Jdi na obsah Jdi na menu
 


9. třída

Příspěvky

Září 2018

30. 9. 2018

Prázdniny uběhly jako voda a my jsme se 3. září sešli tradičně před školou – letos už naposledy. Vzhledem k tomu, že jsme nejstarší, odvedli jsme nejmenší – prvňáčky do jejich zbrusu nové třídy. A tak začal nový školní rok.

Po prvním týdnu, kdy jsme se rozkoukávali a sdělovali si dojmy, začala škola se vším všudy – opakování, první testíky a učení. Bilance prvního měsíce není zatím nic moc, ale třídní i rodiče doufají, že bude líp!!!

Na konci září se uskutečnily dvě sportovní akce, kterých se zúčastnili i naši spolužáci - Slánské míle, kde nás reprezentoval Martin V., in - line závody Středočeská in – line brusle, kde bojovala Andrea a Martin Z. Tomu se podařilo vybruslit nádherné 3. místo.

Poslední akcí tohoto měsíce byl Sportovní den pro I. stupeň. Naše devítka dostala důvěru od paní učitelky J. Hálové a J. Maříkové a pomáhali jsme s organizací. Dostali jsme pochvalu a to nás velmi těší. Snad nám to vydrží.

Do dalšího měsíce nám všichni držte palce, budeme to potřebovat!!!!

 

Červen 2018

28. 6. 2018

Osmáci mají za sebou poslední měsíc školy v současném složení. Letos nás totiž opouští tři žáci, kteří vystupují. A tak byl ten poslední měsíc takový všelijaký. Na jednu stranu radost, že už to všechno pomalu končí a blíží se prázdniny, na druhou stranu nostalgie a smutek.
Na začátek měsíce bylo naplánováno fotografování, ale nakonec se nás sešlo jen deset. Hned druhý den odjeli chlapci na fotbalové klání do Libušína. Zde naši třídu zastupoval Pepa, Kuba T. a Martin Z. Poslední sportovní akcí tohoto měsíce byl sportovní kurz, na který se Andrea, Erik, Vláďa i Martin Z. moc těšili. Bohužel se nám na něm Adrejka i Marťas zranili.  indecision
Všichni jsme se báli, že s námi nebudou moct vystoupit na závěrečné akademii, ale oba dva byli naprosto skvělí a ve středu 27. 6. stáli společně s ostatními na zahradě školy a předvedli svoji „Polednici“. Na svůj výkon mohli být právem všichni pyšní!!!! Několikrát se nám podařilo i rozesmát publikum, které s napětím sledovalo náš výkon. Celou akademii moderoval Pepíno, pro kterého to byla poslední akademie na naší škole, a dvě děvčata z deváté třídy. 
A konečně závěr školního roku. Všichni se už těší na blížící se volno. Je potřeba nabrat mnoho sil, protože nás čeká poslední – nejdůležitější – ročník. To už půjde o naši budoucnost!!! Ale to je až za dva měsíce, proto nyní přejeme

K R Á S N É   P R Á Z D N I N Y!!!!

 

Květen 2018

7. 6. 2018

Rozloučili jsme se s předposledním měsícem školního roku a rádi bychom vás v několika řádcích informovali, co se všechno událo.

I květen začal velice příjemně, protože jsme měli, stejně jako v dubnu, volno – státní svátek. Hned další den se konal Branný den, kde jsme se na jednotlivých stanovištích dozvídali mnoho zajímavých věcí.

Ve čtvrtek 3. května nám dlouhý den, máme do 16:20, zpříjemnila klavíristka L. Křičková. Poutavé vyprávění o B. Smetanovi a L. Janáčkovi prokládala zajímavými hudebními ukázkami. Všem se nám to moc líbilo.

Poslední akcí tohoto týdne byl tradiční Den Země. Každý rok společně zvelebujeme okolí naší školky a školy a letos tomu bylo také tak. Celý den jsme strávili na zahradě školy a práce bylo až nad hlavu. Proto se nám hodil den volna, který nám paní ředitelka naplánovala na 7. května.

Poslední společnou akcí byla návštěva planetária, kde jsme viděli naši planetu úplně z jiného pohledu, než jsme zvyklí.

Někteří žáci naší třídy se tento měsíc zúčatnili akcí, ve kterých reprezentovali školu. Andrea a Kuba T. doplnili družstvo starších žáků v Dopravní soutěži, Erik, Vládik, Kuba T. a Martin Z. zase bojovali za naše školní fotbalové družstvo v Brandýsku.

