Jdi na obsah Jdi na menu
 


5. třída

Příspěvky

Září 2018

30. 9. 2018

Prázdniny nám rychle utekly a z našich prázdninových deníků jsme se dozvěděli, že si všichni prázdniny pěkně užili. Přesto se děti na své spolužáky těšily.  Ve čtvrté třídě máme nový předmět - Informatiku, děti jsou z něj nadšené. Celé září jsme si opakovali učivo ze třetí třídy. Splnilo se nám naše velké přání, byli jsme na dopravním hřišti v Rozdělově. Jezdili jsme podle dopravních předpisů na kolech a koloběžkách. Všichni zvládli jízdu i správné odbočování. V říjnu nás čeká teorie, budeme hlouběji probírat dopravní předpisy. Také si děti vybraly kroužky, které chtějí od října navštěvovat. Na konci září všichni změřili své sportovní výkony v disciplínách lehké atletiky.

img-20180927-wa0004.jpg

img-20180927-wa0006.jpg

 

Červen 2018

28. 6. 2018

V červnu jsme si zopakovali vše, co jsme se ve třetí třídě naučili. Snad toho moc během prázdnin nezapomeneme. 
Byli jsme na exkurzi ve Výzkumném ústavu rostlinné výroby ve Slaném. Všichni jsme si pod mikroskopem prohlédli, jaké choroby rostliny mohou mít. Navštívili jsme dětské hřiště ve Švermově, byli na vycházce v lese. Svou šikovnost a odvahu si někteří dokázali na výletě na kolech. Ujeli jsme 15 km.
Celý červen jsme se připravovali na závěrečné vystoupení na školní akademii. Doufáme, že jsme se líbili.
Po prázdninách z nás budou čtvrťáci.

img-20180627-wa0001.jpg

 

Květen 2018

11. 6. 2018

Květen pro nás začal branným dnem. Nejvíce děti zaujala střelba ze zbraně, zkoušení plynové masky a soutěž družstev. Ve všech předmětech jsme se pilně učili. V matematice jsme procvičovali dělení se zbytkem a násobení velkých čísel. Uvědomujeme si, že musíme znát nasobilku. V Čj nás potrápily slovní druhy, skloňování podstatných jmen a časování sloves. Někteří žáci se zúčastnili  školní recitační soutěže.
Uskutečnil se náš třídní výlet. Vlakem jsme jeli do Prahy a byli se podívat na Petříně v zrcadlovém bludišti. 
Květen jsme zakončili pobytem na škole v přírodě v Žihli. Počasí bylo nádherné a děti byly spokojené. 

img_20180530_195610_burst2.jpg

img_20180604_191231.jpg

 

Výlet 3. třídy

7. 6. 2018

V pondělí 7.5.2018 využili někteří žáci 3. třídy ředitelské volno k návštěvě Dinoparku v Praze. Nebylo nás mnoho, ale výlet se velmi líbil. Na střeše obchodního domu Harfa jsme viděli několik dinosaurů v životní velikosti. Děti si mohly vyhrabat kostru dinosaura z písku. Zahráli jsme si na netradiční hudební nástroje a odpočívali na dětském hřišti. Nejvíce nás zaujalo promítání filmu v 4D kinu. K hezkému zážitku pomohlo i nádherné počasí a doprava metrem v Praze.
Hanzlíková

img_20180507_111842.jpg

 

Duben 2018

4. 5. 2018

Krásné jarní počasí nás vylákalo na procházku do lesa. Byli jsme u studánky na Tuháni a pozorovali rozkvetlé kytičky i hmyz v trávě. 
V dubnu jsme opět jeli do kladenské knihovny na Sítnou. Nyní jsme měli připravenou besedu o vzniku knihy. Vyprávění paní knihovnice všechny velmi zaujalo, ani jsme nestihli vyplnit pracovní list. Cestou do školy jme se zašli podívat na medvědy. Měli jsem štěstí a medvěda jsme viděli. Zahráli jsme si v parku dámu, dali si zmrzlinu a pospíchali na oběd. 
V českém jazyce jsme probírali časování sloves. V matematice dělíme a násobíme, ale nejradši rýsujeme. 
 

