Jdi na obsah Jdi na menu
 


6. třída

Příspěvky

Červen 2020

22. 6. 2020

Začíná svítat na lepší časy.

8. června se otevírají brány i zbylému druhému stupni a my se scházíme v opravdu hojném počtu. Přestože musíme stále dodržovat mnoho hygienických pravidel, jsme ve škole rádi a s nadšením se zapojujeme do výuky. Vrháme se dohánět, co se dá a užíváme si společných chvil. Aby mozek nezahálel, tvoříme v přírodopisu myšlenkové mapy. Propojujeme spolupráci mozkových hemisfér a učíme se nové dovednosti. Těch pár týdnů, které jsme ve škole mohli strávit pomalu končí. Už nás čeká jen pár hodin učení, vracení učebnic, vysvědčení a konečně ten dlouho očekávaný začátek prázdnin. Tento rok si odpočinek všichni opravdu zasloužíme a budeme doufat, že nás příští rok nepřekvapí jako ten letošní.

 

Doba koronavirová (březen–květen)

22. 6. 2020

Začátkem března už se nemůžeme dočkat jarních prázdnin. Zatím ale nemáme tušení, že si pro nás prázdniny připravily více, než jsmesi kdy dokázali představit. “Je to jen chřipka,“ překvapila a vyděsila celý svět. Některé státy problém bagatelizovali a následky bohužel pocítili o to znatelněji. U nás naštěstí onemocnění nepřineslo takové strasti jako třeba v Itálii, ať už zásluhou protivirových opatřeních nebo jiných blíže nespecifikovaných vlivů, přesto nás Covid-19 ochromil na několik dalších týdnů. Během jarních prázdnin přišel pokyn uzavřít školy. První nadšení z myšlených delších prázdnin nám narušuje brzy zjištěná realita každodenního vysedávání u počítačů nad učením, a to jak žákům, tak i učitelům. Přestože nebyla změna snadná, dokázali jsme se přizpůsobit a zvládli jsme najít cestu, jak se vzdělávat v domácím prostředí. Komunikovali jsme přes emaily, školu online a také jsme se setkávali na discordu. Rozhodně vzrostla počítačová gramotnost a někteří z nás už nemají vysedávání u počítače v takové oblibě jako dříve. smiley Z každé situace bychom si ale měli odnést ponaučení a odstranit chyby, kterých jsme se doposud dopouštěli. Mnozí zjistili, že povinná školní docházka je daleko příjemnější variantou než studium bez spolužáků jen s počítačem. A přání nechodit do školy už škrtají ze seznamu. smiley​ Někteří došli k závěru, že některé informace nejsou životně důležité. No a jiným nezvládla otevřít oči ani doba koronavirová. Nezbývá než všem popřát pevné zdraví, protože právě o zdraví tu jde především a do příštího školního roku pevné nervy při dohánění ztraceného času.

 

Únor 2020

17. 3. 2020

V únoru jsme se zvládli zúčastnit několika akcí, které byly velmi podařené.

1. V úterý 18.2. se někteří žáci zúčastnili workshopu Knihtisk

2. Ve čtvrtek 20.2. proběhla beseda s paní Šíchovou z pracovního úřadu na téma přípravy žáků na budoucí povolání. Takže už můžeme pomalu přemýšlet, co z nás bude. smiley

3. V pátek 21.2. jsme shlédli Planetu Zemi 3000 – Kolumbie ráj slasti a neřesti.

V 16. pokračování projektu se vypravíme do temperamentní země ležící mezi dvěma oceány. V Kolumbii budeme projíždět mezi vrcholky majestátních And, poplavíme se za velrybami, ochutnáme výbornou kávu a mnohé delikatesy kolumbijské kuchyně. Čeká nás i duhová řeka, jaguáří lidé, města ztracených civilizací i barevné koloniální architektury. Zažijeme nejedno dobrodružství a povzbuzující poznání. (23.2.2020 http://planetazeme3000.cz/prihlaska-kolumbie/)

Kromě výše zmíněných akcí bychom tímto rádi pogratulovali k úžasnému úspěchu našemu spolužákem, který získal titul Mistr ČR v zápasu.

