Jdi na obsah Jdi na menu
 


8. třída

Příspěvky

Březen 2018

4. 4. 2018

Čas neuvěřitelně rychle letí – máme za sebou další měsíc školy. yes

Začátek byl pro nás všechny moc příjemný, protože jsme měli jarní prázdniny. Po nich jsme znovu snažili v hodinách pochytit co nejvíce informací, ale občas to s námi bylo hooodně těžké. V sobotu 10. 3. se někteří z nás vydali na již 3. divadelní představení s KMD. Pobavila nás komedie Mikulášovy patálie, která nám v mnohém připomínala nás samé. Na konci měsíce se opět uskutečnilo sportovní klání OVOV ve Slaném, kde bojovali i naši spolužáci – Andrea, Eliška K., Vláďa a Martin Z. – děkujeme za reprezentaci školy. Druhý den pak pro nás žákovský parlament - za obrovského přispění paní učitelky Barnincové – připravil velikonoční projekt. Celý den jsme vyráběli, zdobili, kreslili…a příjemné strávili poslední den před velikonočními prázdninami.

VŠEM KRÁSNÉ VELIKONOCE A JARO

 

Únor 2018

27. 2. 2018

Druhý měsíc nového kalendářního roku začal příznivě – hned první pátek byly totiž pololetní prázdniny. smiley
Poté jsme už naskočili plni odhodlání do nového pololetí. Začalo nové zkoušení, psaní testů a hlavně učení. Nová látka přibývá v každém předmětu a máme opravdu hooodně práce. Bohužel však někteří z naší třídy stále nepochopili, že se musí začít učit.
V průběhu měsíce dolehla i na naši třídu chřipková epidemie a někteří ulehli s potížemi a horečkami do postelí. Snad ty jarní prázdniny, které jsou letos ve znamení velkých mrazů, vyřeší tento problém a my se začátkem března vrátíme plni síly zpět do školy. 

 

Leden 2018

4. 2. 2018

Leden – první měsíc nového roku a zároveň poslední měsíc I. pololetí přinesl mnoho zajímavých věcí, ale i zklamání.
Po vánočních prázdninách jsme se sice vrátili odpočinutí, ale zároveň jsme věděli, že se nezadržitelně blíží vysvědčení. Někteří z nás se ještě snažili dohnat své prohřešky z předchozích měsíců, ale musíme sebekriticky přiznat, že se nám to moc nepodařilo.
Přesto se našly i chvilky, na které jsme se těšili. Někteří z nás se přihlásili do KMD a tento měsíc vyrazili na druhé představení. Příjemné bylo, že jsme díky tomu mohli odejít z výuky dřív. Představení se nám moc líbilo a zážitkem bylo i to, že jsme seděli v první řadě a vše se odehrávalo přímo před našima očima. Užili jsme si i cestu autobusem a metrem.
Cherimoya, karambola, nashi, granny smith, red chief – to je jen několik názvů exotického ovoce, které jsme měli možnost tento měsíc ochutnat. Některé druhy jsme viděli a ochutnali úplně poprvé. Bylo to velice příjemné a zajímavé zpestření lednového odpoledne.
V pondělí před vysvědčením jsme měli možnost navštívit Pražský hrad. Dostali jsme pozvání na prohlídku nového křídla, kde se nacházejí reprezentační prostory a kanceláře prezidenta republiky. Bohužel zde bylo zakázáno fotografovat. Abychom však měli památku na tento výjimečný den, nafotila nás přímo zaměstnankyně PH a slíbila nám, že fotografie pošle. Budete si je moci prohlédnout na našich stránkách.
A to už se blížil konec měsíce a s ním i vysvědčení. Věřte, že to nebyl moc veselý pohled. Společně jsme si slíbili, že budeme ve II. pololetí dělat vše proto, aby byly známky daleko lepší. Tak nám k tomu držte palce.

 

8hrad.jpg

 

Prosinec 2017

29. 12. 2017

Poslední měsíc tohoto roku je pomalu za námi. Vánoční prázdniny jsou v plném proudu a i naše třída by ráda popřála všem čtenářům našich stránek a příznivcům vinařické školy do nového roku.
Po celý příští rok přejeme hodně štěstí, protože je krásné, 
                                          hodně zdraví, protože je vzácné,  
                                          hodně lásky, protože je jí málo.

4.jpg

 

Listopad 2017

15. 12. 2017

Začátek tohoto měsíce byl velice příjemný. Měli jsme možnost navštívit dosud nepřístupné reprezentační prostory prezidenta republiky. Sice jsme si museli vystát obrovskou frontu, ale stálo to za to!!! Viděli jsme úžasné pokoje, nádhernou výzdobu a vybavení, prostě pro všechny velký zážitek. Dokonce jsme zhlédli i velkou výměnu hradní stráže.

Pak nastaly dny plné učení, písemek a zkoušení, protože se 14. 11. konaly třídní schůzky. Tam se rodiče dozvěděli více o našem čtvrtletním prospěchu a chování a u řady z nás pak bylo večer veselo!!! Slíbili jsme, že se budeme snažit - snad nám to vydrží.

Ve čtvrtek 16. 11. jsme se vydali do Kladna do kina Hutník, kde jsme měli objednanou úžasnou projekci Planety 3000. Tentokrát jsme se dozvěděli zajímavosti o Brazílii. Jednalo se už o naší třetí projekci a ani tato nás nezklamala. Opět naprosto úžasný zážitek. No a druhý den byl státní svátek, takže jsme mohli zůstat doma a lenošit.

