Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akce školy

Příspěvky

(2236)Závěrečná akademie

2. 7. 2019

Závěr roku patří na naší škole již tradiční akci, kterou všichni znají jako „Závěrečnou akademii“. Ani letošní rok nebyl žádnou výjimkou.

Ve středu 26. 6. se v 16 hodin shromáždili na zahradě školy rodiče našich nejmenších. Děti z mateřské školky předvedly sérii krásných vystoupení, kterými dojaly k slzám nejednoho návštěvníka. Své umění přišli ukázat i mladí karatisté, kteří pod vedením pana Kaisera celý rok pilně cvičili. A bylo se na co dívat. Poté pokračovali svými vystoupeními žáci základní školy – zpěv, tanec, divadlo a obrovská show – to vše se skrývalo za naší akademií.

Nechyběla ani tombola se zajímavými cenami jako například navigace či mobilní telefon. Nezapomněli jsme ani na občerstvení. Paní kuchařky připravily skvělý perník a žízeň zahnal ledový čaj. Na zahradě byl připraven i rozstřikovač, který návštěvníci hojně využívali.

Závěrečná akademie se opět povedla a byla důstojnou tečkou za uplynulým školním rokem.

 

Den dětí 2019

3. 6. 2019

Pokud jste v sobotu 1. června zůstali doma, přišli jste o skvělou akci na vinařickém fotbalovém hřišti. Zde se konal již tradiční Den dětí, na jehož přípravě se podílela i naše škola a SRPŠ.

A že se akce vydařila, o tom svědčí více než 200 dětí, které si přišly zasoutěžit. Tentokrát soutěžící objeli celou zeměkouli. Na deseti stanovištích plnili tematické úkoly. Pokud zvládli vše, čekala je sladká odměna. Čas si mohly všechny malé i větší děti zkrátit na skákacích hradech, jízdou na motorce, ale i disko tancem. Každý si prostě nalezl to své!!! A dočkali se i příznivci „vodní koupele“. Hasiči tentokrát vystříkali dvě cisterny vody, čímž nejen krásně ochladili všechny přítomné, ale zakončili tak i celý dětský den. Fotografie z tohoto prosluněného dne si můžete prohlídnout zde

 

Škola v přírodě 2019

18. 5. 2019

V pátek odpoledne se děti 1. stupně vrátily ze školy v přírodě v Mukařově. Dětem se na škole v přírodě líbilo. Jídlo jim chutnalo, krajina byla nádherná  a vychovatelé agentury Handule pro ně připravili zajímavý program. Jen počasí nám nepřálo. I přes nepřízeň počasí děti sportovaly a plnily úkoly Olympiády. Hlavním cílem programu bylo sportovní a kamarádské chování. Loučení s vychovateli bylo těžké, protože byli výborní.

svp.jpg

 

ŠVP

15. 5. 2019

I přes nepřízeň počasí se mají žáci na škole v přírodě dobře. Užívají si zajímavého programu, dobře jim vaří a vyrážejí prozkoumávat okolí. Bohužel je v místě pobytu velice špatný signál a nefunguje internet, proto není možné dávat průběžné informace na náš web.

Děkujeme za pochopení

60202442_2747132775301831_739873791080923136_n.jpg

 

Setkání s Thoraxem

11. 5. 2019

V pondělí 6.5. měli naši žáci možnost zažít historii mimo školní lavici. Spolek Thorax si pro ně připravil vyprávění o životě lidí ve středověku. Tentokrát jsme se s nimi vydali na válečné tažení. Co jsme se dozvěděli a zažili?

Jak vypadalo ležení, co takový středověký člověk jedl (z čeho a jak vařil), jak spal, s čím do boje vyrazil a jak se bojovalo.

Veškeré toto zajímavé vyprávění doprovodila možnost si věci osahat. Nejvíce nadšení vzbudila možnost vyzkoušet si rytířské vybavení, a tak naši žáci na vlastní kůži zažili, že obléknout si těžkou přilbici, nebo neméně těžké ostatní součásti výzbroje, nebyla žádná legrace. Byla také možnost vidět i méně známé zbraně a jejich použití.

Celé středověké tažení plné vaření, pečení, smažení, spaní a přípravy zbroje zakončily souboje našich hostitelů. Fandilo se z plných plic.

Zkrátka a dobře, středověk u nás prostě ožil, líbil se a my ještě jednou děkujeme za skvělou podívanou.

