Jdi na obsah Jdi na menu
 


6. třída

Příspěvky

Prosinec 2018

4. 1. 2019

 

Listopad 2018

4. 12. 2018

Máme za sebou čtvrtletní hodnocení a konzultace s rodiči. Děkuji všem za účast. Teď nás ale nejvíce zajímají blížící se VÁNOCE. Hodně dětí i rodičů se zúčastnilo předvánočního tvoření a nás teď čeká výzdoba třídy, příprava na vánoční besídku a zpívání u vánočního stromu.


Listopadová rekapitulace
Opět po nějaké době k nám zavítalo STUDIO  KARAVANA. Tentokrát byl pořad zaměřený na stoleté výročí naší republiky.
 5.jpg
  
 V knihovně na Sítné jsme sledovali příběh Analfabety Negramotné. Její setkávání s kamarády z různých dobrodružných knížek pro děti.

 55.jpg
Nejlepší akcí tohoto měsíce byla návštěva PLANETÁRIA v Praze. Pořad „Letíme na Mars“ se dětem moc líbil. Některé sledovaly tento týden v televizi přistání americké sondy na Marsu, proto se o tuto planetu více zajímaly. V sále Cosmorama jsme se seznámili s historií pozorování Marsu od náčrtků z pozorování dalekohledy, po snímky sond pracujících na této planetě. Sledovali jsme historii průzkumu Marsu sondami na povrchu a na oběžné dráze (Mariner, Viking, Mer, Phoenix). Viděli jsme, jak je složité zajistit, aby sonda přistála v pořádku. Na dovolenou na Mars hned tak létat nebudeme.

555.jpg

 

Říjen 2018

1. 11. 2018

Máme za sebou druhý měsíc školního roku. Co je v naší třídě nového?

V měsíci říjnu jsme prohlubovali znalosti, které jsme o prázdninách poztráceli. (Kuba)
Nerad se učím. (Daník)
Máme spoustu slohové práce, což mě moc nebaví. (Ondra)
Tento týden jsem si zlepšil známky a jsem moc rád. (Štěpán)
Paní učitelka nás rozsadila. Je to zatím fajn. (Sofie)
Užil jsem si sportovní den. (Matouš)
V říjnu začaly kroužky. Chodím na vybíjenou, ta mě baví. (Honza)
Baví mě hrát basketbal. (Jára)
Naše třída se zapojila do akce LASKAVEC. Pomáháme 1. třídě. (Eliška)
Líbila se mi služba na květiny. (Niky)
První VIP byl Daniel a Matouš. (Dominik)
Procvičovali jsme slovesa a zlomky. (Gabča)
Dostal jsem hodně jedniček. (Filip)
Tento měsíc jsem se naučila, že si můžeš cokoli vylepšit, pokud si nebudeš (jak se říká) válet šunky a nic nedělat. (Anet)
 555.jpg
Válí si tady snad někdo šunky….? Zapisujeme prvňáčkům do notýsků…a jak krásně.

 

Září 2018

2. 10. 2018

První měsíc nového školního roku v podání žáků pátého ročníku:
Jsem ráda, že září bylo na menší rozjezd, protože jinak by byl na naši třídu pohled takový, že jsme právě spadli z nebe. No… nebo spíš jsme přiletěli z pekla zlobišáren. (Anet)
Byl to opět šok, jako každý rok. (Kuba)
Na zahájení školního roku jsme vypili dětské šampaňské – přišlo mi to, jako dobrý úvod školního roku.  (Marek)
Ve třídě jsme si sedly do skupiny samé holky. (Sofie)
Máme dva nové žáky – Filipa a Gábinu. (Matouš)
Paní učitelka na nás vytáhla VIP lavici, kde máš samé výhody. (Dominik)
Moc rád bych v ní seděl. (Štěpán)
Líbila se mi ve třídě nová mapa Evropy a taky to, že mě paní učitelka přesadila. (Jára)
Líbila se mi vlastivěda, co jsme se učili o Zemi. (Daniel)
Mám rád ve škole počítače, zpěv a tělocvik. (Karel)
Nejvíc mě baví matematika. (Filip)
Místo koupání v bazénu píšu úkoly. (Ondra)
Snažíme se být hodní a jde nám to. (Eliška)

…. tak vám nevím.  smiley

5.jpg

Čtvrtek 27. 9. SPORTOVNÍ DEN
Sportovce…ty tedy ve třídě opravdu máme. A ne jednoho. Během sportovního dne poměřili síly s ostatními žáky prvního stupně. 
Disciplíny byly čtyři: driblování, skok daleký, běh na 300 m a hod tenisákem.

