Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akce školy

Příspěvky

Rekonstrukce kabinetu

4. 3. 2019

Během 1. pololetí proběhla na škole kompletní rekonstrukce kabinetu fyziky a chemie, který zároveň slouží jako fyzikálně-chemická laboratoř. Místnost byla již delší dobu v havarijním stavu, proto jsme tuto akci financovanou zřizovatelem s radostí přivítali.

V prostoru byla vybudovaná betonová podlaha a položeno nové lino. Z kabinetu byly přistavěny bezpečné schody vedoucí do učebny přírodních věd, která přímo sousedí s laboratoří. Nově byla rozvedena elektřina, zavedena teplá voda a položen obklad, ke kterému byl umístěn nový pracovní stůl se dřezem. Okna byla vyměněna za moderní plastová. Modernizace byla dokončena výrobou laboratorních stolů na míru, u kterých se žákům i pedagogům lépe pracuje.

Moc děkujeme zřizovateli naší školy za tuto investici.

img_20190213_103600.jpg

img_20190213_103614.jpg

 

Masopust 2019

26. 2. 2019

Poslední únorovou sobotu se konal již tradiční pochod masek – Masopust, kterého se pravidelně účastní i žáci a zaměstnanci školy. Na cestu nám krásně svítilo sluníčko, ale zima se ještě nehodlala vzdát své vlády, proto nikoho nepřekvapilo, že se rtuť teploměru vyšplhala jen lehce nad nulu. Příchozím to však nevadilo, k dispozici byl totiž i teplý nápoj a výborné sladkosti.

Sešli jsme se před Obecním úřadem ve Vinařicích a společně ve 14:30 vyrazili Vinařicemi – V. ulicí, ul. K Náměstí, Švermovskou, 9. května, Hornickou a Hlavní - směrem na Hornický skanzen Mayrau, kde se všechny průvody (podprůhonský, tuháňský i libušínský) sešly a začala opravdová veselice. K vidění bylo mnoho zajímavých masek. Ty dříve sloužily jako prostředek výsměchu a kritiky lidských neřestí a špatných vlastností. Všichni, kteří si tuto akci nenechali ujít, se skvěle pobavili. Přesvědčte se sami a podívejte se na fotky zde

 

Sbírka pro pejsky

5. 2. 2019

Již pátým rokem pořádá naše škola v lednu sbírku na psí útulek Bouchalka. Během měsíce ledna děti shromáždily spoustu hraček, pamlsků a krmiva pro zatoulané pejsky. A 31. ledna vše odvezlo auto radia Relax do útulku.

50938163_2551241678281235_4622651207373029376_n.jpg

51049327_2551242771614459_2140638213159518208_n.jpg

 

Info z hor

31. 1. 2019

Posíláme další pozdrav z lyžařského kurzu!
Pilujeme techniku sjezdu na lyžích, bobujeme, prohlédli jsme si stanici horské služby a okusili noční lyžovačku. Už nám zbývá jen poslední den, takže jdeme odpočívat, abychom si ho pořádně a naplno užili!
Vaše děti

 

Pozdrav z hor

29. 1. 2019

Posíláme pozdrav z lyžařského kurzu!
Máme se krásně, vaří tu dobře, sněhu je hodně. smiley Dnes už jsme všichni zvládli vyjet vlekem. Hurá!!!
Veškeré fotografie z kurzu naleznete zde. Podívejte se již teď na fotky z prvního a druhého dne. 
Vaše děti 

 

Dravci

14. 12. 2018

V pátek 14. 12. jsme do školy na ekoprogram „DRAVCI a SOVY - živá zvířata ve Vaší škole“ pozvali pana Brože. Společně s ním dorazilo i 15 živých exemplářů. Všechny přítomné zaujal nejen poutavým vyprávěním, ale i ukázkami letů jednotlivých dravců a přilétáním na ruku. To si vyzkoušely paní učitelky, asistentky, ale i řada žáků.

Celý program byl pro všechny velkým zážitkem a už nyní se těšíme na další spolupráci. Podívejte se na fotografie zde

 

Mikuláš ve škole 2018

10. 12. 2018

Ve středu 5. 12. se u nás po roce opět objevil Mikuláš s anděly a čerty. Návštěva jednotlivých tříd probíhala různorodě. Někde si vyslechl krásné básničky, jinde měli žáci připravené krátké písničky. Co však bylo shodné u všech tříd I. stupně? Hříšníci, na které si čerti posvítili, slibovali nápravu. Andělé posléze všechny odměnili drobnými dárky a všichni žáci nám ve škole zůstali. Letos však Mikuláš vzpomněl i na pracovníky školy, bez jejichž neúnavné a obětavé práce by se škola neobešla. Každý dostal originální, ručně vyrobený závěs na dveře, který jim tuto návštěvu bude připomínat celý předvánoční čas.
Odpoledne pak paní družinářky připravily svým svěřencům Čertovské rejdění v tělocvičně školy. Všichni si společně zatančili, zazpívali, zasoutěžili…prostě si užili krásné odpoledne.

