Jdi na obsah Jdi na menu
 


9. třída

Příspěvky

Leden 2019

3. 2. 2019

Leden začal velice příjemně, protože po vánočních prázdninách jsme od paní ředitelky dostali ještě dva dny ředitelského volna. Takže jsme do školy šli až 4. ledna. I toto pondělí bylo zajímavé – na OÚ totiž pan Chmelík uspořádal výstavu kronik, které již 30 let vlastnoručně píše. 
Během ledna se naši dva spolužáci – Eliška Č. a Martin V. – zúčastnili olympiád (Čj a D). Vyzkoušeli si, že není vůbec jednoduché v obrovské konkurenci obstát. Oba to ale dobře zvládli a my děkujeme za skvělou reprezentaci školy a třídy.
Nejočekávanější lednovou akcí byl však lyžařský kurz. Odjela polovina třídy a podle fotografií, které si můžete prohlédnout na školním webu, se měli skvěle. Už teď se těšíme, co nám budou po pololetních prázdninách vyprávět.
A první měsíc nového roku tradičně ukončovalo pololetní vysvědčení – už poslední na základní škole. Někteří z nás to zvládli na výbornou, jiní musí zabrat, ale všem se to nakonec určitě povede.

 

Prosinec 2018

4. 1. 2019

9.jpg

I v novém roce bychom chtěli zůstat takoví, jací jsme, se všemi chybami…

Krásný nový rok 2019 všem přejí deváťáci.

 

Listopad 2018

2. 12. 2018

Devátá třída má za sebou třetí měsíc posledního roku školní docházky. A začal opravdu ve vysokém stylu - 1. listopadu se totiž konal Halloween. Kdo se tento den ve škole neukázal, tak ten přišel o parádní podvečer. Jukněte alespoň na fotky z této povedené akce. 
Také byly v plném proudu přípravy k výročí republiky. V pásmu „Čtení z vinařické kroniky“ vystupovali i naši spolužáci: Martin Z. s projevem T. G. Masaryka, Kuba T. jako K. Gottwald, Vláďa a Martin V. ztvárnili vojáky hlídající naši vlajku, Andrea namluvila rozhlasový projev ze srpna 1968. Celá třída se podílela na celoškolním projektu „100 let naší republiky“. Výsledky snažení naší třídy jste mohli vidět na nástěnkách po celé škole.
Uprostřed listopadu se konaly třídní schůzky. Známky byly sice docela v pohodě, ale dopadla na nás tíha rozhodování. Rodiče totiž s paní ředitelkou řešili přihlášky!!! No a my vlastně ještě úplně nevíme, co chceme. Kromě Matyáše, který si vybral školu s talentovou zkouškou a přihlášku musel vyplnit už nyní, máme naštěstí až do února čas na definitivní rozhodnutí.
Závěr měsíce se nesl ve znamení sportu – Andrea a Martin Z. naši školu  reprezentovali na Slánském pětiboji, za což jim patří velké poděkování.

 

Říjen 2018

1. 11. 2018

Uplynulý měsíc se nesl v duchu – Kam na střední školu? Ve středu 10. 10. jsme vyrazili do Kladna, kde se konal Veletrh celoživotního vzdělávání. Strávili jsme tam dopoledne a odcházeli jsme s novými informacemi, letáčky a se spoustou dojmů. Některým z nás to pomohlo v našem rozhodování, ale jsou mezi námi i tací, kteří stále tápou. enlightened
Hned následující pondělí, 15. 10., nás navštívila paní Šichová z Úřadu práce. Nejprve nás seznámila se základními údaji, ale pak jsme přešli k praktickým věcem. Dozvěděli jsme se, které obory jsou v našem okolí žádané, hovořili jsme o různých školách a odpověděla na všechny naše všetečné otázky.
Měsíc se pomalu přehoupl do své druhé poloviny a my jsme psali různé testy a písemky, ale také pilně plánovali a připravovali Halloween. Ten se bude konat 1. 11. a my ho letos organizujeme. Snad se všechno podaří a akce se bude líbit!!!
Konec měsíce nám zpestřily podzimní prázdniny a hned po nich jsme poslední říjnový den odjeli na exkurzi, kde jsme si mohli prověřit své znalosti z chemie, fyziky či biologie - Techmania Science Center v Plzni totiž toto vše nabízí. Cesta byla trochu dlouhá, ale exkurzi jsme si všichni moooc užili. smiley

 

Září 2018

30. 9. 2018

Prázdniny uběhly jako voda a my jsme se 3. září sešli tradičně před školou – letos už naposledy. Vzhledem k tomu, že jsme nejstarší, odvedli jsme nejmenší – prvňáčky do jejich zbrusu nové třídy. A tak začal nový školní rok.

