Jdi na obsah Jdi na menu
 


8. třída

Příspěvky

Září 2019

1. 10. 2019

Je tady zase Vaše Vinařická drbna smiley

Začátek školního roku? HOROR pro každého žáka, pokud nemá samozřejmě rád školu (těch moc není smiley). Z prázdnin se nikomu moc vracet nechtělo, a tak si to někteří prodloužili pobytem u moře ještě v září. Školní docházka je ale neúprosná a do lavic jsme nakonec zasedli všichni. Letos ale do nové třídy. Od nynějška sídlíme v češtině. Proto jsme si to tam vyzdobili po našem. Vyrobili jsme si nástěnku z barevných papírů se svými vlastními superhrdiny. Naše fiktivní městečko se jmenuje Supertřída. Příprava byla zdlouhavá, ale výsledek můžete zhlédnout u nás v učebně. Takže první týden celkem nic. Druhý týden už to začalo. Učebnice, sešity, rozvrh, učení ...

Když jsme poprvé viděli rozvrh, celkem nás to vyděsilo, ale ten pocit, že jsme druzí nejstarší na škole (polobozi), je fajn. Už to ale není to lážo plážo učení a musíme se doopravdy učit. Vysvědčení se už počítá!

(Daniela, Lada a David)

A aby začátek nebyl taková nuda, tak 4. 9. paní ředitelka zahájila požární poplach, zrovna jsme tvořili Supertřídu. Nejdřív jsme mysleli, že je to zvonění, ale to pan školník spustil poplach. Všichni jsme se do tří minut dostali ven, uf.

(Aneta)

I v letošním roce na nás čekal výběr z řady kroužků. Tento rok byly v nabídce stejné kroužky jako loni (např. zdravotnický kroužek, Klub mladého diváka, školní časopis, bezpečnost a prevence kriminality, dramaťák, počítače, výtvarný kroužek, vybíjená, florbal ...) k ním ještě navíc přibyl kroužek, který má žákům pomoci s úkoly, doplněním učiva a při studijních obtížích.

(Katky)

SLÁNSKÁ MÍLE

Ve slánském lese si naši reprezentanti sáhli až na dno, když museli zdolat tři kola. Našich atletů byla řada, mezi nimi i já. Závod to byl hodně těžký. Když jsem správně dýchal, tak se to dalo. Doběhl jsem čtvrtý ze čtyřiadvaceti. Jenom o 3 vteřiny za klukem na třetím místě. Byl to boj. Když jsem doběhl sotva jsem popadal dech. Ale musím říct, že dobrý, vždyť polovina běžců byli atleti.

( Jára )

PROJEKTOVÝ DEN – ČERNOBYL

Co všechno víte o černobylské katastrofě? Ve čtvrtek ráno někteří ještě odpovídali nic, nebo něco málo. Ale na konci čtvrtečního dne, jsme se mohli hrdě poplácat po zádech. Už NĚCO víme. Nebylo to všechno jen o nasávání informací, chtělo se po nás kritické čtení, prezentace nových informací, počítání, hledání souvislostí, práce s mapou a spousta dalších věcí, která nás nutila propojovat vše, co víme. Stálo nás to nemálo potu, ale výsledek naší práce můžete sami ohodnotit na nástěnce.

BRANNÝ DEN

Ani den nám naše škola nedala k odpočinku a už na nás zase valila další den „zábavy“. V pátek jsme se dostavili k brannému dni. Někteří z nás oblečeni ve vojenském ani dnešní přípravu nepotřebovali, protože všechny potřebné znalosti měli v malíčku. My ostatní, prostí žáci, jsme se seznamovali s chemickou ochranou, první pomocí, prací se zbraní, s chováním při katastrofách, českou armádou a vším tím kole.

8.jpg

Míra by na závěr tohoto měsíce rád podotkl, že už má řada z nás dost zapomínání. Konstatuje, že v této oblasti jsme nevyspělí a že nám to nejde. Zlepšíme to?

Co se na nás chystá:

Tento rok nás opět čeká Laskavec. Osmá třída se opět chystá potěšit někoho ze svého okolí. Minulý rok jsme byli ve školce a bylo to docela úspěšné, tak doufáme, že se nám to povede i letos.

(Natálie Z.)

Další věc, která nás čeká, je lyžařský výcvik v Albrechticích. Někteří z nás tam pojedou již podruhé. Na lyžařský kurz se opět těšíme.

