Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akce školy

Příspěvky

Masáže při výchově ke zdraví

6. 5. 2015

Dne 28.4. se 8. a 9. třída účastnily projektu "Výchova ke zdraví" v rámci hodiny přírodopisu. Vyzkoušely si pozici maséra i masírovaného. Zaměřili jsme se na masáž zad, různé masérské techniky, typy masážních olejů, hojivých emulzí atd. Žáci zjistili, že nechat se masírovat je velice příjemná věc, ale pro maséra to není žádná "pohodička". smiley Podívejte se na možné budoucí profesionální maséry. smiley

 

Červená Karkulka

21. 4. 2015

V úterý 21.4. představili žáci 3. třídy dramatické zpracování pohádky Červená Karkulka. Představení bylo určeno žákům 1. stupně.
Třeťáci si vyzkoušeli vystupovat před diváky. I přes nervozitu se hereckých rolí zhostili se zodpovědností a nadšením a byli náležitě odměněni velkým potleskem ze strany diváků. smiley

 

První třída a domácí zvířata

16. 4. 2015

Dnešní krásné dopoledne se šli prvňáci podívat ke spolužákovi do Třebichovic
na domácí zvířata, o kterých se učí v prvouce. Děti byly šťastné, že si 
mohou pohladit kůzlata, krmit kozy, běhat mezi slepicemi a pochovat malé 
králíčky. Děti byly po  tomto dlouhém a namáhavém pěším výletu unavené, ale spokojené.

Růžena Hanzlíková

 

Veselé zoubky v 1. třídě

13. 4. 2015

Žáci 1.třídy se zapojili do projektu Veselé zoubky. Takto si čistili zuby v hodině prvouky. smiley

 

Výchovný koncert - Radek Banga

13. 4. 2015

V rámci programu primární prevence se v pondělí 13.4. se ve škole uskutečnil výchovný koncert Radka Bangy pod názvem "Nenech se ovládnout", který navazoval na již před dvěma lety absolvovaný preventivní program "Když chceš, tak to dokážeš". Radek Banga velmi upřímně a otevřeně dětem vylíčil svoje životní situace. Snažil se dětem vysvětlit, že peníze a majetek nejsou všechno. "Dělej v životě to, co tě baví." Program se hodně povedl a děti byly spokojené.

 

Výchovný koncert pro děti z MŠ a 1. stupně ZŠ

13. 4. 2015

V pátek 10. 4. se uskutečnil v prostorách naší tělocvičny výchovný koncert. Děti z hudebních kroužků pod vedením paní učitelky Ivy Bertlové a Mgr. Jiřího Tomeše předvedly krásná pěvecká vystoupení. Nechyběl skupinový zpěv národních písní, sólový zpěv, skupinový zpěv spolu s tancem a ani skupinový tanec pod vedením známých „Hopsalek“. Podívejte se na fotky. 

 

Projektový den "Den Země"

13. 4. 2015

V pátek 10. 4. jsme se všichni zapojili do projektového dne s názvem „Den Země aneb zvelebujeme okolí školy“. Donesli jsme si vlastní nářadí a pustili se do práce. Pár z nás samozřejmě zavtipkovalo na téma: „Paní učitelko, co se mi to dělá na rukou?“ A naše odpověď byla: „Mozoule jsou zdravá věc.“ Všichni jsme odvedli velký kus práce a o to víc nám potom chutnal pořádný nášup při obědě. Podívejte se, jak nám práce šla pěkně od ruky smiley

 

(685)Výchovný koncert

8. 4. 2015

Dne 10. 4. od 9 hodin se děti z MŠ a žáci 1. stupně ZŠ zúčastní výchovného koncertu, který se bude konat v tělocvičně základní školy. Výchovný koncert pro ně připravili pan učitel HV Mgr. Jiří Tomeš a paní učitelka MŠ a vedoucí hudebního kroužku Iva Bertlová. Na koncertu rovněž vystoupí děti z hudebních kroužků. 

 

Den Země

8. 4. 2015

V rámci vzdělávací oblasti Člověk a svět práce organizuje škola v pátek 10. 4. 2015 projektový den s názvem "Den Země aneb zvelebujeme okolí školy." Projektového dne se zúčastní žáci od 5. do 9. ročníku ZŠ. Celý projektový den se bude odehrávat pouze na pozemku základní školy. 

 

Naše děti v Kladenském deníku

1. 4. 2015

slunce.png

Desítky zájemců vyrazily i do hvězdárny ve Slaném, která pořádala speciální program s výkladem. Ten vedl vedoucí zařízení Jaroslav Trnka. Děti ze základky z Vinařic dorazily speciálním autobusem. "Vesmírem se zabýváme ve škole delší dobu a promítali jsme si i film o Slunci. Naše děti vesmír baví a jsou velmi šikovné," řekla vinařická učitelka Věra Peková.

Kladenský deník, sobota 21. 3. 2015, titulní stránka

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16

následující »