Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak to vidí mé já - práce 9. ročníku

 Ahoj, zdravím tě

dlouho jsem nevědělo, co mám psát. Ale když jsem začalo přemýšlet, došlo mi, že bys měla sama sebe začít více prosazovat a nenechat si všechno líbit. Nedovol ostatním, aby tě všichni kritizovali a ty na všechno jen kývneš. Začni sebe samu více bránit a více si věřit. Nenech si od všech říkat, co máš a nemáš dělat, rozhoduj se sama za sebe a měj na věci svůj názor. Zamysli se nad sebou, dá to práci, ale zkus to. Každá věc je k něčemu dobrá a tahle věc ti v životě pomůže. Důležité je, abys pochopila sebe samu.

                                                                                                                                                                  S pozdravem tvé JÁ

 

Ahoj Ájo.

Každým dnem přemýšlíš o světě, ne proto, že bych chtěla něco měnit na světě, svět se nezmění, změnit se můžeš  jen ty, né svět. Chtěla by si změnit , ikdyž to dá velkou práci tu tvou starostlivost, zbytečně se trápíš věcmi, co vidíš, slyšíš a nebo tím, jak se občas chováš. A proč to děláš? Je to složitá otázka, moc složitá, kdo vlastně jsi a co tu děláš? Nevíš, jestli  ostatní dovedou na něco chvíli nemyslet, ty ne. Ty prostě nedokážeš zavřít dveře všem myšlenkám. Některé ti v hlavě zůstanou a některé jsou ty tam. A pak ta tvoje zamlklost, někdy vykecáš věci, které nemáš a ani nechceš a to podstatné, co bys říci měla , neřekneš. Připadá ti, že bys potřebovala na myšlenky pořadače.

                                                                                                                                                                  S pozdravem tvé JÁ

 

 

Ahoj, zdravím tě,

Nevím, co napsat. Mám ti napsat, možná o vlastnostech, o tom, co bys měla změnit, ale a co ti mám napsat, když nevím, jaká jsi. Nikdy jsi se nedokázala popsat, nejspíš jsi přátelská, milá hodná. Ale vlastně nevíš, jestli se to vždy daří. A špatné vlastnosti, no na ty se raději neptej. Sama je ani neznáš. Myslíš, že je nikdo nezná.

                                                                                                                                                                  S pozdravem tvé JÁ                                                                                        

                                                                                                                               Ahoj Tony,

Už se nemůžeš  dočkat cesty  do Ameriky.  Vede se ti nic moc. Hard flip ještě neumíš  a ve škole jsi se pěkně zhoršil. A to v době, kdy potřebuješ mít co nejlepší známky, aby ses dostal na gympl bez příjímaček.  Jsi naštvaný, že zhoršení přichází teď, když to nejmíň potřebuješ, no je třeba, aby ses začal snažit  a dokázal to.

                                                                                                                                                                S pozdravem tvé JÁ                         

 

Ahoj, zdravím tě

Chtělo bych ti říci pár rad do života. Vím, že se nemůžeš změnit úplně, ale šlo by chování, učení a styl. I když na tebe rodiče nadávají, že se neučíš a na chování, přikývni, nedělej si zle. Snaž se. Taky by sis měla zajít ke kadeřníkovi! Když ti ublíží kluk, vím že to bolí, ale musiš to překonat, bude další a lepší, neber si to moc k srdci. Tolik kluků bude a lepších! Teď se zaměř na učení, měla by ses začít učit, chceš se přece dostat na tu kuchařku. Jak chceš, aby z tebe něco bylo? I když nemáš někoho ráda, snaž se s ním vyjít.

 

                                 S pozdravem tvé Já