Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akce školy

Příspěvky

Flétny

7. 12. 2015

Ve čtvrtek 3. 12. proběhlo ve školní tělocvičně hudební vystoupení. Žáci si za doprovodu kytary a flétny zazpívali spoustu známých písniček. To ale nebylo vše. Dozvěděli se, jak se tyto nástroje ladí a jak zní a vypadají různé druhy fléten. Proběhla i soutěž v poznávání písniček za známých filmových pohádek a ve zpěvu. Ještě po skončení vystoupení si děti prozpěvovaly na chodbách.

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Akce školy | Fotografie: Flétny 2015

Den pro řemeslo

21. 11. 2015

Žáci 9. ročníku navštívili dne 19.11. 2015 Střední odborné učiliště a Praktickou školu Kladno ve Vrapicích. Proběhl zde projektový den "Den pro řemeslo", který byl pořádán pod záštitou Ministerstva průmyslu. Byli jsme poutavou formou seznámeni s různými druhy řemesel a popřemýšleli o svém budoucím povolání. SOU mělo co nabídnout. Děkujeme tímto všem, kteří nás provedli jednotlivými učebnami a ukázali, že i dnes "má řemeslo zlaté dno". Přikládáme fotogalerii.
 
Žáci 9. ročníku

 

Sladká odměna

17. 11. 2015

Jako poděkování za snahu při organizaci Strašidelné diskotéky a cesty školou - HALLOWEEN 2015, jsme byli odměněni zákuskem. smiley Celá naše devátá třída v čele s panem učitelem třídním dostala od vedení školy velký dort, který jsme společně snědli. Přikládáme fotografii a také děkujeme.
 
Žáci devátého ročníku.  

img_9599.jpg

 

Anglické divadlo pro 2. stupeň

16. 11. 2015

Dne 12. 11. žáci 2. stupně zhlédli v naší tělocvičně divadelní představení v angličtině The Alien Grammar Show a byla to opravdu show. Dva američtí agenti pátrali po vetřelcích, kteří byli viděni u nás ve škole. Na pomoc si vzali agenty ze 7. třídy, kteří svou misi splnili na jedničku. Další žáci museli podstoupit test, který je prověřil v sestavování otázek v angličtině. Správnou odpovědí žáci prokázali, že nejsou vetřelci a byli proto propuštěni.

Show plná angličtiny byla poučná, ale i velmi zábavná.

 

Anglické divadlo pro 1. stupeň

14. 11. 2015

12.listopadu 2015 měli žáci 2.-5.třídy možnost zúčastnit se divadelního představení „Jackie and the Giant“, hraného v anglickém jazyce. Představení se odehrálo ve skromných podmínkách školní tělocvičny. Vystupovali v něm jen dva herci, kteří si svým projevem okamžitě získali přízeň všech přítomných. Děj příběhu měl rychlý spád, herci použili jednoduché kulisy a rekvizity.

Příběh byl hrán po celou dobu v anglickém jazyce, ale s dobře volenou věku uzpůsobenou slovní zásobou, pro méně pokročilé s českým překladem. Děti se v toku příběhu naučily několik anglických říkadel a písní. Odvážní byli dokonce vtaženi do hraného příběhu.

Představení mělo u diváků velký úspěch, spokojeni byli kromě dětí i přítomní vyučující. Takové a jim podobné akce mají smysl, žáci se s radostí učí a ještě se i dobře pobaví. 

V.Katič

 

Pozvánka na čertovskou diskotéku

10. 11. 2015

page1.jpg

 

HALLOWEEN 2015!

5. 11. 2015

Strašidelná diskotéka a cesta školou! HALLOWEEN 2015!

Právě dnes 5.11. se ve školní budově uskutečnila další skvělá akce! Deváťáci spolu se svým třídním učitelem připravili dětskou diskotéku a strašidelnou cestu budovou školy. Hrály se samé známe hity a děti si parádně zatančily ve svých maskách.  
Na strašidelné cestě děti musely splnit různé úkoly. Když to dokázaly, dostaly od strašidel sladkou odměnu. Všechny musíme pochválit. I největší strašpytlové zvládli celou cestu! 

Byl to velice příjemný večer. Jménem deváťáků děkujeme, že dorazili. Doufáme, že se vám akce líbila a ZASE ZA ROK! smiley

 

Chtěl bych touto cestou poděkovat všem, kteří se podíleli na úspěchu letošní halloweenské diskotéky. Hodně práce odvedli organizátoři, tedy deváťáci, ale také řada vučujících a ostatních pracovníků školy. Paní Citoríková obětavě zapůjčila strašidelné kulisy, které působivě dokreslily atmosféru celé akce. Děkuji i těm, kteří se přišli bavit a soutěžit a trochu dobrovolně se bát. smiley 
                                                                                         
 
                                                                                        J. Tomeš

img_9487.jpg

 
Celý příspěvek | Rubrika: Akce školy | Fotografie: Halloween 2015

Branný den 2015

3. 11. 2015

Dne 27.10. se na naší škole uskutečnil Branný den pod vedením certifikovaných odborníků. Fungovalo 5 stanovišť, na kterých se postupně vystřídaly všechny skupiny. 
Stanoviště byly následující:
1) Ochrana proti zbraním hromadného ničení
2) Technická první pomoc a základy první pomoci
3) Nález nebezpečného materiálu a reakce při vyhlašování krizového stavu
4) Bezpečná manipulace se zbraní, rizika spojená s jejím použitím + ukázka zbraní používaných AČR
5) Závěrečný test 

Podívejte se na fotky. Celá akce se vydařila a instruktoři byli spokojení s prací žáků.smiley
Děkujeme za úspěšnou akci všem, kteří se aktivně podíleli! 

 

Opékání buřtů

24. 10. 2015

V pátek 23.10. jsme si užili příjemné odpoledne. Počasí se nám vydařilo, a tak jsme si mohli opéct pár buřtů a podívat se na šermířské vystoupení. To bavilo hlavně naše malé žáky. Pro dospělé se v budově školy konala burza dětského oblečení, kde si na své přišly hlavně maminky. V prostoru školní zahrady byl k dispozici malý stánek spolku SRPŠ, kde jste se mohli dozvědět veškeré informace a ochutnat i sladkou dobrotu. Akce se vydařila. Děkujeme všem, kteří dorazili a strávili s námi příjemné chvíle! smiley

 

Halloweenská diskotéka

22. 10. 2015

page0001.jpg

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19

následující »