Jdi na obsah Jdi na menu
 


2014/2015

Příspěvky

Výsledky sběru papíru

1. 7. 2015

Předposlední školní den jsme ještě stihli vyhodnotit výsledky sběru papíru. Tentokrát se žákům podařilo posbírat přes 4 tuny papíru. Vítězní jednotlivci byli odměněni drobnými dárky a vítězné třídy si ještě dnes před rozdáváním vysvědčení vychutnaly sladkou odměnu. Děkujeme všem, kteří se akce zúčastnili. Příští školní rok se můžete těšit nejen na sběr papíru, ale nově i na sběr sušené pomerančové a citronové kůry. Ti aktivnější z Vás už mohou začít sušit o prázdninách. Jen nezapomeňte kůru dobře očistit od zbytků dužiny. smiley

sber.png

 

PIKNIK 4. třídy

18. 6. 2015

Závěrečnou přírodní výuku ve 4. třídě jsme si parádně užili. Krásně svítilo sluníčko. Cestou jsme potkali dokonce Karkulku, v dnešní moderní době není nic divného, že změnila oblečení na modré. Patrně to zmátlo i vlka, protože toho jsme nepotkali.Koupání bylo báječné a hodování bohaté. Děkuji moc rodičům, kteří dětem připravili výborné pochutiny.
Iveta Pízová

 

Přírodní středa se 4. třídou

9. 6. 2015

Opět úžasná přírodní středa.Po náročném výstupu téměř na Sněžku, skvělé testování teploty vody. No, už by to jistě šlo, ale to necháme ještě na později. Poté zahřívací kolo běhu kolem jezírka a závod v žabkování o gumové žabky. Opět nás jezírko přesvědčilo svými možnostmi sportování, že tu naposledy čtvrťáci nejsou. smiley

Iveta Pízová

 

Výlet děváťáků

7. 6. 2015

TAK,  a konečně jsme vyrazili na výlet i my! 
1. místo, které jsme navštívili, bylo poklidné lázeňské městečko Lázně Bělohrad. Tady jsme objevili stezku po stopách K. V. Raise okolo rybníka Pardoubku. Zablbli si na dětském hřišti a pak si dali výborný oběd.
A konečně už jsme mohli vyrazit na Pecku, kde na nás čekala naše chalupa. Na nic jsme nečekali a šli se zchladit do bazénu. Večer jsme příjemně strávili u ohně s opékáním buřtů, topinek a brambor.
V pátek jsme vyrazili na paintball do Vidochova, kde jsme si to parádně užili. Sice máme pár modřinek, ale to nám vůbec nevadí. Na páteční večeři jsme měli naplánované grilování. Maso, klobásky a výborný salát byly neskutečně "mňamózní" :). 
V sobotu už jsme bohužel museli balit domů. Cesta vlakem nás dokonale "vyudila" díky velkému vedru.
 Ale i když máme puchýře, z horka nás bolí hlava, tak už teď víme, že to bylo něco, NA CO BUDEME DLOUHO VZPOMÍNAT. 

 

Školní výlet 6. třídy

3. 6. 2015

Ve dnech 27.5. - 30.5. se žáci 6.třídy vydali na školní výlet do Sobotky. Toto městečko se nachází na okraji Českého ráje, takže byla možnost navštívit tuto krásnou oblast. Zašli jsme si na zámek Humprecht, k hradu Kost a prošli jsme se po vršcích Hrubých skal. Cestou jsme prolézali Myší dírou, zašli jsem na Adamovo lože, kde se natáčela pohádka Princ Bajaja. Na vyhlídkách do skal jsme obdivovali krásy tohoto masivu. V kempu jsme si užili spoustu legrace při hrách fotbalu, přehazované i na pískovišti. Našel se i čas na opečení buřtů. Výlet jsem zakončili pohárem na oslavu svátku dětí. Výlet se velmi vydařil a těšíme se na příští rok, až zase někam vyrazíme.

 

Den Země se 4. třídou – 22. 4.

26. 4. 2015

Za svěžejšího rána jsme vyrazili do lesů. Cestou jsme zvládli na zahřátí 60 m na čas, pak jsme si museli nasbírat munici, neboť se schylovalo k šiškové bitvě. Tam jsme se pěkně rozdováděli, emocemi nešetřili, chvílemi jakoby z nás byli i nepřátelé. Vždyť hod na cíl byl jasný.

Proto po bitvě, jelikož je každý král, jsme se společně dali do kreativní tvorby a tam je nutno přeci kooperovat a řešit dílo společně. Po úžasných tvořivých stopách, které jsme po sobě zanechali na místě bitvy, bylo nutno se opět trochu rozproudit během. Tak jsme se rozběhli na dálku půl kilometru, a protože nejde o to zvítězit, ale zúčastnit se s dobrým pocitem, nebyl žádný stres, za kolik úsek uběhneme. Nakonec dopoledne zakončila schovávačka.

