Jdi na obsah Jdi na menu
 


9. třída 2018/2019

Příspěvky

Červen 2019

2. 7. 2019

Červen byl náš poslední měsíc na této škole. To, na co jsme se už od 7. třídy tolik těšili, nastalo v pátek 28. 6. Ale radost jsme z toho neměli. Padl na nás smutek, že vše končí. Byl to sice občas boj, nechtělo se nám vstávat, učit se, poslouchat… ale my jsme si teprve teď uvědomili, že to tady máme rádi. Bude se nám stýskat!!!

Fotografie z našeho slavnostního vyřazení jsou k prohlédnutí zde

 

Květen 2019

30. 5. 2019

V dubnu jsme si užili krásného počasí, ale květen byl naopak studený a deštivý. Podobné to bylo i s naší náladou – čekali jsme totiž na výsledky přijímacích zkoušek!!! Nakonec však všechno dobře dopadlo a všichni jsme přijatí!!! smiley

Úplnou novinkou, se kterou jsme na naší škole začínali právě my, byly závěrečné práce. Každý z nás si na začátku roku vybral téma, které zpracoval a právě v květnu proběhly obhajoby našich prací. Před sestavenou komisí se třásla kolena nám všem, ale dali jsme to!!! Dokázali jsme tak, že jsme na konci základního vzdělávání schopni zpracovat odborné téma, pracovat s prameny, máme základní znalosti v oblasti PC a umíme prezentovat svoji práci.

Ale květen byl zajímavý i jinými vzdělávacími a sportovními akcemi. Na začátku měsíce jsme se zúčastnili projektu o oceánech, ve kterém jsme se dozvěděli mnoho zajímavých a užitečných informací. Zpracovali jsme toto téma ve skupinách a vše nám paní učitelka vyvěsila na nástěnky. Další vzdělávací akcí bylo vystoupení šermířské skupiny Thorax, která nás seznamovala s životem ve středověku.

Zástupci naší třídy reprezentovali školu v Dopravní soutěži mladých cyklistů (Kuba T. a Martin Z.) i ve fotbalovém klání v Brandýsku (Vláďa, Kuba T. a Martin Z.)

Sami vidíte, že každý náš měsíc je naplněný různými aktivitami a nezahálíme. I když se nám to pomalu a jistě krátí…

 

Obhajoby závěrečných prací

16. 5. 2019

V letošním školním roce se žáci 9. ročníku poprvé setkali se závěrečnými pracemi. Na začátku roku dostali témata, ze kterých si vybrali to, které jim bylo blízké. Poté začaly samotné práce – konzultace s vedoucími prací, vyhledávání a třídění informací, sepisování a tvoření. Výsledkem byla ucelená práce, na které ukázali, co vše se na II. stupni naučili. Vyvrcholením však byly ústní obhajoby, které proběhly ve čtvrtek 16. 5. V učebně českého jazyka se sešli samotní žáci, jejich rodiče i mladší spolužáci. Podle předem vylosovaného pořadí předstupovali deváťáci před komisi a obhajovali svoje práce. Po třech hodinách bylo vše hotovo a po krátké poradě členů komise se všichni dozvěděli výsledky – OBHÁJILI VŠICHNI!!!! Na fotografie z toho důležitého dne se můžete podívat zde

 

Duben 2019

2. 5. 2019

Krásné jarní počasí nám připomínalo, že se blížíme do poslední části školního roku. Pro nás byl však duben ve znamení přijímacích zkoušek. Stále jsme si z nich dělali legraci a najednou tady byly. Řada z nás na poslední chvíli pilovala všechny nedostatky, abychom 12. a 15. 4. zazářili. V okamžiku, kdy se píše tato zpráva, tak jsou téměř všichni přijati alespoň na jednu školu. Někteří ještě čekají na výsledky, hlavně z pražských škol, jiní na to, jak dopadne odvolání. Určitě to ale všichni zvládnou a na vysněnou školu se dostanou.

V pátek 12. 4. se odpoledne do školy vrátili Eliška Č., Erik, Kuba T., Martin V. a Martin Z. a pomáhali při zápisu do 1. třídy. Všem jim patří velký dík.

V polovině měsíce se konala třídní schůzka, které jsme se ale nikdo nebál, protože jsme pohodová třída a stížnosti jsou na nás opravdu jen výjimečně.

A samozřejmě nemůžeme opomenout Velikonoční prázdniny – nádherných pět dní volna, které doprovázelo i krásné počasí. Všichni jsme si je moc užili.

 

Březen 2019

4. 4. 2019

Tento měsíc nás potěšil hned z několika důvodů. První byl ten, že nám konečně přišly třídní mikiny, na které jsme už všichni netrpělivě čekali.  Dalším důvodem bylo hodně volna, které nás v březnu čekalo – na začátku jarní prázdniny, na konci ředitelské volno – PARÁDA!!!!  A posledním důvodem, proč jsme se všichni na tento měsíc těšili, bylo JARO. Začalo svítit sluníčko, zpívají ptáci a je prostě báječně.
Asi nejzajímavější akcí tohoto měsíce byla návštěva kina Hutník, kde jsme měli možnost zhlédnout film o N. Wintonovi – Síla lidskosti. Pořad v nás zanechal velice silné zážitky. Téma 2. světové války a holokaustu probíráme v dějepise, českém jazyce, ale i v ostatních předmětech. Je pro nás až neuvěřitelné, co vše se v této době dělo a jak rozdílně lidé reagovali.