Po prvním týdnu, kdy jsme se rozkoukávali a sdělovali si dojmy, začala škola se vším všudy – opakování, první testíky a učení. Bilance prvního měsíce není zatím nic moc, ale třídní i rodiče doufají, že bude líp!!!

Na konci září se uskutečnily dvě sportovní akce, kterých se zúčastnili i naši spolužáci - Slánské míle, kde nás reprezentoval Martin V., in - line závody Středočeská in – line brusle, kde bojovala Andrea a Martin Z. Tomu se podařilo vybruslit nádherné 3. místo.

Poslední akcí tohoto měsíce byl Sportovní den pro I. stupeň. Naše devítka dostala důvěru od paní učitelky J. Hálové a J. Maříkové a pomáhali jsme s organizací. Dostali jsme pochvalu a to nás velmi těší. Snad nám to vydrží.

Do dalšího měsíce nám všichni držte palce, budeme to potřebovat!!!!

 

Červen 2018

28. 6. 2018

Osmáci mají za sebou poslední měsíc školy v současném složení. Letos nás totiž opouští tři žáci, kteří vystupují. A tak byl ten poslední měsíc takový všelijaký. Na jednu stranu radost, že už to všechno pomalu končí a blíží se prázdniny, na druhou stranu nostalgie a smutek.
Na začátek měsíce bylo naplánováno fotografování, ale nakonec se nás sešlo jen deset. Hned druhý den odjeli chlapci na fotbalové klání do Libušína. Zde naši třídu zastupoval Pepa, Kuba T. a Martin Z. Poslední sportovní akcí tohoto měsíce byl sportovní kurz, na který se Andrea, Erik, Vláďa i Martin Z. moc těšili. Bohužel se nám na něm Adrejka i Marťas zranili.  indecision
Všichni jsme se báli, že s námi nebudou moct vystoupit na závěrečné akademii, ale oba dva byli naprosto skvělí a ve středu 27. 6. stáli společně s ostatními na zahradě školy a předvedli svoji „Polednici“. Na svůj výkon mohli být právem všichni pyšní!!!! Několikrát se nám podařilo i rozesmát publikum, které s napětím sledovalo náš výkon. Celou akademii moderoval Pepíno, pro kterého to byla poslední akademie na naší škole, a dvě děvčata z deváté třídy. 
A konečně závěr školního roku. Všichni se už těší na blížící se volno. Je potřeba nabrat mnoho sil, protože nás čeká poslední – nejdůležitější – ročník. To už půjde o naši budoucnost!!! Ale to je až za dva měsíce, proto nyní přejeme

K R Á S N É   P R Á Z D N I N Y!!!!

 

Květen 2018

7. 6. 2018

Rozloučili jsme se s předposledním měsícem školního roku a rádi bychom vás v několika řádcích informovali, co se všechno událo.

I květen začal velice příjemně, protože jsme měli, stejně jako v dubnu, volno – státní svátek. Hned další den se konal Branný den, kde jsme se na jednotlivých stanovištích dozvídali mnoho zajímavých věcí.

Ve čtvrtek 3. května nám dlouhý den, máme do 16:20, zpříjemnila klavíristka L. Křičková. Poutavé vyprávění o B. Smetanovi a L. Janáčkovi prokládala zajímavými hudebními ukázkami. Všem se nám to moc líbilo.

Poslední akcí tohoto týdne byl tradiční Den Země. Každý rok společně zvelebujeme okolí naší školky a školy a letos tomu bylo také tak. Celý den jsme strávili na zahradě školy a práce bylo až nad hlavu. Proto se nám hodil den volna, který nám paní ředitelka naplánovala na 7. května.

Poslední společnou akcí byla návštěva planetária, kde jsme viděli naši planetu úplně z jiného pohledu, než jsme zvyklí.

