Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akce školy

Příspěvky

Den laskavosti na naší škole

4. 12. 2019

V letošním roce se naše škola opět zapojila do akce „Světový den laskavosti“. Každá třída využila svých možností a schopností. Někde se vedly bouřlivé diskuse, jinde se shodli okamžitě. Každá „laskavost“ byla naprosto originální a velice kreativní. Radost se určitě podařilo předat všem. Níže si můžete přečíst, co si jednotlivé třídy nakonec vybraly.

1. třída se zapojila do projektu „Světového dne laskavosti“, jehož cílem je udělat něco laskavého ke svému okolí. V posledních slunečných dnech podzimu jsme se vydali na procházku do okolí Vinařic a domluvili jsme se, že budeme laskaví k přírodě. Vzali jsme si rukavice, pytle a rozhodli jsme se, že posbíráme odpadky v našem okolí. Všechny děti byly překvapené, kolik odpadků jsme posbírali a všichni jsme měli skvělý pocit z dobře vykonané práce.

Mgr. Lenka Crhová, třídní učitelka 1. ročníku

V letošním školním roce se 2. třída rozhodla pomoci zvířátkům v lese. Do školy jsme přinesli mrkve, jablka, kaštany, žaludy a ve středu 13. 11. jsme chtěli vše odnést do lesa. Tento den jsme nejprve jeli do Kladna na divadelní představení Malý princ a po návratu jsme měli v plánu zajít do lesa za Vinařicemi. Počasí nám však nepřálo – pršelo a pršelo. Podzimní počasí se do konce týdne vůbec neumoudřilo, a tak v pátek odpoledne za naši třídu vše do lesa odnesla paní učitelka. Věříme, že zvířátkům chutnalo. Určitě akci zopakujeme také v zimě.

Mgr. Lenka Rulfová, třídní učitelka 2. ročníku

Děti se domluvily, že udělají radost dětem i dospělým, kteří musí trávit čas v nemocnici. Rozhodly se přinést knížky, které už oni nebo rodiče nečtou a předat je do nemocnice v Kladně. Bohužel dosud neproběhlo předání knížek, protože do sbírky se zapojila pouze malá část dětí a knížek je málo. Sbírku jsme proto prodloužili až do konce prosince.

Mgr. Věra Peková, třídní učitelka 3. ročníku

V rámci Světového dne laskavosti, kterým byl vyhlášen 13. listopad 2019, jsme se také zúčastnili 3. ročníku happeningu „Jsem laskavec“. Podle Nadace Karla Janečka se letos zapojilo celkem 628 týmů z 267 měst z celé České republiky, takže v jeden moment konalo dobré skutky téměř 17 400 školáků. My jsme vyráběli ADVENTNÍ KALENDÁŘ pro klientky chráněného bydlení. Z různých bytů, které spadají pod Zahradu, poskytovatele sociálních služeb Kladno, jsme si vybrali ten v Kladně - Rozdělově, ve Vítězné ulici č. 2960. Na realizaci kalendáře jsme se podíleli všichni, samotný výrobek pak klientkám předala naše paní učitelka. Náš dárek jim udělal velkou radost a byl umístěn v obývacím pokoji.

Mgr. Michaela Mottlová, třídní učitelka 4. ročníku

V říjnu navštívili žáci 1. – 6. třídy divadelní představení Divadla v Dlouhé v Praze - Malý vánoční příběh, aneb jak jsem se ztratil. Naše třída se rozhodla, že při této akci splní úlohu LASKAVCE. Starali jsme se o malé prvňáčky. Každý páťák si vybral svého prvňáčka, o kterého se celé dopoledne pěkně a trpělivě staral. Prvňáčky jsme odvedli k autobusu, v autobuse jsme seděli vedle nich. Páťáci pomohli malým dětem se svlékáním a úkolem bylo, aby si malí kamarádi zapamatovali jméno svého velkého kamaráda. I v divadle malé děti seděly vedle velkých. Nejtěžší chvíle páťákům nastaly o přestávce. Neodpočívali. Pomáhali prvňáčkům rozbalit svačiny, otevřít pití, dojít na toalety a hlavně najít své místo v hledišti. Představení se všem velmi líbilo. Děti byly nadšené. Cestou domů odpočívali ti páťáci, kterým v autobuse usnuli malí sousedi. Prvňáčky dovedli až do jídelny, kde je všichni rádi předali paní učitelce. Žáci páté třídy se nestarali jen o děti, ale zkrášlili i okolí školy. Před budovou školy zasadili tři okrasné keře, vypleli okolí živého plotu a vytrhali plevel v areálu školy. Už se těšíme, až na jaře tyto keře vykvetou.

