Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akce školy

Příspěvky

Projektový den

6. 5. 2019

Projektový den Světový den oceánů proběhl v naší škole v pátek 3. května. Cílem bylo získat základní představy a znalosti o oceánech a mořích (velikost, rozmístění na Zemi, vlastnosti …)

Tohoto projektu se zúčastnili žáci celé školy. První část byla stejná pro všechny žáky. Žáci si rozšířili znalosti o životě v mořích, pochopili naše vazby na oceány a moře - co z nich využíváme, jak je ovlivňujeme, jak oceány ovlivňují náš život. Pochopili, co oceány ohrožuje, a uvědomili si naléhavost ochrany moří a oceánů.

Ve druhé části žáci zpracovávali jedno ze zvolených témat (nenávist k žralokům, lov velryb a dalších kytovců, nadměrný rybolov, znečištění oceánů a globální změny). Zde získali informace pomáhající bourat mýty a zkreslené představy. V závěru zpracovávali výstupy a zjištěná fakta prezentovali před ostatními.

Během celého projektu se žáci učili rozvíjet schopnost spolupracovat, efektivně komunikovat, kreativně řešit problémy, získávat a zpracovávat informace, zobecňovat, prezentovat a obhajovat zjištěná fakta.

Projektový den pomohl dětem uvědomit si důležitost zachování přírodního bohatství oceánů a nutnost jeho ochrany. Žáci se učili pochopit naše vazby na oceány a moře prostřednictvím simulačních her. Důraz byl kladen na kreativitu a týmovou spolupráci. Práce na aktivitách směřovala k závěrečné prezentaci jednotlivých témat.

Fotografie jsou k dipozici kliknutím zde

 

Vítání jara ve Vinařicích

3. 5. 2019

V pondělí 29. 4. 2019 se žáci 1. – 8. ročníku zúčastnili již čtvrtého ročníku naší školní recitační soutěže „Vítáme jaro ve Vinařicích“. A účast byla opět velká.

Děti si připravily pěkné básničky, velmi se snažily a celou dobu se vzájemně podporovaly. Na celý průběh soutěže dohlížela odborná porota, která měla nelehký úkol - vybrat nejlepšího recitátora. Porotci se nakonec shodli a vyhlásili vítěze. Nejlepším recitátorem I. stupně byl zvolen Max, z II. stupně Gábina.

Všem účastníkům děkujeme a blahopřejeme ke skvělým výkonům.

Hanzlíková

jaro.jpg

 

Keramika pro rodiče a děti

26. 4. 2019

Ve čtvrtek 25. 4. se rodiče a jejich děti sešli na oblíbeném workshopu – výroba keramiky. V této první části se vyráběly hrnečky, domovní cedulky, zvířátka, příšerky, zkrátka všechno, co přítomné napadlo. Teď se budou výtvory vypalovat a v květnu dostanou finální podobu. Na fotografie se můžete podívat tady

 

Velikonoce ve škole

18. 4. 2019

Středeční dopoledne se na naší škole neslo ve znamení Velikonoc. Žáci si nejen vyráběli různé velikonoční dekorace a dárky, ale také si společně připomněli historii tohoto svátku, symboly a tradice.

Celou akci připravila a zorganizovala paní učitelka Barnincová, které na jednotlivých stanovištích pomáhali žáci 8. a 9. ročníku. Všichni si tuto netradiční výuku užili a na prázdniny odešli velice spokojení. Jak to dětem pěkně šlo, se můžete podívat tady.

 

Rekonstrukce kabinetu

4. 3. 2019

Během 1. pololetí proběhla na škole kompletní rekonstrukce kabinetu fyziky a chemie, který zároveň slouží jako fyzikálně-chemická laboratoř. Místnost byla již delší dobu v havarijním stavu, proto jsme tuto akci financovanou zřizovatelem s radostí přivítali.

V prostoru byla vybudovaná betonová podlaha a položeno nové lino. Z kabinetu byly přistavěny bezpečné schody vedoucí do učebny přírodních věd, která přímo sousedí s laboratoří. Nově byla rozvedena elektřina, zavedena teplá voda a položen obklad, ke kterému byl umístěn nový pracovní stůl se dřezem. Okna byla vyměněna za moderní plastová. Modernizace byla dokončena výrobou laboratorních stolů na míru, u kterých se žákům i pedagogům lépe pracuje.

Moc děkujeme zřizovateli naší školy za tuto investici.

img_20190213_103600.jpg

img_20190213_103614.jpg

 

Masopust 2019

26. 2. 2019

Poslední únorovou sobotu se konal již tradiční pochod masek – Masopust, kterého se pravidelně účastní i žáci a zaměstnanci školy. Na cestu nám krásně svítilo sluníčko, ale zima se ještě nehodlala vzdát své vlády, proto nikoho nepřekvapilo, že se rtuť teploměru vyšplhala jen lehce nad nulu. Příchozím to však nevadilo, k dispozici byl totiž i teplý nápoj a výborné sladkosti.

Sešli jsme se před Obecním úřadem ve Vinařicích a společně ve 14:30 vyrazili Vinařicemi – V. ulicí, ul. K Náměstí, Švermovskou, 9. května, Hornickou a Hlavní - směrem na Hornický skanzen Mayrau, kde se všechny průvody (podprůhonský, tuháňský i libušínský) sešly a začala opravdová veselice. K vidění bylo mnoho zajímavých masek. Ty dříve sloužily jako prostředek výsměchu a kritiky lidských neřestí a špatných vlastností. Všichni, kteří si tuto akci nenechali ujít, se skvěle pobavili. Přesvědčte se sami a podívejte se na fotky zde

 

Sbírka pro pejsky

5. 2. 2019

Již pátým rokem pořádá naše škola v lednu sbírku na psí útulek Bouchalka. Během měsíce ledna děti shromáždily spoustu hraček, pamlsků a krmiva pro zatoulané pejsky. A 31. ledna vše odvezlo auto radia Relax do útulku.

50938163_2551241678281235_4622651207373029376_n.jpg

51049327_2551242771614459_2140638213159518208_n.jpg

 

Info z hor

31. 1. 2019

Posíláme další pozdrav z lyžařského kurzu!
Pilujeme techniku sjezdu na lyžích, bobujeme, prohlédli jsme si stanici horské služby a okusili noční lyžovačku. Už nám zbývá jen poslední den, takže jdeme odpočívat, abychom si ho pořádně a naplno užili!
Vaše děti

 

Pozdrav z hor

29. 1. 2019

Posíláme pozdrav z lyžařského kurzu!
Máme se krásně, vaří tu dobře, sněhu je hodně. smiley Dnes už jsme všichni zvládli vyjet vlekem. Hurá!!!
Veškeré fotografie z kurzu naleznete zde. Podívejte se již teď na fotky z prvního a druhého dne. 
Vaše děti 

 

Dravci

14. 12. 2018

V pátek 14. 12. jsme do školy na ekoprogram „DRAVCI a SOVY - živá zvířata ve Vaší škole“ pozvali pana Brože. Společně s ním dorazilo i 15 živých exemplářů. Všechny přítomné zaujal nejen poutavým vyprávěním, ale i ukázkami letů jednotlivých dravců a přilétáním na ruku. To si vyzkoušely paní učitelky, asistentky, ale i řada žáků.

Celý program byl pro všechny velkým zážitkem a už nyní se těšíme na další spolupráci. Podívejte se na fotografie zde

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19

následující »