(Natálie F.)

 

Červen 2019

28. 6. 2019

Sedmáci se loučí!

Poslední zprávy letošního školního roku jsou tady, tentokrát i s obrázky:

Četba
Za celý školní rok z naší třídy odevzdávali pravidelně čtenářský deník asi 4 lidi. Když jsme pak postupem roku v nějakých hodinách četli nahlas, většina nás četla pomalu, nesrozumitelně, často jsme přečetli něco špatně. I na literatuře při samostatné četbě to byla ostuda. Četbu 7. třídy bych uznal za špatnou (kromě 3 - 5 lidí). A doporučil bych těm, co nečtou, ať čtou, klidně ať to má 100 stránek. Hlavně čtěte!
(Matyáš)

Je červen, tím pádem konec školního roku, tzn. ZÁVĚREČKY. Teď už jsou známky uzavřené, ale myslím, že to nedopadlo zas tak zle. Nikdo nepropadne, a to je hlavní! Přestože tu M. ještě před týdnem chodil a loučil se s námi, že do osmičky neprojde, tak vše dobře dopadlo. Držíme nám palce. smiley
(Katka K.)  

Třídní výlet do Fort Hary
V letošním školním roce jsme se vydali za lovci kožešin a Indiány na Divoký západ. Zkoušeli jsme si práci s bičem a lasem, střelbu z koltu a luku, házet oštěpem, tomahavkem a nožem.

 7.jpg
  

AKADEMIE
Od začátku května pilně trénujeme na akademii. Ze začátku byly neshody, ale nějak se to zvládlo. Už v dubnu jsme vybrali hudbu - Elvis Presley. Naše kroky jsou úžasný a hlavně nebezpečný. Máme tam v jedné chvíli otočky a je nás 15, tak si to zkuste představit. Naše akademie bude skvělá, přijďte a zažijte si to 26.6.smiley
(Aneta)

77.jpg

V pátek 21. 6. jsme už velký výlet nepodnikli, rozhodli jsme se pro piknik na Vinařické horce. Každý měl přinést to, co sám dokáže připravit. Skoro každý dokázal, že by hlady rozhodně nezemřel. 

Loučí se s Vámi sedmáci a v září nás hledejte jako osmáky. smiley Teď ale užíváme léta!

 

Květen 2019

29. 5. 2019

Měsíce se krátí, týdny se začínají loučit a zdá se, že už jen dny čekají, aby odstartovaly poslední čas do dlouho očekávaných prázdnin. Pořád je to ale teprve květen… Tak se pojďte podívat společně s námi, co jsme zažívali, např. ekoprojekt, kde jsme poznávali koráli a pak také:

 • Změna rozvrhu a vyučujících

Hned na začátku května změna rozvrhu. Paní učitelka rozená Komárková, která se teď jmenuje Hálová, odešla na mateřskou. Tudíž se musela najít náhradnice, a tak na její místo nastoupila naše třídní paní učitelka. Paní učitelka Hálová byla prostě naše, chybí nám, ale my si jednou zvykneme. Změnily se i učebny, což byl zpočátku chaos. Přibyla také nová paní učitelka Michaela Mottlová, kterou teď máme na hudební výchovu. Je hodná, milá, vstřícná a vtipná. Už jsme si na ni zvykli. (Aneta)

 • Počasí

I když byl květen, počasí zůstalo stále aprílové. Zataženo a objevila se i bouřka. Jindy zase slunečno, že by se snad dalo i koupat (v bazénu). Horko vytáhlo do vzduchu komáry a množství klíšťat ani nezmiňuji. Na druhou stranu sluníčko vytáhlo z poupat barevné květy a všude to krásně vonělo. A aby vítr nezůstal pozadu, roztancoval listí na stromech. Počasí tlačilo i na nás, měnili jsme oblečení (od šortek a šatů po pláštěnky) dennodenně. (Lada a Jakub)

 • Rytíři Thorax

Dne 6. 5. nás navštívili rytíři ze skupiny Thorax a ukázali nám, jak to chodilo a vypadalo při taženích, v bitvách, v ležení a se zbrojí. Ukázalo se, že vše lehké nebylo (obzvláště zbroj byla těžká). Náročné bylo i uživit vojáky. Nakonec nám předvedli souboj rytířů. Bylo to velice zajímavé, naučné a doufám, že budeme mít více takových akcí. (Matyáš)