No, co k tomu více dodat, učení v lesní škole je daleko zábavnější než v kamenné. Takže v rámci střed budeme chodit na výuku do lesa. Uznejte, zlomky zvládáme srandovně, umíme se rozdělit na 1/2 do týmů při bitvě, každý z nás má 1/3 životů z celkového počtu žáků, svačina je každého 1 celek a klidně ho může rozdělit na 4/4 i více. Při všech aktivitách zvládáme I can run, You can jump a občas, když někdo zakopne, tak i He can fly. Závěrem můžeme pro češtinu ve shodě přísudku s podmětem napsat – Prostě jsme si to všichni užili skvěle. Pak že je škola nuda.

 

Jaro očima 4. třídy

12. 3. 2015

Co zkracuje mi čas? Tvořivost! Co prodlouží jej k nesnesení? Nečinnost! [Johann Wolfgang Goethe]

Žáci měli na výběr ze dvou úvodů:
Jupí, venku je už jaro. Všechno se probouzí, cítím, že i ve mně se probouzí nový život...

Toulám se mezi domy, jdu ze školy. Svítí slunce a cítím, jak zahřívá mé tělo. Jaro je za dveřmi a já se cítím…

Jupí, venku je už jaro. Všechno se probouzí, cítím, že i ve mně se probouzí nový život. Jdu se podívat na louku. Určitě tam bude krásně všechno rozkvetlé. Ano, měla jsem pravdu, všechno je krásně rozkvetlé. Potůček už není zamrzlý, travička je krásně zelená a louka barevná. Naštěstí jsem si vzala košík s dečkou, pití a jídlo neboli si udělám piknik. Už jsem dojedla, a tak si vychutnávám překrásný západ slunce. Ela H.

Toulám se mezi domy, jdu ze školy. Svítí slunce a cítím, jak zahřívá mé tělo. Jaro je za dveřmi a já se cítím energeticky veselejší. Ze školy musím jít na zastávku, nad kterou roste mohutný strom. Na jeho dlouhých větvích jsou zelené pupence nových listů a je krásně slyšet z díry zpěv malých ptáčků, které otvírají zobáčky, aby dostali žížalu od staršího a většího ptáka. Jak se zakoukávám, vidím přijíždět autobus, nastoupím si, sednu si dozadu a koukám z okénka. V té chvíli, no doopravdové chvíli, protože je to autobus rychlík, vidím, jak přebíhá přes silnici kupa veverek, které míří cestičkou do lesa. Rozzlobený autobusák musel zastavit, když rodinka veverek přešla, autobus se rozjel. A pak jsem si povšimla, jaká dlouhá řada sněženek se objevila vedle cestičky. Když jsem vystoupila a šla domů, všechno jsem vyprávěla mamince a tatínkovi. Doma jsem si sedla a nakreslila jsem krásný obrázek, samozřejmě tam byly veverky, co utíkaly do lesa a řada krásných sněženek. Aneta H.

Toulám se mezi domy, jdu ze školy. Svítí slunce a cítím, jak zahřívá mé tělo. Jaro je za dveřmi a já mám alergii na jaro!!! Začínám rychle utíkat, než mě jaro chytí!!! To né, slepá ulička, musím si sundat aktovku a přelézt stěnu. Jó! Povedlo se! Asi mi jaro rozežere aktovku, ale musím dbát na sebe. Už vidím svůj dům a už tam sem, vyndavám si klíče, odemknu, otevřu a vidím…., že jaro je za dveřmi. A tak utíkám a vidím, že jsem se asi ztratil. Jaro přináší pyl a na něj mají lidé alergii a vypadají opuchle. A nejen proto, ale jaro také přináší hmyz, který vypadá stejně opuchle jako někteří lidé. Jaro se šíří rychle, ale už není tak silné, protože přede mnou je silnice a jezdí tu plno aut, která škodí vzduchu a tím pádem i jaru. Teď se vrátím domů a na jaro zapomenu. Kevin S.

Jupí, venku je už jaro. Všechno se probouzí, cítím, že i ve mně se probouzí nový život. Jaro, ptáci zpívají, stromy se probouzejí, kytky voní, zvířata vylézají, zima končí. Děti jsou venku, tráva je zelená. Ožívají lesy, louky. Raději jdu do lesa, všude je barevno, vidím veverky, srnky a další zvířata. Kluci jsou na hřišti a hrají na babu. Patrik H.

Jupí, venku je už jaro. Všechno se probouzí, cítím, že i ve mně se probouzí nový život. Mohu chodit ven, zvířátka se probouzejí, už není zmrzlo, rozkvétají květiny, létají motýli a hmyz. Včely opylují květy, sluníčko svítí déle, tráva se zelená, potůčky se modrají. Kája P.

Toulám se mezi domy, jdu ze školy. Svítí slunce a cítím, jak zahřívá mé tělo. Jaro je za dveřmi a já konečně nemusím mít teplé oblečení. Domluvil jsem se s klukama, že půjdu ven. Šel jsem domů, napsal jsem si úkoly, řekl jsem mámě a Simoně ahoj. Odemknul jsem si kolo a jel na hřiště. Je to super být na hřišti, tedy než jsem potkal Simonu a mámu. No a když odchází kámoši domů, jdu tedy se Simonou a mámou také domů. Milan P.

