Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akce školy

Příspěvky

HALLOWEEN

16. 11. 2014

„Disco párty a strašidelná cesta školou.“

     Ve čtvrtek 13.11. strašidla  z 9. a 8. třídy připravila „Halloween párty.“ Děti dorazily v nejrůznějších kostýmech, ve kterých si mohly zatančit na strašidelné diskotéce. DJ hrál dětské písničky i moderní songy pro ty nejstarší. Navíc si děti mohly zatančit na známé melodie pod vedením učitelů. 
Hlavním úkolem bylo sebrat všechnu odvahu a projít strašidelnou cestu školou. Děti byly odvážné a plnění úkolů nařízených strašidly jim šlo skvěle. Musely například nakreslit obrázek jen za svitu svíček, vytáhnout předmět z kotle plného slizu, nebo se zavázanýma očima poznat jídlo. Po úspěšném absolvování se všechna strašidla přišla ukázat dětem a zatančila si s nimi závěrečný tanec. 
     Velké poděkování patří 9. třídě a části 8. třídy za přípravu a realizaci celé akce. Organizace byla perfektní a nemělo to chybu! Děti, ale i dospělí, si to opravdu užili. Jsme moc pyšní, že máme na škole tak šikovné žáky a učitele. 
     Mnohokrát děkujeme rovněž paní Monice Citoríkové za zapůjčení vlastnoručně vyrobených rekvizit a kulis, které velmi vhodně pomohly doplnit atmosféru celé akce.    
                                                 Děkujeme. 

 

Beseda se spisovatelkou I. Březinovou na 2. stupni

16. 11. 2014

     10. listopadu 2014 se uskutečnila na 2. stupni ZŠ a MŠ Vinařice, okres Kladno, beseda se spisovatelkou Ivonou Březinovou. Akce trvala přibližně jeden a půl hodiny. Děti si knihy mohly na místě prohlédnout i zakoupit s autorčiným vlastnoručním podpisem a věnováním.  V úvodu se I. Březinová dětem představila. Pověděla jim o svém dětském snu stát se spisovatelkou, čímž svoje dětské publikum velice zaujala. Dále následoval výklad o tom, jak vůbec taková kniha vznikne. Dozvěděli jsme se, že knihu nestačí jen napsat. Je potřeba oslovit nakladatelství, se kterým se po vzájemné domluvě podepíše smlouva a teprve potom jde kniha do samotné výroby. „Uvědomili jsme si, kolik je pro vydání vlastní knížky potřeba práce“, říkají samotní žáci. 
     Poté přišla na řadu samotná tvorba spisovatelky. Vyslechli jsme příběh o knížce „Panáček paneláček“ a jak dlouho trvalo, než se knihu podařilo vydat. Byly nám představeny i další knihy z tvorby pro děti a mládež, na kterou se především autorka zaměřuje. 
     Nejvíce času, ale i naší aktivní pozornosti, získal triptych Holky na vodítku. Autorka nám představila všechny tři knihy velice podrobně. Popisovala nám situace, které musela prožít, než je byla schopná napsat. 
Knihy jsou o třech různých typech závislosti, ať už jsou to herní automaty, závislost na jídle nebo na drogách. Vzniklo tak přesvědčivé vyprávění, které děti „přibilo na židle.“ Hlavní pozornost věnovaly tomu, jak autorka dokázala popsat své zážitky a zkušenosti např. z nápravného zařízení pro drogově závislé. 
     Celá beseda se velmi vydařila. Spisovatelka se svým vyprávěním dostala dětem doslova pod kůži, což je vidět na následujících zpětných reakcích samotných žáků. 

Jan Procházka, 6. třída
„Beseda byla celkem dobrá. Při bodovém hodnocení bych ji ohodnotil na 9/10.“

Daniela Lučanová, 7. třída
„Beseda se mi líbila. Bylo na ní zajímavé, jak vyprávěla, že byla v léčebně a povídala si s lidmi, kteří se léčili. A potom ty knihy napsala podle toho. Překvapilo mě, že napsala už tolik knih. Beseda byla poučná.“ 

Zuzana Neradová, 7. třída
„Líbilo se mi, že píše zajímavé knihy. A hlavně způsob, jak si povídá s ostatními. Bylo dobré, že nám dala prostor pro naše vlastní názory a otázky.“

Jiří Štěpán, 9. třída
„Beseda s paní spisovatelkou byla velice poučná. Už vím, proč je fetování nebezpečné.“

Denisa Ševčíková, 9. třída
„Moc se mi to líbilo. Bylo to poučné a paní spisovatelka byla sympatická. Nejvíc se mi líbí její kniha z triptychu Holky na vodítku: Jmenuje se Martina. Asi si jí koupím.“

Barbora Jeništová, 9 třída
„Bylo to hezké a poučné. Paní spisovatelka působila mile a její výklad se dobře poslouchal. Působila ochotně a myslím si, že je dobrou spisovatelkou.“

Jana Vřešťálová, 9. třída
„Bylo to hezké. Paní spisovatelku obdivuji za to, že celý rok vydržela s lidmi v léčebně. Věřím, že její knihy jsou úspěšné. Triptych Holky na vodítku jsou čtivě napsané. Doufám, že se povedou napsat i Kluci na řetězu.“

 