Podívejte se zde na fotografie. smiley

 

Adventní tvoření

2. 12. 2018

Ve středu 28. 11. bylo i v odpoledních hodinách v naší škole pěkně živo. Konal se totiž již tradiční předvánoční workshop rodičů a jejich dětí – Adventní tvoření. Tentokrát si zájemci mohli vyrobit – adventní věnec, vánoční závěs na dveře, betlém či anděla. V pěti třídách se od začátku velice pilně pracovalo, všude vonělo chvojí a panovala příjemná předvánoční atmosféra. Všichni odcházeli šťastní a spokojení.

 

Čtení z vinařické kroniky

18. 11. 2018

V sobotu 10. 11. se v prostorách zrekonstruovaného Obecního domu ve Vinařicích konala akce k výročí vzniku republiky, kterou pořádali vinařičtí divadelníci. Ti oslovili paní ředitelku s nabídkou spolupráce. Vzniklo tak unikátní pásmo, při kterém mohli návštěvníci zavzpomínat na historii nejen obce, ale celé republiky. Naši žáci s paní učitelkou Barnincovou připravili ke každému „osmičkovému“ roku krátké vystoupení. Celý sobotní podvečer byl zakončen společným zpěvem státní hymny.

Všichni přítomní byli na samém závěru akce pozváni na výstavu do školy, kde si mohli prohlédnout práce žáků, kteří se tomuto významnému výročí věnovali od začátku školního roku, ale také zavzpomínat na historii naší školy. Výstava bude veřejnosti přístupná každý všední den od 14 do 16 hodin až do konce listopadu.

Kdo si udělal v sobotu čas, určitě má na co vzpomínat.

Na fotografie se můžete podívat kliknutím na tento odkaz

 

Halloween 2018

4. 11. 2018

Každý, kdo naši školu dobře zná, ví, že na první pohled se nijak zvlášť nelišíme od jakékoli jiné základní školy. Ale už na ten druhý je to úplně jinak.
Přesně tak to vypadalo i ve čtvrtek 1. 11., kdy se s postupujícím večerem děly obrovské změny i s naší školou. Nejprve se okolo školy začala objevovat tajuplná světla. Netrvalo dlouho a náhodní kolemjdoucí mohli potkávat zvláštní návštěvníky. To šli na školní halloweenský večírek první „nemrtví“. Pořadatelé akce – upíři, zoombíci a strašidláci všeho druhu - si v tento významný den oblékli své nejlepší šaty a připravili pro své návštěvníky zajímavý večer. Každý, kdo přišel, si nejprve vyrobil svoji originální kartičku a lebku. Větší návštěvníci si krátili čas vyprávěním strašidelných příběhů a třešinkou na pomyslném halloweenském dortíku byla stezka odvahy. A zde byla odvaha opravdu zapotřebí, to můžete posoudit z fotografií zde.
Druhý den vybírala odborná halloweenská porota, složená z žáků nejvyššího ročníku: NEJORIGINÁLNĚJŠÍ MASKY, NEJLEPŠÍ VYPRAVĚČE STRAŠIDELNÝCH HISTOREK A PŘÍBĚHŮ a NEJSTRAŠIDELNĚJŠÍ HALOOWEENSKÉ KARTIČKY. Výherci byli po zásluze odměněni.
Podle záznamů halloweenské tiskové kanceláře se akce zúčastnilo 102 registrovaných návštěvníků a velké množství doprovodných osob, což je rekordní počet posledních let. 
Pořadatelé akce – žáci 9. ročníku – by závěrem chtěli poděkovat všem účastníkům, kteří na akci dorazili a určitě si ji i pořádně užili. Ale také těm, bez kterých by se tato velkolepá show nemohla konat. V prvé řadě paní ředitelce, protože ta dovolila, aby se ze školy stalo na pár hodin „doupě neživých“. Dále pak paní Barnincové a Vičanové, které neúnavně s žáky vymýšlely, tvořily a ladily vše potřebné. Obrovskou podporou byly i všechny zombie pomocnice, takže děkujeme paní Bäumlové, Hanzlíkové, Holubové, Jarůškové, Jar. Maříkové a Zaňákové. A také spolužákům z 8. ročníku – Elišce, Karolíně, Zuzce a Davidovi, kteří ochotně pomohli s organizací celé stezky.

 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16

následující »