Jdi na obsah Jdi na menu
 


9. třída 2017/2018

Příspěvky

Červen 2018

28. 6. 2018

Konečně nadešel ten vytoužený měsíc – červen.

Někteří se ještě snažili vylepšit svoje závěrečné hodnocení na vysvědčení. Většina však jen toužebně očekávala konec.

Před ním se pár žáků zúčastnilo sportovního kurzu a jednodenního výletu do pražské Jump areny.

Na závěrečné akademii se všichni žáci rozloučili malým dárkem s vyučujícími a prvňáci je symbolicky odvedli ze školy.

A v pátek nastal ten kouzelný den, kdy deváťáci slavnostně dostali na OÚ vysvědčení a oficiálně opustili základní školu.

36357102_2048511851887692_1557104809360752640_n.jpg

 

Květen 2018

7. 6. 2018

V měsíci květnu jsme absolvovali více akcí.

Hned ze začátku to byl Branný den, při kterém jsme se seznámili se střelnými zbraněmi a měli jsme možnost si i zastřílet. Vyzkoušeli jsme si plynové masky a zopakovali si první pomoc a správné zabalení evakuačního zavazadla. Další den nás čekal velmi pěkný klavírní koncert paní Kříčkové. A první týden jsme zakončili společným úklidem okolí školy a školky.

Další akce byla v Praze, kde jsme se byli podívat na zeměpisný pořad o hvězdách v planetáriu. Vzhledem k nádhernému počasí ale naše aktivita velmi klesá a již se nemůžeme dočkat prázdnin.

 

Duben 2018

1. 5. 2018

Měsíc duben utekl jako voda.

Od začátku měsíce se většina intenzivně připravovala na přijímací zkoušky, které proběhly 12.4. a 16.4.. 

Protože jsou zavedeny elektronické ŽK, tak nebyli rodiče nijak překvapeni hodnocením, které dostali na třídních schůzkách.

V pátek 20.4. se většina třídy velice aktivně zúčastnila zápisu do 1.třídy. Děti si ve spolupráci s učiteli pro budoucí prvňáčky připravily výtvarné a sportovní aktivity, učily je pracovat na interaktivní tabuli a zahrály si s nimi s různými stavebnicemi. Během celého odpoledne byly velice aktivní, za což jim patří velký dík.

A hned následovalo pondělí, kdy se celý 2. stupeň vypravil do Prahy na výstavu Mumie světa.

Měsíc duben byl zakončen příjemným ředitelským volnem.

Podle dosavadních výsledků byla většina úspěšně přijata na zvolené studijní obory. Blahopřejeme.

 

Březen 2018

2. 4. 2018

V březnu se v deváté třídě stále nezměnilo vůbec nic. Většina žáků se stále oddává nicnedělání. Mají totiž potvrzeno, že se na studijní a učební obory dostanou. Takže se všichni těšili na delší velikonoční volno, které vyšlo na konec měsíce. Před ním proběhl projektový den na téma Velikonoce. Za jeho organizaci a realizaci bych chtěla všechny deváťáky moc pochválit. S. Hálová

 

Únor 2018

27. 2. 2018

Měsíc únor v deváté třídě začal pololetními prázdninami a skončil prázdninami jarními. Období mezi nebylo nijak významné. Začalo nové pololetí, a tak se většina žáků oddávala odpočinku a nicnedělání. Bohužel se to projevilo na jejich hodnocení. Doufám, že se po prázdninách všichni vzpamatují a začnou pracovat podle svých schopností. 

S. Hálová

 

Leden 2018

4. 2. 2018

Máme za sebou 1. pololetí. Během měsíce ledna se hodně zkoušelo a psala se spousta písemných prací. Pracovat na zlepšení výsledků museli opravdu všichni, protože každý si chtěl na poslední chvíli vylepšit hodnocení. Většině se to povedlo a tak 31. 1.obdrželi deváťáci poslední veledůležité vysvědčení na základní škole. Budou výsledky stačit při přijímání na střední školy a učiliště ? To se uvidí v dubnu.

V lednu všichni žáci třídy pomáhali při tradiční sbírce na psí útulek Bouchalka.

 

Prosinec 2017

26. 12. 2017

Jako tradičně v měsíci prosinci žáci 9. třídy připravili pro ostatní mikulášskou nadílku. Mikuláš si s sebou přivedl i anděla a čerty. Pro mladší (neposlušné) žáky byl tento den velmi náročný. Ale vše se urovnalo odpoledne, kdy si děti z družiny zadováděly na diskotéce.

V pondělí 18.12. jsme si jeli zaskákat do Jump arény na Zličín. Po sportovním výkonu se šli všichni posilnit do Metropole Zličín. Mnozí se pustili do nakupování dárků.

Rok jsme zakončili zpíváním koled u vánočního stromku a spaním ve škole. Tam jsme si po večeři rozdali dárky, zatančili si a téměř do rána jsme byli vzhůru…….Poslední školní den v roce 2017 byl kvůli tomu velmi náročný.

A již se těšíme na rok 2018, ve kterém náš čeká výstup ze základky a vstup do dospělého života. Zvládneme to ????

 

Listopad 2017

3. 12. 2017

Měsíc listopad byl bohatý na události. Hned 2. listopadu se všichni žáci devítky podíleli na organizaci halloweenského řádění. Odpoledne si pro mladší děti připravili diskotéku se soutěžemi. A po setmění následovala strašidelná cesta školou. Určitě jste si prohlédli fotky na školním FB.

Ve středu 8. listopadu se většina žáků zúčastnila vyšetření v PPP. Každý potřebuje někdy poradit, a tak se deváťáci zašli poradit o možnostech svého povolání do pedagogické poradny na Kladně.

A již za týden následovaly třídní schůzky. Rodiče nebyli překvapeni výsledky svých dětí, protože veškeré studijní úspěchy a neúspěchy si mohou v klidu přečíst v elektronické žákovské knížce. Takže vše snad proběhlo dobře.

Ke konci měsíce začaly probíhat přípravy na Mikulášskou nadílku, kterou také zajišťují žáci 9.třídy. Tak se těšte na foto…

 

Říjen 2017

5. 11. 2017

Měsíc říjen v 9.třídě. Podle slov žáků byl celý měsíc normální a velmi pokojný. Pokud probíhaly nějaké hádky a vyskytly se konflikty, tak se vše vyřešilo. Na konci měsíce si všichni užili krátké prázdniny.

Co se týká učení, tak by si měli deváťáci uvědomit, že je čeká volba povolání, a podle toho začít „něco dělat“. Zatím jim to moc nejde.

Na konci měsíce proběhla velká příprava na akci Halloween. Ale o tom až příští měsíc.

 

Září 2017

12. 10. 2017

Září pro deváťáky začalo obvykle. Do školy šli s vědomím, že je to jejich poslední rok na „základce“. Hned na začátku je čekalo vítání prvňáků. A pak se to již vše rozjelo. Nové učebnice, spousta sešitů, noví vyučující.

Většina z nich začala naplno pracovat. Čeká je rozhodování, kam na střední školu, a většina si uvědomuje zodpovědnost svého kroku.

Přeji jim, aby jim úsilí vydrželo i do dalších měsíců.