 • Focení

Dne 10. 5. jsme se šli první hodinu fotit. Jako každý rok jsem se obával, že na třídní fotce budu zase vypadat … Opět jsem stál na lavičce, jak také jinak, když jsem nejmenší. Byla možnost i skupinové fotky, kterou většina z nás využila (s přáteli, nebo sourozencem). (Petr)

 • Turistický cyklovýlet

V sobotu 11. 5. jsme jeli s turistickým kroužkem do Horního Bezděkova na golf. Vyrazili jsme na kolech. Jela s námi i paní učitelka Hálová. Cestou tam bylo pěkně, ale když už jsme viděli areál golfového hřiště, začalo pršet. Rychle jsme zamkli kola a běželi se schovat dovnitř. I když nám počasí nevyšlo, zahráli jsme si skvěle. Ujeli jsme přibližně 30 km a ještě jsme se stihli pohoupat na Sletišti. (Katka K.)

 • Mé zranění

Dne 13. 5. si náš spolužák zlomil nohu na doskočišti, byl jsem to já. Zpočátku to byla velká bolest, ale po pár minutách ustupovala a nastupoval otok. V nemocnici lékaři nohu prohlédli a poslali mě na rentgen. Zjistili, že mám zlomený vnitřní kotník → cesta do sádrovny. Od té doby mám sádru. Doma mě to vůbec nebavilo, musel jsem stále ležet a ležet a ležet … Po kontrole jsem dostal ,,kopyto,, a už jsem zase ve škole. (David)

 • CzM

Na cvičení z matematiky jsme porovnávali ceny různých obchodních domů, které nebudu jmenovat. Trvalo to 2 hodiny a myslím, že jsme si to všichni užili. (Šimon)

 • KMD

Dne 21. 5. jsme společně s Klubem mladého diváka byli v divadle v Kladně. Hra se jmenovala ,,Žena v červeném,,. Bylo to pěkné a zajímavé, ale pro diváky v prvních řadách, jako jsme byli my, to bylo strašidelné. Často jsme se lekali. Moje první pocity, že to bude nudné, se rozhodně nenaplnily. Zvukové efekty a celé inscenace, wau. Najednou se zjevila žena v černém – mezi námi – za námi – před námi. Ve stínech kolem nás. Do toho pláč dítěte. Vážně děsivé. Každopádně jsme si to užili. Vzhledem k tomu, že to bylo poslední představení tohoto roku, tak nezklamalo. Doufám, že KMD bude i příští rok. (Daniela, Naty a Julie)

 • Pythagoriáda

V dubnu proběhlo školní kolo, ze kterého postoupili Petr a Honza. Ti nás budou reprezentovat 28. 5. V dalším kole se střetneme s reprezentanty ostatních škol na 4. základní škole. Výsledek zatím nevíme, ale ani jeden z nás si nemyslíme, že obsadíme první příčky. Budeme se ale snažit o co nejlepší výsledek. (Honza)

 • Na konci měsíce nás bude ještě čekat fotbal. Vybraní žáci 29.5. vyrazí, aby hájili naše jméno. Připravovali se během tělesné výchovy, ale ti skutečně odhodlaní se sešli i po škole. Bylo třeba doladit formu, natrénovat triky, střely a přihrávky. Doufám, že vyhrajeme, Jára.
 

Duben 2019

3. 5. 2019

Duben nás upozornil, že končí třetí čtvrtletí. Práce před námi je tedy dost, protože naše výsledky se zhoršily, což byl závažný problém, když tento měsíc proběhly i třídní schůzky. Jen několik z nás jim mohlo čelit se vzpřímenou hlavou.
Napětí z prospěchu rozptýlily přípravy na Velikonoce na projektovém dni a samotné prázdniny. Měli jsme tak alespoň možnost nabrat síly na závěrečné čtvrtletí, kdy u nás dojde k několika změnám. Lehká změna rozvrhu není žádný problém, ale na konci dubna se loučíme s paní učitelkou Jitkou Hálovou, což pro nás není vůbec lehké. Rozloučili jsme se s ní napečením dobrot, kytičkou a blahopřáním. smiley
Závěr měsíce? Čarodějnice ... Uvidíme kolik se nás ve škole sejde v květnu. Vydržte s námi a podpořte nás v závěru školního roku. Finálová rovinka je v dohledu. Zatím si alespoň někteří z nás osladili závěr měsíce v kině na očekávané premiéře Avengerů. smiley

 

Březen 2019

2. 4. 2019

V březnu jsme se zpět do školních lavic vrátili až během druhého týdne. Začátek tohoto měsíce nám totiž odstartovaly příjemné prázdniny.

