Jdi na obsah Jdi na menu
 


8. třída

Příspěvky

Březen 2019

2. 4. 2019

Měsíc březen začal příjemným týdenním volnem. Byly totiž jarní prázdniny. Po nich se všichni žáci vrátili odpočatí, ale také hodně lenošní. Během měsíce se jen velmi pomalu začali začleňovat do výuky, což se u některých negativně projevilo v kvalitě známek. Snad to ještě do ¾ letí dotáhnou. Na závěr měsíce celá třída navštívila velmi emotivní pořad „Síla lidskosti“. A úplný závěr všechny čekalo ještě jednodenní volno.

 

Exkurze 8. třídy

14. 3. 2019

Dne 28. 2. se naše třída účastnila výletu do Prahy na workshop s názvem "Po stopách zločinu". Workshop probíhal na Přírodovědecké fakultě UK. Na místo jsme se dopravili vlakem, metrem a tramvají. Na workshopu nás seznámili s prací kriminalistů a hlavně s DNA. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací a bavilo nás to. Vyzkoušeli jsme si otisky prstů a odebírání vzorku DNA. 
Za 8. třídu Aneta Homolková

img_20190228_110224.jpg

img_20190228_095051.jpg

 

Únor 2019

4. 3. 2019

Začalo nové pololetí, a tak se většina žáků oddávala odpočinku a nicnedělání. Bohužel se to projevilo na jejich hodnocení. Doufám, že se po prázdninách všichni vzpamatují a začnou pracovat podle svých schopností.

Měsíc únor nás všechny překvapil příjemným zimní počasím. Využili jsme toho na společném bruslení v Kladně. Brusle jsme si mohli vypůjčit, a tak si to mohl vyzkoušet každý. Další týden nás v tělocvičně čekalo představení divadla Údif, které k nám do školy přijelo s ukázkou fyzikálních pokusů. Prima bylo, že se představení zúčastnili postupně žáci celé školy a dokonce i předškoláci. A poslední týden jsme celá třída zajela do Prahy zahrát si na detektivy. Na přírodovědné fakultě jsme navštívili workshop o DNA – „Po stopách zločinu“.

 

Leden 2019

3. 2. 2019

Máme za sebou 1. pololetí. Během měsíce ledna se hodně zkoušelo a psala se spousta písemných prací. Pracovat na zlepšení výsledků museli opravdu všichni, protože každý si chtěl na poslední chvíli vylepšit hodnocení. Většině se to povedlo, a tak všichni 31.1. obdrželi vysvědčení.

Během ledna všichni žáci třídy pomáhali při tradiční sbírce na psí útulek Bouchalka. Již pátým rokem jsme naplnili auto radia Relax samými dobrotami a pamlsky.

Na lyžařský výcvik od nás ze třídy jel pouze jeden žák. A parádně si to užil.

 

Prosinec 2018

28. 12. 2018

Měsíc prosinec byl bohatý na akce.

Hned na začátku navštívil školu Mikuláš se svým doprovodem. Do školy zavítal i chovatel dravých ptáků, který o nich velmi zajímavě vyprávěl a my mohli dravce sledovat i při letu v tělocvičně. V rámci výuky zeměpisu jsme zhlédli pořad o Barmě. Během celého měsíce jsme při HV nacvičovali koledy. O tom, jak jsem to zvládli, se mohli rodiče přesvědčit na vánočním zpíváním pod stromečkem. Měsíc jsme zakončili spaním ve škole a výletem na betlémy a na vánoční trhy do Prahy.

 

Listopad 2018

2. 12. 2018

Měsíc listopad byl bohatý na akce.

Žáci osmičky se aktivně zúčastnili akce Halloween, který byl pořádán pro mladší žáčky.

