Jdi na obsah Jdi na menu
 


Projektový den

6. 5. 2019

Projektový den Světový den oceánů proběhl v naší škole v pátek 3. května. Cílem bylo získat základní představy a znalosti o oceánech a mořích (velikost, rozmístění na Zemi, vlastnosti …)

Tohoto projektu se zúčastnili žáci celé školy. První část byla stejná pro všechny žáky. Žáci si rozšířili znalosti o životě v mořích, pochopili naše vazby na oceány a moře - co z nich využíváme, jak je ovlivňujeme, jak oceány ovlivňují náš život. Pochopili, co oceány ohrožuje, a uvědomili si naléhavost ochrany moří a oceánů.

Ve druhé části žáci zpracovávali jedno ze zvolených témat (nenávist k žralokům, lov velryb a dalších kytovců, nadměrný rybolov, znečištění oceánů a globální změny). Zde získali informace pomáhající bourat mýty a zkreslené představy. V závěru zpracovávali výstupy a zjištěná fakta prezentovali před ostatními.

Během celého projektu se žáci učili rozvíjet schopnost spolupracovat, efektivně komunikovat, kreativně řešit problémy, získávat a zpracovávat informace, zobecňovat, prezentovat a obhajovat zjištěná fakta.

Projektový den pomohl dětem uvědomit si důležitost zachování přírodního bohatství oceánů a nutnost jeho ochrany. Žáci se učili pochopit naše vazby na oceány a moře prostřednictvím simulačních her. Důraz byl kladen na kreativitu a týmovou spolupráci. Práce na aktivitách směřovala k závěrečné prezentaci jednotlivých témat.

Fotografie jsou k dipozici kliknutím zde