Mgr. Růžena Hanzlíková, třídní učitelka 5. ročníku

Ve středu 13. listopadu se 6. třída vydala v rámci projektu Laskavec do školky. Celou hodinu žáci bavili malé Berušky a Sovičky na stanovištích, na kterých si děti vyzkoušely svou šikovnost na opičí dráze a v malovací dílničce. Úsměv na tvářích dětem vykouzlili naši kouzelníci a velkým překvapením bylo divadelní představení Červená karkulka. Na každém stanovišti děti dostaly plyšáky, hračky nebo sladkou odměnu.

Mgr. Kristýna Šimůnková, třídní učitelka 6. ročníku

7. třída v rámci letošní akce „Den Laskavosti“ zasadila v parku před školou stříbrný smrček. Doufáme, že hezky poroste a bude dělat radost nejen nám, ale i všem vinařickým občanů.

Mgr. Jitka Maříková třídní učitelka 7. ročníku

V osmém ročníku se dlouho přemýšlelo o tom, koho potěšit. Návrhů byla celá spousta. Nakonec dospěli k tomu, že potěší někoho, kdo běžně těší je. Proto letos zvolili naše milé kuchařky, které jim celoročně podstrojují. Do kuchyně přinesli snídani a na oplátku pohostili oni paní kuchařky. Úspěch potvrzovaly jejich úsměvy.

Mgr. Monika Bäumlová, třídní učitelka 8. ročníku

Žáci 9. třídy si v rámci Dne laskavosti připravili herní hodinu pro malé spolužáky, kteří navštěvují školní družinu. V učebně připravili 3 herní koutky – dva improvizované stoly na stolní tenis, stůl se stolními hrami a kreslířský koutek. Žáci z družiny si mohli vybrat jakoukoliv aktivitu a tou se zabavit. Pravidelně se střídali, aby si vyzkoušeli vše, co je zajímalo.

Mgr. Stanislava Hálová, třídní učitelka 9. ročníku

Fotografie jsou k dispozici kliknutím na tento odkaz

 

Halloween 2019

10. 11. 2019

Halloweenská party z pohledu naší pozorovatelky Anety Homolkové:

Jako každým rokem i letos pořádala naše škola halloweenskou akci. Jako vždy se organizace ujali deváťáci. Z důvodu malého počtu žáků v naší třídě nám výrazně pomáhali i osmáci. Pro ty to byla generálka na příští rok, kdy budou hlavními pořadateli oni. Ovšem je nutno zmínit, že i paní učitelky byly velkou oporou. Výrazně pomáhaly při přípravách a s celkovou organizací v den akce.

Akce probíhala v areálu školy a byla určena nejen školákům, ale i předškoláčkům ze školky.

Vše zahájila strašidelná diskotéka. Poté se postupně od nejmladších vydávali odvážní na strašidelnou stezku školou. Než se setmělo, bylo vše jen slabě strašidelné, ale s přicházejícím soumrakem už se báli i ti starší.

Všichni se na akci moc snažili a až na nějakou tu „nedomakanost“, si myslím, že se nám deváťákům, osmákům a pedagogům letošní Halloween vydařil. Přesvědčit se můžete sami, podívejte se zde na fotky. 

 

(2289)Halloween

27. 10. 2019

halloween--1--page-001--1-.jpg

 

Projektový den Černobyl

10. 10. 2019

Naše škola ve spolupráci s paní Vršanskou připravila na září jedinečný projektový den zaměřený na černobylskou havárii.

Žáci tak od rána načerpávali nové informace k těm, které už si sami přinesli. Na řadu přišly: dokument, dobový tisk, odborný tisk, samostatné úkoly, přednáška, prezentace vlastních prací, otázky a snad i všechny odpovědi.

Žáci tak netradičním způsobem prakticky využívali své znalosti z dějepisu, zeměpisu, ruského jazyka, matematiky a kritické čtení. Veškeré své osobní úsilí, ale i výsledky své skupinové práce, pak prezentovali před ostatními spolužáky. Výsledky jejich prací najdete na nástěnkách u nás ve škole, ale to nejdůležitější … když se zeptáte, co bylo 26. 9. na projektovém dni, neuslyšíte tradiční nic, ale poslechnete si, jak tento den žáci líčí v živých barvách. Fotografie jsou k nahlédnutí zde

 

Branný den 2019

9. 10. 2019

V pátek 27. 9. 2019 proběhl ve škole BRANNÝ DEN. Žáci byli rozděleni podle věku do pěti skupin. Na stanovištích byl pro ně připravený moc zajímavý program.

Seznámili se s první pomocí a vyzkoušeli si různé záchranné akce. Dozvěděli se mnoho zajímavých informací o armádě – o historii a také o současnosti. Mohli se obléknout do vojenských uniforem, zacvičili si, aby ukázali svou kondiční připravenost. Dokonce, a to byl obrovský zážitek, si zastříleli na zavěšené plastové lahve. Byli poučeni o obraně státu, o chování v mimořádných situacích, vyzkoušeli si plynové masky, zasoutěžili si. Vše bylo přizpůsobeno jejich věku.

