitel zase prudí, tomu se to říká, když jen zadává, diktuje a kontroluje. Tak uvidíme, role prohodíme a pak si řekneme, jaké to bylo.
A závěr, jednoznačně skvělé. Z pohledu Kevina nic obtížného, stačí si jen hrát (s učivem), krátký diktát a krátká oprava, pár příkladů a hraní. 

Z pohledu mne jako žákyně docela náročné, v okamžiku, kdy spadne role učitele a přijde uvolnění, což je velmi fajn, to nese i mělčí pozornost a schopnost koncentrace. A tak je asi docela normální, když vám najednou nevychází příklad a počítáte dokola, občas vás někdo vyruší a je velmi snadné udělat chybu nebo se raději bavit se sousedem. No a 45 minut je někdy tak krátkých a někdy se tak vlečou…..prostě rozhodně to nemají žáci tak jednoduché, jak se z pohledu učitele zdá.
Je bezva být si navzájem učiteli.
Jen jsem zvědavá, jak to zvládne příště Čiko, který zaujal okamžitě pozici učitele, ale věřím, že i od něj se máme co učit.                                                                                                           I. Pízová