Jdi na obsah Jdi na menu
 


9. třída

Příspěvky

Září 2019

29. 9. 2019

Měsíc září očima deváťáků.

  • Každý rok, když byl poslední den prázdnin, tak jsme všichni měli v hlavě: “Ještě jeden den a už to zase začne." Tento rok to bylo jiné. Vůbec jsem se nebál, spíš jsem se těšil a šel jsem na to. No a už tu byl den D. Postupně jsme se scházeli před školou a povídali si, co kdo zažil o prázdninách. Přivítali jsme nového spolužáka, kterého jsme znali. Chodil s námi do 1. třídy a pak se odstěhoval. A teď se vrátil. Po 8. hodině nás před školou přivítala paní ředitelka a pan starosta. Poté jsme se ujali svojí práce a odvedli prvňáky do jejich třídy. V naší třídě jsme se přivítali, řešili školní a třídní věci a před 9. hodinou jsme šli domů. První a poslední den ve škole je vždy nejlepší.
  • V prvním týdnu jsme šesťákům a paní učitelce Vičanové pomáhali s výzdobou kabinetu F – Ch. Je to tam opravdu moc hezké.

9.jpg

  • Hned první měsíc se Zuzka a Aneta zúčastnily Slánské míle. Je to terénní běh ve Slaném. Mladší běhají 500 metrů a starší 1 500 metrů.
  • Další akcí byl projektový den o jaderné havárii v ukrajinském Černobylu.
  • Měsíc jsme zakončili Branným dnem. Přálo nám počasí, takže jsme si celé dopoledne užili venku v parku a školní zahradě.
  • Během celého měsíce probíhaly také přípravy na akce, které jako nejstarší ročník organizujeme. Jelikož nás je pouze sedm, tak jsme si na pomoc vzali i některé osmáky. První akcí je Halloween, který je již 31.10. Všichni se snaží, aby to bylo co nejvíc děsivé.
  • Devítka ale není jen o zábavných akcích. Některé z nás čekají přijímačky na SŠ nebo na učiliště. Takže se opravdu musí začít hned od začátku. Přijímačky jsou naší další etapou v životě. Doufám, že se dostaneme na naše vysněné střední školy.
 

Červen 2019

27. 6. 2019

Konečně nadešel ten vytoužený měsíc – červen.

Někteří se ještě snažili vylepšit svoje závěrečné hodnocení na vysvědčení. Většina však jen toužebně očekávala konec.

Předposlední týden jsme se zajeli podívat do pevnosti lovců kožešin. Zde nám obyvatelé vyprávěli o životě těchto lidí a my měli možnost se podívat, jak žili. Také jsme si vyzkoušeli střelbu z pušky, z luku, házení nožem a sekerou, chytání telete do lasa. Výlet se velmi vydařil.

Další den jsme si udělali pěší výlet do Kladna na minigolf a stihli jsme si i zadovádět na trampolínkách.

V posledním týdnu proběhl turnaj ve vybíjené o meloun. Družstva byla nalosovaná napříč ročníky, takže jsme se museli sehrát i s mladšími spolužáky. Ke svačině byly na osvěžení nanuky a vítězné mužstvo se o svoji výhru podělilo s ostatními.

Také jsme odevzdali všechny učebnice a postupně uklidili pomůcky a třídu.

Ve středu proběhla tradiční akademie, na kterou jsme všichni pilně trénovali. Vystoupení se podle svých možností zúčastnili všichni.

A už se přiblížil poslední den. Takže všem krásné prázdniny.

 

Květen 2019

30. 5. 2019

Měsíc květen očima žáků 8. třídy

Jednoho dne k nám přijeli rytíři. S jejich vystoupením jsme byli velice spokojeni, protože jsme se nemuseli učit. Navíc bylo jejich vystoupení zajímavé a vtipné. Ukázali nám, jak se dřív žilo, když se pán se svým vojskem vypravil do boje. Jak a co vařili, jaké měli oblečení a zbraně. A na závěr nám předvedli souboj.

V hodinách angličtiny jsme pekli sušenky. Byli jsme rozděleni na dvě skupiny, které mezi sebou soutěžily, kdo bude mít sušenky lepší. Jeden den jsme si připravili těsto a druhý den pekli. Hodnocení se ujali všichni vyučující, kteří trpělivě ochutnávali vzorky. Nakonec zvítězili kluci.

Blíží se závěr školního roku, a tak se opět učíme na poslední chvíli. Doháníme známky a referáty.

Byli jsme se také podívat na obhajobách závěrečných prací žáků 9. třídy. Toto nás čeká příští rok také.

V měsíci květnu jsme při chemii pracovali na laboratorní práci. Naším úkolem bylo z neznámých vzorků oddělit ty, které jsou kyseliny a které hydroxidy. Naučili jsme se, že existují nějaké indikátory, které se barví do různých barev. Práce nás velmi bavila a jeden spolužák dokonce přiznal, že se vyplatilo si přivstat (hodina byla ráno od 7 hodin, abychom vše stihli).

Na začátku měsíce proběhl Ekoprojekt. Při něm jsme se zabývali životem v mořích a oceánech. Vysvětlovali jsme si, jak odpadky ovlivňují veškerý mořský život.

Konečně začalo být hezké počasí. Fotili jsme se. 30.5. jedeme na turnaj ve fotbalu.

Zatím nenacvičujeme na akademii, kterou nikdo z nás nemá rád. Ale určitě něco vymyslíme a vystoupení se nám povede.

