Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akce školy

Příspěvky

Informace o způsobu vzdělávání

31. 3. 2020

Vážení rodiče, milí žáci,

máme za sebou 14 dní uzavření školy. Věřte, že bychom byli nesmírně rádi, kdybychom mohli otevřít hlavní bránu a všechny přivítat v lavicích. Bohužel to zatím není možné a je všem jasné, že vzhledem k nastalé situaci a předpokládané době uzavření školy není možné, aby se žáci tak dlouhou dobu neučili. Zadávání učiva, ověřování znalostí, komunikace s vyučujícími probíhá různými domluvenými formami, které vyučující ladí každý týden.

1. Každá třídní učitelka I. stupně má se svojí třídou domluvené a již zajeté postupy, které jsou plně v jejich kompetencích. Tato část je pro žáky povinná.

2. Každá vyučující II. stupně má s žáky domluvené zadávání práce (přes emaily, online školu apod.), kterou mají vypracovat i s uvedením termínu a způsobu odevzdání. Zadaná práce je vyučujícími kontrolována a vybraná cvičení jsou i hodnocena. Tato část je pro žáky povinná.

3. Ověřování znalostí u žáků II. stupně probíhá formou testů prostřednictvím online školy. Tato část je pro žáky povinná.

4. Jako BONUS byly žákům zaslány různé výukové portály, které mohou při svém vzdělávání také využít.

5. Někteří učitelé rozšířili předchozí body o možnost video/audio přenosů se svými žáky přes různá prostředí, např. Discord, Zoom meeting apod.

Chceme znovu upozornit, že zasílány jsou jen věci týkající se základního učiva. Stále nevíme, kdy se žáci budou moci vrátit do školy. Nebojte se práci svěřit dětem. A že v ní budou mít chyby? Nevadí…samotný proces učení je daleko důležitější.

Oceňujeme, že se snažíte nastavit mladším dětem pravidla, na starší apelujete, aby převzali zodpovědnost za své vzdělání, stanovili si svůj denní režim a plnili co nejvíce zadaných úkolů a také zároveň v roli „učitelů“ pomáhali mladším sourozencům.

V této době je nutné zachovávat vzájemný respekt a úctu, držet při sobě, být k sobě slušní a uctiví.

Děkujeme, že jste s námi a věříme, že se všichni brzy ve zdraví sejdeme.

 

Knihařská dílna

20. 2. 2020

V úterý 18. 2. jsme dostali jedinečnou příležitost navštívit Městskou knihovnu Kladno na Sítné, kde se konal workshop olomouckého Studia Bez kliky. Roman Prokeš nám velice poutavě vyprávěl o literách, psacím náčiní i výrově inkoustu v jednotlivých historických obdobích.

Žáci si mohli prohlédnout funkční repliku dřevěného lisu ze 17. století, tzv. Gutenbergova typu. A právě na tomto lisu si v samém závěru vyzkoušeli i tisk první stránky Bible Kralické, který si i s ručně psaným věnováním odnesli domů.

Pro všechny to byl nezapomenutelný zážitek a příjemně strávené odpoledne. Děkujeme Městské knihovně Kladno za možnost tuto akci navštívit. Na fotografie se můžete podívat zde

 

4. den na LVK

30. 1. 2020

Čtvrtý den byl na pořadu dne samozřejmě sjezd. Odpoledne nás čekaly obávané běžky, ale nevyzkoušet běžky na Jizerské magistrále by byla hanba, takže přes protesty některých zúčastněných jsme vyrazili. Zábava to byla nadmíru veliká. smiley Večer proběhla přednáška o sjezdovém i běžeckém lyžování a následovalo večerní promítání. Fotografie jsou k dispozici opět zde

 

Sbírka pro Bouchalku

30. 1. 2020

Jako každý školní rok v lednu se i letos uskutečnila sbírka pro psí útulek Bouchalka. Patronát a realizaci měli na starost žáci 9. třídy. Celý leden děti ze základní i mateřské školy mohly nosit dobrůtky a hračky pro opuštěné pejsky.

30. ledna si pro všechno přijel Dan Adam a Zuzana Navarrová z Radia Relax. Veškeré věci pak odvezli do útulku. Fotky a poděkování jsou na FB radia i útulku.

Přejeme pejskům, aby se brzo dostali k novým, hodným majitelům. A našim dárkem jim chceme alespoň trochu udělat radost.

