Jdi na obsah Jdi na menu
 


Branný den - ochrana člověka za mimořádných situací

26. 10. 2014

V pátek 24. října proběhl na naší škole branný den, kterého se zúčastnili všichni žáci naší školy.

Během první vyučovací hodiny se žáci teoreticky seznámili se vším, co s tématem souvisí – jak se zachovat v případě mimořádné události, jak postupovat při požáru, v případě povodně atd. V průběhu této hodiny byl vyhlášen cvičný požární poplach. Evakuaci celé školy jsme zvládli v úžasném časovém limitu - za 2 minuty a 57 sekund.
Potom následovala praktická část, kterou odstartovala siréna hasičského auta, které bylo součástí požárního stanoviště. Žáci byli rozděleni do družstev napříč ročníky a absolvovali praktickou výuku z první pomoci, topografie a dopravní výchovy. Mezi disciplíny patřil například hod na cíl nebo nenáročná překážková dráha a na konec měli žáci příležitost si prakticky vyzkoušet, jak telefonovat na záchrannou službu.
I přes ne zrovna nejteplejší počasí se branný den vydařil a z reakcí dětí vyplynulo, že si ho velmi užily. 
 
Zvláštní poděkování bychom rádi vyjádřili  SDH Vinařice, který nám zapůjčil hasičské auto a paní Jitce Šlaufové ze zdravotnické záchranné služby Kladno, která poskytla našim žákům odbornou konzultaci a profesionální zpětnou vazbu při simulaci dopravní nehody a telefonování na záchrannou službu. Děkujeme.
 

Náhledy fotografií ze složky Branný den