Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akce školy

Příspěvky

Info z hor

31. 1. 2019

Posíláme další pozdrav z lyžařského kurzu!
Pilujeme techniku sjezdu na lyžích, bobujeme, prohlédli jsme si stanici horské služby a okusili noční lyžovačku. Už nám zbývá jen poslední den, takže jdeme odpočívat, abychom si ho pořádně a naplno užili!
Vaše děti

 

Pozdrav z hor

29. 1. 2019

Posíláme pozdrav z lyžařského kurzu!
Máme se krásně, vaří tu dobře, sněhu je hodně. smiley Dnes už jsme všichni zvládli vyjet vlekem. Hurá!!!
Veškeré fotografie z kurzu naleznete zde. Podívejte se již teď na fotky z prvního a druhého dne. 
Vaše děti 

 

Dravci

14. 12. 2018

V pátek 14. 12. jsme do školy na ekoprogram „DRAVCI a SOVY - živá zvířata ve Vaší škole“ pozvali pana Brože. Společně s ním dorazilo i 15 živých exemplářů. Všechny přítomné zaujal nejen poutavým vyprávěním, ale i ukázkami letů jednotlivých dravců a přilétáním na ruku. To si vyzkoušely paní učitelky, asistentky, ale i řada žáků.

Celý program byl pro všechny velkým zážitkem a už nyní se těšíme na další spolupráci. Podívejte se na fotografie zde

 

Mikuláš ve škole 2018

10. 12. 2018

Ve středu 5. 12. se u nás po roce opět objevil Mikuláš s anděly a čerty. Návštěva jednotlivých tříd probíhala různorodě. Někde si vyslechl krásné básničky, jinde měli žáci připravené krátké písničky. Co však bylo shodné u všech tříd I. stupně? Hříšníci, na které si čerti posvítili, slibovali nápravu. Andělé posléze všechny odměnili drobnými dárky a všichni žáci nám ve škole zůstali. Letos však Mikuláš vzpomněl i na pracovníky školy, bez jejichž neúnavné a obětavé práce by se škola neobešla. Každý dostal originální, ručně vyrobený závěs na dveře, který jim tuto návštěvu bude připomínat celý předvánoční čas.
Odpoledne pak paní družinářky připravily svým svěřencům Čertovské rejdění v tělocvičně školy. Všichni si společně zatančili, zazpívali, zasoutěžili…prostě si užili krásné odpoledne.

Podívejte se zde na fotografie. smiley

 

Adventní tvoření

2. 12. 2018

Ve středu 28. 11. bylo i v odpoledních hodinách v naší škole pěkně živo. Konal se totiž již tradiční předvánoční workshop rodičů a jejich dětí – Adventní tvoření. Tentokrát si zájemci mohli vyrobit – adventní věnec, vánoční závěs na dveře, betlém či anděla. V pěti třídách se od začátku velice pilně pracovalo, všude vonělo chvojí a panovala příjemná předvánoční atmosféra. Všichni odcházeli šťastní a spokojení.

 

Čtení z vinařické kroniky

18. 11. 2018

V sobotu 10. 11. se v prostorách zrekonstruovaného Obecního domu ve Vinařicích konala akce k výročí vzniku republiky, kterou pořádali vinařičtí divadelníci. Ti oslovili paní ředitelku s nabídkou spolupráce. Vzniklo tak unikátní pásmo, při kterém mohli návštěvníci zavzpomínat na historii nejen obce, ale celé republiky. Naši žáci s paní učitelkou Barnincovou připravili ke každému „osmičkovému“ roku krátké vystoupení. Celý sobotní podvečer byl zakončen společným zpěvem státní hymny.

Všichni přítomní byli na samém závěru akce pozváni na výstavu do školy, kde si mohli prohlédnout práce žáků, kteří se tomuto významnému výročí věnovali od začátku školního roku, ale také zavzpomínat na historii naší školy. Výstava bude veřejnosti přístupná každý všední den od 14 do 16 hodin až do konce listopadu.

Kdo si udělal v sobotu čas, určitě má na co vzpomínat.