A přestože jaro kalendář hlásil až od 21.3., Příroda to viděla jinak a zelenou začala malovat v předtermínu. Nepřestala s tím doteď. Jen pomalu přidává teplotu.

Zelená pro nás byla tento měsíc důležitá i ze studijních důvodů. Ve středu 27.3. na nás čekala celodenní akce. Ráno jsme trávili v lese a jeho okolí na cestě z Vinařic do Kladna. Mělo to hned dvě příčiny. Příprava školního ekoprojektu - rostliny na Vinařicku a projekce ,,Síla lidskosti". Prvním úkolem bylo pořídit fotodokumentaci rostlin. Tyto fotografie budou na hodinách přírodopisu roztříděny, pojmenovány a nejlepší fotografie budou oceněny. Druhým úkolem byla účast na promítání a diskusi o siru Wintonovi, zachránci stovek dětí. Nebyly to úkoly jednoduché a druhý mnoho z nás zasáhl natolik, že došlo i na slzy. Příběh tohoto (ne)obyčejného muže byl pro žáky velikým zážitkem a snad i inspirací.

Teď už s napětím očekáváme duben - třetí čtvrtletí ... ne, to není apríl. smiley

 

Únor 2019

26. 2. 2019

Už jen několik týdnů nás dělí od dlouho očekávaného jara. Vydržme! Jarní prázdniny nás posilní. Takže se uvidíme zase až v březnu. smiley

* KMD

Dne 17.2. jsme vyrazili na proslulého Fantoma Paříže do Prahy s paní zástupkyní. Jeli jsme v neděli kolem půl druhé odpoledne. Bylo to velmi krásné, ale také náročné (vydržet sedět 3 hodiny a poslouchat operu je pro nás náročné). Všem se nám to moc líbilo a těším se na další představení. Jsme rádi, že se jezdí.

(David, Aneta)

* Třídnická hodina

Dne 18.2. se konala třídnická hodina. Probrali jsme přípravy na akademii, a poté i problémy týkající se třídy.

(Kačka K.)

* Divadlo Fyzika 

Dne 20.2. k nám do školy přijelo divadlo Fyzika. Předvedli nám různé pokusy s kapalným dusíkem. Zamrazili ovoce a rozbili ho kladívkem. Natce i zapálili ruku, ale nic se jí nestalo. smiley Říkali nám, že kapalný dusík má - 196 °C. Zmrazili i pár věcí - petržel atd. Nakonec udělali pokus, že nalili horkou vodu do kapalného dusíku a udělalo to takovou ránu, jako kdyby něco vybouchlo. Všude kolem pak byla pára. Fakt super představení. Mě to moc bavilo. (Kačka L., Tomáš)

* Obědy

Obědy byly v únoru dobré, kuchařky ví jak vařit. Pochutnal jsem si! Kuchařky vaří vše, co mají děti rády - od šunkofleků až po buchtičky se šodó. Z pití je také na výběr. Ale fronty jsou dlouhé a mít před i za sebou děti, které křičí přes celou jídelnu ... A pokud nemáte chuť na pořádné jídlo, můžete si dát alespoň polévku. I ty jsou dobré.

(Matyáš)

* Přírodopis

Na přírodopis jsme dostali práci - vypracovat prezentaci o druhu savců, který jsme si vybrali. Na tuto práci jsme dostali 2 hodiny. Jak se to spolužákům povedlo, se dozvíme až další hodinu, kdy to budeme prezentovat.

