Jdi na obsah Jdi na menu
 


6. třída

Příspěvky

Škola v přírodě – Sklárna - deník

18. 6. 2017

12. 6.  -   10. 50 h -  jsme na místě
 
Ani jsme se nestačili rozkoukat a už nám vychovatelé odnášejí kufry na pokoje. Ubytování, oběd, procházka, hry, lanové centrum. Večerní psaní deníčků...co se asi děje doma...nějaká slzička...čtení na dobrou noc...spánek.

 

svp1.jpg

13. 6.

Vyrážíme Za tajemstvím lesa. Vyluštění této šifry nám dalo pořádně zabrat. Nějak jsme ze všech těch nových dojmů zapomněli počítat. Na cestu vyrážíme jako tým zoologů, botaniků a dendrologů.
Modřín, skokan, náprstník...všechno si prohlížíme, zkoumáme. Opravdu je náprstník jedovatý?  A jak to může být léčivá rostlina? Při posezení u rybníka si vybíráme svou rostlinu, kterou prozkoumáme podrobněji. Odpoledne se k rybníku vracíme ještě jednou pro Matoušův deníček, který zapadl pod lavičku. Hrajeme lesní pexeso. Vítězí botanici (Dominik, Ondra, Jára, Matouš).  Na  večerní diskotéku nepospícháme, ale odejít z ní se nám také nechce. Musíme ale do pelíšků, zítra nás čeká celodenní výlet. Ještě tedy chvilka s knížkou Lichožrouti, pohlazení na dobrou noc a snad nás ty blešky nebudou štípat celou noc.

 

ZOO Praha

18. 6. 2017

Čtvrtek 8. 6., obloha bez mráčku a nás je plný počet. Tedy hurá na výlet. Užíváme si zvířátka a hlavně nakupování. Slečna průvodkyně nám velice zajímavě vypráví o žirafách. To, že z velkých zvířat mají právě žirafy nejmenší bobky, slyšíme poprvé. Paní učitelka trne hrůzou, abychom se neztratili. Opět se nám to nepovedlo.

zoo.jpg

 

Červen 2017

30. 5. 2017

cerven.png

 

Květen 2017

4. 5. 2017

kveten3.png

Už se to blíží....konec školního roku....prázdniny. Je to těžké myslet na učení, když do oken svítí sluníčko, ale ještě je potřeba vydržet ten závěrečný finiš. Venku dělá příroda divy, vše se zelená a kvete a protože celý měsíc zkoumáme rostliny, přispěli jsme i my svou troškou a zasadili jsme si v lese větvičku, která nám ve váze zakořenila. Pozorovali jsme medvědí česnek a také příbytek brhlíka lesního.

1.jpg

2.jpg

Ani ve třídě nejsme pozadu. I tam máme každá skupina svou květinu, o kterou se staráme. Když nezapomeneme zalévat, možná nám do konce roku i vykvete.
Nejvíc ze všeho se ale těšíme na školu v přírodě. Odjíždíme 12. 6. a už teď si připravujeme deníky, do kterých si budeme zapisovat naše zážitky.

 

Duben 2017

6. 4. 2017

duben.pngRecitační soutěž jsme v březnu již nestihli, proběhla až v pondělí 3. 4. 2017, takže děti měly na přípravu více než měsíc. Hodnocení bylo pro porotu těžké, protože většina dětí se dobře připravila. Přesto se ve třídě našlo i několik dětí, které se básničku za celý měsíc nenaučily.
Vítěze slavnostně vyhlásil předseda poroty Dan Hero. Na prvním místě se umístila společně s Kubou Kábou Eliška Chocholatá. Na druhém místě, se ztrátou pouhého jednoho bodu na vítěze, skončila Sofie Pašková. Třetí místo vybojovali Ondra Babiš a Daniel Froněk.

187.jpg

 

Duben 2017

5. 4. 2017

Záhy po naší třídní recitační soutěži se skupinka nejlepších recitátorů zúčastnila i školní recitační soutěže. Krásné 2. místo a s ním i diplom si odnesl Honza Vít.

13.jpg

A když už byly Velikonoce téměř za dveřmi, paní Jánošíková s Markem pro nás upekli nejen beránka, ale každý z nás také dostal perníkového panáčka. Mňam......děkujemeeee.

14.jpg

 

Březen 2017

3. 4. 2017

V  březnu proběhly dvě akce organizované školním parlamentem. Nejprve přišli kluci převlečení za děvčata a o několik dní později děvčata převlečená za kluky. Klukům to obzvláště slušelo. S nejlepším převlekem zvítězil Štěpán Holub.

111.jpg

Den učitelů děti oslavily hrou na učitele. Během jedné vyučovací hodiny se vystřídali tři učitelé, vždy po 15 minutách. Nejpřesvědčivější byla paní učitelka Sofie Pašková.

122.jpg

 

Březen 2017

6. 3. 2017

br3.png

V únoru nás navštívili šermíři. Děti se dozvěděly spoustu nových věcí o životě ve středověku. Čím se lidé bavili, co jedli, jakými zbraněmi bojovali. A věřte, že prohlédnout si zblízka opravdový meč a dotknout se brnění, byl opravdový zážitek.
Už beztak krátký měsíc únor nám ještě rychleji utekl díky jarním prázdninám. Děti se vrátily do školy odpočinuté a učitelé ostatně také.
Hned 1. 3. přijel do školy mobilní trilopark. Děti si zahrály na archeology. A při „vykopávkách“ se jim dařilo...

3.jpg

A takhle slavila Anežka svátek.... Dort byl opravdu nejen krásný, ale hlavně výborný a zmizel tak rychle, že jsem ho, když byl ještě celý, nestačila ani vyfotit.

333.jpg

 

Únor 2017

5. 2. 2017

Akce, která se dětem opravdu líbila, bylo bruslení v Kladně. Hodně dětí stálo na bruslích poprvé, ale po několika pádech už to nebylo ani poznat. I počasí se ten den vydařilo. Slunce svítilo a mráz...ten nikoho neodradil. Na zpáteční cestě se dostavila únava. Když jsme se dostali do školní jídelny, byli všichni tak unavení, že oběd proběhl v úplné tichosti, na povídání už nezbyly síly.
Měsíc leden jsme zakončili slavnostně předáním vysvědčení. Nikdo nebyl zklamaný, přesto bude v novém pololetí ještě co vylepšovat.

2.jpg

3.png

Oblíbená zábava během přestávek

1.jpg

 

Leden 2017

4. 1. 2017

Vážení rodiče,
na sklonku roku minulého jsme toho hodně stihli. Divadelní představení v Kladně s vánočními trhy. Společné setkání při třídní besídce a zpívání u vánočního stromu (děkuji rodičům za pomoc s maskami a kulisami).
Ve středu 21. 12. jsme ještě stačili předat vánoční nadílku muflonům a po pobytu v mrazivém vzduchu nám napečené cukroví a horký čaj obzvláště chutnalo. Samozřejmě se všichni těšili na Ježíška. Toho jsme sice neviděli, ale dárečků byla spousta. S přáním krásných Vánoc jsme se rozešli domů.

333.jpg

Vánoční prázdniny ale utekly zase nějak rychleji (jak už to prázdniny umějí) a nás čeká finiš před vysvědčením. Nezbývá, než přát si zdraví a ať se nám v tom novém roce daří.

obr.png