Jdi na obsah Jdi na menu
 


7. třída

Příspěvky

Červen 2019

22. 6. 2019

Poslední měsíc v tomto školním roce byl hektický, ale hezký. Plno sportovců z naší třídy úspěšně reprezentovalo školu na turnajích ve fotbalu a vybíjené v Libušíně.

Družstvo starších žáků vybojovalo zlato a putovní pohár. Z naší třídy v týmu byli: Ondra Pomkla, Adam Nedvěd, Petr Nerad.

Mladší žáci vybojovali druhé místo – Ondra Pomkla, Adam Nedvěd, Petr Nerad, Adam Feřtek, Pavel Bednář.

Družstvo vybíjené získalo také stříbrnou medaili, zástupci z naší třídy - Lucka Kaiserová, Adam Feřtek.

Mimo to žáci museli zvládnout náročný závěr školního roku – kontrolní písemné práce a uzavírání známek.

Odměnou nám pak byly dva výlety na konci měsíce. Navštívili jsme Mirakulum – prolézačky a vodní svět. Dále jsme si byli na Kladně zahrát discgolf. Ve vylosovaných tříčlenných týmech probíhal často těsný boj, vítěze čekala zmrzlina. smiley

Před námi je turnaj ve vybíjené „O meloun“ pro všechny žáky 2. stupně. Šesťáci o hodinách tělocviku trénovali, takže jistě budou platnými hráči.

Po zaslouženém vysvědčení nás všechny čeká zasloužený odpočinek.

Krásné prázdniny!!!

img-20190621-wa0005.jpg

Další fotografie jsou k dispozici zde

 

Květen 2019

3. 6. 2019

Na začátku května nás čekal ekoprojekt věnovaný Světovému dni oceánů.

Také za námi do školy přijela šermířská skupina Thorax. Ukázali nám nejen rytířský souboj, ale přiblížili nám i život ve středověku. Mohli jsme si potěžkat zbraně a vyzkoušet výzbroj. Viděli jsme, jak se spalo, jak se lidé oblékali a jak vařili.

Žáci z naší třídy reprezentovali školu v dopravní soutěži – Lucka Kaiserová, Petr Nerad, Nela Jelínková, Florián Fiala a obsadili krásné 3. místo.

Zdravotnické soutěže se zúčastnila Lenka Burianová s děvčaty z 2. stupně a přivezly stříbrnou medaili.

Fotbalisté Adam Nedvěd, Adam Feřtek, Ondra Pomkla a Petr Nerad byli na turnaji v Brandýsku, kde obsadili 5. místo.

 

Duben 2019

2. 5. 2019

V dubnu nám skončilo třetí čtvrtletí, proto se žáci pilně připravovali na čtvrtletní testy a zkoušení. O hodinách přírodopisu žáci tvořili mechové zahrádky. Díky krásnému počasí můžeme chodit na hodiny tělesné výchovy ven. Běháme, skáčeme přes švihadlo, abychom si vylepšili kondici a trénujeme na červnový školní turnaj ve vybíjené. Před Velikonocemi se konal projektový den, jehož cílem bylo vyrobit velikonoční dekorace. Výrobky byly moc hezké, věřím, že vám ozdobily dům a udělaly radost. Také se konala recitační soutěž Vítání jara ve Vinařicích. Bohužel se přihlásilo málo zájemců z druhého stupně. Z naší třídy se zúčastnila pouze Gabi Fritcherová, která obsadila první místo. Gratulujeme!

 

Březen 2019

2. 4. 2019

V březnu jsme si v rámci hodin občanské výchovy připomněli 90. výročí okupace a zúčastnili se programu, který na toto téma navázal. Byli jsme na filmu o Nikolasu Wintonovi, po zhlédnutí následovala velmi zajímavá diskuze. Do Kladna jsme šli pěšky, po cestě pozorovali jarní přírodu a fotografovali přírodniny. Nejhezčí fotografie budou vyhodnoceny.

 

Únor 2019

4. 3. 2019

V únoru do naší třídy přišel nový žák, jedna žákyně odešla, takže nás je stále 24. Věříme, že se Floriánovi bude u nás líbit.

Třídní akce pro tento měsíc byla kulturní, aby si přišly na své i naše dívky. V divadle Lampion jsme viděli představení Play the Game. Téma je všem velmi blízké a zpracování tématu - hraní počítačových her bylo velmi zajímavé, vtipné i poučné.

Do školy za námi přijelo divadlo fyziky ÚDIF a v údivu jsme skutečně byli. Pokusy s tekutým dusíkem nás nepřekvapily, podobné jsme viděli v Techmanii, ale „zapálení ruky“ naší spolužačky bylo fascinující.

