Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akce školy

Příspěvky

Zpívání pod vánočním stromečkem 2015

10. 12. 2015

page1.jpg

 

Čerti ve škole

7. 12. 2015

Dne 3.12. 2015 proběhla v naší tělocvičně „Čertovská diskotéka“. Deváťáci se akce zdárně ujali a připravili spolu s třídním učitelem J. Tomešem a pí. uč. Bertlovou bohatý program plný soutěží, písniček a sladkých odměn. Nejlepší kostýmy bylo velmi těžké vyhodnotit, ale nakonec se několik vybraných šťastlivců radovalo před nastoupeným davem dětí. Všem soutěžícím gratulujeme. Následující den vyrazili žáci devátého ročníku do školy a školky s „Mikulášskou nadílkou“, kterou si děti musely zasloužit. Deváťáci se proměnili v čerty, anděla a Mikuláše tak zodpovědně, že trvalo po akci velmi dlouho, než dokázali nabrat svou původní podobu.smiley Poděkování patří úplně všem

 

Flétny

7. 12. 2015

Ve čtvrtek 3. 12. proběhlo ve školní tělocvičně hudební vystoupení. Žáci si za doprovodu kytary a flétny zazpívali spoustu známých písniček. To ale nebylo vše. Dozvěděli se, jak se tyto nástroje ladí a jak zní a vypadají různé druhy fléten. Proběhla i soutěž v poznávání písniček za známých filmových pohádek a ve zpěvu. Ještě po skončení vystoupení si děti prozpěvovaly na chodbách.

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Akce školy | Fotografie: Flétny 2015

Den pro řemeslo

21. 11. 2015

Žáci 9. ročníku navštívili dne 19.11. 2015 Střední odborné učiliště a Praktickou školu Kladno ve Vrapicích. Proběhl zde projektový den "Den pro řemeslo", který byl pořádán pod záštitou Ministerstva průmyslu. Byli jsme poutavou formou seznámeni s různými druhy řemesel a popřemýšleli o svém budoucím povolání. SOU mělo co nabídnout. Děkujeme tímto všem, kteří nás provedli jednotlivými učebnami a ukázali, že i dnes "má řemeslo zlaté dno". Přikládáme fotogalerii.
 
Žáci 9. ročníku

 

Sladká odměna

17. 11. 2015

Jako poděkování za snahu při organizaci Strašidelné diskotéky a cesty školou - HALLOWEEN 2015, jsme byli odměněni zákuskem. smiley Celá naše devátá třída v čele s panem učitelem třídním dostala od vedení školy velký dort, který jsme společně snědli. Přikládáme fotografii a také děkujeme.
 
Žáci devátého ročníku.  

img_9599.jpg

 

Anglické divadlo pro 2. stupeň

16. 11. 2015

Dne 12. 11. žáci 2. stupně zhlédli v naší tělocvičně divadelní představení v angličtině The Alien Grammar Show a byla to opravdu show. Dva američtí agenti pátrali po vetřelcích, kteří byli viděni u nás ve škole. Na pomoc si vzali agenty ze 7. třídy, kteří svou misi splnili na jedničku. Další žáci museli podstoupit test, který je prověřil v sestavování otázek v angličtině. Správnou odpovědí žáci prokázali, že nejsou vetřelci a byli proto propuštěni.

Show plná angličtiny byla poučná, ale i velmi zábavná.

 

Anglické divadlo pro 1. stupeň

14. 11. 2015

12.listopadu 2015 měli žáci 2.-5.třídy možnost zúčastnit se divadelního představení „Jackie and the Giant“, hraného v anglickém jazyce. Představení se odehrálo ve skromných podmínkách školní tělocvičny. Vystupovali v něm jen dva herci, kteří si svým projevem okamžitě získali přízeň všech přítomných. Děj příběhu měl rychlý spád, herci použili jednoduché kulisy a rekvizity.

Příběh byl hrán po celou dobu v anglickém jazyce, ale s dobře volenou věku uzpůsobenou slovní zásobou, pro méně pokročilé s českým překladem. Děti se v toku příběhu naučily několik anglických říkadel a písní. Odvážní byli dokonce vtaženi do hraného příběhu.

Představení mělo u diváků velký úspěch, spokojeni byli kromě dětí i přítomní vyučující. Takové a jim podobné akce mají smysl, žáci se s radostí učí a ještě se i dobře pobaví. 

V.Katič

 

Pozvánka na čertovskou diskotéku

10. 11. 2015

page1.jpg

 

HALLOWEEN 2015!

5. 11. 2015

Strašidelná diskotéka a cesta školou! HALLOWEEN 2015!

Právě dnes 5.11. se ve školní budově uskutečnila další skvělá akce! Deváťáci spolu se svým třídním učitelem připravili dětskou diskotéku a strašidelnou cestu budovou školy. Hrály se samé známe hity a děti si parádně zatančily ve svých maskách.  
Na strašidelné cestě děti musely splnit různé úkoly. Když to dokázaly, dostaly od strašidel sladkou odměnu. Všechny musíme pochválit. I největší strašpytlové zvládli celou cestu! 

Byl to velice příjemný večer. Jménem deváťáků děkujeme, že dorazili. Doufáme, že se vám akce líbila a ZASE ZA ROK! smiley

 

Chtěl bych touto cestou poděkovat všem, kteří se podíleli na úspěchu letošní halloweenské diskotéky. Hodně práce odvedli organizátoři, tedy deváťáci, ale také řada vučujících a ostatních pracovníků školy. Paní Citoríková obětavě zapůjčila strašidelné kulisy, které působivě dokreslily atmosféru celé akce. Děkuji i těm, kteří se přišli bavit a soutěžit a trochu dobrovolně se bát. smiley 
                                                                                         
 
                                                                                        J. Tomeš

img_9487.jpg

 
Celý příspěvek | Rubrika: Akce školy | Fotografie: Halloween 2015

Branný den 2015

3. 11. 2015

Dne 27.10. se na naší škole uskutečnil Branný den pod vedením certifikovaných odborníků. Fungovalo 5 stanovišť, na kterých se postupně vystřídaly všechny skupiny. 
Stanoviště byly následující:
1) Ochrana proti zbraním hromadného ničení
2) Technická první pomoc a základy první pomoci
3) Nález nebezpečného materiálu a reakce při vyhlašování krizového stavu
4) Bezpečná manipulace se zbraní, rizika spojená s jejím použitím + ukázka zbraní používaných AČR
5) Závěrečný test 

Podívejte se na fotky. Celá akce se vydařila a instruktoři byli spokojení s prací žáků.smiley
Děkujeme za úspěšnou akci všem, kteří se aktivně podíleli! 

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17

následující »