Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akce školy

Příspěvky

Hrůůůzný Halloween 2016

27. 10. 2016

Na Halloween dorazilo mnoho hrůzostrašných masek. Čekání na tmu si zkrátily tancem a pak se vydaly na strašidelnou stezku. Čekaly je nelehké úkoly. Děti musely vylovit předmět z odporné hmoty, projít bludištěm, namalovat dýni, příšerným křikem zahnat strašidla a podepsat se venku u svítící dýně. Všichni to perfektně zvládli a užili si to! Podívejte se tady na fotografie! 

 

(1283)Halloween

19. 10. 2016

hallow.png

 

Další veřejné lezení

13. 10. 2016

Milí příznivci lezení,
 
máme za sebou 2. veřejné lezení. Dnes přišla spousta dětí i rodičů. Podívejte se na další fotky zdesmiley

 

(1260)Branný den

5. 10. 2016

Ve čtvrtek 29. 9. proběhl ve škole Branný den. Během slunečného dopoledne si všichni žáci vyzkoušeli, jak dlouho by jim trvalo opuštění školy v případě požáru. Stihli jsme to za krásné 3 minuty.

Pak nastalo praktické cvičení. Žáci byli rozděleni do družstev napříč ročníky, tzn., že v každém družstvu byli žáci z různých tříd. Postupně se vydávali na plnění úkolů, které si pro ně připravily paní učitelky. Zopakovali si zásady první pomoci a orientaci na mapě. Upřesnili si, co zabalit do evakuačního zavazadla a jak se chovat na silnici. Po zdolání překážkové dráhy si zaházeli na cíl a vyzkoušeli si hašení požáru. U přírodovědného stanoviště si uvědomovali, jak je důležité chránit přírodu. Den se velice vydařil. Podívejte se zde na fotografie. 

S.Hálová

 

Veřejné lezení

5. 10. 2016

Vážení příznivci lezení,
 
první veřejné lezení je za námi. Děti si ho moc užily. Paní učitelky, které zajišťovaly dozor, se postaraly o i zábavu kolem lezecké stěny, takže děti se opravdu nenudily. smiley

2016-10-05_11.31.06.jpg

 

Slánská míle

28. 9. 2016

Ve čtvrtek 22. 9. 2016 se 4 dívky a 4 chlapci naší školy zúčastnili běhu Slánská míle. Statečně zdolali trať dlouhou 1 míle, tedy 1603 m. Neobsadili sice žádná medailová místa, ale každý ze sportovců předvedl svůj maximální výkon. Byl to pěkný závod, dalšího ročníku se určitě zúčastníme.

Za vzornou reprezentaci školy děkujeme Andree Katič, Zuzaně Neradové, Kateřině Nedvědové, Nikole Tancošové, Patriku Hamouzovi, Martinu Zobinovi, Josefu Bodišovi a Josefu Frajmanovi.

J. Maříková

Fotografie jsou k dispozici zde

 

Studio Karavana

19. 9. 2016

Jak se rychle podívat do jiného světadílu? Jak se během hodiny seznámit s několika cizími zeměmi? Našim žákům 1. stupně a předškolákům z MŠ se to ve středu 14. 9. 2016 podařilo.
Už tělocvična vyzdobená fotografiemi z cizích krajů vzbudila u dětí zájem. Jiný kraj, jiný mrav. Děti poznaly, jak se lidé v různých zemích odlišně oblékají, co a jak jí, že existuje i jiné písmo než to, kterým píšeme ve škole. Povídání střídaly soutěže a tak si děti vyzkoušely, jaké to je nosit nákup na hlavě, jíst hůlkami a psát čínské znaky. Naučily se také jednoduché pozdravy v cizí řeči.
 
Hodina rychle utekla a děti si uvědomily, že i když jsme jako lidé rozdílní, pokud se budeme respektovat, je na světě pro každého dost místa.

Fotografie jsou k dispozici kliknutím na tento odkaz.

 

Lezení do škol

9. 9. 2016

page1.jpg

 

Závěrečná akademie 2016

29. 6. 2016

V úterý 28. června se konala tradiční závěrečná akademie naší školy. Celý program odstartovala mateřská škola. Děti, ale i paní učitelky, předvedly strhující výkony, za které byly po zásluze odměněny bouřlivým potleskem. Vystoupení bylo zakončeno rozloučením s předškoláky, kteří byli pasováni na „školáky“.

Poté svá vystoupení předvedli žáci ze základní školy. Cvičilo se, tančilo se a zpívalo se jako o život. Proto není divu, že sem tam ukáply i slzičky dojetí, které tuto slavnostní chvíli provázely. Na konci programu čekalo malé překvapení – loučení našich „deváťáků“. I tady se to neobešlo bez slziček, které u některých doslova tekly proudem.

Zpestřením celé akce byla bohatá tombola, ve které snad všichni přítomní pokoušeli své štěstí. Některým se opravdu dařilo a odnášeli si množství zajímavých cen. Na Bleším trhu pak bylo možné za symbolické ceny pořídit oblečení, hračky i nějakou tu knihu či časopis.

Akademii podpořily i paní kuchařky z naší jídelny. Všichni přítomní mohli jejich úžasný výtvor zdarma ochutnat a věřte, že to byl opravdu neobyčejný zážitek.

A tím jsme dospěli ke konci tohoto školního roku. Je za námi hodně práce, ale také spousta krásných zážitků. Našim nejstarším přejeme, aby se jim na nových školách dařilo a byli spokojení, rodičům děkujeme za celoroční spolupráci a všem krásné prázdniny a v září se na všechny opět těšíme.

Na fotografie se můžete podívat kliknutím zde

 

Enkaustika

21. 6. 2016

Ve čtvrtek 16.6.2616  se ve škole uskutečnila dílnička pro rodiče s dětmi s výtvarnou technikou ENKAUSTIKA. Maminky i babičky se svými dětmi vytvářely krásné obrázky s pomocí malé žehličky. Domů si všichni odnášeli pěkné obrázky. Podívejte se zde na fotky. 
R.Hanzlíková

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19

následující »