Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akce školy

Příspěvky

Knihařská dílna

20. 2. 2020

V úterý 18. 2. jsme dostali jedinečnou příležitost navštívit Městskou knihovnu Kladno na Sítné, kde se konal workshop olomouckého Studia Bez kliky. Roman Prokeš nám velice poutavě vyprávěl o literách, psacím náčiní i výrově inkoustu v jednotlivých historických obdobích.

Žáci si mohli prohlédnout funkční repliku dřevěného lisu ze 17. století, tzv. Gutenbergova typu. A právě na tomto lisu si v samém závěru vyzkoušeli i tisk první stránky Bible Kralické, který si i s ručně psaným věnováním odnesli domů.

Pro všechny to byl nezapomenutelný zážitek a příjemně strávené odpoledne. Děkujeme Městské knihovně Kladno za možnost tuto akci navštívit. Na fotografie se můžete podívat zde

 

4. den na LVK

30. 1. 2020

Čtvrtý den byl na pořadu dne samozřejmě sjezd. Odpoledne nás čekaly obávané běžky, ale nevyzkoušet běžky na Jizerské magistrále by byla hanba, takže přes protesty některých zúčastněných jsme vyrazili. Zábava to byla nadmíru veliká. smiley Večer proběhla přednáška o sjezdovém i běžeckém lyžování a následovalo večerní promítání. Fotografie jsou k dispozici opět zde

 

Sbírka pro Bouchalku

30. 1. 2020

Jako každý školní rok v lednu se i letos uskutečnila sbírka pro psí útulek Bouchalka. Patronát a realizaci měli na starost žáci 9. třídy. Celý leden děti ze základní i mateřské školy mohly nosit dobrůtky a hračky pro opuštěné pejsky.

30. ledna si pro všechno přijel Dan Adam a Zuzana Navarrová z Radia Relax. Veškeré věci pak odvezli do útulku. Fotky a poděkování jsou na FB radia i útulku.

Přejeme pejskům, aby se brzo dostali k novým, hodným majitelům. A našim dárkem jim chceme alespoň trochu udělat radost.

Za žáky 9. třídy třídní učitelka S. Hálová

83523521_2986482621384276_6208298904799150080_o.jpg

82287498_2986482204717651_3523793703116210176_o.jpg

 

3. den na LVK

29. 1. 2020

Kokosy a Machři využívají téměř všechny sjezdovky na Špičáku, aby zlepšili svou techniku. Okolí bavíme různým cvičením, aspoň se při sjezdu nenudí. Jedničky už beze strachu podle instrukcí paní učitelky zvládají sjet k pomě. Odpoledne se neslo v odpočinkovém režimu od lyžování, tak jsme se vrhli na stavbu sněhuláků a jízdu na lopatách. Děti se pěkně vyřádily a pořádně se zmáčely. V úterý se nabízí večerní lyžování, a to by bylo, abychom toho nevyužili. Zájemci z řad Machrů a Sněženek vyrazili na svah a mokří, ale nadšení se vraceli na pozdější večeři. Jedničky a unavení lyžaři zůstali na chalupě, aby si odpočinuli a načali večer deskových her, ke kterému se po večeři přidali i večerní lyžaři. smiley Fotografie si můžete prohlédnout zde

 

2. den na LVK

27. 1. 2020

Druhý den jsme se posilněni vydatnou snídaní vydali na svah. Jedničky poprvé vyjely vlekem, kokosy a machři pilovali techniku, ani mlha je nezastavila. Po celodenním lyžování děti vymyslely zábavný program, kterým pobavily nejen sebe, ale i paní učitelky. Zítra se těšíme s další zprávou. smiley Fotky jsou k dispozici zde.

 

1. den na LVK

26. 1. 2020

Je to tady! Konečně jsme po týdnech očekávání a příprav vyrazili na lyžák v Albrechticích v Jizerských horách. Plánovaný odjezd v 8:30 byl o 20 minut urychlen včasným příchodem účastníků a bezproblémovým odbavením nutných formulářů, které měli všichni připravené dle pokynů. Takže OBROVSKÁ pochvala rodičům i dětem. smiley Cestou jsme se bavili hudební produkcí žáků (na podobnou zábavu vzpomínáme z dob před rozšířením mobilních telefonů). Ale úplně největší radost nám udělala sněhová pokrývka, která se nám zjevila ve Smržovce. Přijeli jsme v 10:30 a vykládání se neslo v podobném duchu jako odjezd z Vinařic. Autobus byl během 10 minut vyložený a nám zbyl čas na procházku ke sjezdovce pod penzionem. Venku jsme byli k nezastavení a užívali si sněhu plnými doušky. Následovalo ubytování a k obědu nám servírovali vývar a rizoto se sýrem. Odpoledne jsme se již vypravili na svah a nastalo rozdělování do týmů. Přestože byla neděle, nebyla sjezdovka přelidněná, takže se nám lyžovalo dobře. Po večeři jsme se vrhli na trochu teorie o bezpečnosti na svahu a na horách a teď pilně pracujeme na názvech družstev a zdobení triček. Od zítra se po svahu na Špičáku prohání červení Machři, zelené Jedničky a modří Kokosy na sněhu.

