Jdi na obsah Jdi na menu
 


Den laskavosti na naší škole

4. 12. 2019

V letošním roce se naše škola opět zapojila do akce „Světový den laskavosti“. Každá třída využila svých možností a schopností. Někde se vedly bouřlivé diskuse, jinde se shodli okamžitě. Každá „laskavost“ byla naprosto originální a velice kreativní. Radost se určitě podařilo předat všem. Níže si můžete přečíst, co si jednotlivé třídy nakonec vybraly.

1. třída se zapojila do projektu „Světového dne laskavosti“, jehož cílem je udělat něco laskavého ke svému okolí. V posledních slunečných dnech podzimu jsme se vydali na procházku do okolí Vinařic a domluvili jsme se, že budeme laskaví k přírodě. Vzali jsme si rukavice, pytle a rozhodli jsme se, že posbíráme odpadky v našem okolí. Všechny děti byly překvapené, kolik odpadků jsme posbírali a všichni jsme měli skvělý pocit z dobře vykonané práce.

Mgr. Lenka Crhová, třídní učitelka 1. ročníku

V letošním školním roce se 2. třída rozhodla pomoci zvířátkům v lese. Do školy jsme přinesli mrkve, jablka, kaštany, žaludy a ve středu 13. 11. jsme chtěli vše odnést do lesa. Tento den jsme nejprve jeli do Kladna na divadelní představení Malý princ a po návratu jsme měli v plánu zajít do lesa za Vinařicemi. Počasí nám však nepřálo – pršelo a pršelo. Podzimní počasí se do konce týdne vůbec neumoudřilo, a tak v pátek odpoledne za naši třídu vše do lesa odnesla paní učitelka. Věříme, že zvířátkům chutnalo. Určitě akci zopakujeme také v zimě.

Mgr. Lenka Rulfová, třídní učitelka 2. ročníku

Děti se domluvily, že udělají radost dětem i dospělým, kteří musí trávit čas v nemocnici. Rozhodly se přinést knížky, které už oni nebo rodiče nečtou a předat je do nemocnice v Kladně. Bohužel dosud neproběhlo předání knížek, protože do sbírky se zapojila pouze malá část dětí a knížek je málo. Sbírku jsme proto prodloužili až do konce prosince.

Mgr. Věra Peková, třídní učitelka 3. ročníku

V rámci Světového dne laskavosti, kterým byl vyhlášen 13. listopad 2019, jsme se také zúčastnili 3. ročníku happeningu „Jsem laskavec“. Podle Nadace Karla Janečka se letos zapojilo celkem 628 týmů z 267 měst z celé České republiky, takže v jeden moment konalo dobré skutky téměř 17 400 školáků. My jsme vyráběli ADVENTNÍ KALENDÁŘ pro klientky chráněného bydlení. Z různých bytů, které spadají pod Zahradu, poskytovatele sociálních služeb Kladno, jsme si vybrali ten v Kladně - Rozdělově, ve Vítězné ulici č. 2960. Na realizaci kalendáře jsme se podíleli všichni, samotný výrobek pak klientkám předala naše paní učitelka. Náš dárek jim udělal velkou radost a byl umístěn v obývacím pokoji.

Mgr. Michaela Mottlová, třídní učitelka 4. ročníku

V říjnu navštívili žáci 1. – 6. třídy divadelní představení Divadla v Dlouhé v Praze - Malý vánoční příběh, aneb jak jsem se ztratil. Naše třída se rozhodla, že při této akci splní úlohu LASKAVCE. Starali jsme se o malé prvňáčky. Každý páťák si vybral svého prvňáčka, o kterého se celé dopoledne pěkně a trpělivě staral. Prvňáčky jsme odvedli k autobusu, v autobuse jsme seděli vedle nich. Páťáci pomohli malým dětem se svlékáním a úkolem bylo, aby si malí kamarádi zapamatovali jméno svého velkého kamaráda. I v divadle malé děti seděly vedle velkých. Nejtěžší chvíle páťákům nastaly o přestávce. Neodpočívali. Pomáhali prvňáčkům rozbalit svačiny, otevřít pití, dojít na toalety a hlavně najít své místo v hledišti. Představení se všem velmi líbilo. Děti byly nadšené. Cestou domů odpočívali ti páťáci, kterým v autobuse usnuli malí sousedi. Prvňáčky dovedli až do jídelny, kde je všichni rádi předali paní učitelce. Žáci páté třídy se nestarali jen o děti, ale zkrášlili i okolí školy. Před budovou školy zasadili tři okrasné keře, vypleli okolí živého plotu a vytrhali plevel v areálu školy. Už se těšíme, až na jaře tyto keře vykvetou.

Mgr. Růžena Hanzlíková, třídní učitelka 5. ročníku

Ve středu 13. listopadu se 6. třída vydala v rámci projektu Laskavec do školky. Celou hodinu žáci bavili malé Berušky a Sovičky na stanovištích, na kterých si děti vyzkoušely svou šikovnost na opičí dráze a v malovací dílničce. Úsměv na tvářích dětem vykouzlili naši kouzelníci a velkým překvapením bylo divadelní představení Červená karkulka. Na každém stanovišti děti dostaly plyšáky, hračky nebo sladkou odměnu.

Mgr. Kristýna Šimůnková, třídní učitelka 6. ročníku

7. třída v rámci letošní akce „Den Laskavosti“ zasadila v parku před školou stříbrný smrček. Doufáme, že hezky poroste a bude dělat radost nejen nám, ale i všem vinařickým občanů.

Mgr. Jitka Maříková třídní učitelka 7. ročníku

V osmém ročníku se dlouho přemýšlelo o tom, koho potěšit. Návrhů byla celá spousta. Nakonec dospěli k tomu, že potěší někoho, kdo běžně těší je. Proto letos zvolili naše milé kuchařky, které jim celoročně podstrojují. Do kuchyně přinesli snídani a na oplátku pohostili oni paní kuchařky. Úspěch potvrzovaly jejich úsměvy.

Mgr. Monika Bäumlová, třídní učitelka 8. ročníku

Žáci 9. třídy si v rámci Dne laskavosti připravili herní hodinu pro malé spolužáky, kteří navštěvují školní družinu. V učebně připravili 3 herní koutky – dva improvizované stoly na stolní tenis, stůl se stolními hrami a kreslířský koutek. Žáci z družiny si mohli vybrat jakoukoliv aktivitu a tou se zabavit. Pravidelně se střídali, aby si vyzkoušeli vše, co je zajímalo.

Mgr. Stanislava Hálová, třídní učitelka 9. ročníku

Fotografie jsou k dispozici kliknutím na tento odkaz