Jdi na obsah Jdi na menu
 


9. třída

Příspěvky

Exkurze 8. třídy

14. 3. 2019

Dne 28. 2. se naše třída účastnila výletu do Prahy na workshop s názvem "Po stopách zločinu". Workshop probíhal na Přírodovědecké fakultě UK. Na místo jsme se dopravili vlakem, metrem a tramvají. Na workshopu nás seznámili s prací kriminalistů a hlavně s DNA. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací a bavilo nás to. Vyzkoušeli jsme si otisky prstů a odebírání vzorku DNA. 
Za 8. třídu Aneta Homolková

img_20190228_110224.jpg

img_20190228_095051.jpg

 

Únor 2019

4. 3. 2019

Začalo nové pololetí, a tak se většina žáků oddávala odpočinku a nicnedělání. Bohužel se to projevilo na jejich hodnocení. Doufám, že se po prázdninách všichni vzpamatují a začnou pracovat podle svých schopností.

Měsíc únor nás všechny překvapil příjemným zimní počasím. Využili jsme toho na společném bruslení v Kladně. Brusle jsme si mohli vypůjčit, a tak si to mohl vyzkoušet každý. Další týden nás v tělocvičně čekalo představení divadla Údif, které k nám do školy přijelo s ukázkou fyzikálních pokusů. Prima bylo, že se představení zúčastnili postupně žáci celé školy a dokonce i předškoláci. A poslední týden jsme celá třída zajela do Prahy zahrát si na detektivy. Na přírodovědné fakultě jsme navštívili workshop o DNA – „Po stopách zločinu“.

 

Leden 2019

3. 2. 2019

Máme za sebou 1. pololetí. Během měsíce ledna se hodně zkoušelo a psala se spousta písemných prací. Pracovat na zlepšení výsledků museli opravdu všichni, protože každý si chtěl na poslední chvíli vylepšit hodnocení. Většině se to povedlo, a tak všichni 31.1. obdrželi vysvědčení.

Během ledna všichni žáci třídy pomáhali při tradiční sbírce na psí útulek Bouchalka. Již pátým rokem jsme naplnili auto radia Relax samými dobrotami a pamlsky.

Na lyžařský výcvik od nás ze třídy jel pouze jeden žák. A parádně si to užil.

 

Prosinec 2018

28. 12. 2018

Měsíc prosinec byl bohatý na akce.

Hned na začátku navštívil školu Mikuláš se svým doprovodem. Do školy zavítal i chovatel dravých ptáků, který o nich velmi zajímavě vyprávěl a my mohli dravce sledovat i při letu v tělocvičně. V rámci výuky zeměpisu jsme zhlédli pořad o Barmě. Během celého měsíce jsme při HV nacvičovali koledy. O tom, jak jsem to zvládli, se mohli rodiče přesvědčit na vánočním zpíváním pod stromečkem. Měsíc jsme zakončili spaním ve škole a výletem na betlémy a na vánoční trhy do Prahy.

 

Listopad 2018

2. 12. 2018

Měsíc listopad byl bohatý na akce.

Žáci osmičky se aktivně zúčastnili akce Halloween, který byl pořádán pro mladší žáčky.

„Jsme Laskavci . Dne 14.11. se naše třída účastnila akce "Laskavec". Naším cílem bylo, aby se děti z družiny pobavily něčím pro ně neobvyklým. Ve třídě jsme pro děti připravili tři stanoviště. Na jednom stanovišti měly možnost zahrát si ping pong, na druhém deskové hry a na třetím si vystřihovaly papírové vločky na blížící se Vánoce. Dětem se akce velmi líbila. Zapsala Aneta Homolková“.

V rámci oslav 100 let výročí založení republiky se celá třída podílela na výzdobě školy a zúčastnila se pořadu studia Karavana.

Uprostřed měsíce také proběhly třídní schůzky.