Někteří žáci naší třídy se tento měsíc zúčatnili akcí, ve kterých reprezentovali školu. Andrea a Kuba T. doplnili družstvo starších žáků v Dopravní soutěži, Erik, Vládik, Kuba T. a Martin Z. zase bojovali za naše školní fotbalové družstvo v Brandýsku.

Teď už nás čeká jen závěr roku, ve kterém se všichni budeme snažit napravit to, co se ještě dá. Držte nám palce, ať se nám to všem podaří.

 

Duben 2018

4. 5. 2018

Zdravíme všechny naše příznivce a přinášíme tradiční měsíční shrnutí. 
Duben začal opět velice příjemně, protože jsme měli volno. A užili jsme si i pondělní pomlázku. A pak už naskočili do běžného pracovního kolotoče. A že byl!!! Čekalo nás totiž čtvrtletní hodnocení naší práce a třídní schůzka. A tak jsme se snažili dohnánět a dohánět, i když upřímně musíme říct, že se nám to všem tak úplně nepovedlo. Musíme pořádně zabrat v příštích dnech a týdnech. Školní rok totiž straaašně rychle utíká.
Významnou akcí, na které se podíleli i naši spolužáci, byl zápis do první třídy. A byli opravdu skvělí!!! Obrovský dík patří Eličce Č.,Andrejce, Kubovi T. a Martinovi Z. – byli jste báječní, děkujeme.
Hned další pondělí jsme vyrazili vlakem na plánovanou exkurzi – Mumie světa. Je pravda, že někteří celou výstavu doslova proletěli a jediné, co je zajímalo, bylo místo k sezení. Ale většina z nás si to pořádně užila. Každý jsme dostali svého audio průvodce a mohli jsme se nerušeně ponořit do tajuplného světa, o kterém toho moc nevíme. Snad jen z hodin dějepisu, v šesté třídě jsme si o mumifikaci povídali.
Další den pak členové KMD zakončili letošní divadelní sezónu posledním představením Romeo a Julie. Většina předpokládala, že uvidí klasické pojetí, ale to tedy opravdu ne. Netradiční pojetí přizpůsobené právě věkové kategorii žáků II. stupně řadě z nás vyrazila dech. Snad bude divadlo pokračovat i v příštím školním roce.
A jsme na konci měsíce. 30. dubna jsme od paní ředitelky dostali volno, takže jsme si krásně prodloužili víkend a večer si řada z nás užila ČARODĚJNICE. Tím jsme se rozloučili s krásným slunečním aprílem a všichni se těšíme, co nám přinese máj.

mu8.jpg

 

Březen 2018

4. 4. 2018

Čas neuvěřitelně rychle letí – máme za sebou další měsíc školy. yes

Začátek byl pro nás všechny moc příjemný, protože jsme měli jarní prázdniny. Po nich jsme znovu snažili v hodinách pochytit co nejvíce informací, ale občas to s námi bylo hooodně těžké. V sobotu 10. 3. se někteří z nás vydali na již 3. divadelní představení s KMD. Pobavila nás komedie Mikulášovy patálie, která nám v mnohém připomínala nás samé. Na konci měsíce se opět uskutečnilo sportovní klání OVOV ve Slaném, kde bojovali i naši spolužáci – Andrea, Eliška K., Vláďa a Martin Z. – děkujeme za reprezentaci školy. Druhý den pak pro nás žákovský parlament - za obrovského přispění paní učitelky Barnincové – připravil velikonoční projekt. Celý den jsme vyráběli, zdobili, kreslili…a příjemné strávili poslední den před velikonočními prázdninami.

VŠEM KRÁSNÉ VELIKONOCE A JARO

 

Únor 2018

27. 2. 2018

Druhý měsíc nového kalendářního roku začal příznivě – hned první pátek byly totiž pololetní prázdniny. smiley
Poté jsme už naskočili plni odhodlání do nového pololetí. Začalo nové zkoušení, psaní testů a hlavně učení. Nová látka přibývá v každém předmětu a máme opravdu hooodně práce. Bohužel však někteří z naší třídy stále nepochopili, že se musí začít učit.
V průběhu měsíce dolehla i na naši třídu chřipková epidemie a někteří ulehli s potížemi a horečkami do postelí. Snad ty jarní prázdniny, které jsou letos ve znamení velkých mrazů, vyřeší tento problém a my se začátkem března vrátíme plni síly zpět do školy.