Jdi na obsah Jdi na menu
 


6. třída

Příspěvky

Březen 2019

2. 4. 2019

V březnu jsme si v rámci hodin občanské výchovy připomněli 90. výročí okupace a zúčastnili se programu, který na toto téma navázal. Byli jsme na filmu o Nikolasu Wintonovi, po zhlédnutí následovala velmi zajímavá diskuze. Do Kladna jsme šli pěšky, po cestě pozorovali jarní přírodu a fotografovali přírodniny. Nejhezčí fotografie budou vyhodnoceny.

 

Únor 2019

4. 3. 2019

V únoru do naší třídy přišel nový žák, jedna žákyně odešla, takže nás je stále 24. Věříme, že se Floriánovi bude u nás líbit.

Třídní akce pro tento měsíc byla kulturní, aby si přišly na své i naše dívky. V divadle Lampion jsme viděli představení Play the Game. Téma je všem velmi blízké a zpracování tématu - hraní počítačových her bylo velmi zajímavé, vtipné i poučné.

Do školy za námi přijelo divadlo fyziky ÚDIF a v údivu jsme skutečně byli. Pokusy s tekutým dusíkem nás nepřekvapily, podobné jsme viděli v Techmanii, ale „zapálení ruky“ naší spolužačky bylo fascinující.

Naše třída je vymalovaná a krásná, však uvidíte v dubnu na třídní schůzce.

No a konec tohoto krátkého měsíce jsme měli ještě jednu zajímavou akci v rámci matematiky. Žáci se stali geodety, vyměřovali zahradu a užili si skoro jarní počasí – vidíte na fotkách.

Krásné jarní prázdniny, ať už jste kdekoliv!

img_20190228_101528.jpg

img_20190228_102020.jpg

 

Leden 2019

3. 2. 2019

V lednu jsme měli napilno, protože se uzavírala pololetní klasifikace. Náročný měsíc jsme si zpestřili zimními sporty. Na poprašku sněhu jsme se vydováděli na bobech, také jsme šli bruslit na kluziště v Kladně. Někteří se od loňského roku o hodně zlepšili.

Poslední týden v lednu polovina naší třídy strávila na lyžařském kurzu v Jizerských horách. Před odjezdem jsme ještě museli vyklidit naší třídu. Ve třídě se bude malovat a také dostaneme nový nábytek a lavice. Už se všichni moc těšíme. To vše jsme zachytili na fotkách, podívejte se zde.

image-proxy--3-.jpg

 

Prosinec 2018

28. 12. 2018

Poslední měsíc v roce byl pro žáky sice krátký, ale nabitý různými akcemi.

5. 12. nás navštívil Mikuláš se svou pekelnou družinou. Jen málokdo zůstal nezmalován pekelným uhlem.

Také jsme měli dvě akce o cestování – přednášku Na kajaku kolem Evropy a film o Barmě.

Milovníci zvířat si přišli na své při přednášce Dravci a sovy. Do naší tělocvičny přijeli až z jižních Čech a předváděli vše, co umí. Řada z nás si vyzkoušela držet dravce na rukavici.

Informace, které jsme se dozvěděli na přednášce o bezpečném používání sociálních sítí byly velmi zajímavé, ale hlavně důležité.

Již tradičně jsme zazpívali koledy u vinařického vánočního stromu, no a poslední den jsme si užili besídku ve třídě – zápas ringo, tanec, film a předávání dárečků. Krásné Vánoce všem!

20181221_112414.jpg

 

Listopad 2018

4. 12. 2018

Tento měsíc začal trochu strašidelně - Halloweenskou párty. Následovaly další akce a to Karavana – pořad k 100. výročí založení republiky. Celá třída se zapojila do příprav oslav v obci, v rámci hodin výtvarné výchovy připravovali potřebné rekvizity a materiály na nástěnky. Nela J. Lenka, Kuba a Ondra P. vystoupili v programu čtení z kroniky obce a moc se jim to povedlo.

Někteří šesťáci chodí do turistického kroužku a v listopadu vyrazili na oblíbenou laser game do Prahy. Zvládli jsme i procházku v Divoké Šárce, kde nás čekalo plno her.

Máme za sebou hodnocení prospěchu v prvním čtvrtletí, každý ví, kde se daří a kde je potřeba přidat.

 

Říjen 2018

1. 11. 2018

Výuka a pracovní povinnosti jsou již v plném proudu… Kromě toho se pilně připravujeme na akce, které proběhnou v listopadu. Naši herci a zpěváci se připravují na oslavy založení republiky, sportovci trénují na Slánský pětiboj. Všichni si chystáme masky na Halloweenskou párty.

