Jdi na obsah Jdi na menu
 


7. třída

Příspěvky

Říjen 2018

1. 11. 2018

Výuka a pracovní povinnosti jsou již v plném proudu… Kromě toho se pilně připravujeme na akce, které proběhnou v listopadu. Naši herci a zpěváci se připravují na oslavy založení republiky, sportovci trénují na Slánský pětiboj. Všichni si chystáme masky na Halloweenskou párty.

V rámci projektu Laskavec jsme uklidili Vinařickou horku. Zvládli jsme i jednu třídní akci, kdy jsme strávili příjemné dopoledne na lezecké stěně. Všichni si vyzkoušeli lezení na boulderu i na laně. Někteří stateční vylezli až nahoru, tedy 17 m. Sice nás tlačily prsty u nohou z lezeček a bolely prsty na rukou od chytů, ale všichni si to užili.

image-proxy--1-.jpg

image-proxy--2-.jpg

image-proxy--3-.jpg

image-proxy.jpg

 

Září 2018

2. 10. 2018

Zahájili jsme školní rok na druhém stupni, ale žádná velká změna to pro nás nebyla. Učebnu máme stejnou, většinu vyučujících také a na starší spolužáky jsme také zvyklí. Těšíme se na nové předměty - fyziku, zeměpis a dějepis. Do školního parlamentu jsme si zvolili opět Lenku Burianovou, Nelu Jelínkovou a nově Ondru Pomklu. Máme plno nápadů nejen na třídní akce, tak s chutí do toho…..

 

Červen 2018

28. 6. 2018

Náš svátek (dětí) 1. 6. jsme oslavili ještě na škole v přírodě a pak v neděli ještě jednou na dětském dnu ve Vinařicích.

4. 6. jsme byli na workshopu v rytmu drumbenů. Poznali jsme zajímavý hudební nástroj digerido a zařádili si při hře na drumbeny.

Naši sportovci vybojovali stříbro ve vybíjené a fotbalisté získali cenu fair play na turnaji v Libušíně. V krajském kole bojoval náš tým na dopravní soutěži. Všem patří velký dík.

Čtyři páťáci odjeli na sportovní kurz do Českého ráje a měli jsme se skutečně jako v ráji. Sportem nabitý týden jsme si opravdu užili.

Konec roku se nám blíží, nacvičujeme naše vystoupení na akademii, tak nám 27. 6. přijďte držet palce.

Konec roku oslavíme ve čtvrtek, kdy společně vyrazíme na trampolíny a na zmrzlinu.

Prázdniny jsou tu hurá!!!

 

Květen 2018

11. 6. 2018

V květnu jsme zažili několik zajímavých akcí. Na branném dnu jsme si vyzkoušeli střelbu, plynovou masku a dozvěděli jsme se hodně informací o armádě, evakuaci, ochraně obyvatel v nebezpečí. Akce se líbila nejen klukům. smiley

Den Země jsme si připomněli 4. 5. a to úklidem kolem školy, což jste si určitě ti, co chodíte kolem školy, všimli.

Do školy, jako každý rok, přijela paní klavíristka a tentokrát jsme si vyslechli skladby od B. Smetany a L. Janáčka.

Žáci naší třídy Lenka Burianová, Lucka Kaiserová, Matouš Němeček, Jakub Vojtíšek nás vzorně reprezentovali v dopravní soutěži a vybojovali 1. místo v okresním kole, postupují tak do krajského kola.

Na konci měsíce polovina třídy odjela na školu v přírodě do Žihle. Užili jsme si slunečný týden a zvládli jsme i celodenní výlet do Plzně do Techmanie. Show o tekutém dusíku byla moc zajímavá, snad informace o dusíku nezapomeneme a za 2 roky na chemii oslníme paní učitelku našimi znalostmi. Exponáty byly zaměřené na TALENT. Každý si mohl vyzkoušet, jak je nadaný v různých oblastech (zpěv, pohyb, herectví, kompozice a mnoho dalších.)