9.jpg

99.jpg

 

Únor 2019

6. 3. 2019

Tak máme za sebou nejkratší měsíc a také krůček ke konci naší povinné školní docházky.

Měsíc začal krásně – pololetními prázdninami a také bruslením na Kladně. V úterý 12. února jsme drželi palce Matyášovi, který nás reprezentoval v okresním kole v anglickém jazyce – děkujeme. V neděli 17. února se členové KMD vydali na muzikál Fantom opery, který si náležitě užili. Bohužel se jednalo o předposlední divadelní představení. Poslední akcí, které se naše třída v tomto měsíci zúčastnila, byly fyzikální pokusy na téma „Teplo a chlad“ divadla ÚDiF. Jejich představení bylo opravdu neuvěřitelné!!!

Kromě zábavy jsme se ale potili nad písemkami, u zkoušení a také nad závěrečnými absolventskými pracemi. Intenzivně se připravujeme na přijímací zkoušky, které se nám blíží mílovými kroky, a na některé z nás už to pomalu doléhá.

 

Leden 2019

3. 2. 2019

Leden začal velice příjemně, protože po vánočních prázdninách jsme od paní ředitelky dostali ještě dva dny ředitelského volna. Takže jsme do školy šli až 4. ledna. I toto pondělí bylo zajímavé – na OÚ totiž pan Chmelík uspořádal výstavu kronik, které již 30 let vlastnoručně píše. 
Během ledna se naši dva spolužáci – Eliška Č. a Martin V. – zúčastnili olympiád (Čj a D). Vyzkoušeli si, že není vůbec jednoduché v obrovské konkurenci obstát. Oba to ale dobře zvládli a my děkujeme za skvělou reprezentaci školy a třídy.
Nejočekávanější lednovou akcí byl však lyžařský kurz. Odjela polovina třídy a podle fotografií, které si můžete prohlédnout na školním webu, se měli skvěle. Už teď se těšíme, co nám budou po pololetních prázdninách vyprávět.
A první měsíc nového roku tradičně ukončovalo pololetní vysvědčení – už poslední na základní škole. Někteří z nás to zvládli na výbornou, jiní musí zabrat, ale všem se to nakonec určitě povede.

 

Prosinec 2018

4. 1. 2019

9.jpg

I v novém roce bychom chtěli zůstat takoví, jací jsme, se všemi chybami…

Krásný nový rok 2019 všem přejí deváťáci.

 

Listopad 2018

2. 12. 2018

Devátá třída má za sebou třetí měsíc posledního roku školní docházky. A začal opravdu ve vysokém stylu - 1. listopadu se totiž konal Halloween. Kdo se tento den ve škole neukázal, tak ten přišel o parádní podvečer. Jukněte alespoň na fotky z této povedené akce. 
Také byly v plném proudu přípravy k výročí republiky. V pásmu „Čtení z vinařické kroniky“ vystupovali i naši spolužáci: Martin Z. s projevem T. G. Masaryka, Kuba T. jako K. Gottwald, Vláďa a Martin V. ztvárnili vojáky hlídající naši vlajku, Andrea namluvila rozhlasový projev ze srpna 1968. Celá třída se podílela na celoškolním projektu „100 let naší republiky“. Výsledky snažení naší třídy jste mohli vidět na nástěnkách po celé škole.
Uprostřed listopadu se konaly třídní schůzky. Známky byly sice docela v pohodě, ale dopadla na nás tíha rozhodování. Rodiče totiž s paní ředitelkou řešili přihlášky!!! No a my vlastně ještě úplně nevíme, co chceme. Kromě Matyáše, který si vybral školu s talentovou zkouškou a přihlášku musel vyplnit už nyní, máme naštěstí až do února čas na definitivní rozhodnutí.
Závěr měsíce se nesl ve znamení sportu – Andrea a Martin Z. naši školu  reprezentovali na Slánském pětiboji, za což jim patří velké poděkování.

 

Říjen 2018

1. 11. 2018

Uplynulý měsíc se nesl v duchu – Kam na střední školu? Ve středu 10. 10. jsme vyrazili do Kladna, kde se konal Veletrh celoživotního vzdělávání. Strávili jsme tam dopoledne a odcházeli jsme s novými informacemi, letáčky a se spoustou dojmů. Některým z nás to pomohlo v našem rozhodování, ale jsou mezi námi i tací, kteří stále tápou. enlightened
Hned následující pondělí, 15. 10., nás navštívila paní Šichová z Úřadu práce. Nejprve nás seznámila se základními údaji, ale pak jsme přešli k praktickým věcem. Dozvěděli jsme se, které obory jsou v našem okolí žádané, hovořili jsme o různých školách a odpověděla na všechny naše všetečné otázky.
Měsíc se pomalu přehoupl do své druhé poloviny a my jsme psali různé testy a písemky, ale také pilně plánovali a připravovali Halloween. Ten se bude konat 1. 11. a my ho letos organizujeme. Snad se všechno podaří a akce se bude líbit!!!
Konec měsíce nám zpestřily podzimní prázdniny a hned po nich jsme poslední říjnový den odjeli na exkurzi, kde jsme si mohli prověřit své znalosti z chemie, fyziky či biologie - Techmania Science Center v Plzni totiž toto vše nabízí. Cesta byla trochu dlouhá, ale exkurzi jsme si všichni moooc užili. smiley