 

Projektový den

6. 5. 2019

Projektový den Světový den oceánů proběhl v naší škole v pátek 3. května. Cílem bylo získat základní představy a znalosti o oceánech a mořích (velikost, rozmístění na Zemi, vlastnosti …)

Tohoto projektu se zúčastnili žáci celé školy. První část byla stejná pro všechny žáky. Žáci si rozšířili znalosti o životě v mořích, pochopili naše vazby na oceány a moře - co z nich využíváme, jak je ovlivňujeme, jak oceány ovlivňují náš život. Pochopili, co oceány ohrožuje, a uvědomili si naléhavost ochrany moří a oceánů.

Ve druhé části žáci zpracovávali jedno ze zvolených témat (nenávist k žralokům, lov velryb a dalších kytovců, nadměrný rybolov, znečištění oceánů a globální změny). Zde získali informace pomáhající bourat mýty a zkreslené představy. V závěru zpracovávali výstupy a zjištěná fakta prezentovali před ostatními.

Během celého projektu se žáci učili rozvíjet schopnost spolupracovat, efektivně komunikovat, kreativně řešit problémy, získávat a zpracovávat informace, zobecňovat, prezentovat a obhajovat zjištěná fakta.

Projektový den pomohl dětem uvědomit si důležitost zachování přírodního bohatství oceánů a nutnost jeho ochrany. Žáci se učili pochopit naše vazby na oceány a moře prostřednictvím simulačních her. Důraz byl kladen na kreativitu a týmovou spolupráci. Práce na aktivitách směřovala k závěrečné prezentaci jednotlivých témat.

Fotografie jsou k dipozici kliknutím zde

 

Vítání jara ve Vinařicích

3. 5. 2019

V pondělí 29. 4. 2019 se žáci 1. – 8. ročníku zúčastnili již čtvrtého ročníku naší školní recitační soutěže „Vítáme jaro ve Vinařicích“. A účast byla opět velká.

Děti si připravily pěkné básničky, velmi se snažily a celou dobu se vzájemně podporovaly. Na celý průběh soutěže dohlížela odborná porota, která měla nelehký úkol - vybrat nejlepšího recitátora. Porotci se nakonec shodli a vyhlásili vítěze. Nejlepším recitátorem I. stupně byl zvolen Max, z II. stupně Gábina.

Všem účastníkům děkujeme a blahopřejeme ke skvělým výkonům.

Hanzlíková

jaro.jpg

 

Keramika pro rodiče a děti

26. 4. 2019

Ve čtvrtek 25. 4. se rodiče a jejich děti sešli na oblíbeném workshopu – výroba keramiky. V této první části se vyráběly hrnečky, domovní cedulky, zvířátka, příšerky, zkrátka všechno, co přítomné napadlo. Teď se budou výtvory vypalovat a v květnu dostanou finální podobu. Na fotografie se můžete podívat tady

 

Velikonoce ve škole

18. 4. 2019

Středeční dopoledne se na naší škole neslo ve znamení Velikonoc. Žáci si nejen vyráběli různé velikonoční dekorace a dárky, ale také si společně připomněli historii tohoto svátku, symboly a tradice.

Celou akci připravila a zorganizovala paní učitelka Barnincová, které na jednotlivých stanovištích pomáhali žáci 8. a 9. ročníku. Všichni si tuto netradiční výuku užili a na prázdniny odešli velice spokojení. Jak to dětem pěkně šlo, se můžete podívat tady.

 

Rekonstrukce kabinetu

4. 3. 2019

Během 1. pololetí proběhla na škole kompletní rekonstrukce kabinetu fyziky a chemie, který zároveň slouží jako fyzikálně-chemická laboratoř. Místnost byla již delší dobu v havarijním stavu, proto jsme tuto akci financovanou zřizovatelem s radostí přivítali.

V prostoru byla vybudovaná betonová podlaha a položeno nové lino. Z kabinetu byly přistavěny bezpečné schody vedoucí do učebny přírodních věd, která přímo sousedí s laboratoří. Nově byla rozvedena elektřina, zavedena teplá voda a položen obklad, ke kterému byl umístěn nový pracovní stůl se dřezem. Okna byla vyměněna za moderní plastová. Modernizace byla dokončena výrobou laboratorních stolů na míru, u kterých se žákům i pedagogům lépe pracuje.

Moc děkujeme zřizovateli naší školy za tuto investici.

img_20190213_103600.jpg

img_20190213_103614.jpg

 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17

následující »