Na fotografie se můžete podívat kliknutím na tento odkaz

 

Halloween 2018

4. 11. 2018

Každý, kdo naši školu dobře zná, ví, že na první pohled se nijak zvlášť nelišíme od jakékoli jiné základní školy. Ale už na ten druhý je to úplně jinak.
Přesně tak to vypadalo i ve čtvrtek 1. 11., kdy se s postupujícím večerem děly obrovské změny i s naší školou. Nejprve se okolo školy začala objevovat tajuplná světla. Netrvalo dlouho a náhodní kolemjdoucí mohli potkávat zvláštní návštěvníky. To šli na školní halloweenský večírek první „nemrtví“. Pořadatelé akce – upíři, zoombíci a strašidláci všeho druhu - si v tento významný den oblékli své nejlepší šaty a připravili pro své návštěvníky zajímavý večer. Každý, kdo přišel, si nejprve vyrobil svoji originální kartičku a lebku. Větší návštěvníci si krátili čas vyprávěním strašidelných příběhů a třešinkou na pomyslném halloweenském dortíku byla stezka odvahy. A zde byla odvaha opravdu zapotřebí, to můžete posoudit z fotografií zde.
Druhý den vybírala odborná halloweenská porota, složená z žáků nejvyššího ročníku: NEJORIGINÁLNĚJŠÍ MASKY, NEJLEPŠÍ VYPRAVĚČE STRAŠIDELNÝCH HISTOREK A PŘÍBĚHŮ a NEJSTRAŠIDELNĚJŠÍ HALOOWEENSKÉ KARTIČKY. Výherci byli po zásluze odměněni.
Podle záznamů halloweenské tiskové kanceláře se akce zúčastnilo 102 registrovaných návštěvníků a velké množství doprovodných osob, což je rekordní počet posledních let. 
Pořadatelé akce – žáci 9. ročníku – by závěrem chtěli poděkovat všem účastníkům, kteří na akci dorazili a určitě si ji i pořádně užili. Ale také těm, bez kterých by se tato velkolepá show nemohla konat. V prvé řadě paní ředitelce, protože ta dovolila, aby se ze školy stalo na pár hodin „doupě neživých“. Dále pak paní Barnincové a Vičanové, které neúnavně s žáky vymýšlely, tvořily a ladily vše potřebné. Obrovskou podporou byly i všechny zombie pomocnice, takže děkujeme paní Bäumlové, Hanzlíkové, Holubové, Jarůškové, Jar. Maříkové a Zaňákové. A také spolužákům z 8. ročníku – Elišce, Karolíně, Zuzce a Davidovi, kteří ochotně pomohli s organizací celé stezky.

 

(2012)Halloween

31. 10. 2018

document-page-001.jpg

 

1. den sportovního kurzu

19. 6. 2018

Zdravíme z letního kurzu v Mladějově. Máme za sebou prvních ujetých cca 12 km. Příroda v okolí je nádherná. Zítra nás čekají další povedené letní aktivity. 

img_20180618_164311.jpg

 

(1887)Vítáme jaro ve Vinařicích

20. 5. 2018

Ve čtvrtek 17. 5. 2018 proběhl již třetí ročník oblíbené recitační soutěže „Vítáme jaro ve Vinařicích“. Zúčastnilo se 19 recitátorů z 1. – 7. třídy. Někteří byli nominováni třídou, jiní se přihlásili sami.

Letošní rok byl rekordní nejen v počtu zúčastněných, ale také v jejich kvalitě. Tříčlenná porota měla opravdu nesnadný úkol. Po dlouhé poradě nakonec předsedkyně poroty, paní ředitelka, rozhodla, že vyhlásí 3 kategorie: I. kategorie – 1. a 2. třída, II. kategorie – 3. a 4. třída, III. kategorie 5. – 7. třída.

Výherci letošního ročníku:

1.místo

Nelinka Stehlíková (1. třída); Šimon Němeček (3. třída) a Vašík Veis (3. třída);

Lenka Burianová (5. třída) a Nelča Jelínková (5. třída)

2.místo

Max Jelínek (2. třída); Terezka Islová (3. třída) a Laura Stehlíková (3. třída);

Kačka Kulhánková (6. třída) a Nikolas Telioridis (7. třída)

3.místo

Denis Troch (2. třída); Míša Voříšková (3. třída)

Všem účastníkům děkujeme a výhercům blahopřejeme.

 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16

následující »