Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akce školy

Příspěvky

Výstava Body the Exhibition

27. 4. 2017

24. dubna 2017 se uskutečnila exkurze na výstavu Body the Exhibition v Praze, které se zúčastnili žáci 7., 8. a 9. třídy. Výstava žákům představila fascinující svět našeho těla a umožnila jim detailní pohled hluboko pod kůži od hlavy až k patě. Exponáty byly v různých pozicích, takže bylo možné představit si, co se děje v lidském těle při pohybu, sportu i odpočinku. Výstavou nás provedl student medicíny, který nás poučil o funkci jednotlivých orgánových soustav. Kromě exponátů byla výstava doplněna velkoplošnými obrazovkami s 3D animacemi a dokumenty.

 

Vítáme jaro ve Vinařicích

14. 4. 2017

V úterý 11. 4. se konal 2. ročník recitační soutěže „Vítáme jaro ve Vinařicích“. Tentokrát změřilo své síly 13 žáků I. i II. stupně. Všichni byli pěkně připraveni a rozhodování bylo opravdu velice těžké. Po dlouhém rozhodování se porota rozhodla takto - 3. místo obsadila Sandra Kůželová (2. třída), 2. místo vybojoval Honza Vít (3. třída) a vítězkou se stala Laura Stehlíková (2. třída).

Všem zúčastněným děkujeme za skvělé výkony a už nyní se těšíme na příští ročník. Podívejte se na fotky zde

Vedení školy

 

O nejhezčího beránka

10. 4. 2017

​Soutěž, která byla vyhlášena 5. dubna, byla v pondělí 10. dubna ukončena. Byli jsme překvapeni, že se sešlo pouhých šest soutěžních beránků – dva výrobky, o které se postarala paní Tobiášová s vnučkou Adélkou, tři obrázky vytvořené děvčaty Burianovými a jejich maminkou a jeden čokoládový beránek, který do soutěže dodala babička Davida Švejdy. Vzhledem k tomuto malému počtu výtvorů byli všechny soutěžící oceněny diplomem. Všichni věříme, že příště bude účast daleko hojnější. Podívejte se zde na fotky. 

 

Škola plná mužů

2. 4. 2017

Další zajímavý den naplánovali naši „Parlamenťáci“ na 28. března. Netradičně si tak všichni připomněli J. A. Komenského. A právě proto se to v úterý v naší škole hemžilo samými zajímavými muži. Dívky, stejně tak jako předtím chlapci, vymýšlely zajímavé mužské převleky.

Opět si všichni netradiční den užívali, ale svorně konstatovali, že to ani jedna strana nemá tak lehké, jak jim dříve připadalo.

Podívejte se zde na fotky. 

 

Táto, mámo, pojď si hrát

22. 3. 2017

Odpoledne 16. března do školy zamířili všichni, kteří chtěli strávit pěknou hodinku s keramikou a stavebnicemi. Zájemců přišlo opravdu hodně – zaplnili celou třídu i výtvarný ateliér. Bylo pouze na každém příchozím, zda dá přednost krásným stavebnicím, nebo si vyrobí něco zajímavého z hlíny.

Všichni příchozí si odpoledne pěkně užili. Podívejte se zde na fotografie.

 

Škola plná žen

13. 3. 2017

Na naší škole působí Školní parlament, který se snaží v rámci svých možností zapojovat do běhu školy. Nikoho z nás nepřekvapí, že zástupci jednotlivých tříd přišli i s myšlenkou tematických dnů. K realizaci první akce si vybrali 8. březen a pojali ho opravdu netradičně.

O své akci napsali: „Ve středu 8. 3. proběhl na naší škole den proměn, který vymyslel a zorganizoval Školní parlament. Proměna spočívala v tom, že chlapci si na jeden den vyzkouší, co to obnáší být dívkou. Dívky se zase krásně oblékly a opravdu jim to velice slušelo. Převleky a dobrou náladou jsme si společně připomněli Mezinárodní den žen.

Již od příchodu do školy byla na všech patrná dobrá nálada. Všechny nás mile překvapilo, kolik chlapců se do proměny zapojilo. A věřte, že vypadali opravdu nádherně!!! Doufáme, že by se tato akce mohla stát každoroční tradicí.

Příští podobnou akci „Škola plná mužů“ plánujeme na 28. 3., kdy si připomeneme J. A. Komenského – učitele národů. Právě na jeho počest se z nás všech zase stanou chlapci/muži, protože ženy se v pedagogice neobjevovaly.

Věříme, že tyto netradiční dny si všichni žáci naší školy budou dlouho pamatovat!“

Fotografie naleznete zde

Zástupci Školního parlamentu (9. třída)

 

Mobilní trilopark

2. 3. 2017

Nový měsíc jsme přivítali úžasným workshopem. Do naší školy zavítali skuteční paleontologové, kteří s našimi dětmi z MŠ, již od 4 let, a žáky pracovali na třech různých stanovištích. Jedni si vyráběli odlitky zkamenělin ze sádry, druzí odkrývali třímetrovou dinosauří kostru a na posledním stanovišti se o zkamenělinách dozvěděli mnoho zajímavostí, ohmatali si je a dokonce si mohli prohlédnout i některé originály. Kromě svých vlastních odlitků si zájemci mohli koupit sádrovou kopii lebek vyrobenou odborníky. Všichni byli nadšeni a odcházeli velice spokojeni.

 

Šermířské vystoupení skupiny Thorax

13. 2. 2017

V pátek 10. 2. se tělocvična naší školy proměnila ve středověký hrad. Členové šermířské skupiny Thorax pro naše žáky sehráli nádherné divadlo. Zaměřili se na každodenní život středověkých lidí – jídlo, pití, oblékání, zbraně. Program byl nejen pestrý a poučný, ale pro žáky zajímavý i tím, že si mohli na přivezené rekvizity sáhnout a vše si na vlastní kůži vyzkoušet. Nikomu se nechtělo vrátit zpět do 21. století.

 

Video z LVK

10. 2. 2017

 

(1433)Sbírka pro psí útulek

4. 2. 2017

Jako každý leden i letos žáci ZŠ společně s dětmi v MŠ uspořádali sbírku pro psí útulek Bouchalka. Všichni se aktivně zúčastnili, a tak zástupci radia Relax vezli v pondělí 30. ledna plné auto dobrot, hraček a teplých dek do útulku.
Děkujeme všem, kteří se do sbírky zapojili. 

Zprávu na webu rádia Relax si můžete přečíst zde. Výstup z živého vysílání je ke stažení kliknutím na tento odkaz.

16387017_1330273490376457_3184589616355773983_n.jpg

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16

následující »