Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akce školy

Příspěvky

Sběr víček od PET lahví

2. 1. 2015

Před Vánoci si z naší školy rodiče malé Valérie Novotné z Podlešína odvezli další pytle víček od PET lahví, které jsme ve škole vybrali. Valerie Novotná z Podlešína je malá holčička, kterou sužují zdravotní problémy, a sběrem víček od PET lahví jí pomáháme zaplatit pobyt v kosmickém oblečku v Lázních Klimkovice. Děkujeme všem, kdo do sbírky přispěli. 
 

 

Zpívání pod vánočním stromečkem

18. 12. 2014

Dnes večer v 17. hodin jsme se všichni sešli pod vánočním stromečkem na náměstí ve Vinařicích, kde jsme pro naše maminky, tatínky, babičky a dědečky a ostatní obyvatele Vinařic zazpívali pár koled a vánočních písní. Věříme, že jsme jim tím zpříjemnili čas adventu a naladili je na nadcházející vánoční svátky. 

Podívejte se na fotografie. smiley

 

Celá škola tančí STREET DANCE

16. 12. 2014

Dne 26. března 2015 se všichni žáci základní školy a předškoláci z MŠ zúčastní 3. ročníku vzdělávajícího, tanečního a zábavného projektu, který je zaměřen pro žáky základních škol v ČR. Jeho hlavní náplní je praktická výuka moderního tance STREET DANCE. Akce se bude konat v tělocvičně ZŠ.

plakat-zs.jpg

 

Výlet do Třebíze

15. 12. 2014

Výletu se zúčastnili žáci 1.stupně a jejich třídní učitelky. Po příjezdu se nás ujal místní pastýř, který nás celým statkem provázel. Přivítali nás tradičně odění majitelé statku a přiblížili nám, jak se dříve slavily nejen Vánoce, ale i celkový život na statku během celého roku. Počínaje svátkem Sv. Martina, kdy se majitelé rozloučili s čeledíny a děvečkami, kteří celý rok na statku pomáhali, a následnými tradičními přípravami kolem Vánoc. Děti si zazpívaly koledy, vyrobily si ozdoby, které si dříve lidé vyráběli výhradně z přírodních zdrojů, viděly tradičně ozdobený stromeček ze slaměných ozdob, sušeného ovoce, a další výzdoby tehdejší doby. Navštívili jsme jednotlivé prostory statku včetně kuchyně, kde "panímáma" pekla vánočky a cukroví a kam nás přišla navštívit i Sv. Lucie, která podle tradice kontrolovala, jestli je na statku vše připraveno, a zároveň dětem přiblížila další zvyky během Štědrého dne, jako byl řetěz kolem štědrovečerního stolu, házení střevícem, překračování koštěte nebo šlápnutí na sekyru. Navštívili jsme i bývalou paní na statku, v současné době "na vejminku", kde jsme společně lili vosk a stařenka věštila některým budoucnost. Na závěr si děti mohly zakoupit výrobky na tradičním vánočním jarmarku.  

 

Mikuláš 2014

9. 12. 2014

V pátek 5. 12. u nás chodil Mikuláš se svými pomocníky. Podívejte se na fotografie. smiley

 
Celý příspěvek | Rubrika: Akce školy | Fotografie: Mikuláš 2014

Větrníkový den

23. 11. 2014

Naše škola se aktivně zapojila do celorepublikové akce, která je zaměřena na podporu dětí nemocných cystickou fibrózou. Tato akce probíhá každoročně dne  21. listopadu  pod názvem Větrníkový den. Česká republika se tak připojuje k Evropskému dni pro cystickou fibrózu, který každoročně probíhá v podobě benefičních a informačních akcí v řadě evropských zemí.

Roztočit foukáním větrník je pro většinu lidí hračka, pro nemocné cystickou fibrózou, ale mnohdy nepřekonatelná překážka. Větrníkový den má za cíl upozornit na ty, kteří touto vážnou nemocí trpí. Akci pořádá nezisková organizace Klub nemocných cystickou fibrózou, která sdružuje a pomáhá takto nemocným a současně se zasazuje o zvyšování povědomí o tomto závažném a nevyléčitelném onemocnění.

 

Dárek pro strašidla

19. 11. 2014

Odměnili jsme naše strašidla, tedy vlastně žáky 9. třídy a části 8. třídy, za jejich skvělou organizaci "Halloweenské párty." Děti dostaly výborný dort, na kterém si zaslouženě pochutnaly. Za dobrou práci, zasloužená odměna! 

img_2264.jpg

Na více fotek se můžete podívat ve fotogalerii. 

