Jdi na obsah Jdi na menu
 


Škola plná žen

13. 3. 2017

Na naší škole působí Školní parlament, který se snaží v rámci svých možností zapojovat do běhu školy. Nikoho z nás nepřekvapí, že zástupci jednotlivých tříd přišli i s myšlenkou tematických dnů. K realizaci první akce si vybrali 8. březen a pojali ho opravdu netradičně.

O své akci napsali: „Ve středu 8. 3. proběhl na naší škole den proměn, který vymyslel a zorganizoval Školní parlament. Proměna spočívala v tom, že chlapci si na jeden den vyzkouší, co to obnáší být dívkou. Dívky se zase krásně oblékly a opravdu jim to velice slušelo. Převleky a dobrou náladou jsme si společně připomněli Mezinárodní den žen.

Již od příchodu do školy byla na všech patrná dobrá nálada. Všechny nás mile překvapilo, kolik chlapců se do proměny zapojilo. A věřte, že vypadali opravdu nádherně!!! Doufáme, že by se tato akce mohla stát každoroční tradicí.

Příští podobnou akci „Škola plná mužů“ plánujeme na 28. 3., kdy si připomeneme J. A. Komenského – učitele národů. Právě na jeho počest se z nás všech zase stanou chlapci/muži, protože ženy se v pedagogice neobjevovaly.

Věříme, že tyto netradiční dny si všichni žáci naší školy budou dlouho pamatovat!“

Fotografie naleznete zde

Zástupci Školního parlamentu (9. třída)