Jdi na obsah Jdi na menu
 


9. třída

Příspěvky

Březen 2018

2. 4. 2018

V březnu se v deváté třídě stále nezměnilo vůbec nic. Většina žáků se stále oddává nicnedělání. Mají totiž potvrzeno, že se na studijní a učební obory dostanou. Takže se všichni těšili na delší velikonoční volno, které vyšlo na konec měsíce. Před ním proběhl projektový den na téma Velikonoce. Za jeho organizaci a realizaci bych chtěla všechny deváťáky moc pochválit. S. Hálová

 

Únor 2018

27. 2. 2018

Měsíc únor v deváté třídě začal pololetními prázdninami a skončil prázdninami jarními. Období mezi nebylo nijak významné. Začalo nové pololetí, a tak se většina žáků oddávala odpočinku a nicnedělání. Bohužel se to projevilo na jejich hodnocení. Doufám, že se po prázdninách všichni vzpamatují a začnou pracovat podle svých schopností. 

S. Hálová

 

Leden 2018

4. 2. 2018

Máme za sebou 1. pololetí. Během měsíce ledna se hodně zkoušelo a psala se spousta písemných prací. Pracovat na zlepšení výsledků museli opravdu všichni, protože každý si chtěl na poslední chvíli vylepšit hodnocení. Většině se to povedlo a tak 31. 1.obdrželi deváťáci poslední veledůležité vysvědčení na základní škole. Budou výsledky stačit při přijímání na střední školy a učiliště ? To se uvidí v dubnu.

V lednu všichni žáci třídy pomáhali při tradiční sbírce na psí útulek Bouchalka.

 

Prosinec 2017

26. 12. 2017

Jako tradičně v měsíci prosinci žáci 9. třídy připravili pro ostatní mikulášskou nadílku. Mikuláš si s sebou přivedl i anděla a čerty. Pro mladší (neposlušné) žáky byl tento den velmi náročný. Ale vše se urovnalo odpoledne, kdy si děti z družiny zadováděly na diskotéce.

V pondělí 18.12. jsme si jeli zaskákat do Jump arény na Zličín. Po sportovním výkonu se šli všichni posilnit do Metropole Zličín. Mnozí se pustili do nakupování dárků.

Rok jsme zakončili zpíváním koled u vánočního stromku a spaním ve škole. Tam jsme si po večeři rozdali dárky, zatančili si a téměř do rána jsme byli vzhůru…….Poslední školní den v roce 2017 byl kvůli tomu velmi náročný.

A již se těšíme na rok 2018, ve kterém náš čeká výstup ze základky a vstup do dospělého života. Zvládneme to ????

 

Listopad 2017

3. 12. 2017

Měsíc listopad byl bohatý na události. Hned 2. listopadu se všichni žáci devítky podíleli na organizaci halloweenského řádění. Odpoledne si pro mladší děti připravili diskotéku se soutěžemi. A po setmění následovala strašidelná cesta školou. Určitě jste si prohlédli fotky na školním FB.

Ve středu 8. listopadu se většina žáků zúčastnila vyšetření v PPP. Každý potřebuje někdy poradit, a tak se deváťáci zašli poradit o možnostech svého povolání do pedagogické poradny na Kladně.

A již za týden následovaly třídní schůzky. Rodiče nebyli překvapeni výsledky svých dětí, protože veškeré studijní úspěchy a neúspěchy si mohou v klidu přečíst v elektronické žákovské knížce. Takže vše snad proběhlo dobře.

Ke konci měsíce začaly probíhat přípravy na Mikulášskou nadílku, kterou také zajišťují žáci 9.třídy. Tak se těšte na foto…

 

Říjen 2017

5. 11. 2017

Měsíc říjen v 9.třídě. Podle slov žáků byl celý měsíc normální a velmi pokojný. Pokud probíhaly nějaké hádky a vyskytly se konflikty, tak se vše vyřešilo. Na konci měsíce si všichni užili krátké prázdniny.

Co se týká učení, tak by si měli deváťáci uvědomit, že je čeká volba povolání, a podle toho začít „něco dělat“. Zatím jim to moc nejde.

Na konci měsíce proběhla velká příprava na akci Halloween. Ale o tom až příští měsíc.

 

Září 2017

12. 10. 2017

Září pro deváťáky začalo obvykle. Do školy šli s vědomím, že je to jejich poslední rok na „základce“. Hned na začátku je čekalo vítání prvňáků. A pak se to již vše rozjelo. Nové učebnice, spousta sešitů, noví vyučující.

Většina z nich začala naplno pracovat. Čeká je rozhodování, kam na střední školu, a většina si uvědomuje zodpovědnost svého kroku.

Přeji jim, aby jim úsilí vydrželo i do dalších měsíců.

 

Červen 2017

3. 7. 2017

Červen máme za sebou a uteklo to, ani jsme se nestačili rozkoukat.

Během měsíce většina žáků zvýšila úsilí při učení a přípravě na vyučování. Absolvovali jsme Paleontologickou exkurzi v Praze. Odpočinout si a zadovádět jsme odjeli do zábavního parku Mirakulum. V ZOO jsme si prohlédli zvířata a podpořili jsme naše adoptované miláčky outloně a dikobraza.

Naše společné vystoupení na akademii se nám také povedlo.

No a už tu byl vytoužený pátek 30.6. Hurá na prázdniny.

 

Květen 2017

3. 6. 2017

Měsíc květen byl slunný a pěkný. To je jediná zpráva, kterou na web dodali žáci 8.třídy.Takže hodnocení měsíce je opět na třídní učitelce.

Během května se postupně snižovalo pracovní nasazení některých žáků. Bylo asi způsobeno hezkým počasím nebo větším množstvím akcí, které v květnu probíhaly.

Hned na začátku se žáci vypravili na exkurzi do Terezína. Tato akce vzešla z požadavku samotných dětí, které téma zaujalo při výuce ve škole a chtěly se dozvědět víc.

Někteří hoši reprezentovali naší školu ve fotbale. Zato dívky si zatančily na taneční soutěži. V závěru měsíce jsme se pustili všichni společně do úklidu okolí školy.

Na konci měsíce začala velká část třídy nacvičovat vystoupení na školní akademii, která bude tradičně na závěr školního roku. Přijďte se podívat a podpořit naše vystoupení.

A teď se blíží červnové finále, které mnohé opět nutí do usilovné práce na školních úkolech. Bude to stačit, začít makat až na konci? To se uvidí.

 

Duben 2017

5. 5. 2017

Měsíc duben utekl jako voda.

V prvním týdnu jsme se podíleli na zápise našich nových spolužáčků do 1. třídy. Dále nás osvěžilo velikonoční volno. To bylo velmi příjemné. Hned po volnu se naši rodiče dostavili na třídní schůzky a některým z nás nastaly krušné chvilky. Uvědomili jsme si, že s tím hodnocením je potřeba něco udělat. A někteří opravdu dělat začali, již se to na hodnocení projevilo – velká pochvala.

Na konci měsíce jsme se zúčastnili výstavy Human Body, která nás detailně seznámila s lidským tělem,které probíráme v přírodopise.