 

HALLOWEEN

16. 11. 2014

„Disco párty a strašidelná cesta školou.“

     Ve čtvrtek 13.11. strašidla  z 9. a 8. třídy připravila „Halloween párty.“ Děti dorazily v nejrůznějších kostýmech, ve kterých si mohly zatančit na strašidelné diskotéce. DJ hrál dětské písničky i moderní songy pro ty nejstarší. Navíc si děti mohly zatančit na známé melodie pod vedením učitelů. 
Hlavním úkolem bylo sebrat všechnu odvahu a projít strašidelnou cestu školou. Děti byly odvážné a plnění úkolů nařízených strašidly jim šlo skvěle. Musely například nakreslit obrázek jen za svitu svíček, vytáhnout předmět z kotle plného slizu, nebo se zavázanýma očima poznat jídlo. Po úspěšném absolvování se všechna strašidla přišla ukázat dětem a zatančila si s nimi závěrečný tanec. 
     Velké poděkování patří 9. třídě a části 8. třídy za přípravu a realizaci celé akce. Organizace byla perfektní a nemělo to chybu! Děti, ale i dospělí, si to opravdu užili. Jsme moc pyšní, že máme na škole tak šikovné žáky a učitele. 
     Mnohokrát děkujeme rovněž paní Monice Citoríkové za zapůjčení vlastnoručně vyrobených rekvizit a kulis, které velmi vhodně pomohly doplnit atmosféru celé akce.    
                                                 Děkujeme. 

 

Beseda se spisovatelkou I. Březinovou na 2. stupni

16. 11. 2014

     10. listopadu 2014 se uskutečnila na 2. stupni ZŠ a MŠ Vinařice, okres Kladno, beseda se spisovatelkou Ivonou Březinovou. Akce trvala přibližně jeden a půl hodiny. Děti si knihy mohly na místě prohlédnout i zakoupit s autorčiným vlastnoručním podpisem a věnováním.  V úvodu se I. Březinová dětem představila. Pověděla jim o svém dětském snu stát se spisovatelkou, čímž svoje dětské publikum velice zaujala. Dále následoval výklad o tom, jak vůbec taková kniha vznikne. Dozvěděli jsme se, že knihu nestačí jen napsat. Je potřeba oslovit nakladatelství, se kterým se po vzájemné domluvě podepíše smlouva a teprve potom jde kniha do samotné výroby. „Uvědomili jsme si, kolik je pro vydání vlastní knížky potřeba práce“, říkají samotní žáci. 
     Poté přišla na řadu samotná tvorba spisovatelky. Vyslechli jsme příběh o knížce „Panáček paneláček“ a jak dlouho trvalo, než se knihu podařilo vydat. Byly nám představeny i další knihy z tvorby pro děti a mládež, na kterou se především autorka zaměřuje. 
     Nejvíce času, ale i naší aktivní pozornosti, získal triptych Holky na vodítku. Autorka nám představila všechny tři knihy velice podrobně. Popisovala nám situace, které musela prožít, než je byla schopná napsat. 
Knihy jsou o třech různých typech závislosti, ať už jsou to herní automaty, závislost na jídle nebo na drogách. Vzniklo tak přesvědčivé vyprávění, které děti „přibilo na židle.“ Hlavní pozornost věnovaly tomu, jak autorka dokázala popsat své zážitky a zkušenosti např. z nápravného zařízení pro drogově závislé. 
     Celá beseda se velmi vydařila. Spisovatelka se svým vyprávěním dostala dětem doslova pod kůži, což je vidět na následujících zpětných reakcích samotných žáků. 

Jan Procházka, 6. třída
„Beseda byla celkem dobrá. Při bodovém hodnocení bych ji ohodnotil na 9/10.“

Daniela Lučanová, 7. třída
„Beseda se mi líbila. Bylo na ní zajímavé, jak vyprávěla, že byla v léčebně a povídala si s lidmi, kteří se léčili. A potom ty knihy napsala podle toho. Překvapilo mě, že napsala už tolik knih. Beseda byla poučná.“ 

Zuzana Neradová, 7. třída
„Líbilo se mi, že píše zajímavé knihy. A hlavně způsob, jak si povídá s ostatními. Bylo dobré, že nám dala prostor pro naše vlastní názory a otázky.“

Jiří Štěpán, 9. třída
„Beseda s paní spisovatelkou byla velice poučná. Už vím, proč je fetování nebezpečné.“

Denisa Ševčíková, 9. třída
„Moc se mi to líbilo. Bylo to poučné a paní spisovatelka byla sympatická. Nejvíc se mi líbí její kniha z triptychu Holky na vodítku: Jmenuje se Martina. Asi si jí koupím.“

Barbora Jeništová, 9 třída
„Bylo to hezké a poučné. Paní spisovatelka působila mile a její výklad se dobře poslouchal. Působila ochotně a myslím si, že je dobrou spisovatelkou.“

Jana Vřešťálová, 9. třída
„Bylo to hezké. Paní spisovatelku obdivuji za to, že celý rok vydržela s lidmi v léčebně. Věřím, že její knihy jsou úspěšné. Triptych Holky na vodítku jsou čtivě napsané. Doufám, že se povedou napsat i Kluci na řetězu.“

 

Drakiáda

9. 11. 2014

Ve středu 5. listopadu pořádala naše škola Drakiádu. Akce se zúčastnila většina žáků 1. - 5. třídy. Někteří šli se svými třídními učitelkami pouštět draky na fotbalové hřiště, jiní se rozhodli, že budou draky vyrábět. Počasí bylo krásné, svítilo sluníčko, jen ten předpovídaný vítr se Vinařicím nějak vyhnul. Ale i přesto se akce vydařila a děti si ji opravdu užily. Podívejte se na fotografie.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Akce školy | Fotografie: Drakiáda

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16

následující »