Jdi na obsah Jdi na menu
 


6. třída

Příspěvky

Únor 2018

27. 2. 2018

Měsíc únor proběhl ve znamení chřipkové epidemie. Čtvrťáci se dlouho drželi, ale nakonec nevydrželi, a tak se povedlo, že během některých dní byla ve třídě jen polovina žáků. 
O to těžší byla příprava na turnaj ve vybíjené ve Slaném, na který jsme 15. 2. vyrazili. Počty žáků se stále měnily, těžko jsme dávali dohromady družstvo. Turnaje „O mandarinkovou mísu“ jsme se zúčastnili poprvé. Soupeři byli silní a mezi osmi týmy jsme se nakonec umístili na pátém místě.

vyb.jpg

 

Leden 2018

31. 1. 2018

Měsíc začal finišováním před pololetním vysvědčením. Po vánočních prázdninách se ale nikomu moc pracovat nechtělo, proto ani výsledky pololetních písemek nebyly z těch nejlepších. A když už bylo učení moc, vyrazili jsme celá třída do Kladna na bruslení. Akce se vydařila, všichni si zabruslili, snědli nějakou dobrotu a zahřáli se horkou čokoládou.

41.jpg

42.jpg

A teď už jen to vysvědčení... 

 

Besídka prosinec 2017

31. 1. 2018

be1.jpg

be2.jpg

 

Prosinec 2017

9. 12. 2017

U nás ve třídě už voní perníčky…neklamná známka toho, že nastal ADVENT… a také toho, že paní Jánošíková (s Markem) opět nezahálela a my se můžeme pyšnit tou nejvoňavější chaloupkou.

chaloupka.jpg

Třída se nám rozrůstá. V listopadu k nám ze smečenské školy přestoupil Véna a od prvního prosince naše děvčata posílila Anetka. Již je nás ve třídě 20.
Dnes (úterý 5.12.) k nám vtrhli do třídy čerti. Sice jsme během přestávky dělali všichni ramena, jak čertům ukážeme, ale nějaký strach v nás přece jen zůstal. Ještě že situaci zachránili andělé s andělskými dobrotami.

cert.jpg

cert2.jpg

 

Listopad 2017

3. 12. 2017

TOBOGA
Největší listopadovou akcí byla návštěva zábavního parku v Praze Zličíně. Všichni se moc těšili. Autobus jsme zaplnili společně se žáky pátého ročníku. Děti si všechny atrakce užily. Kluci byli úžasní hlavně na trampolínách. Nazpátek jsme se vraceli unavení a spokojení.

1.jpg

2.jpg

 

Říjen 2017

2. 11. 2017

V říjnu proběhl v Libušíně turnaj ve vybíjené, kterého se zúčastnili i žáci naší třídy. Byli zde poprvé a získávali tedy nové zkušenosti. Druhé místo bylo zasloužené.

1.jpg


V měsíci říjnu jsme se kromě jiného věnovali i bezpečnosti v silničním provozu. Nejprve jsme procvičovali teorii a pak jsme všechny získané vědomosti uplatnili na dopravním hřišti v Kladně-Rozdělově. Nejdříve jsme si celé hřiště prošli pěšky a zopakovali si význam dopravních značek. Nazkoušeli jsme i průjezd křižovatkami. Teprve potom jsme nasedli na kola a celé hřiště si projeli. Občas někdo projel zákazem vjezdu nebo nedal přednost. Příští pololetí si hřiště ještě jednou zopakujeme a napíšeme závěrečný test. Kdo bude úspěšný, dostane průkaz cyklisty.

2.jpg

3.jpg

V pátek 20. 10. jsme se vydali do knihovny v Kladně na Sítné. Paní knihovnice si pro nás připravila vyprávění o strašidlech v knížkách. Četla také ukázky z různých knih, bohužel děti žádnou z nich neznaly. V připraveném testu měly děti dokázat, jak dobří jsou čtenáři, ale ne každému se dařilo. Jednu křížovku jsme si odnesli zpátky do školy. Je znát, že některé děti čtou velmi málo.

4.jpg

 

Září 2017

17. 10. 2017

Co nám přinesl první měsíc nového školního roku?
Oprášili jsme stará třídní pravidla a doplnili je. Pomalu si zvykáme na své povinnosti. A aby nám to přivykání šlo trochu lépe , přijelo k nám  STUDIO  KARAVANA, se kterým jsme si připomněli i naše prázdninové cestování. Během hodinového bloku jsme navštívili spoustu evropských zemí a poznali zajímavosti ze života jiných národů.

456.jpg


Co nám chybí? Stále ještě obaly na učebnice i sešity.

 

Školní akademie 29. 6. 2017

30. 6. 2017

A je to tady. Konec školního roku a naše školní akademie. Bohužel nám počasí tentokrát nepřeje, musíme vystoupit v tělocvičně. Trénovali jsme poctivě, ale vystoupení před tolika lidmi nás přesto zaskočilo. Snad se to rodičům líbilo.

3333.jpg

Vážení rodiče,
přeji Vám i Vašim dětem spoustu krásných letních zážitků, procestovaných míst a pěkného počasí.
Věra Peková

 

Sportovní den

26. 6. 2017

V pátek 23. 6. jsme se zúčastnili sportovního dne ve Slaném. Počasí se vydařilo podle našich představ a my jsme bojovali ze všech sil. Připravit, pozor......start!

15.jpg

Co nám říkají bojová umění? Někomu nic...až do sportovního dne. Dominik je zápasník, ten se vyzná...a ostatní...možná budoucí karatisté...

16.jpg

 

ŠVP 14. a 15. 6.

18. 6. 2017

14.  6.

Počasí nám stále dopřává dostatek sluníčka, vyrážíme na celodenní výlet. Příjemná cesta lesem na nádraží do Žihle, vláčkem směr Plasy. Nákup dobrot....a už jsme v místní mini ZOO.

svp2.jpg

svp3.jpg

K obědu máme řízek, polední klid si užíváme ve stínu na louce u rybníka (kdo všechno v tom rybníku vlastně žije?...bobr?...vydra?...nutrie? ...žraloci tu snad nejsou! Zpáteční cesta opět vláčkem a pak stále do kopce. Nejdeme, pospícháme, těšíme se na odpočinek. Zvládli jsme to.

Veliká pochvala všem dětem. Kam jsme přišli, pěkně se chovaly a cestou (ani tou zpáteční) nikdo nefňukal.

 

15.  6.

A je to tady...poslední den před odjezdem. Dopoledne opakujeme, co všechno během našeho pobytu zjistily naše expertní skupiny o rostlinách, zvířatech a stromech. Učíme se nové šifrování. Následuje OPIČÍ ROK, tedy vlastně tři roky v tropickém pralese, kde se naše opičí tlupa snaží po dobu tří let získat dostatek potravy. Byla to dřina!
Po obědě výprava za pokladem, vycházka k rybníku (dvě ještěrky na pařezu-našim zoologům narostl seznam zvířat).
Večerní závěrečné vyhodnocení, zápis do deníčků a ohňová show.

Ještě jsme spoustu míst neviděli a hodně her si nezahráli, ale zítra jedeme domů.
Snad opět za rok.

svp5.jpg

Děkuji rodičům za všechny ceny pro děti.