Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akce školy

Příspěvky

Halloween 2018

4. 11. 2018

Každý, kdo naši školu dobře zná, ví, že na první pohled se nijak zvlášť nelišíme od jakékoli jiné základní školy. Ale už na ten druhý je to úplně jinak.
Přesně tak to vypadalo i ve čtvrtek 1. 11., kdy se s postupujícím večerem děly obrovské změny i s naší školou. Nejprve se okolo školy začala objevovat tajuplná světla. Netrvalo dlouho a náhodní kolemjdoucí mohli potkávat zvláštní návštěvníky. To šli na školní halloweenský večírek první „nemrtví“. Pořadatelé akce – upíři, zoombíci a strašidláci všeho druhu - si v tento významný den oblékli své nejlepší šaty a připravili pro své návštěvníky zajímavý večer. Každý, kdo přišel, si nejprve vyrobil svoji originální kartičku a lebku. Větší návštěvníci si krátili čas vyprávěním strašidelných příběhů a třešinkou na pomyslném halloweenském dortíku byla stezka odvahy. A zde byla odvaha opravdu zapotřebí, to můžete posoudit z fotografií zde.
Druhý den vybírala odborná halloweenská porota, složená z žáků nejvyššího ročníku: NEJORIGINÁLNĚJŠÍ MASKY, NEJLEPŠÍ VYPRAVĚČE STRAŠIDELNÝCH HISTOREK A PŘÍBĚHŮ a NEJSTRAŠIDELNĚJŠÍ HALOOWEENSKÉ KARTIČKY. Výherci byli po zásluze odměněni.
Podle záznamů halloweenské tiskové kanceláře se akce zúčastnilo 102 registrovaných návštěvníků a velké množství doprovodných osob, což je rekordní počet posledních let. 
Pořadatelé akce – žáci 9. ročníku – by závěrem chtěli poděkovat všem účastníkům, kteří na akci dorazili a určitě si ji i pořádně užili. Ale také těm, bez kterých by se tato velkolepá show nemohla konat. V prvé řadě paní ředitelce, protože ta dovolila, aby se ze školy stalo na pár hodin „doupě neživých“. Dále pak paní Barnincové a Vičanové, které neúnavně s žáky vymýšlely, tvořily a ladily vše potřebné. Obrovskou podporou byly i všechny zombie pomocnice, takže děkujeme paní Bäumlové, Hanzlíkové, Holubové, Jarůškové, Jar. Maříkové a Zaňákové. A také spolužákům z 8. ročníku – Elišce, Karolíně, Zuzce a Davidovi, kteří ochotně pomohli s organizací celé stezky.

 

(2012)Halloween

31. 10. 2018

document-page-001.jpg

 

1. den sportovního kurzu

19. 6. 2018

Zdravíme z letního kurzu v Mladějově. Máme za sebou prvních ujetých cca 12 km. Příroda v okolí je nádherná. Zítra nás čekají další povedené letní aktivity. 

img_20180618_164311.jpg

 

(1887)Vítáme jaro ve Vinařicích

20. 5. 2018

Ve čtvrtek 17. 5. 2018 proběhl již třetí ročník oblíbené recitační soutěže „Vítáme jaro ve Vinařicích“. Zúčastnilo se 19 recitátorů z 1. – 7. třídy. Někteří byli nominováni třídou, jiní se přihlásili sami.

Letošní rok byl rekordní nejen v počtu zúčastněných, ale také v jejich kvalitě. Tříčlenná porota měla opravdu nesnadný úkol. Po dlouhé poradě nakonec předsedkyně poroty, paní ředitelka, rozhodla, že vyhlásí 3 kategorie: I. kategorie – 1. a 2. třída, II. kategorie – 3. a 4. třída, III. kategorie 5. – 7. třída.

Výherci letošního ročníku:

1.místo

Nelinka Stehlíková (1. třída); Šimon Němeček (3. třída) a Vašík Veis (3. třída);

Lenka Burianová (5. třída) a Nelča Jelínková (5. třída)

2.místo

Max Jelínek (2. třída); Terezka Islová (3. třída) a Laura Stehlíková (3. třída);

Kačka Kulhánková (6. třída) a Nikolas Telioridis (7. třída)

3.místo

Denis Troch (2. třída); Míša Voříšková (3. třída)

Všem účastníkům děkujeme a výhercům blahopřejeme.