Gratulujeme a přejeme spoustu dalších úspěchů.

img-20200226-wa0001--1-.jpg

img-20200226-wa0000--1-.jpg

 

Leden 2020

2. 2. 2020

Leden utekl jako voda a nesl se v duchu zkoušení a testů, abychom si ještě na poslední chvíli opravili známky a vysvědčení se více blížilo našim představám. Koncem měsíce někteří z nás odjeli na lyžařský kurz v Albrechticích, který jsme si moc užili. Poprali jsme se nejen se sjezdovkou, ale také s chřipkou, která nám chtěla kurz pokazit, ale naštěstí jsme všechny obtíže ustáli a kurz, až na pár odpadlíků, dosáhl úspěšného konce.

Začíná nový měsíc a druhé pololetí s předsevzetím, že konečné výsledky budou ještě lepší.

 

Listopad 2019

5. 12. 2019

První čtvrtletí uteklo jako voda a už je za námi i třídní schůzka. Máme pořád na čem pracovat, ale výsledky nejsou špatné. smileyHurááááá!

Jako třída se dokážeme skvěle domluvit a naplánovat různé akce. První velmi úspěšnou akcí byl projekt Laskavec. Šli jsme za dětmi do školky a připravili si pro ně zábavu, divadlo a sladké i věcné odměny. Děti to bavilo a nás asi ještě víc. smiley

Listopad se nese v duchu získávání nových dovedností. Naučili jsme se pracovat s mikroskopem, atlasem světa a fyzikálním tabulkami. A dokážeme vytvářet prezentace v powerpointu. Ještě musíme pracovat na odprezentování informací, ale na trénink máme ještě spoustu času, takže to jistě dotáhneme k dokonalosti. smiley Baví nás fyzikální a přírodopisné pokusy např.: pozorování trepky, pokusy s magnety a dokazování, že rostliny dýchají kyslík. Doufáme, že jich bude v budoucnu ještě víc.

A v neposlední řadě pracujeme na zvelebování své třídy. Máme nové nástěnky a periodickou tabulku prvků. Koncem měsíce jsme se naladili na Vánoce a v rámci přípravy na advent jsme ozdobili stromeček a vyzdobili třídu. Nezbývá než se rozloučit a popřát krásné období adventu.

S další zprávou se na vás příští měsíc těší 6. třída 

 

Říjen 2019

1. 11. 2019

Už je za námi i druhý měsíc a pořádně jsme to rozjeli. Víme, jak to tu chodí. Začínáme se osamostatňovat a zvládáme si spoustu věcí vyřídit sami bez pomoci paní učitelky nebo paní asistentky.

Proběhly volby předsedy a místopředsedy třídy, ve kterých zvítězil Daniel Froněk a místopředsedkyní se stala Anežka Pochová.

Museli jsme vyměnit zástupce ve školním parlamentu, abychom nebyli jediná třída, která se zatím nezúčastnila. To by byla pořádná ostuda.

Vyzdobili jsme třídu strašidelnými rekvizitami na Halloween. V hodinách už jsme se nebáli jen my, ale i paní učitelka. laugh A už si chystáme masky na Halloweenskou párty, kterou strašidelně uzavřeme říjen.

Příští měsíc už budou zprávičky jen a jen od nás dětí. smiley

 

Září 2019

4. 10. 2019

První měsíc na druhém stupni utekl jako voda. Všechno je jiné a nové! Ještě jsme si úplně nezvykli, ale už jsme toho spoustu zažili.

S paní učitelkou Vičanovou a devátou třídou jsme vyzdobili skříně v kabinetu fyziky a mooooc se nám to povedlo. smiley

Strávili jsme den výukou na Vinařické horce, kde jsme trochu počítali, trochu soutěžili a pozorovali přírodniny. Aby to bylo na jedničku, měla by paní učitelka vynechat matematiku. laugh

Také jsme věnovali den odpadům a jejich zpracování. Zjistili jsme, kde v blízkosti školy najdeme nádoby na tříděný odpad, zakreslili jsme je do mapy a naučili se proč a jak třídit. Bohužel jsme nemohli najít svozový kalendář Vinařic, tak jsme k další práci využili svozové kalendáře jiných měst.