A již se začínáme připravovat na příští školní rok. Budeme v posledním ročníku, a tak na nás leží organizace a příprava akcí jako je Halloween.

 

Duben 2019

1. 5. 2019

Měsíc duben utekl jako voda. V jeho průběhu probíhalo ¾ letní zkoušení a následně třídní schůzky. Každý byl „odměněn“ podle svých schopností. Většina žáků osmé třídy se bude muset do konce školního roku hodně snažit, aby vše dopadlo podle jejich představ. Téměř všichni žáci se aktivně zúčastnili zápisu prvňáčků. S pomocí vyučujících si pro ně připravili sportovní vyžití, aktivity u interaktivní tabule i výtvarnou dílnu. Také je doprovázeli při jejich prvních krocích ve školní budově. Před velikonočním volnem se opět přímo účastnili projektového dne, ve kterém si všichni společně vytvářeli velikonoční výrobky. Poslední den dubna – Čarodějnice si každý užil sám.

 

Březen 2019

2. 4. 2019

Měsíc březen začal příjemným týdenním volnem. Byly totiž jarní prázdniny. Po nich se všichni žáci vrátili odpočatí, ale také hodně lenošní. Během měsíce se jen velmi pomalu začali začleňovat do výuky, což se u některých negativně projevilo v kvalitě známek. Snad to ještě do ¾ letí dotáhnou. Na závěr měsíce celá třída navštívila velmi emotivní pořad „Síla lidskosti“. A úplný závěr všechny čekalo ještě jednodenní volno.

 

Exkurze 8. třídy

14. 3. 2019

Dne 28. 2. se naše třída účastnila výletu do Prahy na workshop s názvem "Po stopách zločinu". Workshop probíhal na Přírodovědecké fakultě UK. Na místo jsme se dopravili vlakem, metrem a tramvají. Na workshopu nás seznámili s prací kriminalistů a hlavně s DNA. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací a bavilo nás to. Vyzkoušeli jsme si otisky prstů a odebírání vzorku DNA. 
Za 8. třídu Aneta Homolková

img_20190228_110224.jpg

img_20190228_095051.jpg

 

Únor 2019

4. 3. 2019

Začalo nové pololetí, a tak se většina žáků oddávala odpočinku a nicnedělání. Bohužel se to projevilo na jejich hodnocení. Doufám, že se po prázdninách všichni vzpamatují a začnou pracovat podle svých schopností.

Měsíc únor nás všechny překvapil příjemným zimní počasím. Využili jsme toho na společném bruslení v Kladně. Brusle jsme si mohli vypůjčit, a tak si to mohl vyzkoušet každý. Další týden nás v tělocvičně čekalo představení divadla Údif, které k nám do školy přijelo s ukázkou fyzikálních pokusů. Prima bylo, že se představení zúčastnili postupně žáci celé školy a dokonce i předškoláci. A poslední týden jsme celá třída zajela do Prahy zahrát si na detektivy. Na přírodovědné fakultě jsme navštívili workshop o DNA – „Po stopách zločinu“.

 

Leden 2019

3. 2. 2019

Máme za sebou 1. pololetí. Během měsíce ledna se hodně zkoušelo a psala se spousta písemných prací. Pracovat na zlepšení výsledků museli opravdu všichni, protože každý si chtěl na poslední chvíli vylepšit hodnocení. Většině se to povedlo, a tak všichni 31.1. obdrželi vysvědčení.

Během ledna všichni žáci třídy pomáhali při tradiční sbírce na psí útulek Bouchalka. Již pátým rokem jsme naplnili auto radia Relax samými dobrotami a pamlsky.

Na lyžařský výcvik od nás ze třídy jel pouze jeden žák. A parádně si to užil.

 

Prosinec 2018

28. 12. 2018

Měsíc prosinec byl bohatý na akce.

Hned na začátku navštívil školu Mikuláš se svým doprovodem. Do školy zavítal i chovatel dravých ptáků, který o nich velmi zajímavě vyprávěl a my mohli dravce sledovat i při letu v tělocvičně. V rámci výuky zeměpisu jsme zhlédli pořad o Barmě. Během celého měsíce jsme při HV nacvičovali koledy. O tom, jak jsem to zvládli, se mohli rodiče přesvědčit na vánočním zpíváním pod stromečkem. Měsíc jsme zakončili spaním ve škole a výletem na betlémy a na vánoční trhy do Prahy.

 

Listopad 2018

2. 12. 2018

Měsíc listopad byl bohatý na akce.

Žáci osmičky se aktivně zúčastnili akce Halloween, který byl pořádán pro mladší žáčky.

„Jsme Laskavci . Dne 14.11. se naše třída účastnila akce "Laskavec". Naším cílem bylo, aby se děti z družiny pobavily něčím pro ně neobvyklým. Ve třídě jsme pro děti připravili tři stanoviště. Na jednom stanovišti měly možnost zahrát si ping pong, na druhém deskové hry a na třetím si vystřihovaly papírové vločky na blížící se Vánoce. Dětem se akce velmi líbila. Zapsala Aneta Homolková“.

V rámci oslav 100 let výročí založení republiky se celá třída podílela na výzdobě školy a zúčastnila se pořadu studia Karavana.

Uprostřed měsíce také proběhly třídní schůzky.

Dva zástupci se zúčastnili sportovní akce – Slánský pětiboj.

laskavec-179.jpg

laskavec-180.jpg