Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akce školy

Příspěvky

Projektový den "Den Země"

13. 4. 2015

V pátek 10. 4. jsme se všichni zapojili do projektového dne s názvem „Den Země aneb zvelebujeme okolí školy“. Donesli jsme si vlastní nářadí a pustili se do práce. Pár z nás samozřejmě zavtipkovalo na téma: „Paní učitelko, co se mi to dělá na rukou?“ A naše odpověď byla: „Mozoule jsou zdravá věc.“ Všichni jsme odvedli velký kus práce a o to víc nám potom chutnal pořádný nášup při obědě. Podívejte se, jak nám práce šla pěkně od ruky smiley

 

(685)Výchovný koncert

8. 4. 2015

Dne 10. 4. od 9 hodin se děti z MŠ a žáci 1. stupně ZŠ zúčastní výchovného koncertu, který se bude konat v tělocvičně základní školy. Výchovný koncert pro ně připravili pan učitel HV Mgr. Jiří Tomeš a paní učitelka MŠ a vedoucí hudebního kroužku Iva Bertlová. Na koncertu rovněž vystoupí děti z hudebních kroužků. 

 

Den Země

8. 4. 2015

V rámci vzdělávací oblasti Člověk a svět práce organizuje škola v pátek 10. 4. 2015 projektový den s názvem "Den Země aneb zvelebujeme okolí školy." Projektového dne se zúčastní žáci od 5. do 9. ročníku ZŠ. Celý projektový den se bude odehrávat pouze na pozemku základní školy. 

 

Naše děti v Kladenském deníku

1. 4. 2015

slunce.png

Desítky zájemců vyrazily i do hvězdárny ve Slaném, která pořádala speciální program s výkladem. Ten vedl vedoucí zařízení Jaroslav Trnka. Děti ze základky z Vinařic dorazily speciálním autobusem. "Vesmírem se zabýváme ve škole delší dobu a promítali jsme si i film o Slunci. Naše děti vesmír baví a jsou velmi šikovné," řekla vinařická učitelka Věra Peková.

Kladenský deník, sobota 21. 3. 2015, titulní stránka

 

Přerov nad Labem

30. 3. 2015

V pátek 27. 3. 2015 jsme se v rámci celoročního projektu "Tradice a zvyky" zúčastnili exkurze do Přerova nad Labem. Navštívili jsme skanzen, kde jsme si mohli prohlédnout, jak dříve lidé na venkově žili. Viděli jsme různá venkovská obydlí, hospodářské budovy, hospodu, dokonce i školu s „oslovskou lavicí“. Vše bylo krásně velikonočně vyzdobeno, seznámili jsme se tak s tehdejšími velikonočními tradicemi. V dílně jsme si vyrobili malý výrobek na památku a v autobuse jsme vyplňovali pracovní listy. Exkurze nás naladila na blížící se Velikonoce.
 
 Žáci 2. stupně

 

Timedance

29. 3. 2015

Ve čtvtek 26. března se celá základní škola a předškoláci z MŠ zúčastnili projektové dne "Timedance."  Tento projekt odstartoval již v listopadu 2012. Za dva roky se projektu zúčastilo přes 700 základních škol z ČR a SK s velkým úspěchem a nadšením. Cílem projektu je prakticky seznámit děti a mládež se sportovním tancem přímo ve školách, a tím tak vnést pozitivní přístup k zdravému životnímu stylu a k vztahu škola a žáci. Hlavní náplní dne byla  praktická výuka moderního tance STREET DANCE. Tanec vyučovali profesionální lektoři tance Nikola Slezáková (vicemistryně ČR 2011 ve street dance) a Mgr. Tibor Karvai (ředitel taneční školy). Podívejte se, jak si to děti i některé paní učitelky užívaly smiley

 

Nejlepší sběrači papíru

16. 3. 2015

Dnes proběhlo vyhodnocení sběru starého papíru. Absolutním vítězem mezi jednotlivci se stal Martin Zobina z 5. třídy, v těsném závěsu za ním se umístily sestry Linda a Adéla Citoríkovy z 2. třídy a na 3. místě zabodoval Láďa Venta z 6. třídy

Nejúspěšnější třídou na 1. stupni se stala 2. třída, která se může těšit na sladkou odměnu. Na 2. stupni se blýskla 9. třída a ta bude odměněna příspěvkem na školní výlet. 

Všem dětem i dospělým, kteří se zapojili do této úspěšné akce, mnohokrát děkujeme, Vaší pomoci si velmi vážíme. Utržené peníze použijeme na nákup didaktických pomůcek a her do výuky i školní družiny. 

Celkové výsledky si můžete prohlédnout v tabulce. Ve výsledcích byl zohledněn počet žáků v každé třídě. 

sber.png

 

(629)Sběr papíru

6. 3. 2015

Sběr papíru

od 4. 3. do 13. 3. 2015

Kontejner na papír bude přistaven na dvoře školy, vedle vchodu do Obecní knihovny. 

Papír můžete odevzdávat vždy ráno od 6.30 do 7.55 hodin a odpoledne od 15.00 do 16.30 hodin.
V jiný čas je možné papír nosit pouze po dohodě se školníkem, panem Pěničkou.

•    Papír předávejte určené službě z řad žáků 8. nebo 9. třídy svázaný nebo v krabicích.
•    Prosíme, kdo má možnost, tak sběr doma zvažte.
•    Kdo nebude mít zváženo, provede určená služba zvážení na místě.
•    Lísteček se jménem žáka, třídou a váhou odevzdaného papíru předejte službě.

Tři nejlepší jednotlivci a vítězná třída budou odměněni! yes

 

Srdce s láskou darované

3. 3. 2015

ZŠ i MŠ se zúčastnily výtvarné a literární soutěže Srdce s láskou darované.

srdce_telo.jpg

 

Zdravá výživa u nás ve škole

1. 3. 2015

Minulý týden v naší škole proběhla vzdělávací akce o zdravé výživě.

Na 1. stupni děti plnily úkoly, za které dostávaly žetony. Jejich úkolem bylo např. sestavit zdravou pyramidu, rozpoznat se zavázanýma očima pouze podle chuti různé druhy ovoce a zeleniny. Děti také tvořily „zdravý obrázek“. Vznikly tak např. sova, traktor, vypadaly krásně a chutnaly výborně.

Žáci 2. stupně měli program Párty se zdravou 5. Po úvodním povídání o zdravé výživě dostali obrázek s lákavým zdravým jídlem, které museli sami připravit. Pět skupin tak tvořilo obložené chlebíčky, ovocný salát, zeleninový talíř s pikantním dipem, ovocnou limonádu alá mojito. Své zdravé kulinářské výtvory si pak navzájem ochutnávali.

bez-nazvu.png

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16

následující »