Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akce školy

Příspěvky

Čertovské rejdění

18. 11. 2017

rejdeni.jpg

 

Halloween 2017

9. 11. 2017

Naše třída se společně s paní učitelkou Hálovou, Barnincovou a Bäumlovou rozhodla uspořádat Halloweenskou párty, která byla určena pro žáky z nižších ročníků. Všichni žáci z 9. třídy se sešli ve tři hodiny a začali připravovat halloweenskou výzdobu v celé tělocvičně. Poté jsme začali připravovat jednotlivé úkoly na stanovištích, které měli mladší žáci plnit během strašidelné stezky. Po přípravě jsme se převlékli do kostýmů. Nejčastěji to byli duchové, mrtvoly, ďábel a zombie, já ale zvolila kostým divoké kočkovité šelmy. Začátek akce jsme zahájili společnou diskotékou a nejrůznějšími soutěžemi, například o nejhezčí a nejstrašidelnější masku nebo o nejlepšího tanečníka. Po skončení diskotéky se děti vydaly na strašidelnou stezku, kde plnily připravené úkoly, například hru na klavír nebo průchod bludištěm. Na konci strašidelné stezky, po splnění všech úkolů, dostaly děti sladkou odměnu. Po skončení akce jsme se všichni spokojeně rozešli do svých domovů. 

Fotografie jsou k dispozici zde

Anna Gergičová, 9. ročník 

 

Přijďte s námi oslavit Halloween!

26. 10. 2017

halloween---plakat-do-skoly-page-001.jpg

 

Závěrečná akademie 2016/2017

4. 7. 2017

Kvůli nepříznivému počasí jsme letos byli nuceni přesunout závěrečnou školní akademii do tělocvičny v budově školy. Přestože naše tělocvična není nikterak velká, s organizací a přesuny rodičů jsme si všichni poradili na jedničku. Viděli jsme vystoupení dětí z mateřské školy, z nichž nejstarší byli pasováni na předškoláčky. Následovala vystoupení každé třídy základní školy a toto pohodové a zábavné odpoledne završili deváťáci rozdáváním dárečků a poděkováním zaměstnancům školy. Doufáme, že jste si letošní akademii užili! Jednotlivá vystoupení si připomeňte shlédnutím fotek zde

 

Sportovní den 23. 6. 2017

30. 6. 2017

V pátek děti z celého prvního stupně vyrazily sportovat na atletický stadion do Slaného. Zde si vyzkoušely běh, skok daleký a hod kriketovým míčkem. Všechny podrobné výsledky jsou dostupné v souboru zde

Pan Kaiser se dětem celé dopoledne věnoval v Budo sálu, kde je učil základy sebeobrany. Moc děkujeme za jeho pomoc i zprostředkování pronájmu atletického stadionu.

Všichni si sportování náramně užili, podívejte se na fotky kliknutím na tento odkaz.

 

Hrátky tentokrát s tiskařskou barvou

26. 6. 2017

21. 6. se uskutečnilo další setkání rodičů s dětmi. Tentokrát si vyzkoušeli techniku práce s tiskařskou barvou. Každý účastník si mohl vytvořit několik obrázků různých formátů. Všem vznikla velice zajímavá a působivá výtvarná díla.

 

Info ze ŠVP

15. 6. 2017

Pobyt na škole v přírodě se nám pomalu, ale jistě chýlí ke konci. Včera jsme si udělali moc pěkný celodenní výlet. Krásnou lesní cestou jsme došli do Žihle na vlak a ten nás svezl do ZOO Plasy. Všem se nám tam moc líbilo, hlavně krámek. smiley Při zpáteční cestě z Žihle nás už nožičky sotva táhly, ale všichni jsme statečně a v pořádku došli do Sklárny. Večer jsme se odměnili buřty u táboráku. Dnes jsme si udělali trochu odpočinkový den, dopoledne jsme se učili a odpoledne jsme hráli hry a šli cestou za pokladem. Nakonec jsme shlédli ohňovou show a teď už nám zbývá jen dobalit kufry a zítra po snídani hurá domů! Čekejte nás už před 11. hodinou. smiley

 

Škola v přírodě

13. 6. 2017

Tak už za sebou máme druhý den na škole v přírodě a jsme moc spokojení! smileyTrávíme tu čas v krásném prostředí uprostřed lesa, přeje nám slunečné počasí a vychovatelé jsou moc hodní. Včera jsme se seznámili s areálem a okolím Sklárny, dnes už jsme se trochu učili, hráli různé hry, byli na procházce a zkusili si i lasergame - to byla paráda! Večer jsme to zakončili diskotékou, na které jsme si všichni pořádně zatrsali. Teď už ale všichni spíme a čerpáme síly na zítřejší celodenní výlet! Dobrou noc. 

 

Hrátky s tiskařskou barvou

30. 5. 2017

page1.jpg

 

TEREZÍNEM OD A PO Z

7. 5. 2017

Dne 5.května 2017 žáci sedmé, osmé a deváté třídy navštívili Terezín.

I přes počáteční nepřízeň počasí se nakonec výlet vydařil. S příjezdem k Malé pevnosti přestalo pršet, a tak mohla procházka po pevnosti pod odborným výkladem paní průvodkyně začít. V závěru jsme zhlédli i krátký dobový záznam v původním kině. Atmosféra místa na řadě z nás zanechala své stopy již během návštěvy jednotlivých dvorů, ale na konci filmu už asi nebyl nikdo, kdo by chtěl utrpení doby a mrazivé klima místa zlehčovat. A to byl za námi teprve první cíl pátečního putování.

Při cestě ke krematoriu jsme samozřejmě prošli i přilehlým hřbitovem, modlitebnou, mansardou, kolumbáriem a zastavili jsme se i na náměstí, abychom si poslechli další zajímavé informace o životě internovaných a době židovského ghetta v Terezíně. Byl čas i na diskuzi, řadu otázek a bohužel přišly ke slovu i bolavé nohy. Ale stálo to za to!

Na fotky se podívejte zde

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15

následující »