Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zájezd do Drážďan

25. 3. 2016

Ve středu 23. března se konal školní zájezd do Drážďan, kterého se zúčastnili žáci II. stupně. Vzhledem k tomu, že se na naší škole vyučuje od 7. do 9. ročníku německý jazyk, mohli si žáci procvičit své znalosti a vědomosti nejen při běžné komunikaci, ale také v unikátním interaktivním Deutsches Hygiene-Museum. Ve stále expozici „Člověk jako dobrodružství“ si mohli prohlédnout historické i moderní exponáty, které svádí k úžasu, učení nebo k pokusům: výživa a sexualita, podoby těla a ideály krásy, pohyb a sport, mozek a myšlení – výstava zmiňuje téměř všechny oblasti lidského života.

Při procházce historickými místy se dozvěděli i řadu zajímavostí z minulosti tohoto krásného města a navštívili ty nejzajímavější pamětihodnosti. Vítaným zpestřením celého zájezdu byla poslední část, což byl obchodní dům Primark, kde si většina účastníků zakoupila řadu drobností, které jim budou tuto cestu ještě dlouho připomínat.

Celý den nám také přálo počasí a sluníčko se na nás neustále usmívalo a připomínalo, že jaro začíná přebírat svoji vládu. Při odjezdu byli všichni velice příjemně unaveni, ale maximálně spokojeni.

p3220196.jpg

 

Náhledy fotografií ze složky Drážďany 2016