Jdi na obsah Jdi na menu
 


7. třída

Příspěvky

Únor 2020

6. 3. 2020

Tento únor byl v něčem výjimečný a to tím, že byl přestupný. (Gabi Fritscherová)

Někteří ze třídy byli v Městské knihovně na Sítné na přednášce o knihtisku. Dozvěděli jsme se hodně nových informací o tom, jak se dřív knihy tiskly. Na závěr jsme si mohli vytisknout jednu stránku bible a krasopisem nám to pan tiskař podepsal. (Nela Jelínková)

Na konci února jsme byli v kině Hutník na promítání o Kolumbii. Bylo to moc zajímavé a získali jsme nové vědomosti. (Kateřina Levá)

Zaujalo mě, že je v Kolumbii dovoleno sprejovat grafity na domy. Pak se mi hodně líbila příroda a krajina. Myslím si, že se to všem líbilo a příště nás čeká Senegal, na který se také těším. (Pavel Bednář)

O výtvarné výchově jsme začali pracovat na EKO výrobku, se kterým nám pomáhá paní učitelka Barnincová. Zatím nebudeme víc prozrazovat, aby byli všichni překvapení. Na konci března je vyhodnocení nejlepšího EKO výrobku, tak se v příštím měsíci pochlubíme, jak jsme dopadli.

Na hodinách tělesné výchovy jsme měřili další disciplínu v Sazka Olympijském víceboji, tentokrát sílu břišních svalů. V naší třídě jsou 4 borci (3 kluci a 1 holka), kteří dosáhli maxima, zvládli devadesát krát opakovat cvik „zkrácené sedy – lehy“.

O hodině zeměpisu jsme ve skupinách vytvářeli velké mapy Afriky. (Florián Fiala)

 

Prosinec 2019

3. 1. 2020

Prosinec byl jedním slovem FAJN. Na začátku měsíce k nám zaskočil čert, Mikuláš a anděl. Také jsme jeli bruslit a 19. 12. zpívali pod stromečkem a pak spali ve škole. Lenka Burianová

Pro mě byla nejhezčí akce bruslení, hráli jsme hry a bruslili. Florián Fiala

Profíci se na bruslení učili nové triky, amatéři se teprve učili bruslit. Ale všichni jsme si to moc užili. Nela Jelínková

Na výtvarné výchově jsme dělali přáníčka, která byla hodně hezká. O tělesné výchově jsme měli vánoční turnaj v ping pongu. Ellen Divoká

O hodině konverzace v AJ jsme měli soutěž. Běhali jsme po škole a plnili různé úkoly. O angličtině jsme psali olympiádu. Kája Lakiová

Soutěž o kájině byla super. Jirka Isl

Trénujeme na zpívání pod stromečkem. Budu tam hrát se spolužačkami na flétnu. Pak spíme ve škole. Nela Sedláková

Jako každý rok si budeme rozdávat dárky a konečně poprvé spíme ve škole! Adéla Citoríková

Konečně spíme ve škole, těším se, že budeme dělat blbosti. Adam Feřtek

Všem přeji hezké Vánoce a šťastný nový rok. Jakub Vojtíšek

img_20191220_072632.jpg

img_20191219_190044.jpg

 

Listopad 2019

2. 12. 2019

Na začátku měsíce jsme byli v kladenském divadle na představení Babička. Toto dílo by měl každý znát, ne všichni knihu četli, tak jsme se aspoň touto formou s českou klasikou seznámili.

Ve třídě soutěžíme o nejlepší vtip, jehož autor dostane sladkou odměnu a vítězný vtip nám visí na nástěnce, aby nás všechny pobavil.

Ve třídě jsme si také vystavili i velmi povedené obrázky z přírodopisu a myšlenkové mapy na téma rok 1989, kterému jsme se věnovali v průběhu listopadu v hodinách občanské výchovy.

V rámci akce Laskavec – udělej nějaký dobrý skutek – se letos rozhodovalo mezi dvěma návrhy.

