Jdi na obsah Jdi na menu
 


Květen 2019

Měsíc květen očima žáků 8. třídy

Jednoho dne k nám přijeli rytíři. S jejich vystoupením jsme byli velice spokojeni, protože jsme se nemuseli učit. Navíc bylo jejich vystoupení zajímavé a vtipné. Ukázali nám, jak se dřív žilo, když se pán se svým vojskem vypravil do boje. Jak a co vařili, jaké měli oblečení a zbraně. A na závěr nám předvedli souboj.

V hodinách angličtiny jsme pekli sušenky. Byli jsme rozděleni na dvě skupiny, které mezi sebou soutěžily, kdo bude mít sušenky lepší. Jeden den jsme si připravili těsto a druhý den pekli. Hodnocení se ujali všichni vyučující, kteří trpělivě ochutnávali vzorky. Nakonec zvítězili kluci.

Blíží se závěr školního roku, a tak se opět učíme na poslední chvíli. Doháníme známky a referáty.

Byli jsme se také podívat na obhajobách závěrečných prací žáků 9. třídy. Toto nás čeká příští rok také.

V měsíci květnu jsme při chemii pracovali na laboratorní práci. Naším úkolem bylo z neznámých vzorků oddělit ty, které jsou kyseliny a které hydroxidy. Naučili jsme se, že existují nějaké indikátory, které se barví do různých barev. Práce nás velmi bavila a jeden spolužák dokonce přiznal, že se vyplatilo si přivstat (hodina byla ráno od 7 hodin, abychom vše stihli).

Na začátku měsíce proběhl Ekoprojekt. Při něm jsme se zabývali životem v mořích a oceánech. Vysvětlovali jsme si, jak odpadky ovlivňují veškerý mořský život.

Konečně začalo být hezké počasí. Fotili jsme se. 30.5. jedeme na turnaj ve fotbalu.

Zatím nenacvičujeme na akademii, kterou nikdo z nás nemá rád. Ale určitě něco vymyslíme a vystoupení se nám povede.

A již se začínáme připravovat na příští školní rok. Budeme v posledním ročníku, a tak na nás leží organizace a příprava akcí jako je Halloween.