Za žáky 9. třídy třídní učitelka S. Hálová

83523521_2986482621384276_6208298904799150080_o.jpg

82287498_2986482204717651_3523793703116210176_o.jpg

 

3. den na LVK

29. 1. 2020

Kokosy a Machři využívají téměř všechny sjezdovky na Špičáku, aby zlepšili svou techniku. Okolí bavíme různým cvičením, aspoň se při sjezdu nenudí. Jedničky už beze strachu podle instrukcí paní učitelky zvládají sjet k pomě. Odpoledne se neslo v odpočinkovém režimu od lyžování, tak jsme se vrhli na stavbu sněhuláků a jízdu na lopatách. Děti se pěkně vyřádily a pořádně se zmáčely. V úterý se nabízí večerní lyžování, a to by bylo, abychom toho nevyužili. Zájemci z řad Machrů a Sněženek vyrazili na svah a mokří, ale nadšení se vraceli na pozdější večeři. Jedničky a unavení lyžaři zůstali na chalupě, aby si odpočinuli a načali večer deskových her, ke kterému se po večeři přidali i večerní lyžaři. smiley Fotografie si můžete prohlédnout zde

 

2. den na LVK

27. 1. 2020

Druhý den jsme se posilněni vydatnou snídaní vydali na svah. Jedničky poprvé vyjely vlekem, kokosy a machři pilovali techniku, ani mlha je nezastavila. Po celodenním lyžování děti vymyslely zábavný program, kterým pobavily nejen sebe, ale i paní učitelky. Zítra se těšíme s další zprávou. smiley Fotky jsou k dispozici zde.

 

1. den na LVK

26. 1. 2020

Je to tady! Konečně jsme po týdnech očekávání a příprav vyrazili na lyžák v Albrechticích v Jizerských horách. Plánovaný odjezd v 8:30 byl o 20 minut urychlen včasným příchodem účastníků a bezproblémovým odbavením nutných formulářů, které měli všichni připravené dle pokynů. Takže OBROVSKÁ pochvala rodičům i dětem. smiley Cestou jsme se bavili hudební produkcí žáků (na podobnou zábavu vzpomínáme z dob před rozšířením mobilních telefonů). Ale úplně největší radost nám udělala sněhová pokrývka, která se nám zjevila ve Smržovce. Přijeli jsme v 10:30 a vykládání se neslo v podobném duchu jako odjezd z Vinařic. Autobus byl během 10 minut vyložený a nám zbyl čas na procházku ke sjezdovce pod penzionem. Venku jsme byli k nezastavení a užívali si sněhu plnými doušky. Následovalo ubytování a k obědu nám servírovali vývar a rizoto se sýrem. Odpoledne jsme se již vypravili na svah a nastalo rozdělování do týmů. Přestože byla neděle, nebyla sjezdovka přelidněná, takže se nám lyžovalo dobře. Po večeři jsme se vrhli na trochu teorie o bezpečnosti na svahu a na horách a teď pilně pracujeme na názvech družstev a zdobení triček. Od zítra se po svahu na Špičáku prohání červení Machři, zelené Jedničky a modří Kokosy na sněhu.

Pro dnešek se loučíme a hlásíme rádiový klid. Zítra se těšte na další vysílání.laugh Fotky si prohlédněte zde

 

Brusle s sebou

18. 12. 2019

 

Dne 12. 12. žáci šestého až osmého ročníku nazuli brusle, natáhli rukavice a narazili helmy. Náměstí Starosty Pavla školám zdarma umožnilo bruslařské vyžití. Dokonce i počasí nám přálo. Během bruslení nám totiž začal padat sníh.

Kluziště zaplnili otrlí bruslaři i začátečníci, kteří se statečně drželi (nejen u mantinelu). Všichni společně zaplnili led dobrou náladou, hrami a slalomem. Leckdo se na kluziště vrátil ještě v dalších dnech na rodinné bruslení. 

img_20191212_100207.jpg

dscn26861114.jpg

dscn2675.jpg

 

Adventní tvoření rodičů a dětí

9. 12. 2019

Středeční podvečer 27. 11. 2019 se na naší škole nesl ve znamení Vánoc. Konalo se totiž již tradiční adventní tvoření rodičů a dětí. Vládla klidná a příjemná předvánoční nálada a práce šla všem pěkně od ruky.

Tentokrát si zájemci mohli vyrobit adventní věnec, nabarvit si sádrový betlém či svícen. Zájemců bylo plno, a proto se tento rok pracovalo v pěti třídách. Fotografie jsou k nahlédnutí zde

E. Barnincová

 

Mikuláš 2019

9. 12. 2019

Jako tradičně v měsíci prosinci žáci 9. třídy připravili pro ostatní mikulášskou nadílku. Mikuláš si s sebou přivedl i anděla a čerty. Pro mladší a neposlušné žáky byl tento den velmi náročný. Nejzlobivější děti skončily na chvíli v kotelně a musely slíbit, že budou poslušné. Jen nevíme, jak dlouho jim to vydrží. A nakonec všichni dostali malou sladkou odměnu a Mikuláš s doprovodem se odebral domů. Jen čerti ještě zůstali a pro nejmladší děti ze školky si připravili akci přímo v pekelném lese. Fotografie z tohoto dne jsou k dispozici zde

 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19

následující »