 

Březen 2018

4. 4. 2018

Březen nám utekl velmi rychle. Blížily se Velikonoce a my jsme se připravovali na velikonoční jarmark. Zdobili jsme vyfouklá vajíčka bílým voskem. Ač to byla titěrná práce, všem se podařila. Vajíčka byla krásná a dostali jsme velkou pochvalu. 
V neděli 18. března jsme si všichni udělali čas a jeli vystupovat s naší pohádkou O dvanácti měsíčkách do ZUŠ ve Velvarech. Nejdříve jsme navštívili muzeum a podívali se na výstavu hraček, vlastně mašinek. Výstava se nám líbila a potěšilo nás, když nám vláček přivezl na rozloučenou bonbóny. Pak jsme hráli. Nikdo si vystoupení nedokázal představit. V hledišti byla tma, jeviště bylo osvětleno reflektory a děti hrály. Tréma byla, ale všichni ji překonali. Vystoupení se opět povedlo. Byl to pro nás velký a krásný zážitek. Pěkné bylo, že s námi byli i rodiče. 

foto.jpg

 

Vystoupení žáků 3. třídy

18. 3. 2018

Žáci 3. třídy nacvičili  pohádku O dvanácti měsíčkách. Pohádku hráli nejdříve pro rodiče, pro děti z jiných tříd i pro děti z mateřských škol. V neděli 18. 3. 2018 si pojedou tuto pohádku zahrát do divadla ve Velvarech. 
Přeji dětem, aby je prostředí divadla nezaskočilo, neměly velkou trému a pohádku zazpívaly tak hezky, jako ve škole. 

R. Hanzlíková, tř. učitelka 

page1.jpg

 

Únor 2018

5. 3. 2018

Do druhého pololetí jsme vkročili opravdu vesele. Ti, kteří chtěli a mohli, jeli společně na výlet do Planetária. Cesta vlakem, procházka Prahou a hezká pohádka o Nebešťánkovi se všem moc líbila. I počasí nám vyšlo. 
V únoru jsme v ČJ dokončili vyjmenovaná slova. Doufejme, že si je budeme pamatovat. V Ma jsme sčítali a odčítali do 1 000, rýsovali polopřímky a měřili úsečky. 
Ve třídě máme nový hudební nástroj - xylofon. Nejdříve to byla věc, do které se dalo bouchat. Ale nyní se všichni snaží zahrát správně melodie písniček. A daří se, písničku Beskyde, Beskyde umí téměř všichni. 
Také jsme pozorně sledovali výsledky našich sporovců na Olympiádě. 
Než jsme se v únoru ve škole rozkoukali, jsou tu jarní prázdniny.  

 

Leden 2018

4. 2. 2018

A je tu pololetí. Leden nám rychle utekl. Napsali jsme pololetní práce a čekali na vysvědčení.
Poslední lednový den jsme šli hrát pohádku O dvanácti měsíčkách do MŠ v Motyčíně. Měli jsme s sebou všechny potřebné věci, jen hudba nás trochu zaskočila.  Nehrála. Nakonec vše dobře dopadlo. Hráli jsme, dostali jsme sladkou odměnu a velikou pochvalu. Po návratu do školy paní učitelka rozdala vysvědčení. Většina dětí byla s vysvědčením spokojena. Někteří říkali, že se budou v příštím pololetí více snažit.
Uvidíme. smiley

naty.jpg

 

Prosinec 2017

1. 1. 2018

Začátkem prosince jsme se vydali do divadla Spejbla a Hurvínka na představení Hurvínkův Mikuláš. Představení, ale i prostory a výzdoba divadla, se nám velmi líbilo. Děti byly nadšené. 
Pro rodiče jsme si i my připravili představení. Zahráli a zazpívali jsme rodičům pohádku O dvanácti měsíčkách. Připravili jsme si kostýmy, kulisy i dekorace. Naučili se dlouhý zpívaný text. Trému měli úplně všichni, ale představení se povedlo. Rodiče byli překvapeni a potěšeni. Odměnili nás dlouhým a hlasitým potleskem.
Poslední školní den roku 2017 jsme si rozdali dárečky a těšili se na vánoční prázdniny.

divadlo.jpg