Pro dnešek se loučíme a hlásíme rádiový klid. Zítra se těšte na další vysílání.laugh Fotky si prohlédněte zde

 

Brusle s sebou

18. 12. 2019

 

Dne 12. 12. žáci šestého až osmého ročníku nazuli brusle, natáhli rukavice a narazili helmy. Náměstí Starosty Pavla školám zdarma umožnilo bruslařské vyžití. Dokonce i počasí nám přálo. Během bruslení nám totiž začal padat sníh.

Kluziště zaplnili otrlí bruslaři i začátečníci, kteří se statečně drželi (nejen u mantinelu). Všichni společně zaplnili led dobrou náladou, hrami a slalomem. Leckdo se na kluziště vrátil ještě v dalších dnech na rodinné bruslení. 

img_20191212_100207.jpg

dscn26861114.jpg

dscn2675.jpg

 

Adventní tvoření rodičů a dětí

9. 12. 2019

Středeční podvečer 27. 11. 2019 se na naší škole nesl ve znamení Vánoc. Konalo se totiž již tradiční adventní tvoření rodičů a dětí. Vládla klidná a příjemná předvánoční nálada a práce šla všem pěkně od ruky.

Tentokrát si zájemci mohli vyrobit adventní věnec, nabarvit si sádrový betlém či svícen. Zájemců bylo plno, a proto se tento rok pracovalo v pěti třídách. Fotografie jsou k nahlédnutí zde

E. Barnincová

 

Mikuláš 2019

9. 12. 2019

Jako tradičně v měsíci prosinci žáci 9. třídy připravili pro ostatní mikulášskou nadílku. Mikuláš si s sebou přivedl i anděla a čerty. Pro mladší a neposlušné žáky byl tento den velmi náročný. Nejzlobivější děti skončily na chvíli v kotelně a musely slíbit, že budou poslušné. Jen nevíme, jak dlouho jim to vydrží. A nakonec všichni dostali malou sladkou odměnu a Mikuláš s doprovodem se odebral domů. Jen čerti ještě zůstali a pro nejmladší děti ze školky si připravili akci přímo v pekelném lese. Fotografie z tohoto dne jsou k dispozici zde

 

Den laskavosti na naší škole

4. 12. 2019

V letošním roce se naše škola opět zapojila do akce „Světový den laskavosti“. Každá třída využila svých možností a schopností. Někde se vedly bouřlivé diskuse, jinde se shodli okamžitě. Každá „laskavost“ byla naprosto originální a velice kreativní. Radost se určitě podařilo předat všem. Níže si můžete přečíst, co si jednotlivé třídy nakonec vybraly.

1. třída se zapojila do projektu „Světového dne laskavosti“, jehož cílem je udělat něco laskavého ke svému okolí. V posledních slunečných dnech podzimu jsme se vydali na procházku do okolí Vinařic a domluvili jsme se, že budeme laskaví k přírodě. Vzali jsme si rukavice, pytle a rozhodli jsme se, že posbíráme odpadky v našem okolí. Všechny děti byly překvapené, kolik odpadků jsme posbírali a všichni jsme měli skvělý pocit z dobře vykonané práce.

Mgr. Lenka Crhová, třídní učitelka 1. ročníku

V letošním školním roce se 2. třída rozhodla pomoci zvířátkům v lese. Do školy jsme přinesli mrkve, jablka, kaštany, žaludy a ve středu 13. 11. jsme chtěli vše odnést do lesa. Tento den jsme nejprve jeli do Kladna na divadelní představení Malý princ a po návratu jsme měli v plánu zajít do lesa za Vinařicemi. Počasí nám však nepřálo – pršelo a pršelo. Podzimní počasí se do konce týdne vůbec neumoudřilo, a tak v pátek odpoledne za naši třídu vše do lesa odnesla paní učitelka. Věříme, že zvířátkům chutnalo. Určitě akci zopakujeme také v zimě.

Mgr. Lenka Rulfová, třídní učitelka 2. ročníku

Děti se domluvily, že udělají radost dětem i dospělým, kteří musí trávit čas v nemocnici. Rozhodly se přinést knížky, které už oni nebo rodiče nečtou a předat je do nemocnice v Kladně. Bohužel dosud neproběhlo předání knížek, protože do sbírky se zapojila pouze malá část dětí a knížek je málo. Sbírku jsme proto prodloužili až do konce prosince.