Tento velice poučný a zajímavý den si žáci moc a moc užili a pochvalovali. Každý si našel situaci, která ho nejvíce bavila, zaujala a ze které si odnesl nové poznatky a znalosti. Podívejte se na fotografie kliknutím na tento odkaz.

 

(2236)Závěrečná akademie

2. 7. 2019

Závěr roku patří na naší škole již tradiční akci, kterou všichni znají jako „Závěrečnou akademii“. Ani letošní rok nebyl žádnou výjimkou.

Ve středu 26. 6. se v 16 hodin shromáždili na zahradě školy rodiče našich nejmenších. Děti z mateřské školky předvedly sérii krásných vystoupení, kterými dojaly k slzám nejednoho návštěvníka. Své umění přišli ukázat i mladí karatisté, kteří pod vedením pana Kaisera celý rok pilně cvičili. A bylo se na co dívat. Poté pokračovali svými vystoupeními žáci základní školy – zpěv, tanec, divadlo a obrovská show – to vše se skrývalo za naší akademií.

Nechyběla ani tombola se zajímavými cenami jako například navigace či mobilní telefon. Nezapomněli jsme ani na občerstvení. Paní kuchařky připravily skvělý perník a žízeň zahnal ledový čaj. Na zahradě byl připraven i rozstřikovač, který návštěvníci hojně využívali.

Závěrečná akademie se opět povedla a byla důstojnou tečkou za uplynulým školním rokem.

 

Den dětí 2019

3. 6. 2019

Pokud jste v sobotu 1. června zůstali doma, přišli jste o skvělou akci na vinařickém fotbalovém hřišti. Zde se konal již tradiční Den dětí, na jehož přípravě se podílela i naše škola a SRPŠ.

A že se akce vydařila, o tom svědčí více než 200 dětí, které si přišly zasoutěžit. Tentokrát soutěžící objeli celou zeměkouli. Na deseti stanovištích plnili tematické úkoly. Pokud zvládli vše, čekala je sladká odměna. Čas si mohly všechny malé i větší děti zkrátit na skákacích hradech, jízdou na motorce, ale i disko tancem. Každý si prostě nalezl to své!!! A dočkali se i příznivci „vodní koupele“. Hasiči tentokrát vystříkali dvě cisterny vody, čímž nejen krásně ochladili všechny přítomné, ale zakončili tak i celý dětský den. Fotografie z tohoto prosluněného dne si můžete prohlídnout zde

 

Škola v přírodě 2019

18. 5. 2019

V pátek odpoledne se děti 1. stupně vrátily ze školy v přírodě v Mukařově. Dětem se na škole v přírodě líbilo. Jídlo jim chutnalo, krajina byla nádherná  a vychovatelé agentury Handule pro ně připravili zajímavý program. Jen počasí nám nepřálo. I přes nepřízeň počasí děti sportovaly a plnily úkoly Olympiády. Hlavním cílem programu bylo sportovní a kamarádské chování. Loučení s vychovateli bylo těžké, protože byli výborní.

svp.jpg

 

ŠVP

15. 5. 2019

I přes nepřízeň počasí se mají žáci na škole v přírodě dobře. Užívají si zajímavého programu, dobře jim vaří a vyrážejí prozkoumávat okolí. Bohužel je v místě pobytu velice špatný signál a nefunguje internet, proto není možné dávat průběžné informace na náš web.

Děkujeme za pochopení

60202442_2747132775301831_739873791080923136_n.jpg

 

Setkání s Thoraxem

11. 5. 2019

V pondělí 6.5. měli naši žáci možnost zažít historii mimo školní lavici. Spolek Thorax si pro ně připravil vyprávění o životě lidí ve středověku. Tentokrát jsme se s nimi vydali na válečné tažení. Co jsme se dozvěděli a zažili?

Jak vypadalo ležení, co takový středověký člověk jedl (z čeho a jak vařil), jak spal, s čím do boje vyrazil a jak se bojovalo.

Veškeré toto zajímavé vyprávění doprovodila možnost si věci osahat. Nejvíce nadšení vzbudila možnost vyzkoušet si rytířské vybavení, a tak naši žáci na vlastní kůži zažili, že obléknout si těžkou přilbici, nebo neméně těžké ostatní součásti výzbroje, nebyla žádná legrace. Byla také možnost vidět i méně známé zbraně a jejich použití.

Celé středověké tažení plné vaření, pečení, smažení, spaní a přípravy zbroje zakončily souboje našich hostitelů. Fandilo se z plných plic.

Zkrátka a dobře, středověk u nás prostě ožil, líbil se a my ještě jednou děkujeme za skvělou podívanou.

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19

následující »