(Honza)

 

Leden 2019

3. 2. 2019

Máte rádi prázdniny? Já ano, ale už skončily. Zase si zvykat na kázání paní učitelek. Ale na naší škole jsou učitelky fajn. Nejhorší je, když se o prázdniny vůbec neučíte, protože si řeknete: "V pohodě, ještě týden." Ale než se nadějete máte den do školy a to to potom ,,lítá,,. Zjistíte, že se píše test, to byste měli vidět ten stres ... Ale my jsme šikovní a všechno to dáme na jedničku.  (Aneta)

A je to tady. Prázdniny skončily a už zase škola. Pololetky, mnoho úkolů. Matika, čeština, němčina, ájina ...Prázdniny jsem si sice užila, ale na dva týdny se zdály dost krátké. Do toho ta strašná zima! Na Vánoce nebyl ani sníh, ale teď v lednu bude sníh a mráz snad pořád (ta příroda už fakt neví, co dělat). Ještě jsme dostali nový rozvrh, a dopadlo to docela dobře. Až na ten pátek! Ale mohlo to dopadnout určitě hůř. (Daniela)

 • Zatmění Měsíce
  Dne 21.1. 2019 se odehrálo poslední zatmění Měsíce v tomto desetiletí. Je smutné, že jsem byla ve škole a nemohla to vidět, moc jsem si to přála pozorovat. Co s tím nadělám, do školy se chodit musí. Viděla jsem alespoň část. Líbí se mi to. Už jako malá jsem tím byla fascinovaná. Tak si počkáme na příště. (Natálie Z.)
 • Přišla zima a je mráz
  Teploty se snížily a pocítili to všichni. Dnes jsme naměřili až -11°C. Znepříjemňovalo nám to cestu do školy. Snad každé dítě, které musí autobusem nebo pěšky, se pěkně sklouzne. I v autech je zima jako v Rusku. Všichni už čekají, kdy se oteplí, aby mohli odhodit bundy. (Honza)
 • Olympiády
  V lednu nás čekala olympiáda z Aj. Zúčastnila se jí skoro celá třída. Nakonec jsou postupujícími Honza, Petr a Šimon, ale ostatní jsme si to alespoň vyzkoušeli. Poté jsme dostali ještě olympiádu z fyziky a biologie, pracujeme na nich a čekáme na verdikt. (Katka K.)
 • Dne 21.1. se konala třídnická hodina, vymýšleli jsme námět na akademii, ale zatím jsme nic nerozhodli. (David)
 • Během tohoto měsíce probíhal sběr papíru a sbírka na psí útulek Bouchalka, děkujeme všem, kteří se zapojili. A teď už hurá na lyžařský výcvik!
 

Prosinec 2018

28. 12. 2018

VÁNOCE, VÁNOCE, PŘICHÁZEJÍ …

Poslední měsíc letošního roku se pomalu dostává ke své nejpříjemnější části – před námi už jen vánoční svátky (prázdniny) a Silvestr. Jak jsme tento měsíc prožili my?

Mikulášské oslavy už jsou dávno za námi a překvapivě jsme je přečkaly v plném počtu. Za námi je i přednáška o kyberšikaně a o cestě kolem Evropy na kajaku.

 • Tento měsíc bylo zataženo, namrzaly silnice, a dokonce padal sníh (snad vydrží). Při běhání venku nám mrzly uši. Lada
 • Recitovalo se – měli jsme se naučit báseň od Jana Nerudy „Jak lvové bijem o mříže“. Spousta lidí ji neumělo a stále neumí. Těm, kteří s básničkou ještě neuspěli, držím palce, ať to zvládnou! Katka L.
 • Dne 14.12. naši školu navštívili DRAVCI. Někteří bohužel nelétali, ale ti větší se nebáli a odvážili se vznést. Moc se nám to líbilo. Nejlepší pocit byl, když jsem jednoho z dravců dostal na rukavici. Kuba dostal výra a měl problém toho „macka“ udržet. Viděli jsme také orla bělohlavého, krkavce, nebo sovu pálenou. A mnoho dalších, o kterých nám pán povídal zajímavosti. David a Matyáš
 • Mikroskopování – při hodině přírodopisu jsme zkoumali vnitřek vejce a stavbu peří pod mikroskopem. Bylo to super, peří vypadalo pod mikroskopem jako les. Tomáš
 • Ve středu 19.12. jsme zhlédli videoprojekci v kině Hutník. Tématem byl Myanmar, nebo to byla Barma? Díky tomuto superdokumentu víme, že oboje je správně. Myanmar je Barma a Barma je Myanmar.
 • Večer ze 20. na 21.12. jsme strávili společně ve škole.
 