Naše třída je vymalovaná a krásná, však uvidíte v dubnu na třídní schůzce.

No a konec tohoto krátkého měsíce jsme měli ještě jednu zajímavou akci v rámci matematiky. Žáci se stali geodety, vyměřovali zahradu a užili si skoro jarní počasí – vidíte na fotkách.

Krásné jarní prázdniny, ať už jste kdekoliv!

img_20190228_101528.jpg

img_20190228_102020.jpg

 

Leden 2019

3. 2. 2019

V lednu jsme měli napilno, protože se uzavírala pololetní klasifikace. Náročný měsíc jsme si zpestřili zimními sporty. Na poprašku sněhu jsme se vydováděli na bobech, také jsme šli bruslit na kluziště v Kladně. Někteří se od loňského roku o hodně zlepšili.

Poslední týden v lednu polovina naší třídy strávila na lyžařském kurzu v Jizerských horách. Před odjezdem jsme ještě museli vyklidit naší třídu. Ve třídě se bude malovat a také dostaneme nový nábytek a lavice. Už se všichni moc těšíme. To vše jsme zachytili na fotkách, podívejte se zde.

image-proxy--3-.jpg

 

Prosinec 2018

28. 12. 2018

Poslední měsíc v roce byl pro žáky sice krátký, ale nabitý různými akcemi.

5. 12. nás navštívil Mikuláš se svou pekelnou družinou. Jen málokdo zůstal nezmalován pekelným uhlem.

Také jsme měli dvě akce o cestování – přednášku Na kajaku kolem Evropy a film o Barmě.

Milovníci zvířat si přišli na své při přednášce Dravci a sovy. Do naší tělocvičny přijeli až z jižních Čech a předváděli vše, co umí. Řada z nás si vyzkoušela držet dravce na rukavici.

Informace, které jsme se dozvěděli na přednášce o bezpečném používání sociálních sítí byly velmi zajímavé, ale hlavně důležité.

Již tradičně jsme zazpívali koledy u vinařického vánočního stromu, no a poslední den jsme si užili besídku ve třídě – zápas ringo, tanec, film a předávání dárečků. Krásné Vánoce všem!

20181221_112414.jpg

 

Listopad 2018

4. 12. 2018

Tento měsíc začal trochu strašidelně - Halloweenskou párty. Následovaly další akce a to Karavana – pořad k 100. výročí založení republiky. Celá třída se zapojila do příprav oslav v obci, v rámci hodin výtvarné výchovy připravovali potřebné rekvizity a materiály na nástěnky. Nela J. Lenka, Kuba a Ondra P. vystoupili v programu čtení z kroniky obce a moc se jim to povedlo.

Někteří šesťáci chodí do turistického kroužku a v listopadu vyrazili na oblíbenou laser game do Prahy. Zvládli jsme i procházku v Divoké Šárce, kde nás čekalo plno her.

Máme za sebou hodnocení prospěchu v prvním čtvrtletí, každý ví, kde se daří a kde je potřeba přidat.

 

Říjen 2018

1. 11. 2018

Výuka a pracovní povinnosti jsou již v plném proudu… Kromě toho se pilně připravujeme na akce, které proběhnou v listopadu. Naši herci a zpěváci se připravují na oslavy založení republiky, sportovci trénují na Slánský pětiboj. Všichni si chystáme masky na Halloweenskou párty.

V rámci projektu Laskavec jsme uklidili Vinařickou horku. Zvládli jsme i jednu třídní akci, kdy jsme strávili příjemné dopoledne na lezecké stěně. Všichni si vyzkoušeli lezení na boulderu i na laně. Někteří stateční vylezli až nahoru, tedy 17 m. Sice nás tlačily prsty u nohou z lezeček a bolely prsty na rukou od chytů, ale všichni si to užili.

image-proxy--1-.jpg

image-proxy--2-.jpg

image-proxy--3-.jpg

image-proxy.jpg

 

Září 2018

2. 10. 2018

Zahájili jsme školní rok na druhém stupni, ale žádná velká změna to pro nás nebyla. Učebnu máme stejnou, většinu vyučujících také a na starší spolužáky jsme také zvyklí. Těšíme se na nové předměty - fyziku, zeměpis a dějepis. Do školního parlamentu jsme si zvolili opět Lenku Burianovou, Nelu Jelínkovou a nově Ondru Pomklu. Máme plno nápadů nejen na třídní akce, tak s chutí do toho…..