Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akce školy

Příspěvky

Škola plná mužů

2. 4. 2017

Další zajímavý den naplánovali naši „Parlamenťáci“ na 28. března. Netradičně si tak všichni připomněli J. A. Komenského. A právě proto se to v úterý v naší škole hemžilo samými zajímavými muži. Dívky, stejně tak jako předtím chlapci, vymýšlely zajímavé mužské převleky.

Opět si všichni netradiční den užívali, ale svorně konstatovali, že to ani jedna strana nemá tak lehké, jak jim dříve připadalo.

Podívejte se zde na fotky. 

 

Táto, mámo, pojď si hrát

22. 3. 2017

Odpoledne 16. března do školy zamířili všichni, kteří chtěli strávit pěknou hodinku s keramikou a stavebnicemi. Zájemců přišlo opravdu hodně – zaplnili celou třídu i výtvarný ateliér. Bylo pouze na každém příchozím, zda dá přednost krásným stavebnicím, nebo si vyrobí něco zajímavého z hlíny.

Všichni příchozí si odpoledne pěkně užili. Podívejte se zde na fotografie.

 

Škola plná žen

13. 3. 2017

Na naší škole působí Školní parlament, který se snaží v rámci svých možností zapojovat do běhu školy. Nikoho z nás nepřekvapí, že zástupci jednotlivých tříd přišli i s myšlenkou tematických dnů. K realizaci první akce si vybrali 8. březen a pojali ho opravdu netradičně.

O své akci napsali: „Ve středu 8. 3. proběhl na naší škole den proměn, který vymyslel a zorganizoval Školní parlament. Proměna spočívala v tom, že chlapci si na jeden den vyzkouší, co to obnáší být dívkou. Dívky se zase krásně oblékly a opravdu jim to velice slušelo. Převleky a dobrou náladou jsme si společně připomněli Mezinárodní den žen.

Již od příchodu do školy byla na všech patrná dobrá nálada. Všechny nás mile překvapilo, kolik chlapců se do proměny zapojilo. A věřte, že vypadali opravdu nádherně!!! Doufáme, že by se tato akce mohla stát každoroční tradicí.

Příští podobnou akci „Škola plná mužů“ plánujeme na 28. 3., kdy si připomeneme J. A. Komenského – učitele národů. Právě na jeho počest se z nás všech zase stanou chlapci/muži, protože ženy se v pedagogice neobjevovaly.

Věříme, že tyto netradiční dny si všichni žáci naší školy budou dlouho pamatovat!“

Fotografie naleznete zde

Zástupci Školního parlamentu (9. třída)

 

Mobilní trilopark

2. 3. 2017

Nový měsíc jsme přivítali úžasným workshopem. Do naší školy zavítali skuteční paleontologové, kteří s našimi dětmi z MŠ, již od 4 let, a žáky pracovali na třech různých stanovištích. Jedni si vyráběli odlitky zkamenělin ze sádry, druzí odkrývali třímetrovou dinosauří kostru a na posledním stanovišti se o zkamenělinách dozvěděli mnoho zajímavostí, ohmatali si je a dokonce si mohli prohlédnout i některé originály. Kromě svých vlastních odlitků si zájemci mohli koupit sádrovou kopii lebek vyrobenou odborníky. Všichni byli nadšeni a odcházeli velice spokojeni.

 

Šermířské vystoupení skupiny Thorax

13. 2. 2017

V pátek 10. 2. se tělocvična naší školy proměnila ve středověký hrad. Členové šermířské skupiny Thorax pro naše žáky sehráli nádherné divadlo. Zaměřili se na každodenní život středověkých lidí – jídlo, pití, oblékání, zbraně. Program byl nejen pestrý a poučný, ale pro žáky zajímavý i tím, že si mohli na přivezené rekvizity sáhnout a vše si na vlastní kůži vyzkoušet. Nikomu se nechtělo vrátit zpět do 21. století.

 

Video z LVK

10. 2. 2017

 

(1433)Sbírka pro psí útulek

4. 2. 2017

Jako každý leden i letos žáci ZŠ společně s dětmi v MŠ uspořádali sbírku pro psí útulek Bouchalka. Všichni se aktivně zúčastnili, a tak zástupci radia Relax vezli v pondělí 30. ledna plné auto dobrot, hraček a teplých dek do útulku.
Děkujeme všem, kteří se do sbírky zapojili. 

Zprávu na webu rádia Relax si můžete přečíst zde. Výstup z živého vysílání je ke stažení kliknutím na tento odkaz.

16387017_1330273490376457_3184589616355773983_n.jpg

 

Foto a video z LVK Zadov 2017

29. 1. 2017

Veškeré fotografie a videa z lyžařského výcvikového kurzu na Zadově naleznete kliknutím na tento odkaz

 

Zadov 4. den

25. 1. 2017

Středeční ráno nás přivítalo mlžným oparem, který s námi zůstal po celý den. To nám ovšem v lyžování nebránilo. Dopoledne se všechny oddíly vydaly směrem na velkou sjezdovku Kobylu. Oddíl začátečníků – Masařek, dnes sjížděl sjezdovku s nácvikem snožného oblouku. Ostatní dva oddíly – Pohodáři a Jirkovci, prošli při sjíždění zkouškou odolnosti teplého oblečení. Odpoledne se dobrovolníci vydali na výlet na běžkách, ostatní opět na Kobylu. Večerní program byl ve znamení „bavíme se navzájem“. Spoustu nových her a jejich průběh uvidíte na fotkách tady
Zítra nás čeká poslední den (závod ve slalomu, výlet na běžkách, poslední sjíždění sjezdovek a samozřejmě diskotéka). Více vám povíme zase zítra. Dobrou noc. 

 

Zadov 3. den

24. 1. 2017

Dnes se nám pobyt na Zadově přehoupl do poloviny, a proto jsme dnes podnikali nové věci. Dopoledne jsme se pustili do běžkování. Pro začátek jsme kroužili po stadionu za hotelem, potom si zazávodili v družstvech a nakonec podnikli výlet v běžkařské stopě do lesa. Byla to paráda a na to, že drtivá většina stála na běžkách poprvé v životě, jeli všichni výborně a zaslouží si velikou pochvalu. 
Odpoledne nás čekala, jako už tradičně, cukrárna. Pochutnali jsme si na zmrzlinových pohárech, až jsme měli boule za ušima.smiley A protože jsme na sportovním kurzu, šli jsme to samozřejmě hned vypotit na kopeček, kde proběhla velká bobovavačka a koulovačka.
Po večeři se skupinka odvážlivců a těch, kteří ještě měli síly, vydali na večerní lyžování. Sice nám mráz zalézal za nehty a poletoval čerstvý sníh, ale atmosféru a zážitky nám to nezkazilo. Zbytek zůstal na chatě a bavil se při společenských hrách. 
A to je pro dnešek už opravdu vše. Na fotky se podívejte zde. Přejeme vám dobrou noc smiley

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19

následující »