Listopad 2018

2. 12. 2018

Pořád se něco děje ...
Pořádně jsme se ani nerozkoukali a už pro Vás píšeme novou zprávu, tentokrát o listopadových událostech. A že jich bylo!
Celý měsíc bylo zataženo a téměř stále mlha. Dokonce padal sníh! Zima byla veliká. Počasí se nezměnilo ani teď na konci měsíce, jen sníh už není. Ze stromů opadávají poslední lístečky a předpověď slibuje oteplení, ale zatím nic, tak uvidíme. (Lada)
 
 • BEZPEČNOST A PREVENCE KRIMINALITY: 
Tento měsíc jsme měli 2x sebeobranu, tentokrát proti útoku zepředu. Říkali jsme si, kde a jak to využít. Také jsme procházeli obcí, určovali značky, podle čeho se řídí přednost na křižovatkách a jak máme mít vybavené kolo. Zahráli jsme si také divadlo, jak se máme chovat při bouřce.
(Katka K.)
 
 • OSLAVY VÝROČÍ VZNIKU REPUBLIKY
Sobota 10.11. se nesmazatelně vepsala do diářů našich žáků, kteří se v tento den společně se zástupci obce spojili, aby vytvořili zajímavé pásmo, které propojovalo 100 let existence naší republiky s významnými osmičkovými roky, které zapsali vinařičtí kronikáři.
A kdo neprohloupil, mohl slyšet předčítání z kroniky a hlavně vidět naše žáky - úctyhodného pana prezidenta Masaryka, extra třídu Voskovce a Wericha, prezidenta Gottwalda jako živého, skororeálný rozhlasový záznam 1968, povedenou recitaci a nakonec také společný zpěv národní hymny.
Díky všem aktérům i účastníkům.
 • LASKAVEC:
V pondělí 12.11. jsme plnili projekt pro školy, Laskavec. Udělat pro někoho něco, co ho potěší. My vyrazili do školky potěšit naše nejmenší.
Ve školce máme tři třídy, tak i my jsme se rozdělili na tři skupinky. U nejmenších dětí, kde jsme měli připraveno pirátské představení a klaunskou scénku, to na začátku nešlo úplně nejlépe, děti se nás bály, některé dokonce plakaly. Pro uvolnění klauni předvedli poučné představení - kam, co vyhazovat a nesmějte se druhým. Pak začali piráti se svou překážkovou dráhou. Na konci na děti čekala plyšová odměna. 
Naše skupina byla taneční a byli jsme u Soviček. Na písničku "Sloník Toník" jsme si připravili taneční sestavu, ale ještě před začátkem jsme dětem rozdali zvířátkové čepičky, pokud na někoho nezbylo, náš tým maskérek byl připraven namalovat na obličej čumáčky. Pak už jsme dětem předvedli své vystoupení. Děti pak zase zatancovali nám. Nakonec jsme vyzvali mrňousky, aby si zatančili s námi.
Třetí skupina, kouzelníci, měla veliký úspěch. Přestože nás čekali nejstarší děti ze Včeliček, mile nás překvapili. Báli jsme se, že kouzelníci už pro předškoláky nebudou nic zajímavého, ale chyba lávky. Včeličky tleskaly, smály se a úžasně se zapojovaly. Když tým kouzelníků odcházel ukápla i nějaká ta slzička.
(Katka L., Julie, Aneta)
 
 • TŘÍDNÍ SCHŮZKY:
V úterý 13.11. byla normální výuka, ale po škole se konaly třídní schůzky. Probíraly se informace pro rodiče, ale rozdávaly se i papírky se čtvrtletním hodnocením ...
(Katka K.)
 
 • KARAVANA
V pátek 16.11. naší školu navštívilo divadelní Studio Karavana. Ukázali nám, co se dělo před 100 lety a setkali jsme se s lidmi, např.: voják, pan Sokol, pan Baťa tremp. Tito lidé nám říkali, co dělali před 100 lety. Představení bylo povedené.
(Matyáš)
 