„Jsme Laskavci . Dne 14.11. se naše třída účastnila akce "Laskavec". Naším cílem bylo, aby se děti z družiny pobavily něčím pro ně neobvyklým. Ve třídě jsme pro děti připravili tři stanoviště. Na jednom stanovišti měly možnost zahrát si ping pong, na druhém deskové hry a na třetím si vystřihovaly papírové vločky na blížící se Vánoce. Dětem se akce velmi líbila. Zapsala Aneta Homolková“.

V rámci oslav 100 let výročí založení republiky se celá třída podílela na výzdobě školy a zúčastnila se pořadu studia Karavana.

Uprostřed měsíce také proběhly třídní schůzky.

Dva zástupci se zúčastnili sportovní akce – Slánský pětiboj.

laskavec-179.jpg

laskavec-180.jpg

 

Říjen 2018

31. 10. 2018

Měsíc říjen z pohledu žáků 8. třídy

Počasí: začátek měsíce byl teplý a slunečný, sem tam se přehnala krátká bouřka, ale jinak bylo hezky. Ke konci měsíce se výrazně ochladilo a začalo typické podzimní počasí. V lese jsou k vidění krásně zbarvené listy a nebe je děsivě temné. Úplně na konci měsíce se nám počasí nějak pomátlo, protože na chvíli byly příjemné skoro letní teploty.

Akce: V tomto měsíci se někteří žáci zúčastnili Veletrhu vzdělávání. Už se totiž blíží konec školní docházky a je čas přemýšlet, co dál. Nejlepší akce měsíce byly ale dvoudenní podzimní prázdniny. Na ty se těšil opravdu každý. Poslední říjnový den jsme si to užili v Plzni, kde jsme navštívili Techmánii. Asi polovina žáků se také podílí na přípravě akce Halloween, která proběhne 1.11.

Zapomínání: Spousta žáků ze třídy má problém se zapomínáním pomůcek a domácích úkolů. Na to je potřeba se v listopadu hodně zaměřit.

Jinak dle slov žáků byl celý měsíc normální a celkem i pokojný. Pokud probíhaly nějaké hádky a vyskytly se konflikty, tak se vše vyřešilo.

 

Září 2018

30. 9. 2018

Začátek letošního roku byl pro žáky 8. třídy náročný. Podle slov některých to byl horor a chtělo se jim zemřít.

Překvapila je nová učebna a nová třídní učitelka. Během prvního týdne si ale všichni na sebe zvykli. Dostali nové učebnice a rozjel se nový školní rok.

Hned na začátku některé zaujal nový předmět- chemie. Nejprve se obávali, ale hned první laboratorní práce se jim líbila, takže si snad předmět oblíbí. Těší se, že si vše vyzkouší a dozvědí se nové věci.

Žáci z naší třídy se v září zúčastnili sportovních soutěží – Slánská míle, což jsou běžecké závody a závody na in line bruslích.

Samozřejmě se začalo pořádně učit. Na výsledcích z osmičky totiž hodně záleží. A to si všichni uvědomují. Tak snad jim elán vydrží.

fotojet.jpg

 

Červen 2018

28. 6. 2018

Poslední měsíc byl ve znamení závěrečných testů, zkoušení a zlepšování konečných známek na vysvědčení. Některým z nás se to povedlo, některým ne. Tři z nás absolvovali sportovní kurz a všichni jsme si užili třídní výlet do Zoo v Ústi nad Labem.  Přejeme vám všem krásné léto plné sluníčka a letní pohody. Vaši "sedmáci".

 

Květen 2018

7. 6. 2018

A je tu květen, venku vše květe, voní, teploty dosahují tropické 30. 
A my ve školních lavicích se potíme, aby naše výsledky na konci školního roku byly co nejlepší. Snad se nám to podaří. Pro trochu oddechu jsme se zúčastnili i pár školních akcí. 
Na konci měsíce jsme překvapili naší paní učitelku třídní krásným vlastnoručně malovaným přáním, ze kterého měla velikou radost. Takže, květen se nám, doufáme, podařilo zakončit pěkně a teď hurá do posledního měsíce. Držte nám palce, ať to všechno zvládneme.