I další týden začal zajímavě – ve škole nás navštívili dva vozíčkáři z projektu Vzpoura úrazům od VZP. Vyprávěli nám nejen o svém vlastním úrazu, ale také o běžném životě vozíčkáře, o zálibách a koníčcích, které mohou a nemohou dělat, ale i mnoho dalšího. Nad některými věcmi nám rozum zůstával stát. Byli tak obrovsky pozitivně naladění, že i my jsme z této zajímavé přednášky odcházeli s úsměvem na tváři.

Sami vidíte, že naše dny ve škole jsou opravdu pestré a zajímavé. Tak se, milí rodiče, nesmíte divit, že často chodíme ze školy tolik unavení.

 

Říjen 2017

2. 11. 2017

Zní to až neuvěřitelně, ale on už nám opět utekl další měsíc. Po příjemném volnu na konci září – státní svátek a ředitelské volno – se nám moc do školy nechtělo. Jediné, co nás těšilo, byla vidina podzimních prázdnin, které nás na konci měsíce čekaly. Ale do té doby jsme se učili, psali různé testy, písemky a referáty. surprise

V úterý 17. října navštívil Pepa, Tomáš J. a Láďa Úřad práce na Kladně a Veletrh dalšího vzdělávání, kde získali informace potřebné k tomu, aby správně zvolili školu, na které budou pokračovat ve svém vzdělávání. Všichni držíme palce, aby zvolili správně.

 

Září 2017

10. 10. 2017

Prázdniny utekly jako voda a 4. září jsme se opět všichni sešli před školou. Letos naše řady rozšířil Láďa, takže je nás celkem čtrnáct.

Na začátku měsíce byla pohodička – v hodinách se opakovalo, nehrozily žádné písemky a zkoušení. Postupně se režim zostřoval a během září jsme začali naplno pracovat. Bohužel si někteří z nás neuvědomují, že je nutné zabrat hned od počátku, tudíž studijní výsledky naší třídy zatím nejsou nic moc. sad

Konec měsíce byl ve znamení sportu. Naši fotbalisté – Tomka, Marťas Z., Kuba T. a Pepíno - naši školu velice úspěšně reprezentovali na turnaji v Libušíně.

Obsadili nádherné 1. a 3. místo! Hoši, děkujeme! yes

 

Červen 2017

3. 7. 2017

Nejkrásnější měsíc právě uplynul. Zažili jsme mnoho zábavy, ale i strachu z toho, jak to vlastně celé dopadne. Nakonec tento školní rok celá naše třída zvládla!!!

Pro nás však bude nesmírně důležitý příští školní rok, kdy se nám známky už budou počítat. Takže všichni pevně věříme, že to bude mnohem lepší. Teď však myslíme jenom na ty vysněné dva měsíce prázdnin!!!! Před odchodem ze školy jsme opět dostali úkol: ZÁKAZ UČENÍ!!!! Snad to rodiče dodrží. yes

K R Á S N É   P R Á Z D N I N Y  smiley

 

Květen 2017

3. 6. 2017

Květen, předposlední měsíc školy, byl plný zajímavých akcí. Vše začalo v pondělí 1. 5. – krásným dnem volna. A první týden byl opravdu krátký, protože v pátek 5. 5. jsme odjeli na dějepisnou exkurzi do Terezína. S paní průvodkyní jsme si prohlédli Malou pevnost a pak jsme se sami vypravili do všech důležitých objektů.

Hned další pondělí, 8. 5., byl opět státní svátek. Jupííí!!!! smiley Pak jsme se s obrovskou vervou pustili do zdolávání nástrah vedlejších vět, konstrukcí těles, obsahů a objemů, slovíček z angličtiny i němčiny…zkrátka a dobře jsme intenzivně studovali.

V pátek 19. 5. se uskutečnil, kvůli počasí dlouho odkládaný, Den Země. Naše třída dostala za úkol natírat plot a zútulnit okolí mateřské školky. Bylo krásné počasí a práce nám šla pěkně od ruky, proto jsme mohli pomoci i při úklidu školní zahrady.

Nakonec musíme zmínit i úspěšnou reprezentaci naší školy na různých akcích – Taneční soutěž, Dopravní soutěž, Memoriál J. Veselého. Velký dík patří: Andrejce, Pepovi, Tomkovi M., Kubovi T. a Marťasovi Z.

 

Duben 2017

30. 4. 2017

Aprílové počasí bylo pro uplynulý měsíc opravdu příznačné. Podobně to bylo tento měsíc i v naší třídě. Střídaly se nám dny pěkné – úspěšné a ty, které můžeme nazvat propadáky!!!sad

Ze všech stran se na naši třídu valí stížnosti a čtvrtletní hodnocení bylo také dost děsné – z toho byli rozčarovaní i rodiče, kteří dorazili na třídní schůzku. Teď je nejvyšší čas pořádně zabrat, tak snad si to všichni žáci uvědomí a půjdou do sebe.

Jinak byl duben velice příjemný, protože jsme měli další volno – ředitelské a pak hned Velikonoce.yes Konec dubna byl také zajímavý. Paní učitelka Tejmlová nám vyjednala exkurzi – Body the Exhibition. Výstava nám ukázala naše tělo z úplně jiné perspektivy. Dostali jsme se až do nitra sebe samých. Na všechny naše otázky nám odpovídal medik, který nás po celou dobu provázel.

Poslední plánovanou akcí tohoto měsíce byl Den Země. Těšili jsme se, že budeme opět natírat plot u školky a uklidíme okolí školy. Jenže počasí nám nepřálo!!! Takže teď budeme jen čekat, až se oteplí.smiley