Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akce školy

Příspěvky

Mikuláš ve škole 2018

10. 12. 2018

Ve středu 5. 12. se u nás po roce opět objevil Mikuláš s anděly a čerty. Návštěva jednotlivých tříd probíhala různorodě. Někde si vyslechl krásné básničky, jinde měli žáci připravené krátké písničky. Co však bylo shodné u všech tříd I. stupně? Hříšníci, na které si čerti posvítili, slibovali nápravu. Andělé posléze všechny odměnili drobnými dárky a všichni žáci nám ve škole zůstali. Letos však Mikuláš vzpomněl i na pracovníky školy, bez jejichž neúnavné a obětavé práce by se škola neobešla. Každý dostal originální, ručně vyrobený závěs na dveře, který jim tuto návštěvu bude připomínat celý předvánoční čas.
Odpoledne pak paní družinářky připravily svým svěřencům Čertovské rejdění v tělocvičně školy. Všichni si společně zatančili, zazpívali, zasoutěžili…prostě si užili krásné odpoledne.

Podívejte se zde na fotografie. smiley

 

Adventní tvoření

2. 12. 2018

Ve středu 28. 11. bylo i v odpoledních hodinách v naší škole pěkně živo. Konal se totiž již tradiční předvánoční workshop rodičů a jejich dětí – Adventní tvoření. Tentokrát si zájemci mohli vyrobit – adventní věnec, vánoční závěs na dveře, betlém či anděla. V pěti třídách se od začátku velice pilně pracovalo, všude vonělo chvojí a panovala příjemná předvánoční atmosféra. Všichni odcházeli šťastní a spokojení.

 

Čtení z vinařické kroniky

18. 11. 2018

V sobotu 10. 11. se v prostorách zrekonstruovaného Obecního domu ve Vinařicích konala akce k výročí vzniku republiky, kterou pořádali vinařičtí divadelníci. Ti oslovili paní ředitelku s nabídkou spolupráce. Vzniklo tak unikátní pásmo, při kterém mohli návštěvníci zavzpomínat na historii nejen obce, ale celé republiky. Naši žáci s paní učitelkou Barnincovou připravili ke každému „osmičkovému“ roku krátké vystoupení. Celý sobotní podvečer byl zakončen společným zpěvem státní hymny.

Všichni přítomní byli na samém závěru akce pozváni na výstavu do školy, kde si mohli prohlédnout práce žáků, kteří se tomuto významnému výročí věnovali od začátku školního roku, ale také zavzpomínat na historii naší školy. Výstava bude veřejnosti přístupná každý všední den od 14 do 16 hodin až do konce listopadu.

Kdo si udělal v sobotu čas, určitě má na co vzpomínat.

Na fotografie se můžete podívat kliknutím na tento odkaz

 

Halloween 2018

4. 11. 2018

Každý, kdo naši školu dobře zná, ví, že na první pohled se nijak zvlášť nelišíme od jakékoli jiné základní školy. Ale už na ten druhý je to úplně jinak.
Přesně tak to vypadalo i ve čtvrtek 1. 11., kdy se s postupujícím večerem děly obrovské změny i s naší školou. Nejprve se okolo školy začala objevovat tajuplná světla. Netrvalo dlouho a náhodní kolemjdoucí mohli potkávat zvláštní návštěvníky. To šli na školní halloweenský večírek první „nemrtví“. Pořadatelé akce – upíři, zoombíci a strašidláci všeho druhu - si v tento významný den oblékli své nejlepší šaty a připravili pro své návštěvníky zajímavý večer. Každý, kdo přišel, si nejprve vyrobil svoji originální kartičku a lebku. Větší návštěvníci si krátili čas vyprávěním strašidelných příběhů a třešinkou na pomyslném halloweenském dortíku byla stezka odvahy. A zde byla odvaha opravdu zapotřebí, to můžete posoudit z fotografií zde.
Druhý den vybírala odborná halloweenská porota, složená z žáků nejvyššího ročníku: NEJORIGINÁLNĚJŠÍ MASKY, NEJLEPŠÍ VYPRAVĚČE STRAŠIDELNÝCH HISTOREK A PŘÍBĚHŮ a NEJSTRAŠIDELNĚJŠÍ HALOOWEENSKÉ KARTIČKY. Výherci byli po zásluze odměněni.
Podle záznamů halloweenské tiskové kanceláře se akce zúčastnilo 102 registrovaných návštěvníků a velké množství doprovodných osob, což je rekordní počet posledních let. 
Pořadatelé akce – žáci 9. ročníku – by závěrem chtěli poděkovat všem účastníkům, kteří na akci dorazili a určitě si ji i pořádně užili. Ale také těm, bez kterých by se tato velkolepá show nemohla konat. V prvé řadě paní ředitelce, protože ta dovolila, aby se ze školy stalo na pár hodin „doupě neživých“. Dále pak paní Barnincové a Vičanové, které neúnavně s žáky vymýšlely, tvořily a ladily vše potřebné. Obrovskou podporou byly i všechny zombie pomocnice, takže děkujeme paní Bäumlové, Hanzlíkové, Holubové, Jarůškové, Jar. Maříkové a Zaňákové. A také spolužákům z 8. ročníku – Elišce, Karolíně, Zuzce a Davidovi, kteří ochotně pomohli s organizací celé stezky.