20180531_140317.jpg

 

Duben 2018

12. 5. 2018

Krásné dubnové počasí nám umožnilo trávit hodiny tělesné výchovy venku, kde je prostor a můžeme plně využít naši energii. Trénujeme vybíjenou a fotbal, blíží se škola v přírodě, kde určitě proběhnou turnaje, tak snad uspějeme. Také už nám přišla pozvánka na červnový turnaj v Libušíně, v naší třídě je několik šikovných fotbalistů a dokonce jedna fotbalistka, tak se určitě hodně našich žáků zúčastní.
Na třídních schůzkách se rodiče dozvěděli vše potřebné o prospěchu a chování a pozvali jsme je na červnovou akademii. Program našich následujících třídnických hodin je tedy jasný. Musíme něco vymyslet a nacvičit, však uvidíte… 

 

Tvorba mediálních sdělení a práce v realizačních týmech

8. 4. 2018

V hodinách českého jazyka si žáci vyzkoušeli, co vše obnáší vytvořit mediální sdělení. Jejich úkolem bylo vytvořit poutavou reklamu. 
Do realizačních týmů byli zástupci vybráni náhodným losem. První úkol byl pro mnohé z nich velice těžký – museli se společně dohodnout na návrhu a postupu práce. Po výměně názorů se všichni pustili do práce – vymýšleli, kreslili návrhy, polemizovali, diskutovali….
Dalším krokem bylo vytvoření finální podoby jejich reklamy. Někteří se drželi svého návrhu, jiní prováděli ještě drobné úpravy. A pak se již pilně pracovalo. V některých týmech šla práce pěkně od ruky, každý věděl, co má dělat. Jinde však polovina týmu koukala a do vlastní tvorby se nijak zvlášť nechtěla zapojit – i to se nakonec projevilo v závěrečné prezentaci prací.
V poslední části měly týmy zaujmout ostatní spolužáky, ale také paní učitelku třídní a paní asistentku, které jsme si přizvali. Zde se projevily silné a slabé stránky skupin. Některé prezentace byly velmi poutavé a humorné, u jiných bylo vidět, že práci moc nepromýšleli….a došlo i na absolutní kolaps a rozklad skupiny. 
Žáci si vyzkoušeli, že práce mediálního pracovníka není vůbec snadná. Všechny překážky se nakonec podařilo překonat a výsledky jejich snažení si můžete prohlédnout na fotografiích zde.  

 

Březen 2018

8. 4. 2018

V březnu děti dělaly zajímavé projekty v hodinách českého jazyka – prezentovaly spacák z vlastní firmy Veverka a malovaly komiks. Ve vlastivědě jsme už probrali střední, severní a východní Čechy, čeká nás tedy velký AZ kvíz, na který si musí žáci připravit otázky. Také se naplno rozjely referáty, kde se děti vzájemně seznamují se zajímavými místy, která navštívily. Jedno zajímavé místo Svatý Jan pod Skalou jsme poznali v rámci výletu turistického kroužku, na kterém byly pouze děti z 5. třídy, takže to byl vlastně třídní minivýlet.

Sportovci z naší třídy Lucka Kaiserová, Adam Feřtek a Kuba Vojtíšek reprezentovali školu na Slánském pětiboji, kde Adam vybojoval 1. místo a Kuba 2. místo.

Ve škole jsme se zúčastnili programu o Velikonocích Tradice, truhly a petlice a na konci měsíce nás čekal velikonoční projekt. Celé dopoledne se tvořilo a každý si odnesl domů několik velikonočních výrobků, někteří kluci se naučili i plést pomlázku.

 

Únor 2018

5. 3. 2018

Únor nám začal pololetními prázdninami a končil jarními, navíc je to nejkratší měsíc, takže se toho mnoho neudálo.

Sledovali jsme zimní olympijské hry a těšili se na sníh, abychom si v rámci tělocviku vyzkoušeli bobování jako v Pchongjangu. Bohužel sníh vždy roztál, letos to už asi nestihneme.

Někteří se zúčastnili sobotního masopustu na Mayrovce, Velikonoce se tedy blíží. Vybíráme vyfouknutá vajíčka, kousky látek a vlny na velikonoční projekt.

Také se škola zapojila do akce Češi Čechům. Děti sbírají přečtené časopisy a knížky, které už nepotřebují, ty se pošlou našim krajanům do Chorvatska, aby měli možnost číst v českém jazyce.

 

Leden 2018

4. 2. 2018

V lednu jsme se těšili na sníh a na akci Sněhuláci pro Afriku. Bohužel zima ještě nepřišla, a tak jsme vyrazili alespoň do Kladna na bruslení. Lednová smršť písemek je za námi, známky uzavřené, vysvědčení rozdané, tak hurá na pololetní prázdniny.

img-20180126-wa0001.jpg

 

Prosinec 2017

2. 1. 2018

Celý měsíc nám ve třídě voněl vánoční stromeček, na který jsme si sami vyrobili ozdoby. Vánoční besídka byla plná tance a veselí a dobrého cukroví.

Krásné Vánoce všem!