Teď už nás čeká jen závěr roku, ve kterém se všichni budeme snažit napravit to, co se ještě dá. Držte nám palce, ať se nám to všem podaří.

 

Duben 2018

4. 5. 2018

Zdravíme všechny naše příznivce a přinášíme tradiční měsíční shrnutí. 
Duben začal opět velice příjemně, protože jsme měli volno. A užili jsme si i pondělní pomlázku. A pak už naskočili do běžného pracovního kolotoče. A že byl!!! Čekalo nás totiž čtvrtletní hodnocení naší práce a třídní schůzka. A tak jsme se snažili dohnánět a dohánět, i když upřímně musíme říct, že se nám to všem tak úplně nepovedlo. Musíme pořádně zabrat v příštích dnech a týdnech. Školní rok totiž straaašně rychle utíká.
Významnou akcí, na které se podíleli i naši spolužáci, byl zápis do první třídy. A byli opravdu skvělí!!! Obrovský dík patří Eličce Č.,Andrejce, Kubovi T. a Martinovi Z. – byli jste báječní, děkujeme.
Hned další pondělí jsme vyrazili vlakem na plánovanou exkurzi – Mumie světa. Je pravda, že někteří celou výstavu doslova proletěli a jediné, co je zajímalo, bylo místo k sezení. Ale většina z nás si to pořádně užila. Každý jsme dostali svého audio průvodce a mohli jsme se nerušeně ponořit do tajuplného světa, o kterém toho moc nevíme. Snad jen z hodin dějepisu, v šesté třídě jsme si o mumifikaci povídali.
Další den pak členové KMD zakončili letošní divadelní sezónu posledním představením Romeo a Julie. Většina předpokládala, že uvidí klasické pojetí, ale to tedy opravdu ne. Netradiční pojetí přizpůsobené právě věkové kategorii žáků II. stupně řadě z nás vyrazila dech. Snad bude divadlo pokračovat i v příštím školním roce.
A jsme na konci měsíce. 30. dubna jsme od paní ředitelky dostali volno, takže jsme si krásně prodloužili víkend a večer si řada z nás užila ČARODĚJNICE. Tím jsme se rozloučili s krásným slunečním aprílem a všichni se těšíme, co nám přinese máj.

mu8.jpg

 

Březen 2018

4. 4. 2018

Čas neuvěřitelně rychle letí – máme za sebou další měsíc školy. yes

Začátek byl pro nás všechny moc příjemný, protože jsme měli jarní prázdniny. Po nich jsme znovu snažili v hodinách pochytit co nejvíce informací, ale občas to s námi bylo hooodně těžké. V sobotu 10. 3. se někteří z nás vydali na již 3. divadelní představení s KMD. Pobavila nás komedie Mikulášovy patálie, která nám v mnohém připomínala nás samé. Na konci měsíce se opět uskutečnilo sportovní klání OVOV ve Slaném, kde bojovali i naši spolužáci – Andrea, Eliška K., Vláďa a Martin Z. – děkujeme za reprezentaci školy. Druhý den pak pro nás žákovský parlament - za obrovského přispění paní učitelky Barnincové – připravil velikonoční projekt. Celý den jsme vyráběli, zdobili, kreslili…a příjemné strávili poslední den před velikonočními prázdninami.

VŠEM KRÁSNÉ VELIKONOCE A JARO

 

Únor 2018

27. 2. 2018

Druhý měsíc nového kalendářního roku začal příznivě – hned první pátek byly totiž pololetní prázdniny. smiley
Poté jsme už naskočili plni odhodlání do nového pololetí. Začalo nové zkoušení, psaní testů a hlavně učení. Nová látka přibývá v každém předmětu a máme opravdu hooodně práce. Bohužel však někteří z naší třídy stále nepochopili, že se musí začít učit.
V průběhu měsíce dolehla i na naši třídu chřipková epidemie a někteří ulehli s potížemi a horečkami do postelí. Snad ty jarní prázdniny, které jsou letos ve znamení velkých mrazů, vyřeší tento problém a my se začátkem března vrátíme plni síly zpět do školy. 