Část třídy navrhovala uklidit hřiště vedle školy, většina však chtěla zasadit strom. Zástupci třídy se vydali na městský úřad za panem starostou, který doporučil zasadit v parku před školou nějaký jehličnatý strom. Společně jsme koupili a zasadili stříbrný smrček, tak snad dobře poroste a bude dělat radost nejen nám.

Během listopadu probíhaly konzultace, kterých se zúčastnil rodič, žák, třídní učitelka a někdy i paní asistentka. Byla to pro všechny zajímavá zkušenost.

Poslední zato velmi důležitou událostí v listopadu byl příchod nové žákyně, která se do Vinařic přistěhovala. Katka se velmi rychle do třídy začlenila a snad se ji u nás bude líbit.

img_20191118_142212.jpg

img_20191118_135958.jpg

 

Říjen 2019

5. 11. 2019

Někteří žáci naší třídy jeli do divadla do Prahy s 1. stupněm, protože byly některé děti nemocné a byla volná místa. Představení bylo vtipný, bavilo mě to. Florián Fiala

Ve škole jsme měli koncert. Bylo to úžasný, jak si paní Kříčková skladby pamatovala a hrála je zpaměti. Ke každé skladbě nám řekla nějakou zajímavost. Linda Citoríková

Velmi se mi líbil koncert paní Kříčkové, která hrála na klavír. Jakub Vojtíšek

Byli jsme v Praze na exkurzi v IQ portu. Moc se mi to líbilo, bylo to zajímavé i srandovní. Lucie Kaiserová

V IQ portu jsme si mohli vyzkoušet hodně aktivit Just dance, virtuální realitu, nové mobily. Byl tam i robot, který nám odpovídal na otázky. Ellen Divoká

IQ port byl hustý. Nejvíc se mi líbila stěna, ve které se obtisknou věci. Já jsem si obtiskl ruku. Jan Škvára

Deváťáci a osmáci si pro celou školu připravili Halloween, bylo to super!

img_20191031_181132.jpg

img_20191025_120633.jpg

 

Září 2019

1. 10. 2019

Už jsme sedmáci a budeme si psát naše „měsíční zprávy“ sami. Tak tedy……

První den ve škole – sešli jsme se po dvou měsících ve stejném počtu a ve stejné třídě vyrelaxovaní po prázdninách. Nela Jelínková

První měsíc ve škole byl docela divoký. Z prázdnin jsme ještě rozdovádění a škola nám opět nastavila režim. Tento měsíc bylo hodně „papírů“ na vyřizování a pár akcí. Jakub Vojtíšek

Začali jsme se učit dva nové cizí jazyky – polovina třídy němčinu a polovina ruštinu. Karolína Lakiová

Někteří žáci jeli reprezentovat školu do Slaného – běželi Slánskou míli. Lucie Kaiserová

V září všichni zlobili a teď si myslím, že se to trochu zlepšilo. Už si tolik nenadáváme, nebijeme se a neběháme tolik. Zlepšily se i paní učitelky. Adam Feřtek

Měli jsme projekt Černobyl. Koukali jsme na videa a dozvěděli jsme se toho hodně nového. Linda Citoríková

Na konci měsíce jsme si všichni moc užili branný den. Bylo to o tom, jak bychom se měli zachovat při evakuaci a jak se nosí plynová maska. Bylo to super. Adéla Citoríková

7.jpg

77.jpg

 

Červen 2019

22. 6. 2019

Poslední měsíc v tomto školním roce byl hektický, ale hezký. Plno sportovců z naší třídy úspěšně reprezentovalo školu na turnajích ve fotbalu a vybíjené v Libušíně.

Družstvo starších žáků vybojovalo zlato a putovní pohár. Z naší třídy v týmu byli: Ondra Pomkla, Adam Nedvěd, Petr Nerad.

Mladší žáci vybojovali druhé místo – Ondra Pomkla, Adam Nedvěd, Petr Nerad, Adam Feřtek, Pavel Bednář.

Družstvo vybíjené získalo také stříbrnou medaili, zástupci z naší třídy - Lucka Kaiserová, Adam Feřtek.

Mimo to žáci museli zvládnout náročný závěr školního roku – kontrolní písemné práce a uzavírání známek.