Toulám se mezi domy, jdu ze školy. Svítí slunce a cítím, jak zahřívá mé tělo. Jaro je za dveřmi a já jdu s kamarádkou ven. Vidím, jak všude rozkvétají květiny a stromy. Jdeme se podívat na koupaliště, ještě se nekoupe, ale všude létají včely a ptáci. Jdeme z koupaliště a vidíme hnízdo na zemi, tak jsme se snažily dát hnízdo na nejbližší větev a pak jsme se rozhodly jít k Janě domů a hrát si s novými hračkami. Renata N.

Jupí, venku je už jaro. Všechno se probouzí, cítím, že i ve mně se probouzí nový život. Jdeme do lesa, kolem jsou hezky rozkvetlé stromy a květiny. Jdeme na palouk, tam si lehneme na trávu a koukáme na krásnou oblohu. Je hezky zbarvená, svítí sluníčko, zvedneme se a jdeme dál. Pak se procházíme po palouku a asi za hodinku jdeme domů. Potom babičce a dědovi vyprávím vše a po obědě jdeme zase na ten palouk. Eliška Š.

Toulám se mezi domy, jdu ze školy. Svítí slunce a cítím, jak zahřívá mé tělo. Jaro je za dveřmi a já se těším ven. Půjdu s kamarádkami na hřiště, budeme chodit na louku a do lesa. Taky budu chodit s rodiči na hřbitov a taky na naší velkou zahradu a za tátou do práce. Budeme jezdit za strejdou Slávkem a on k nám. Když přijede, půjdeme na vrchol Horky. Také k nám bude chodit Kája. Prostě chci říci, že jaro je lepší než zima.

Zuzana S.

Jupí, venku je už jaro. Všechno se probouzí, cítím, že i ve mně se probouzí nový život. Je teplo, rodí se mláďata a všude je zelená barva. Za chvíli půjdu ven a půjdeme s bratrem a Petrem na fotbal. Máme zápas, tak určitě vyhrajeme. Po dvou hodinách s bráchou a Petrem řveme jupí, vyhráli jsme. Hned doma mamince hlásíme výhru. Zelená je nejlepší.

David Š.

 

Výsledky okr. kola olympiády v AJ

19. 2. 2015

Denisa Ševčíková z 9. třídy a Marek Nový ze 7. třídy se 18. 2. 2015 zúčastnili okresního kola v olympiády v anglickém jazyce. Oba nás výborně reprezentovali, Denisa obsadila 12. a Marek 14. místo. Moc gratulujeme!!!

 

Výměna rolí ve 4. třídě pokračuje

16. 2. 2015

A výměna rolí pokračuje. Kdo si připraví hodinu, má židli ve 4. třídě volnou. smiley

Vážení rodiče,

pokud byste chtěli a připravili si pro žáky cokoliv zajímavého, nebo klidně i výukovou hodinu, a chtěli se na nějakou vyučovací hodinu postavit do role učitele, jste vítáni.
Zkusit si, jaké to je, učit své úžasné děti. Stačí den předem dát vědět na mail, abychom věděli, anebo klidně, jako to dělají žáci, že již na začátku hodiny sedí připraveni v křesle se slovy: "Dnes učím češtinu já."

 

Každý se učí od každého - tedy ve 4. třídě

1. 2. 2015

Takové dny prostě jsou, kdy si učitel řekne, že by rád seděl v lavici a dělal to, co žáci - poslouchal výklad, pracoval, nudil se, přemýšlel úplně nad něčím jiným, prostě kdo, co chce v danou chvíli. Stejně tak žák, když si řekne - no jo, učitel zase prudí, tomu se to říká, když jen zadává, diktuje a kontroluje. Tak uvidíme, role prohodíme a pak si řekneme, jaké to bylo.
A závěr, jednoznačně skvělé. Z pohledu Kevina nic obtížného, stačí si jen hrát (s učivem), krátký diktát a krátká oprava, pár příkladů a hraní. 

Z pohledu mne jako žákyně docela náročné, v okamžiku, kdy spadne role učitele a přijde uvolnění, což je velmi fajn, to nese i mělčí pozornost a schopnost koncentrace. A tak je asi docela normální, když vám najednou nevychází příklad a počítáte dokola, občas vás někdo vyruší a je velmi snadné udělat chybu nebo se raději bavit se sousedem. No a 45 minut je někdy tak krátkých a někdy se tak vlečou…..prostě rozhodně to nemají žáci tak jednoduché, jak se z pohledu učitele zdá.
Je bezva být si navzájem učiteli.
Jen jsem zvědavá, jak to zvládne příště Čiko, který zaujal okamžitě pozici učitele, ale věřím, že i od něj se máme co učit.

 I. Pízová