Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akce školy

Příspěvky

Mumie světa

4. 5. 2018

V pondělí 23. dubna se žáci II. stupně vypravili na unikátní výstavu originálních mumií. Kromě zajímavých exponátů se dozvěděli, jak probíhala přirozená mumifikace, seznámili se s historií mumifikace ve starověkém Egyptě či s pohřebními rituály. Mnozí z nich se teprve díky této výstavě dozvěděli informace o kultech lovců lebek, kteří ovládali pralesy Jižní Ameriky.
Pro všechny byla návštěva této výstavy velkým zážitkem.

mumue.jpg

 

Velikonoční projekt

8. 4. 2018

Ve středu 28. 3. se na naší škole uskutečnil Velikonoční projekt, který se zrodil na schůzce žákovského parlamentu. 
Aby se však celý projekt mohl uskutečnit, bylo potřeba získat pro něj paní učitelku Barnincovou, které bychom tímto chtěli moc poděkovat za její nedocenitelnou pomoc. Ta nadšeným parlamenťákům kývla na spolupráci a vymyslela 30 stanovišť, na kterých žáci vyráběli, tvořili, skládali, malovali, pletli….zkrátka připravovali se na nadcházející Velikonoce.
Všichni si projektový den moc užili a ještě si domů přinesli mnoho pěkných výrobků, které mohli využít k velikonoční výzdobě. Fotografie si můžete prohlédnout zde

 

Recitační soutěž Slánka

25. 3. 2018

Ve čtvrtek 15. března se pod záštitou DDM Ostrov Slaný konala tradiční recitační soutěž Slánka. Naši školu reprezentovala Nela Stehlíková z 1. třídy, Vašek Veis ze 3. třídy a Honza Vít ze 4. třídy. Všichni předvedli 100% výkon, ale konkurence byla v letošním roce opravdu velká, tudíž se žádný z nich neprobojoval na medailové pozice. Všem účastníkům blahopřejeme ke skvělým výkonům a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Vedení školy

 

Češi Čechům

15. 2. 2018

Naše škola se zapojí ve 2. pololetí do akce Češi Čechům. O jakou akci se jedná? Díky studentkám z pedagogické fakulty v Olomouci jsme se dozvěděli, že v chorvatském vnitrozemí žije početná česká menšina. Jedná se o skupinu více než 10 000 lidí, kteří se hlásí k české národnosti a snaží se udržet český jazyk, tradice a zvyky.

Díky programu ERASMUS se studentky měly možnost podílet na vzdělávání žáků na základních školách v Daruvaru a Končenicích. Školy pro výuku musí samy obstarávat odlišné pomůcky, na které skromná pomoc státu nestačí. Proto se na nás obrátily s nabídkou spolupráce. Dětem chybí české knížky ( zejména pohádkové), časopisy, komiksy a omalovánky. Pokud doma nějakou starší máte a již ji nabudete číst, máte možnost ji poslat dál a bude používána. Ve školní družině potěší pexesa, stolní hry. Nemusí to být nové, ale nepotrhané a v solidním stavu. Jedna ze studentek, které toto organizují, vše osobně do Chorvatska v červnu poveze. Takže máme 100% jistotu, že se vše opravdu dostane těmto dětem.

Nosit příspěvky můžete v průběhu února a března. Případně to prodloužíme. Věci děti předají třídní učitelce.

Děkujeme za spolupráci při této akci.

chorvatsko.jpg

 

Psí útulek Bouchalka

11. 2. 2018

Jako každý školní rok v lednu se i letos uskutečnila sbírka pro psí útulek Bouchalka. Patronát a realizaci měli na starost žáci 9. třídy. Celý leden děti ze základní i mateřské školy mohly nosit dobrůtky a hračky pro opuštěné pejsky. 
30. ledna si pro všechno přijel Dan Adam a Zuzana Navarrová z Radia Relax. Veškeré věci pak odvezli do útulku. Fotky a poděkování jsou na FB radia i útulku.
Přejeme pejskům, aby se brzo dostali k novým, hodným majitelům. A našim dárkem jim chceme alespoň trochu udělat radost. 

Za žáky 9.třídy třídní učitelka S.Hálová

 

Čertovské rejdění

18. 11. 2017

rejdeni.jpg

 

Halloween 2017

9. 11. 2017

Naše třída se společně s paní učitelkou Hálovou, Barnincovou a Bäumlovou rozhodla uspořádat Halloweenskou párty, která byla určena pro žáky z nižších ročníků. Všichni žáci z 9. třídy se sešli ve tři hodiny a začali připravovat halloweenskou výzdobu v celé tělocvičně. Poté jsme začali připravovat jednotlivé úkoly na stanovištích, které měli mladší žáci plnit během strašidelné stezky. Po přípravě jsme se převlékli do kostýmů. Nejčastěji to byli duchové, mrtvoly, ďábel a zombie, já ale zvolila kostým divoké kočkovité šelmy. Začátek akce jsme zahájili společnou diskotékou a nejrůznějšími soutěžemi, například o nejhezčí a nejstrašidelnější masku nebo o nejlepšího tanečníka. Po skončení diskotéky se děti vydaly na strašidelnou stezku, kde plnily připravené úkoly, například hru na klavír nebo průchod bludištěm. Na konci strašidelné stezky, po splnění všech úkolů, dostaly děti sladkou odměnu. Po skončení akce jsme se všichni spokojeně rozešli do svých domovů. 

Fotografie jsou k dispozici zde

Anna Gergičová, 9. ročník 

 

Přijďte s námi oslavit Halloween!

26. 10. 2017

halloween---plakat-do-skoly-page-001.jpg

 

Závěrečná akademie 2016/2017

4. 7. 2017

Kvůli nepříznivému počasí jsme letos byli nuceni přesunout závěrečnou školní akademii do tělocvičny v budově školy. Přestože naše tělocvična není nikterak velká, s organizací a přesuny rodičů jsme si všichni poradili na jedničku. Viděli jsme vystoupení dětí z mateřské školy, z nichž nejstarší byli pasováni na předškoláčky. Následovala vystoupení každé třídy základní školy a toto pohodové a zábavné odpoledne završili deváťáci rozdáváním dárečků a poděkováním zaměstnancům školy. Doufáme, že jste si letošní akademii užili! Jednotlivá vystoupení si připomeňte shlédnutím fotek zde

 

Sportovní den 23. 6. 2017

30. 6. 2017

V pátek děti z celého prvního stupně vyrazily sportovat na atletický stadion do Slaného. Zde si vyzkoušely běh, skok daleký a hod kriketovým míčkem. Všechny podrobné výsledky jsou dostupné v souboru zde

Pan Kaiser se dětem celé dopoledne věnoval v Budo sálu, kde je učil základy sebeobrany. Moc děkujeme za jeho pomoc i zprostředkování pronájmu atletického stadionu.

Všichni si sportování náramně užili, podívejte se na fotky kliknutím na tento odkaz.

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19

následující »