Odměnou nám pak byly dva výlety na konci měsíce. Navštívili jsme Mirakulum – prolézačky a vodní svět. Dále jsme si byli na Kladně zahrát discgolf. Ve vylosovaných tříčlenných týmech probíhal často těsný boj, vítěze čekala zmrzlina. smiley

Před námi je turnaj ve vybíjené „O meloun“ pro všechny žáky 2. stupně. Šesťáci o hodinách tělocviku trénovali, takže jistě budou platnými hráči.

Po zaslouženém vysvědčení nás všechny čeká zasloužený odpočinek.

Krásné prázdniny!!!

img-20190621-wa0005.jpg

Další fotografie jsou k dispozici zde

 

Květen 2019

3. 6. 2019

Na začátku května nás čekal ekoprojekt věnovaný Světovému dni oceánů.

Také za námi do školy přijela šermířská skupina Thorax. Ukázali nám nejen rytířský souboj, ale přiblížili nám i život ve středověku. Mohli jsme si potěžkat zbraně a vyzkoušet výzbroj. Viděli jsme, jak se spalo, jak se lidé oblékali a jak vařili.

Žáci z naší třídy reprezentovali školu v dopravní soutěži – Lucka Kaiserová, Petr Nerad, Nela Jelínková, Florián Fiala a obsadili krásné 3. místo.

Zdravotnické soutěže se zúčastnila Lenka Burianová s děvčaty z 2. stupně a přivezly stříbrnou medaili.

Fotbalisté Adam Nedvěd, Adam Feřtek, Ondra Pomkla a Petr Nerad byli na turnaji v Brandýsku, kde obsadili 5. místo.

 

Duben 2019

2. 5. 2019

V dubnu nám skončilo třetí čtvrtletí, proto se žáci pilně připravovali na čtvrtletní testy a zkoušení. O hodinách přírodopisu žáci tvořili mechové zahrádky. Díky krásnému počasí můžeme chodit na hodiny tělesné výchovy ven. Běháme, skáčeme přes švihadlo, abychom si vylepšili kondici a trénujeme na červnový školní turnaj ve vybíjené. Před Velikonocemi se konal projektový den, jehož cílem bylo vyrobit velikonoční dekorace. Výrobky byly moc hezké, věřím, že vám ozdobily dům a udělaly radost. Také se konala recitační soutěž Vítání jara ve Vinařicích. Bohužel se přihlásilo málo zájemců z druhého stupně. Z naší třídy se zúčastnila pouze Gabi Fritcherová, která obsadila první místo. Gratulujeme!

 

Březen 2019

2. 4. 2019

V březnu jsme si v rámci hodin občanské výchovy připomněli 90. výročí okupace a zúčastnili se programu, který na toto téma navázal. Byli jsme na filmu o Nikolasu Wintonovi, po zhlédnutí následovala velmi zajímavá diskuze. Do Kladna jsme šli pěšky, po cestě pozorovali jarní přírodu a fotografovali přírodniny. Nejhezčí fotografie budou vyhodnoceny.

 

Únor 2019

4. 3. 2019

V únoru do naší třídy přišel nový žák, jedna žákyně odešla, takže nás je stále 24. Věříme, že se Floriánovi bude u nás líbit.

Třídní akce pro tento měsíc byla kulturní, aby si přišly na své i naše dívky. V divadle Lampion jsme viděli představení Play the Game. Téma je všem velmi blízké a zpracování tématu - hraní počítačových her bylo velmi zajímavé, vtipné i poučné.

Do školy za námi přijelo divadlo fyziky ÚDIF a v údivu jsme skutečně byli. Pokusy s tekutým dusíkem nás nepřekvapily, podobné jsme viděli v Techmanii, ale „zapálení ruky“ naší spolužačky bylo fascinující.

Naše třída je vymalovaná a krásná, však uvidíte v dubnu na třídní schůzce.

No a konec tohoto krátkého měsíce jsme měli ještě jednu zajímavou akci v rámci matematiky. Žáci se stali geodety, vyměřovali zahradu a užili si skoro jarní počasí – vidíte na fotkách.

Krásné jarní prázdniny, ať už jste kdekoliv!

img_20190228_101528.jpg

img_20190228_102020.jpg