Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akce školy

Příspěvky

Beseda s policisty

17. 9. 2015

11.9.2015 přišli za našimi prvňáčky policisté ze Stehelčevsi. Děti s nimi měly besedu o bezpečné cestě do školy a o tom, jak se mají chovat v nebezpečných situacích. Nejvíce děti zajímalo, co vše potřebují na svá kola.smiley
 
R. Hanzlíková
 

 

Prohlídka Senátu

6. 9. 2015

V pátek 4. září v 8 hodin ráno jsme vyrazili autobusem do Prahy, kde jsme měli domluvenou prohlídku Senátu.  Do Prahy jsme dorazili s malým předstihem, a tak jsme měli ještě trošku času projít se kolem Malostranského náměstí, odkud jsme namířili rovnou do Valdštejnské zahrady. Barokní zahrada ve stylu italského manýristického parku nás uchvátila svým řešením. Ze západu, severu a východu je sevřena budovami samotného paláce, z jihu pak vysokou ohradní zdí s oblouky. Měli jsme příležitos t si prohlédnout voliéru, umělou krápníkovou stěnu, čtvercovou mramorovou kašnu s bronzovou sochou Venuše, velký bazén s ostrůvkem a plastikou Herkula nebo pískovcovou kašnu s vodotryskem. Následně jsme navštívili Trčkovskou galerii, kde jsme shlédli krátký film o Senátu a prohlédli si protokolární dary. Na 10:30 hod jsme měli domluveno setkání se senátorem a ministrem Mgr. Jiřím Dienstbierem, na kterého jsme čekali opět ve Valdštejnské zahradě. Pan senátor dorazil s malým zpožděním, ale trpělivě a s úsměvem zodpověděl všechny dotazy, které jsme mu položili. Na závěr se společně s námi nechal vyfotografovat a popřál nám hodně úspěchů v nové m školním roce. Pak následovala samotná prohlídka Senátu. Paní průvodkyně nás zaujala svým velmi příjemným hlasem a zajímavým vyprávěním o historii Valdštejnského paláce, Kolovratského paláce, jízdárny a kaple. Akce se i díky pěknému počasí a sluníčku skutečně vydařila, jsme moc rádi, že jsme se mohli zúčastnit.
 
Žáci 7. – 9. třídy ZŠ Vinařice

 

Začátek nového školního roku

6. 9. 2015

V úterý 1. září se již tradičně sešli všichni žáci i učitelé před hlavním vchodem naší školy. Své „poprvé“ si vyzkoušelo i 27 prvňáčků, které doprovodili rodiče, prarodiče, příbuzní a známí. Někteří z nich se těšili a usmívali, jiní byli napjatí, co je vlastně ve škole čeká. Vstup jim usnadnili i jejich starší spolužáci, kteří je po krátkém proslovu paní ředitelky a paní místostarostky doprovodili do jejich třídy. Pak se do svých tříd rozešli i zbývající žáci.

Všem přejeme hodně štěstí a úspěchů v novém školním roce.

 

Závěrečná akademie

1. 7. 2015

     29. června, předposlední školní den, se konala tradiční ZÁVĚREČNÁ AKADEMIE. Původní časový plán byl v rozmezí cca 2 hodin s tím, že od 16:00 hod předváděly svá vystoupení děti z MŠ a od 17:00 hod byl připravený program ZŠ. Celkově se akce protáhla až do 19. hodin, takže těm, co s námi vydrželi až do konce, moc děkujeme. smiley
     Celou akcí provázeli moderátoři z řad našich žáků, Jiří Štěpán, Adam Tyrpak a Jan Procházka. Aparaturu obsluhoval jako tradičně pan učitel Jiří Tomeš, který byl zároveň vedoucí celé akce. Vystoupení byla celkem pestrá. Jako každý rok ale převažoval zpěv a tanec. Představily se i úspěšné skupiny ze školních kroužků, jako například VÉVÉČKA alias vězni z Vinařic, nebo pěvecký kroužek z I. stupně. 
     DĚKUJEME, že jste se přišli podívat na své malé i velké ratolesti a těšíme se na další společné akce. 

 

Rozloučení s deváťáky

30. 6. 2015

V poslední školní den, 30. června 2015, jsme se rozloučili se žáky 9. třídy pod vedením třídní učitelky Bc. Jitky Komárkové. Slavnostní předávání vysvědčení se povedlo. Ještě jednou vám tedy přejeme HODNĚ ŠTĚSTÍ! 

 

Aquapark a trampolínky

28. 6. 2015

Ve čtvrtek 25. 6. si 2. stupeň v rámci sportovního dne zařádil v aquaparku na Kladně. Tobogány, klouzačky, vířivku i páru jsme vyzkoušeli. Také jsme si zašli zaskákat do trampolínového centra. Bylo to velmi náročené, ale všichni si to užili. SPORTU ZDAR! 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Akce školy | Fotografie: Sportovní den

Exkurze "S horníkem v patách"

28. 6. 2015

V pátek 26.6. se žáci 6., 7. a část 8. třídy vypravili na exkurzi "S horníkem v patách". Cestu jsme začali ve Vrapicích, kde na nás čekal bývalý dlouholetý horník pan Grubner z dolu Mayrau. Seznámil nás s historií vzniku uhlí a s počátky jeho těžby na Kladensku. Trasa vedla přes nejznámější šachty jako např. Josef, Svatá Ludmila atd. Co jsme si zapamatovali, jsme si vyzkoušeli vyplněním pracovního listu. Ve velkém dusnu byla cesta náročná, ale všichni jsme se ve zdraví a pohodě vrátili ke škole.

 

Pasování na čtenáře

22. 6. 2015

Ve čtvrtek 18.6.2015 přišel pan starosta a slavnostně pasoval naše žáky 1.ročníku na čtenáře. Děti slavnostně slíbily, že budou pilně číst a že se budou hezky chovat ke knihám.
 
Hanzlíková

 

Projekt - Společenství lesa, luk a u vody

28. 5. 2015

Prakticky je to nejlepší, nevadí, ani když prší. Dokonce se nám poštěštilo vidět výcvik loveckých psů a opravdu jsme drželi vše, co jsme měli, aby Abi Gail (jak nám paní sdělila jméno fenky) uspěla. A uspěla. Určitě poznáte fotku, na které držíme vše a žasneme.                                                                    

 4. třída

 

Vítání občánků

27. 5. 2015

Děkujeme dětem 1. a 2. třídy, které si připravily program na akci "vítání občánků", konanou 27. 5. 2015 v prostorách Obecního úřadu Vinařice. V programu účinkovali: Jakub Vojtíšek, Nela Jelínková, Linda Citoríková, Lucie Kaiserová, Patricie Hujerová a Sofie Pašková.

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15

následující »