 • LASER GAME
Dne 17.11., v sobotu, jel turistický kroužek na laser game do Prahy, a pak do údolí Divoké Šárky. Náš oddíl se sešel na vlakovém nádraží Kladno a odtud se jelo na Veleslavín. Pak se jelo tramvají. 
Dali jsme si dvě hry - jednu na týmy, druhou všichni proti všem. V týmech vyhrál Petrův tým a všichni proti všem vyhrál ... Petr. 
V údolí Divoké Šárky jsme vylezli na vrchol, rozhlíželi se a hráli hry: Pepo, Pepo; Evoluce, Šátkovanou. 
Výlet skončil tím, že jsme nasedli na vlak a jeli do Kladna.
(Matyáš)
 • KLUB MLADÉHO DIVÁKA
Je den 20.11. a někteří z nás si řekli, že poznáme zase trochu české kultury, a proto jsme vyrazili do divadla "Záhada hlavolamu".
Když konečně přijel autobus, tak hádejte, co jsme udělali? ...Ano, nastoupili jsme. Po dlouhé jízdě jsem se konečně mohl nadýchnout čerstvého vzduchu, ale čerstvý vzduch se po chvilce proměnil v zápach. Ano, byli jsme v pražském metru. Po nepříjemné cestě Prahou nastal fail, přišli jsme ke špatnému divadlu. Nakonec jsme našli to správné divadlo. A stálo to za to. Představení bylo excelentní! Takže 10 z 10.
Pak nás čekala cesta zpět, takže smolík ...
(Petr)
 

Říjen 2018

31. 10. 2018

VÍTEJ, ,,PODZIME,,

Listy na stromech nám začaly měnit barvu, objevila se mlha i déšť, a i když jsme ráno vstávali do šera, odpoledne na nás čekalo sluníčko. Každý týden se střídalo počasí lepší i horší, ale vždyť ano - máme přeci podzim.

Lada, Jakub

 • Naše kroužky:

Jsme členy např. turistického kroužku, který má za sebou první výlet. Dne 20.10. jsme se vydali na Vysoký vrch. Cesta byla velmi fyzicky náročná, ale nakonec jsme všichni přišli živí a zdraví. Na vrcholku byla věž s výhledem. Spolužák se sice bál, ale zvládl to a rozhlédl se po okolí.

Pak jsme si sedli k ohništi a opékali nejrůznější suroviny. Po dobrém teplém obědě, jsme si zašli do nejlepší cukrárny. Fakt doporučuji.

Výlet se mi moc líbil, Petr.

I já, Matyáš, jsem členem turistického kroužku. Cesta do kopce k rozhledně byla zábavná, ale pak na ní vylézt a zase z ní slézt bylo celkem nepříjemné. Ale zvládl jsem to. Pak jsme si rozdělali oheň a pekli jsme všechno možné (ředkve, toasty, buřty, pizza taštičky, banány, chleba...)

Cesta do Unhoště byla dlouhá, ale až tak hrozné to nebylo. Byli jsme tam v cukrárně a dali si sladké odměny. Odtud už na autobus a šup domů.

Novým kroužkem je - bezpečnost a prevence kriminality, kam dochází nejen naše dvě reportérky Katka s Natkou:

V průběhu roku budeme trénovat sebeobranu, dozvíme se, co máme dělat při bouračce, co dělat, když nás někdo napadne a budeme mít návštěvu - hasiče, policii a záchrannou službu. Kroužek vede bývalá policistka. Už se těšíme na zážitky z dalších hodin.

 • Výzva 22

Výzva je dobrá pomůcka pro slabší žáky jako jsme my :-) Výzvu máme s báječnými učitelkami na český jazyk a matematiku.

David, Aneta a Jarda

 • Natka s referáty

Přírodopis mě hodně baví. Dostali jsme zadané referáty na paryby, obojživelníky a ryby. Já jsem si vybrala paryby. Přemýšlela jsem, o čem ten referát udělám, a napadl mě žralok bílý. Poprvé jsem referát přinesla na flešce, ale nešlo to spustit, až příští týden - úspěch.

David měl zajímavý referát na kapra obecného a třeba Katka K. zase na skokana skřehotavého, což se mi moc líbilo.

 • Už nějaký čas probíhá trénink na LASKAVEC, tak nám držte palce, ať se líbíme a uděláme hoooodně radosti.

Katka

 • Již příští týden, 29.10. a 30.10., začínají podzimní prázdniny. Očekáváme dobré a klidné prázdniny. A dobrý spánek, protože 31.10. jedeme do Techmánie! Jaké jsou jinak moje plány na prázdniny? Probudit se, najíst se a jít si zase lehnout.

Šimon

 • Hurá do Techmánie!

31.10. se pojedeme podívat do Techmánie. Nejen naše třída, ale i osmá a devátá. Já osobně se velmi těším nejen proto, že jsem obrovský fanatik vědy. Těším se hlavně na představení s tekutým dusíkem. Také doufám, že se to bude líbit i mým spolužákům, kteří se o vědu tolik nezajímají.

Honza