Dva zástupci se zúčastnili sportovní akce – Slánský pětiboj.

laskavec-179.jpg

laskavec-180.jpg

 

Říjen 2018

31. 10. 2018

Měsíc říjen z pohledu žáků 8. třídy

Počasí: začátek měsíce byl teplý a slunečný, sem tam se přehnala krátká bouřka, ale jinak bylo hezky. Ke konci měsíce se výrazně ochladilo a začalo typické podzimní počasí. V lese jsou k vidění krásně zbarvené listy a nebe je děsivě temné. Úplně na konci měsíce se nám počasí nějak pomátlo, protože na chvíli byly příjemné skoro letní teploty.

Akce: V tomto měsíci se někteří žáci zúčastnili Veletrhu vzdělávání. Už se totiž blíží konec školní docházky a je čas přemýšlet, co dál. Nejlepší akce měsíce byly ale dvoudenní podzimní prázdniny. Na ty se těšil opravdu každý. Poslední říjnový den jsme si to užili v Plzni, kde jsme navštívili Techmánii. Asi polovina žáků se také podílí na přípravě akce Halloween, která proběhne 1.11.

Zapomínání: Spousta žáků ze třídy má problém se zapomínáním pomůcek a domácích úkolů. Na to je potřeba se v listopadu hodně zaměřit.

Jinak dle slov žáků byl celý měsíc normální a celkem i pokojný. Pokud probíhaly nějaké hádky a vyskytly se konflikty, tak se vše vyřešilo.

 

Září 2018

30. 9. 2018

Začátek letošního roku byl pro žáky 8. třídy náročný. Podle slov některých to byl horor a chtělo se jim zemřít.

Překvapila je nová učebna a nová třídní učitelka. Během prvního týdne si ale všichni na sebe zvykli. Dostali nové učebnice a rozjel se nový školní rok.

Hned na začátku některé zaujal nový předmět- chemie. Nejprve se obávali, ale hned první laboratorní práce se jim líbila, takže si snad předmět oblíbí. Těší se, že si vše vyzkouší a dozvědí se nové věci.

Žáci z naší třídy se v září zúčastnili sportovních soutěží – Slánská míle, což jsou běžecké závody a závody na in line bruslích.

Samozřejmě se začalo pořádně učit. Na výsledcích z osmičky totiž hodně záleží. A to si všichni uvědomují. Tak snad jim elán vydrží.

fotojet.jpg

 

Červen 2018

28. 6. 2018

Poslední měsíc byl ve znamení závěrečných testů, zkoušení a zlepšování konečných známek na vysvědčení. Některým z nás se to povedlo, některým ne. Tři z nás absolvovali sportovní kurz a všichni jsme si užili třídní výlet do Zoo v Ústi nad Labem.  Přejeme vám všem krásné léto plné sluníčka a letní pohody. Vaši "sedmáci".

 

Květen 2018

7. 6. 2018

A je tu květen, venku vše květe, voní, teploty dosahují tropické 30. 
A my ve školních lavicích se potíme, aby naše výsledky na konci školního roku byly co nejlepší. Snad se nám to podaří. Pro trochu oddechu jsme se zúčastnili i pár školních akcí. 
Na konci měsíce jsme překvapili naší paní učitelku třídní krásným vlastnoručně malovaným přáním, ze kterého měla velikou radost. Takže, květen se nám, doufáme, podařilo zakončit pěkně a teď hurá do posledního měsíce. Držte nám palce, ať to všechno zvládneme. 

 

Duben 2018

1. 5. 2018

V dubnu na nás skoro pořád vykukovalo sluníčko, které nás začalo nabíjet pozitivní energií. Pravděpodobně jsme jí měli až přemíru, protože se v naší třídě začaly vyprávět vtipy a tvořit všelijaká zábava mnohem více než minulé měsíce. Sranda musí být ale v mezích, protože se blíží konec školního roku a my potřebujeme zapracovat na svých studijních výsledcích. Proto nás prosím rodičové podporujte, nenechte nás odpočívat déle, než je nutné, aby to nevedlo k prokrastinaci, a naopak nás motivujte k tomu všechno zvládnout. Děkujeme, vaši "sedmáci".