Mgr. Věra Peková, třídní učitelka 3. ročníku

V rámci Světového dne laskavosti, kterým byl vyhlášen 13. listopad 2019, jsme se také zúčastnili 3. ročníku happeningu „Jsem laskavec“. Podle Nadace Karla Janečka se letos zapojilo celkem 628 týmů z 267 měst z celé České republiky, takže v jeden moment konalo dobré skutky téměř 17 400 školáků. My jsme vyráběli ADVENTNÍ KALENDÁŘ pro klientky chráněného bydlení. Z různých bytů, které spadají pod Zahradu, poskytovatele sociálních služeb Kladno, jsme si vybrali ten v Kladně - Rozdělově, ve Vítězné ulici č. 2960. Na realizaci kalendáře jsme se podíleli všichni, samotný výrobek pak klientkám předala naše paní učitelka. Náš dárek jim udělal velkou radost a byl umístěn v obývacím pokoji.

Mgr. Michaela Mottlová, třídní učitelka 4. ročníku

V říjnu navštívili žáci 1. – 6. třídy divadelní představení Divadla v Dlouhé v Praze - Malý vánoční příběh, aneb jak jsem se ztratil. Naše třída se rozhodla, že při této akci splní úlohu LASKAVCE. Starali jsme se o malé prvňáčky. Každý páťák si vybral svého prvňáčka, o kterého se celé dopoledne pěkně a trpělivě staral. Prvňáčky jsme odvedli k autobusu, v autobuse jsme seděli vedle nich. Páťáci pomohli malým dětem se svlékáním a úkolem bylo, aby si malí kamarádi zapamatovali jméno svého velkého kamaráda. I v divadle malé děti seděly vedle velkých. Nejtěžší chvíle páťákům nastaly o přestávce. Neodpočívali. Pomáhali prvňáčkům rozbalit svačiny, otevřít pití, dojít na toalety a hlavně najít své místo v hledišti. Představení se všem velmi líbilo. Děti byly nadšené. Cestou domů odpočívali ti páťáci, kterým v autobuse usnuli malí sousedi. Prvňáčky dovedli až do jídelny, kde je všichni rádi předali paní učitelce. Žáci páté třídy se nestarali jen o děti, ale zkrášlili i okolí školy. Před budovou školy zasadili tři okrasné keře, vypleli okolí živého plotu a vytrhali plevel v areálu školy. Už se těšíme, až na jaře tyto keře vykvetou.

Mgr. Růžena Hanzlíková, třídní učitelka 5. ročníku

Ve středu 13. listopadu se 6. třída vydala v rámci projektu Laskavec do školky. Celou hodinu žáci bavili malé Berušky a Sovičky na stanovištích, na kterých si děti vyzkoušely svou šikovnost na opičí dráze a v malovací dílničce. Úsměv na tvářích dětem vykouzlili naši kouzelníci a velkým překvapením bylo divadelní představení Červená karkulka. Na každém stanovišti děti dostaly plyšáky, hračky nebo sladkou odměnu.

Mgr. Kristýna Šimůnková, třídní učitelka 6. ročníku

7. třída v rámci letošní akce „Den Laskavosti“ zasadila v parku před školou stříbrný smrček. Doufáme, že hezky poroste a bude dělat radost nejen nám, ale i všem vinařickým občanů.

Mgr. Jitka Maříková třídní učitelka 7. ročníku

V osmém ročníku se dlouho přemýšlelo o tom, koho potěšit. Návrhů byla celá spousta. Nakonec dospěli k tomu, že potěší někoho, kdo běžně těší je. Proto letos zvolili naše milé kuchařky, které jim celoročně podstrojují. Do kuchyně přinesli snídani a na oplátku pohostili oni paní kuchařky. Úspěch potvrzovaly jejich úsměvy.

Mgr. Monika Bäumlová, třídní učitelka 8. ročníku

Žáci 9. třídy si v rámci Dne laskavosti připravili herní hodinu pro malé spolužáky, kteří navštěvují školní družinu. V učebně připravili 3 herní koutky – dva improvizované stoly na stolní tenis, stůl se stolními hrami a kreslířský koutek. Žáci z družiny si mohli vybrat jakoukoliv aktivitu a tou se zabavit. Pravidelně se střídali, aby si vyzkoušeli vše, co je zajímalo.

Mgr. Stanislava Hálová, třídní učitelka 9. ročníku

Fotografie jsou k dispozici kliknutím na tento odkaz

 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19

následující »