55.jpg

 

Červen 2018

28. 6. 2018

Tento měsíc nám začal na škole v přírodě v Žihli. Zúčastnilo se 11 dětí. Počasí nám přálo. Chodili jsme ven, hráli hry a také v praxi uplatňovali to, co jsme se naučili ve škole. Nechyběl ani táborák s opékáním buřtů a celodenní výlet vláčkem a ještě trolejbusem do TECHMÁNIE v Plzni. Všem se tam velmi líbilo.

4.jpg

Po návratu ze školy v přírodě nás hned čekala další akce a to bubnování na drumbeny. Tady se všichni pořádně vyřádili. Škoda, že pořad trval jen hodinu. 


44.jpg

V červnu také proběhl turnaj ve vybíjené v Libušíně. Skvělé zápasy a jen o chloupek nám uniklo první místo. Nejlepší hráč turnaje…Dominik Jeništa!


444.jpg

Školní rok se chýlí ke konci. Ještě AKADEMIE…VYSVĚDČENÍ…a hurááá…PRÁZDNINY!!!!

 

Květen 2018

7. 6. 2018

Nový měsíc nám začal branným dnem. Žáci se střídali na různých stanovištích, kde se dozvěděli něco z první pomoci, o evakuaci obyvatelstva, chemických zbraních. Zkusili, jakou mají mušku a jak jsou hbití. Den se vydařil, jen mohlo být o něco tepleji.

2.jpg

V pátek 4. 5. jsme navštívili knihovnu na Sítné. Čekalo nás moc pěkné povídání s paní Fořtovou. Představila nám Prahu v pověstech různých spisovatelů. 


3.jpg

A takhle nám to šlo na dopravním hřišti. 
4.jpg

 

Duben 2018

9. 5. 2018

Hned na začátku měsíce jsme navštívili PLANETÁRIUM v Praze. Poznali jsme různé hvězdy a souhvězdí, dívali se, jak se Země otáčí.

3.jpg

Na konci měsíce proběhl ve třídě čarodějnický projekt. Děti pracovaly ve skupinkách, každý ve skupině měl přidělenou určitou roli. Zjišťovaly informace o čarodějnicích, vytvářely plakát, učily se zaříkávadlo, vymýšlely básničky nebo příběhy.

3b.jpg

3c.jpg

 

Březen 2018

4. 4. 2018

Kalendář sice ukazuje příchod jara, ale počasí stále více připomíná zimu. Děti, které měly zájem, se začaly připravovat na recitační soutěž Slánka. Nakonec byl z naší třídy vybrán jediný zástupce a to Honza Vít.  Konkurence byla veliká a na medailová místa to nestačilo, ale kdy se to povede poměřit síly s tolika dětmi.
Do školy přijel divadelní soubor s představením „Tradice, čepice, truhlice“, které dětem připomnělo význam Velikonoc. 

d.jpg
Před velikonočními prázdninami jsme měli ve škole velikonoční projekt, kde si všichni mohli vyrobit různé dekorace. Děti byly natěšené a moc pěkně pracovaly pod vedením svých starších spolužáků. 

e.jpg

f.jpg

 

Únor 2018

27. 2. 2018

Měsíc únor proběhl ve znamení chřipkové epidemie. Čtvrťáci se dlouho drželi, ale nakonec nevydrželi, a tak se povedlo, že během některých dní byla ve třídě jen polovina žáků. 
O to těžší byla příprava na turnaj ve vybíjené ve Slaném, na který jsme 15. 2. vyrazili. Počty žáků se stále měnily, těžko jsme dávali dohromady družstvo. Turnaje „O mandarinkovou mísu“ jsme se zúčastnili poprvé. Soupeři byli silní a mezi osmi týmy jsme se nakonec umístili na pátém místě.

vyb.jpg

 

Leden 2018

31. 1. 2018

Měsíc začal finišováním před pololetním vysvědčením. Po vánočních prázdninách se ale nikomu moc pracovat nechtělo, proto ani výsledky pololetních písemek nebyly z těch nejlepších. A když už bylo učení moc, vyrazili jsme celá třída do Kladna na bruslení. Akce se vydařila, všichni si zabruslili, snědli nějakou dobrotu a zahřáli se horkou čokoládou.

41.jpg

42.jpg

A teď už jen to vysvědčení...