Drakiáda

9. 11. 2014

Ve středu 5. listopadu pořádala naše škola Drakiádu. Akce se zúčastnila většina žáků 1. - 5. třídy. Někteří šli se svými třídními učitelkami pouštět draky na fotbalové hřiště, jiní se rozhodli, že budou draky vyrábět. Počasí bylo krásné, svítilo sluníčko, jen ten předpovídaný vítr se Vinařicím nějak vyhnul. Ale i přesto se akce vydařila a děti si ji opravdu užily. Podívejte se na fotografie.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Akce školy | Fotografie: Drakiáda

Beseda se spisovatelkou I. Březinovou

1. 11. 2014

Beseda se spisovatelkou se bude konat 10. 11. v 9.00, zúčastní se celý 2. stupeň. Je možné si na místě zakoupit knihu s autogramem, seznam knih i s cenami si můžete stáhnout zde. Pokud by někdo z rodičů žáků i z 1. stupně měl zájem o knížku, prosím, dejte vědět po dětech. Paní Březinová by na besedu knihy přivezla a podepsala. Děkuji. Pízová 

 
Ivona Březinová píše knihy pro děti a mládež všech věkových kategorií a nejrůznějších žánrů. Vystudovala gymnázium a Pedagogickou fakultu v Ústí n.L., obor čeština – dějepis. Po několikaletém působení na katedře bohemistiky, kde získala titul PaedDr., se v roce 1996 stala spisovatelkou z povolání. Poslední roky zároveň vede semináře tvůrčího psaní na Literární akademii v Praze a v této souvislosti rozvíjí i svou editorskou činnost. Často také jezdí na besedy a autorská čtení. Má za sebou již stovky besed po celé ČR i Slovensku. Pro snadnější zprostředkování literárních besed mezi autory a knihovnami zorganizovala vytvoření programu Besedník. Od roku 1982 je členkou IBBY a od roku 1999 členkou Obce spisovatelů. Od roku 2007 vede tvůrčí skupinu Hlava nehlava, ve které funguje jako editorka povídkových sbírek autorů Literární akademie.
 
 
 
 
 

Ukázková hodina v 1. třídě

1. 11. 2014

 

Branný den - ochrana člověka za mimořádných situací

26. 10. 2014

V pátek 24. října proběhl na naší škole branný den, kterého se zúčastnili všichni žáci naší školy.

Během první vyučovací hodiny se žáci teoreticky seznámili se vším, co s tématem souvisí – jak se zachovat v případě mimořádné události, jak postupovat při požáru, v případě povodně atd. V průběhu této hodiny byl vyhlášen cvičný požární poplach. Evakuaci celé školy jsme zvládli v úžasném časovém limitu - za 2 minuty a 57 sekund.
Potom následovala praktická část, kterou odstartovala siréna hasičského auta, které bylo součástí požárního stanoviště. Žáci byli rozděleni do družstev napříč ročníky a absolvovali praktickou výuku z první pomoci, topografie a dopravní výchovy. Mezi disciplíny patřil například hod na cíl nebo nenáročná překážková dráha a na konec měli žáci příležitost si prakticky vyzkoušet, jak telefonovat na záchrannou službu.
I přes ne zrovna nejteplejší počasí se branný den vydařil a z reakcí dětí vyplynulo, že si ho velmi užily. 
 
Zvláštní poděkování bychom rádi vyjádřili  SDH Vinařice, který nám zapůjčil hasičské auto a paní Jitce Šlaufové ze zdravotnické záchranné služby Kladno, která poskytla našim žákům odbornou konzultaci a profesionální zpětnou vazbu při simulaci dopravní nehody a telefonování na záchrannou službu. Děkujeme.
 
Celý příspěvek | Rubrika: Akce školy | Fotografie: Branný den

Halloweenský večer u nás na škole

26. 10. 2014

Dne 13.11. 2014 se bude konat na naší škole Halloweenský večer. Celou organizaci si berou na starost hlavní strašidla. 

Těšit se můžete na soutěže, zábavné tancování v tělocvičně, na strašidelnou cestu školou...
Hoď strach za hlavu a přijď se s námi bavit!   
Vaše strašidýlka 
 
letak-na-halloween.jpg
 

Výchovný koncert

26. 10. 2014

Dne 4. listopadu se žáci 2. - 9. ročníku naší školy účastní výchovného koncertu, který se uskuteční v tělocvičně naší školy. Žáci 1. stupně budou mít příležitost v 10:00 hod. shlédnout pořad s názvem "Pásmo písniček z pohádek" a žáci 2. stupně uvidí v 11:15 hod. pořad "Hudební cesta po Evropě." Všichni už se moc těšíme na krásný kulturní zážitek!

 

Branný den

20. 10. 2014

V pátek 24.10. proběhne na naší škole branný den, zaměřený na ochranu člověka za mimořádných situací.

Žáci si rozšíří svoje vědomosti a procvičí své dovednosti v několika oblastech. První pomoc, topografie, evakuační zavazadlo, požární ochrana, hod na cíl, překážková dráha. Vše proběhne před školou a jejím okolí. Těšte se na fotografie.
 

Sběr papíru

3. 10. 2014

 Sběr papíru

 
se prodlužuje až do 10. 10. 2014. 
 
 
Kontejner na papír je přistaven na dvoře školy vedle vchodu do obecní knihovny.
Sběr se nehází za vrata školy!
 
*   *   *   *   *   *   * 
 
Papír ukládejte přímo do kontejneru svázaný nebo v krabicích. Děkujeme. 
 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19

následující »