A v neposlední řadě jsme si užili Branný den, který pro nás uspořádalo vojenské muzeum.

Do školního parlamentu jsme si zvolili Gabču Volfovou a Honzu Víta. Usídlili jsme se v učebně fyziky a chemie, kde máme většinu výuky.

 

Červen 2019

24. 6. 2019

Těším se do 6. třídy. (Ondra)

Blíží se konec školního roku a výzo nic moc. (Venda) 

V češtině mě bavila přímá řeč. (Filip)

Jsem celý měsíc ve V.I.P. (Daniel)

Těším se, až pojedeme na trampolíny do Kladna a zahrajeme si golf. (Anežka)

imag7470.jpg

imag7503.jpg

imag7515.jpg

 

Duben 2019

3. 5. 2019

Mám super známky, takže opět super měsíc. (Štěpán)
Povedla se mi vlastivěda. (Jára)
Měl jsem referát o Finsku. (Kuba)
Vyráběli jsme zvířata z papíru. (Matouš)
Malovali jsme ptáčky na drátě. (Eliška)
Během velikonočního projektu jsme si vyzkoušeli enkaustiku. (Dan)
Vyzdobili jsme okna. (Gábina)
Psali jsme Matějovi do nemocnice. Doufám, že si všechno přečte a bude šťastný a ne smutný. (Véna)
Dokončili jsme BAREVNÝ PROJEKT…dostala jsem jedničku. (Aneta)
Učíme se moc hezkou básničku o evropských státech. (Anežka)
Vysévali jsme semínka na zahradě. (Pašková)
Honza a Kuba byli na recitační soutěži. (Daniel)
Skončil jsem na třetím místě. (Honza)
Užil jsem si čarodějnice. (Ondra)
Během tělocviku házíme do dálky tenisákem. (Macíková)
Minulý týden nebyl nikdo VIP. (Dominik)

 

5.jpg

55.jpg

 

Březen 2019

2. 4. 2019

Březen byl skvělý a stalo se toho moc…v posledním týdnu jsem byla VIP. (Anežka)
Do školy přijelo ANGLICKÉ DIVADLO…všem se nám líbilo. (Véna)
Mám velký průšvih…řekl jsem slovo, které není slušné. (Marek)
O přírodovědu jsme malovali lidskou postavu a popisovali lidské tělo. (Matěj)
Začali jsme pracovat na BAREVNÉM PROJEKTU, přinesl jsem nejvíce materiálu. (Daniel)
Ve čtvrtek 28. 3. byl DEN UČITELŮ…přihlásili se žáci, kteří chtěli učit místo paní učitelky. (Matouš)
Byla jsem učitelka ČJ. (Sofie)
Kuba s Danielem byli učitelé matematiky. (Štěpán)
Dominik učil s Anetkou sloh. (Honza)
Odpoledne jsem učila s Anežkou VV…dnes je nejlepší den v březnu. (Gábina)
Během TV jsme pořádali turnaje ve vybíjené, přehazované a florbalu. Dostali jsme sladké odměny a diplomy. (Filip)
Dostala jsem dobré známky z VL a při AJ mě paní učitelka pochválila za slovní zásobu. (Aneta)
Začali jsme se učit o Evropě.
V březnu jsem nic nedokázal. (Ondra)
Tento měsíc se mi líbil a doufám, že takový bude i duben. (Kuba)

 

bez-nazvu.png

Turnaj ve florbale
Děkuji rodičům a všem, kteří připravili dětem sladké ceny a děkuji i dětem za výbornou organizaci soutěží a přípravu diplomů (hlavně Danielovi a Sofii).

 

1 | 2 | 3 | 4 | 5

následující »