 

(1882)Den Země

9. 5. 2018

Tento mezinárodní svátek se sice koná 22. dubna, ale vzhledem k počasí a povinnostem se u nás na škole konal 4. května. 
Jde o každoroční akci, při které „zvelebujeme“ okolí naší školy. Všechny třídy II. stupně a pětka dostaly na starosti různé úseky v okolí školy a školky. Zde se hrabalo, zametalo, plelo….prostě žáci, učitelé i asistentky dělali všechno pro to, abychom to tady měli pěkné. Všem moc děkujeme za jejich obrovské pracovní nasazení.
Doufáme, že naše práce bude ještě dlouho vidět a že ji ocení i kolemjdoucí.

 

Branný den 2018

4. 5. 2018

Měsíc květen začal pro žáky naší školy a pro předškoláky z MŠ akcí Branný den. O co se jednalo ?

Žáci a žáčci si zopakovali pravidla první pomoci. Pocvičili si mimo jiné jak správně volat na záchrannou službu. U stanoviště Chemická ochrana si mohli vyzkoušet protichemický oblek a plynovou masku. Zopakovali si, co dělat v případě vyhlášení poplachu, jak si počínat během evakuace a co si sbalit do evakuačního zavazadla.

Ovšem nejlepší dvě stanoviště byla na závěr. Možnost vyzkoušet si střelbu nadchla nejen kluky. Velice aktivně se do střelby zapojila i děvčata. A na konec parádní závodní dráha ve vojenském obleku i s baretem na hlavě. Bylo potřeba se proplížit ke stanovišti s granáty, 3x hodit na cíl a pak rychle zpět. Svléknout oblek a předat dalšímu. Všichni si pořádně zafandili.

Celý den si připravili pracovníci Muzea civilní ochrany z Ústí nad Labem. Moc jim za akci děkujeme. Všichni jsme si to opravdu užili.

page1.jpg

 

Výchovný koncert – po stopách B. Smetany a L. Janáčka

4. 5. 2018

První květnový týden nám zpestřila známá klavíristka a hudební pedagožka MgA. Zora Kříčková, kterou jsme s velkou radostí opět přivítali na půdě školy. Tentokrát naše žáky seznámila s životními osudy B. Smetany a L. Janáčka a s jejich nejvýznamnějšími díly.

Žáci si opět s napětím vyslechli nejen poutavé vyprávění paní Kříčkové, ale také její klavírní umění. Obojí odměnili bouřlivým potleskem, ale i slovy chvály. Jsme moc rádi, že se jí u nás ve škole líbí a ráda se za našimi žáky vrací.

 

Mumie světa

4. 5. 2018

V pondělí 23. dubna se žáci II. stupně vypravili na unikátní výstavu originálních mumií. Kromě zajímavých exponátů se dozvěděli, jak probíhala přirozená mumifikace, seznámili se s historií mumifikace ve starověkém Egyptě či s pohřebními rituály. Mnozí z nich se teprve díky této výstavě dozvěděli informace o kultech lovců lebek, kteří ovládali pralesy Jižní Ameriky.
Pro všechny byla návštěva této výstavy velkým zážitkem.

mumue.jpg

 

Velikonoční projekt

8. 4. 2018

Ve středu 28. 3. se na naší škole uskutečnil Velikonoční projekt, který se zrodil na schůzce žákovského parlamentu. 
Aby se však celý projekt mohl uskutečnit, bylo potřeba získat pro něj paní učitelku Barnincovou, které bychom tímto chtěli moc poděkovat za její nedocenitelnou pomoc. Ta nadšeným parlamenťákům kývla na spolupráci a vymyslela 30 stanovišť, na kterých žáci vyráběli, tvořili, skládali, malovali, pletli….zkrátka připravovali se na nadcházející Velikonoce.
Všichni si projektový den moc užili a ještě si domů přinesli mnoho pěkných výrobků, které mohli využít k velikonoční výzdobě. Fotografie si můžete prohlédnout zde

 

Recitační soutěž Slánka

25. 3. 2018

Ve čtvrtek 15. března se pod záštitou DDM Ostrov Slaný konala tradiční recitační soutěž Slánka. Naši školu reprezentovala Nela Stehlíková z 1. třídy, Vašek Veis ze 3. třídy a Honza Vít ze 4. třídy. Všichni předvedli 100% výkon, ale konkurence byla v letošním roce opravdu velká, tudíž se žádný z nich neprobojoval na medailové pozice. Všem účastníkům blahopřejeme ke skvělým výkonům a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Vedení školy

 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16

následující »