 

Leden 2018

4. 2. 2018

Leden – první měsíc nového roku a zároveň poslední měsíc I. pololetí přinesl mnoho zajímavých věcí, ale i zklamání.
Po vánočních prázdninách jsme se sice vrátili odpočinutí, ale zároveň jsme věděli, že se nezadržitelně blíží vysvědčení. Někteří z nás se ještě snažili dohnat své prohřešky z předchozích měsíců, ale musíme sebekriticky přiznat, že se nám to moc nepodařilo.
Přesto se našly i chvilky, na které jsme se těšili. Někteří z nás se přihlásili do KMD a tento měsíc vyrazili na druhé představení. Příjemné bylo, že jsme díky tomu mohli odejít z výuky dřív. Představení se nám moc líbilo a zážitkem bylo i to, že jsme seděli v první řadě a vše se odehrávalo přímo před našima očima. Užili jsme si i cestu autobusem a metrem.
Cherimoya, karambola, nashi, granny smith, red chief – to je jen několik názvů exotického ovoce, které jsme měli možnost tento měsíc ochutnat. Některé druhy jsme viděli a ochutnali úplně poprvé. Bylo to velice příjemné a zajímavé zpestření lednového odpoledne.
V pondělí před vysvědčením jsme měli možnost navštívit Pražský hrad. Dostali jsme pozvání na prohlídku nového křídla, kde se nacházejí reprezentační prostory a kanceláře prezidenta republiky. Bohužel zde bylo zakázáno fotografovat. Abychom však měli památku na tento výjimečný den, nafotila nás přímo zaměstnankyně PH a slíbila nám, že fotografie pošle. Budete si je moci prohlédnout na našich stránkách.
A to už se blížil konec měsíce a s ním i vysvědčení. Věřte, že to nebyl moc veselý pohled. Společně jsme si slíbili, že budeme ve II. pololetí dělat vše proto, aby byly známky daleko lepší. Tak nám k tomu držte palce.

 

8hrad.jpg

 

Prosinec 2017

29. 12. 2017

Poslední měsíc tohoto roku je pomalu za námi. Vánoční prázdniny jsou v plném proudu a i naše třída by ráda popřála všem čtenářům našich stránek a příznivcům vinařické školy do nového roku.
Po celý příští rok přejeme hodně štěstí, protože je krásné, 
                                          hodně zdraví, protože je vzácné,  
                                          hodně lásky, protože je jí málo.

4.jpg

 

Listopad 2017

15. 12. 2017

Začátek tohoto měsíce byl velice příjemný. Měli jsme možnost navštívit dosud nepřístupné reprezentační prostory prezidenta republiky. Sice jsme si museli vystát obrovskou frontu, ale stálo to za to!!! Viděli jsme úžasné pokoje, nádhernou výzdobu a vybavení, prostě pro všechny velký zážitek. Dokonce jsme zhlédli i velkou výměnu hradní stráže.

Pak nastaly dny plné učení, písemek a zkoušení, protože se 14. 11. konaly třídní schůzky. Tam se rodiče dozvěděli více o našem čtvrtletním prospěchu a chování a u řady z nás pak bylo večer veselo!!! Slíbili jsme, že se budeme snažit - snad nám to vydrží.

Ve čtvrtek 16. 11. jsme se vydali do Kladna do kina Hutník, kde jsme měli objednanou úžasnou projekci Planety 3000. Tentokrát jsme se dozvěděli zajímavosti o Brazílii. Jednalo se už o naší třetí projekci a ani tato nás nezklamala. Opět naprosto úžasný zážitek. No a druhý den byl státní svátek, takže jsme mohli zůstat doma a lenošit.

I další týden začal zajímavě – ve škole nás navštívili dva vozíčkáři z projektu Vzpoura úrazům od VZP. Vyprávěli nám nejen o svém vlastním úrazu, ale také o běžném životě vozíčkáře, o zálibách a koníčcích, které mohou a nemohou dělat, ale i mnoho dalšího. Nad některými věcmi nám rozum zůstával stát. Byli tak obrovsky pozitivně naladění, že i my jsme z této zajímavé přednášky odcházeli s úsměvem na tváři.

Sami vidíte, že naše dny ve škole jsou opravdu pestré a zajímavé. Tak se, milí rodiče, nesmíte divit, že často chodíme ze školy tolik unavení.

 

Říjen 2017

2. 11. 2017

Zní to až neuvěřitelně, ale on už nám opět utekl další měsíc. Po příjemném volnu na konci září – státní svátek a ředitelské volno – se nám moc do školy nechtělo. Jediné, co nás těšilo, byla vidina podzimních prázdnin, které nás na konci měsíce čekaly. Ale do té doby jsme se učili, psali různé testy, písemky a referáty. surprise

V úterý 17. října navštívil Pepa, Tomáš J. a Láďa Úřad práce na Kladně a Veletrh dalšího vzdělávání, kde získali informace potřebné k tomu, aby správně zvolili školu, na které budou pokračovat ve svém vzdělávání. Všichni držíme palce, aby zvolili správně.