 

(2012)Halloween

31. 10. 2018

document-page-001.jpg

 

1. den sportovního kurzu

19. 6. 2018

Zdravíme z letního kurzu v Mladějově. Máme za sebou prvních ujetých cca 12 km. Příroda v okolí je nádherná. Zítra nás čekají další povedené letní aktivity. 

img_20180618_164311.jpg

 

(1887)Vítáme jaro ve Vinařicích

20. 5. 2018

Ve čtvrtek 17. 5. 2018 proběhl již třetí ročník oblíbené recitační soutěže „Vítáme jaro ve Vinařicích“. Zúčastnilo se 19 recitátorů z 1. – 7. třídy. Někteří byli nominováni třídou, jiní se přihlásili sami.

Letošní rok byl rekordní nejen v počtu zúčastněných, ale také v jejich kvalitě. Tříčlenná porota měla opravdu nesnadný úkol. Po dlouhé poradě nakonec předsedkyně poroty, paní ředitelka, rozhodla, že vyhlásí 3 kategorie: I. kategorie – 1. a 2. třída, II. kategorie – 3. a 4. třída, III. kategorie 5. – 7. třída.

Výherci letošního ročníku:

1.místo

Nelinka Stehlíková (1. třída); Šimon Němeček (3. třída) a Vašík Veis (3. třída);

Lenka Burianová (5. třída) a Nelča Jelínková (5. třída)

2.místo

Max Jelínek (2. třída); Terezka Islová (3. třída) a Laura Stehlíková (3. třída);

Kačka Kulhánková (6. třída) a Nikolas Telioridis (7. třída)

3.místo

Denis Troch (2. třída); Míša Voříšková (3. třída)

Všem účastníkům děkujeme a výhercům blahopřejeme.

 

(1882)Den Země

9. 5. 2018

Tento mezinárodní svátek se sice koná 22. dubna, ale vzhledem k počasí a povinnostem se u nás na škole konal 4. května. 
Jde o každoroční akci, při které „zvelebujeme“ okolí naší školy. Všechny třídy II. stupně a pětka dostaly na starosti různé úseky v okolí školy a školky. Zde se hrabalo, zametalo, plelo….prostě žáci, učitelé i asistentky dělali všechno pro to, abychom to tady měli pěkné. Všem moc děkujeme za jejich obrovské pracovní nasazení.
Doufáme, že naše práce bude ještě dlouho vidět a že ji ocení i kolemjdoucí.

 

Branný den 2018

4. 5. 2018

Měsíc květen začal pro žáky naší školy a pro předškoláky z MŠ akcí Branný den. O co se jednalo ?

Žáci a žáčci si zopakovali pravidla první pomoci. Pocvičili si mimo jiné jak správně volat na záchrannou službu. U stanoviště Chemická ochrana si mohli vyzkoušet protichemický oblek a plynovou masku. Zopakovali si, co dělat v případě vyhlášení poplachu, jak si počínat během evakuace a co si sbalit do evakuačního zavazadla.

Ovšem nejlepší dvě stanoviště byla na závěr. Možnost vyzkoušet si střelbu nadchla nejen kluky. Velice aktivně se do střelby zapojila i děvčata. A na konec parádní závodní dráha ve vojenském obleku i s baretem na hlavě. Bylo potřeba se proplížit ke stanovišti s granáty, 3x hodit na cíl a pak rychle zpět. Svléknout oblek a předat dalšímu. Všichni si pořádně zafandili.

Celý den si připravili pracovníci Muzea civilní ochrany z Ústí nad Labem. Moc jim za akci děkujeme. Všichni jsme si to opravdu užili.

page1.jpg

 

Výchovný koncert – po stopách B. Smetany a L. Janáčka

4. 5. 2018

První květnový týden nám zpestřila známá klavíristka a hudební pedagožka MgA. Zora Kříčková, kterou jsme s velkou radostí opět přivítali na půdě školy. Tentokrát naše žáky seznámila s životními osudy B. Smetany a L. Janáčka a s jejich nejvýznamnějšími díly.

Žáci si opět s napětím vyslechli nejen poutavé vyprávění paní Kříčkové, ale také její klavírní umění. Obojí odměnili bouřlivým potleskem, ale i slovy chvály. Jsme moc rádi, že se jí u nás ve škole líbí a ráda se za našimi žáky vrací.

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19

následující »