Jdi na obsah Jdi na menu
 


5. třída

Příspěvky

Září 2019

6. 10. 2019

Po prázdninách jsme se opět všichni sešli v naší třídě. Jsme nejpočetnější třída ve škole. A někdy je nás hodně slyšet. Hned v prvním týdnu jsme měli cvičný poplach, společně se čtvrtou třídou jsme se zúčastnili projektu o jaderných elektrárnách a nakonec jsme měli branné cvičení. Některá děvčata prokázala své velmi dobré znalosti ze zdravovědy, všichni stříleli ze vzduchovky a kdo chtěl, mohl se proměnit na vojáka. V letošním školním roce začaly kroužky pracovat již v září. Máme svůj kroužek, ve kterém děláme to, co nás zajímá a baví.

5.jpg

 

Červen 2019

29. 6. 2019

A je tu červen. Je neuvěřitelné, co všechno jsme stihli. Byli jsme na krásném výletu v Praze. Pluli jsme lodí po Vltavě, prošli se Starou Prahou a jeli rychlíkem.  Zopakovali jsme si vše, co jsme se učili. Bylo zkoušení i prověrky. Na školní akademii jsme společně složili vlastní píseň. Dostali jsme průkazy cyklisty a vyrazili do Kladna na kole. Vyjížďky na kole byly dvě, obě byly krásné a hlavně – bez úrazu. Všichni se těšíme na prázdniny, v září z nás budou páťáci.

4.jpg

 

Exkurze 4. třídy

7. 6. 2019

Ve čtvrtek 6. 6. 2019 jsme jeli vlakem do Prahy na plánovanou exkurzi po historických památkách. Začali jsme komentovanou plavbou lodí Vltava po řece Vltavě. Po té jsme se prošli Prahou. Šli jsme na Staroměstské náměstí, pokračovali jsme na Václavské náměstí. Ukázali jsme si Národní divadlo. Na Karlově mostě jsme počítali sochy. Dívali jsme se na Hradčany i na Petřín. 
Ani jsme si neuvědomili, že jsme po Praze nachodili téměř 9 km.

4.jpg

 

Květen 2019

2. 6. 2019

Konečně jsme se dočkali a odjeli jsme na školu v přírodě. Hned u brány RS Seba Mukařov na nás čekali naši noví vychovatelé. Měli jsme dva: Petra a Tomáše. Byli skvělí. Celou dobu pobytu se nám věnovali, hráli si s námi a starali se o nás. Byla s nimi legrace. Bydleli jsme v chatkách. Byla zima, ale nám bylo hezky. Hráli jsme si, sportovali jsme a trochu se i učili. Chodili jsme na vycházky, hráli jsme si v lese. Také jsme byli na výletě, jeli jsme se podívat na zámek do Mnichova Hradiště. Všem se líbil. Pěkné bylo i Mnichovo Hradiště, kde jsme si nakoupili důležité drobnosti. Škola v přírodě měla jedinou chybu. Byla krátká. Dětem se domů nechtělo. Na škole v přírodě se nám líbilo.

4.jpg

 

Duben 2019

2. 5. 2019

V dubnu jsme byli na hudebním workshopu v kině Sokol. Absolvovali jsme poslední lekci dopravní výchovy. Dokončili jsme nástěnné obrazy k třídnímu projektu České dějiny. Nejvíce času jsme věnovali nácviku skladby na soutěž.  S blížícím se termínem vystoupení jsme cvičili všude, kde bylo místo, na školním dvoře, na hřišti i v lese. Skladbu jsme nacvičili, předvedli ji rodičům a vyrazili jsme na soutěž. Vystoupení se dětem povedlo a porotě se líbilo. 

4.jpg

44.jpg

 

Březen 2019

2. 4. 2019

V březnu jsme si užili jarní prázdniny. Hned po návratu z prázdnin jsme ve škole viděli nádhernou pohádku  A Scary Tale. Pohádka byla v angličtině, byla trochu strašidelná a velmi legrační. Pro naši třídu to bylo první představení v AJ, děti téměř všemu rozuměly. Na pokyny pohádkových postav reagovaly a odpovídaly anglicky. Byla to jedna z nejlepších kulturních akcí.

 

pohadka.jpg

 

Únor 2019

4. 3. 2019

Nevíme ani jak, ale máme za sebou první měsíc druhého pololetí. 
V únoru  jsme začali probírat vzory podstatných jmen. Je to pro nás velmi náročná látka. V matematice počítáme obvody geometrických tvarů, nejlépe se nám počítá obvod čtverce. Společně jsme ve škole dočetli knihu České dějiny očima psa. 
V TV děláme rozhodčí míčových her. Všichni poznali, jak je toto rozhodování těžké. 
Společně s druhou třídou jsme navštívili na krásné představení Spejbla a Hurvínka.

 

Leden 2019

3. 2. 2019

Jako každý rok, tak i letos děti potěšilo, když z projektu „Ovoce do škol“ dostaly cizokrajné ovoce. Opět jsme vařili. Děti si připravily zdravou, chutnou svačinu a při její konzumaci jsme si zopakovali pravidla správného stolování.
 4.jpg
Leden byl pro nás náročný. Psali jsme písemné práce, probíhalo ústní zkoušení téměř ze všech předmětů. Při rozdávání vysvědčení 31. ledna některým žákům moc veselo nebylo, ale v naší třídě je hodně šikovných žáků, kteří si nesli domů velmi pěkné vysvědčení. Pololetní prázdniny si zasloužíme.

 

Prosinec 2018

4. 1. 2019

Než jsme se nadáli, je tu prosinec a s ním i konec roku. Tradičně se do naší třídy přišel podívat Mikuláš se svými pomocníky. Mikuláš rozdal dětem cukroví. Čerti si nikoho neodnesli, ale pěkně nás ušpinili. 
Celý měsíc jsme pilně nacvičovali na zpívání u stromečku. Abychom  se  koledy lépe naučili, hráli jsme je na flétny a doprovázeli je i na bubínky, tyčky, rolničky a drumbeny. Nacvičili jsme si pro rodiče krátkou besídku a než jsme šli zpívat ke stromečku, předvedli jsme toto vystoupení rodičům. Rodiče byli spokojeni a odměnili děti velkým potleskem.
Na poslední školní den tohoto roku se všichni těšili. Ochutnali jsme cukroví od maminek, rozdali jsme si dárečky, vyrobili jsme přáníčka a těšili se vánoční prázdniny.
Všem přejeme hodně štěstí a zdraví v celém roce 2019.

img_20181205_095656.jpg

 

Listopad 2018

4. 12. 2018

I naše třída se zapojila do akce Laskavec. Nasbírali jsme v parku semínka buku. Pro tato semínka si příjeli myslivci ze Šumavy. Semínka zasadí a na Šumavě vyrostou buky od nás. 
Byli jsme na exkurzi v Planetáriu. Program Letíme na Mars všechny děti zaujal a velmi se líbil. Děti nadchlo samotné Planetárium, kde si mohly samy vyzkoušet to, co se učí ve vlastivědě. 
V knihovně na Sítné jsme se dozvěděli o díle Karla a Josefa Čapka.
Vánoce se blíží rychle, a  tak už máme připravený adventní kalendář.

img_20181130_202942.jpg