V rámci projektu Laskavec jsme uklidili Vinařickou horku. Zvládli jsme i jednu třídní akci, kdy jsme strávili příjemné dopoledne na lezecké stěně. Všichni si vyzkoušeli lezení na boulderu i na laně. Někteří stateční vylezli až nahoru, tedy 17 m. Sice nás tlačily prsty u nohou z lezeček a bolely prsty na rukou od chytů, ale všichni si to užili.

image-proxy--1-.jpg

image-proxy--2-.jpg

image-proxy--3-.jpg

image-proxy.jpg

 

Září 2018

2. 10. 2018

Zahájili jsme školní rok na druhém stupni, ale žádná velká změna to pro nás nebyla. Učebnu máme stejnou, většinu vyučujících také a na starší spolužáky jsme také zvyklí. Těšíme se na nové předměty - fyziku, zeměpis a dějepis. Do školního parlamentu jsme si zvolili opět Lenku Burianovou, Nelu Jelínkovou a nově Ondru Pomklu. Máme plno nápadů nejen na třídní akce, tak s chutí do toho…..

 

Červen 2018

28. 6. 2018

Náš svátek (dětí) 1. 6. jsme oslavili ještě na škole v přírodě a pak v neděli ještě jednou na dětském dnu ve Vinařicích.

4. 6. jsme byli na workshopu v rytmu drumbenů. Poznali jsme zajímavý hudební nástroj digerido a zařádili si při hře na drumbeny.

Naši sportovci vybojovali stříbro ve vybíjené a fotbalisté získali cenu fair play na turnaji v Libušíně. V krajském kole bojoval náš tým na dopravní soutěži. Všem patří velký dík.

Čtyři páťáci odjeli na sportovní kurz do Českého ráje a měli jsme se skutečně jako v ráji. Sportem nabitý týden jsme si opravdu užili.

Konec roku se nám blíží, nacvičujeme naše vystoupení na akademii, tak nám 27. 6. přijďte držet palce.

Konec roku oslavíme ve čtvrtek, kdy společně vyrazíme na trampolíny a na zmrzlinu.

Prázdniny jsou tu hurá!!!

 

Květen 2018

11. 6. 2018

V květnu jsme zažili několik zajímavých akcí. Na branném dnu jsme si vyzkoušeli střelbu, plynovou masku a dozvěděli jsme se hodně informací o armádě, evakuaci, ochraně obyvatel v nebezpečí. Akce se líbila nejen klukům. smiley

Den Země jsme si připomněli 4. 5. a to úklidem kolem školy, což jste si určitě ti, co chodíte kolem školy, všimli.

Do školy, jako každý rok, přijela paní klavíristka a tentokrát jsme si vyslechli skladby od B. Smetany a L. Janáčka.

Žáci naší třídy Lenka Burianová, Lucka Kaiserová, Matouš Němeček, Jakub Vojtíšek nás vzorně reprezentovali v dopravní soutěži a vybojovali 1. místo v okresním kole, postupují tak do krajského kola.

Na konci měsíce polovina třídy odjela na školu v přírodě do Žihle. Užili jsme si slunečný týden a zvládli jsme i celodenní výlet do Plzně do Techmanie. Show o tekutém dusíku byla moc zajímavá, snad informace o dusíku nezapomeneme a za 2 roky na chemii oslníme paní učitelku našimi znalostmi. Exponáty byly zaměřené na TALENT. Každý si mohl vyzkoušet, jak je nadaný v různých oblastech (zpěv, pohyb, herectví, kompozice a mnoho dalších.)

20180531_140317.jpg

 

Duben 2018

12. 5. 2018

Krásné dubnové počasí nám umožnilo trávit hodiny tělesné výchovy venku, kde je prostor a můžeme plně využít naši energii. Trénujeme vybíjenou a fotbal, blíží se škola v přírodě, kde určitě proběhnou turnaje, tak snad uspějeme. Také už nám přišla pozvánka na červnový turnaj v Libušíně, v naší třídě je několik šikovných fotbalistů a dokonce jedna fotbalistka, tak se určitě hodně našich žáků zúčastní.
Na třídních schůzkách se rodiče dozvěděli vše potřebné o prospěchu a chování a pozvali jsme je na červnovou akademii. Program našich následujících třídnických hodin je tedy jasný. Musíme něco vymyslet a nacvičit, však uvidíte…