Jdi na obsah Jdi na menu
 


9. třída

Příspěvky

Listopad 2018

2. 12. 2018

Měsíc listopad byl bohatý na akce.

Žáci osmičky se aktivně zúčastnili akce Halloween, který byl pořádán pro mladší žáčky.

„Jsme Laskavci . Dne 14.11. se naše třída účastnila akce "Laskavec". Naším cílem bylo, aby se děti z družiny pobavily něčím pro ně neobvyklým. Ve třídě jsme pro děti připravili tři stanoviště. Na jednom stanovišti měly možnost zahrát si ping pong, na druhém deskové hry a na třetím si vystřihovaly papírové vločky na blížící se Vánoce. Dětem se akce velmi líbila. Zapsala Aneta Homolková“.

V rámci oslav 100 let výročí založení republiky se celá třída podílela na výzdobě školy a zúčastnila se pořadu studia Karavana.

Uprostřed měsíce také proběhly třídní schůzky.

Dva zástupci se zúčastnili sportovní akce – Slánský pětiboj.

laskavec-179.jpg

laskavec-180.jpg

 

Říjen 2018

31. 10. 2018

Měsíc říjen z pohledu žáků 8. třídy

Počasí: začátek měsíce byl teplý a slunečný, sem tam se přehnala krátká bouřka, ale jinak bylo hezky. Ke konci měsíce se výrazně ochladilo a začalo typické podzimní počasí. V lese jsou k vidění krásně zbarvené listy a nebe je děsivě temné. Úplně na konci měsíce se nám počasí nějak pomátlo, protože na chvíli byly příjemné skoro letní teploty.

Akce: V tomto měsíci se někteří žáci zúčastnili Veletrhu vzdělávání. Už se totiž blíží konec školní docházky a je čas přemýšlet, co dál. Nejlepší akce měsíce byly ale dvoudenní podzimní prázdniny. Na ty se těšil opravdu každý. Poslední říjnový den jsme si to užili v Plzni, kde jsme navštívili Techmánii. Asi polovina žáků se také podílí na přípravě akce Halloween, která proběhne 1.11.

Zapomínání: Spousta žáků ze třídy má problém se zapomínáním pomůcek a domácích úkolů. Na to je potřeba se v listopadu hodně zaměřit.

Jinak dle slov žáků byl celý měsíc normální a celkem i pokojný. Pokud probíhaly nějaké hádky a vyskytly se konflikty, tak se vše vyřešilo.

 

Září 2018

30. 9. 2018

Začátek letošního roku byl pro žáky 8. třídy náročný. Podle slov některých to byl horor a chtělo se jim zemřít.

Překvapila je nová učebna a nová třídní učitelka. Během prvního týdne si ale všichni na sebe zvykli. Dostali nové učebnice a rozjel se nový školní rok.

Hned na začátku některé zaujal nový předmět- chemie. Nejprve se obávali, ale hned první laboratorní práce se jim líbila, takže si snad předmět oblíbí. Těší se, že si vše vyzkouší a dozvědí se nové věci.

Žáci z naší třídy se v září zúčastnili sportovních soutěží – Slánská míle, což jsou běžecké závody a závody na in line bruslích.

Samozřejmě se začalo pořádně učit. Na výsledcích z osmičky totiž hodně záleží. A to si všichni uvědomují. Tak snad jim elán vydrží.

fotojet.jpg

 

Červen 2018

28. 6. 2018

Poslední měsíc byl ve znamení závěrečných testů, zkoušení a zlepšování konečných známek na vysvědčení. Některým z nás se to povedlo, některým ne. Tři z nás absolvovali sportovní kurz a všichni jsme si užili třídní výlet do Zoo v Ústi nad Labem.  Přejeme vám všem krásné léto plné sluníčka a letní pohody. Vaši "sedmáci".

 

Květen 2018

7. 6. 2018

A je tu květen, venku vše květe, voní, teploty dosahují tropické 30. 
A my ve školních lavicích se potíme, aby naše výsledky na konci školního roku byly co nejlepší. Snad se nám to podaří. Pro trochu oddechu jsme se zúčastnili i pár školních akcí. 
Na konci měsíce jsme překvapili naší paní učitelku třídní krásným vlastnoručně malovaným přáním, ze kterého měla velikou radost. Takže, květen se nám, doufáme, podařilo zakončit pěkně a teď hurá do posledního měsíce. Držte nám palce, ať to všechno zvládneme. 

 

Duben 2018

1. 5. 2018

V dubnu na nás skoro pořád vykukovalo sluníčko, které nás začalo nabíjet pozitivní energií. Pravděpodobně jsme jí měli až přemíru, protože se v naší třídě začaly vyprávět vtipy a tvořit všelijaká zábava mnohem více než minulé měsíce. Sranda musí být ale v mezích, protože se blíží konec školního roku a my potřebujeme zapracovat na svých studijních výsledcích. Proto nás prosím rodičové podporujte, nenechte nás odpočívat déle, než je nutné, aby to nevedlo k prokrastinaci, a naopak nás motivujte k tomu všechno zvládnout. Děkujeme, vaši "sedmáci". 

 

Březen 2018

4. 4. 2018

Březen byl v 7. třídě tradiční. Stále stejné studijní povinnosti se žáci snažili plnit v maximu svých možností. A na co se nejvíc těšili? No přeci na velikonoční prázdniny. Ve středu se ještě zúčastnili školního velikonočního projektu, kde vyrobili různé dekorace. Myslím, že březen byl v celku průměrný a všichni očekáváme s příchodem jara mnohem více pozitivních úsměvů a nálady. smiley

 

Únor 2018

4. 3. 2018

Začátek měsíce jsme si užili doma v podobně pololetních prázdniny, které byly sice krátké, ale každé volno se přeci počítá.smiley Nové pololetí s sebou ale přineslo mnoho nových povinností, takže doufáme, že je všechny zvládneme až do samého konce školního roku. V únoru někteří z nás společně s naší paní učitelkou třídní fandili českým sportovcům na zimních OH 2018. 
Na konci měsíce jsme se všichni snažili bojovat s chřipkovou epidemií, ale některým z nás se to bohužel nepovedlo, a tak trávili většinu času v teplé posteli. 
A teď jen doufat, že březen s sebou přinese něco příjemného. smiley

 

Leden 2018

4. 2. 2018

Měsíc leden stál jak nás tak i učitelé spoustu úsilí a práce. Dopracovat se k hezkému pololetnímu vysvědčení není ve všech případech to nejjednodušší. Snažili jsme se udělat maximum pro kvalitní výsledky, ale je pravda, že ne všem z nás se to povedlo. Musíme to brát tak, že druhé pololetí je jedinečná šance pro to, abychom splnili to, co se nám nepovedlo teď. Když už byly známky uzavřené, vyrazili jsme si odpočinout a zabruslit na kladenské venkovní kluziště. Držte nám palce, aby nám síly ve 2. pololetí vydržely.

 

Prosinec 2017

29. 12. 2017

V prosinci jsme toho společně hodně zažili. S pravidelným učením jsme spojili i zábavné akce. Jako celá třída jsme vyrazili protáhnout těla do Jump arény na Zličíně, pár dní na to jsme rozkmitali hlasivky u vánočního stromečku a jako třešničku na dortu jsme přespali ve škole v naší krásné nazdobené třídě. Byl to fajn měsíc a doufáme, že ty ostatní budou lepší a lepší. ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK!

img_20171220_210605.jpg