Jdi na obsah Jdi na menu
 


4. třída

Příspěvky

Červen 2020

30. 6. 2020

Naše plavba končí. I přes neočekávaná úskalí se nám podařilo úspěšně proplout školním rokem 2019/2020. Získali jsme spoustu nových informací, naučili se větší samostatnosti a odpovědnosti.

V červnu se na nás usmálo se štěstí při losování v Sazka Olympijském víceboji a získali jsme krásná trička. Každý, kdo si do svého tréninkového online deníku zaznamenal všechny své výkony, dostal olympijský diplom.

Předposlední školní den sice začal deštivě, ale nakonec se počasí umoudřilo. Vyrazili jsme tedy na Vinařickou horku. Po malém občerstvení nám kapitán oznámil výsledky celoroční motivační hry. Všichni obdrželi diplomy a vítězná ČERVENÁ posádka ještě originální vyznamenání. Zároveň byla udělena čtyřem námořníkům ocenění za vzorné plnění povinností v období nouzového režimu. Procházku jsme zakončili vybíjenou a hrami na dětském hřišti.

Všem Vám přeji krásné prožití letních prázdnin a těším se na VESMÍRNÉ CESTOVÁNÍ školním rokem 2020/2021.

Váš kapitán smiley

img_20200622_110318.jpg

stazeny-soubor.jpg

 

Květen 2020

30. 6. 2020

Konečně zpět smiley – 25. květen byl pro nás tím vytouženým dnem, kdy jsme znovu usedli do školních lavic. První rozpaky vystřídalo sdílení zážitků, upřesňování pravidel, zkoumání nového rozvrhu hodin a spousta otázek. Místo zvonění nás na začátek každé vyučovací hodiny upozorňuje nová námořnická znělka. Děkujeme za krásné tematické roušky a posíláme pozdrav těm, kteří zůstali na domácích palubách.

img_20200611_193127.jpg

 

Výuka na domácí palubě

22. 5. 2020

„Co pro mě znamená netradiční způsob práce, který v současné době prožívám?“ Tak zazněla otázka pro všechny námořníky. Z příspěvků si dovoluji vybrat následující:

 •  „Teď už je učení na dálku v pohodě. Nejvíce mi dělalo problém naučit se pracovat s notebookem, posílat fotky. Taky s Discordem jsem se dost vztekal, než jsem se to naučil. Mám vždycky strach, jestli se email správně poslal, aby mi něco nechybělo. Jsem ale rád, že na Discordu slyším všechny, protože se mi už po všech hodně stýská. Ve škole je všechno prostě lepší.“ Mates
 • „Schází mi spolužáci, tato výuka není nejhorší ani nejlepší, ale už se těším do školy.“ Natka
 • „Je to v současné době asi jediný možný způsob, jak se učit a být v kontaktu se spolužáky a učiteli. Jinak bych se chtěl co nejdříve vrátit do školy, už mě to moc nebaví, je to moc dlouhé.“ Honza Š.
 • „Pro mě tento způsob znamená to, že nemusím vstávat tak brzy.“ Filip
 • „Nebaví mě tento způsob, protože to musím pořád dokola číst a lepší je škola klasická.“ Týna
 • „Netradiční způsob výuky pro mě znamená více zodpovědnosti. Musím dávat větší pozor na to, jak a co udělám. Víc jsem se naučila pracovat s e-mailem. Jinak mě chybí spolužáci, paní učitelka a škola. Musím se víc učit a kontrolovat si věci.“ Monča
 • „Nejvíce se mi líbí, že můžu vstávat později než do školy. Víc věcí se mi ale nelíbí. Asi nejvíc mi chybí kamarádi. Doma je to někdy víc těžké než ve škole, protože admirál je někdy přísnější než kapitán. Naštěstí už jsem si zvykla na počítač. Nebylo lehké se naučit vše posílat a pracovat s Discordem bez pomoci, samostatně.“ Kája
 • „V podstatě se učíme, ale zajímalo by mě, co dělají ostatní spolužáci a kapitán.“ Max
 • „Současný způsob pro mně znamená těžší plnění domácích úkolů, naučil jsem se lépe pracovat sám, s počítačem, e-mailem a foťákem. Rád bych se zase viděl se spolužáky. Je těžší se naučit novou látku, než když jsem ve škole.“ Vojta
 • „Výuka doma je jiná než ve škole o počítač se dělím s mladší sestrou a nejmladší malá sestra nechápe, že potřebujeme klid a maminka jí musí pořád zaměstnávat. A také mi chybí celý třídní kolektiv.“ Kryštof
 • „Mně se to líbí a znamená to pro mě čas navíc, ale ne ve zlém.“ Honza K.
 • „Tento styl výuky mně vyhovuje, ale nejlepší by to bylo ve škole, protože tam nemusím každý den kontrolovat e-mail a doufat že jsem úkol odevzdal včas.“ Matyáš

Moc děkuji, Váš kapitán smiley

 

Duben 2020

22. 5. 2020

Celý měsíc probíhala DISTANČNÍ VÝUKA. Pro nás to znamenalo uzavřenou školu, komunikaci s paní učitelkou přes internet a plnění úkolů doma. Už bychom chtěli zpět do lavic, ale vůbec netušíme, zda se nám to v letošním školním roce ještě podaří.

Ve vlastivědě už máme dokončenou část ze starých českých dějin a pokračujeme částí zeměpisnou. V českém jazyce rozeznáváme základní skladební dvojice a v matematice počítáme s milionem.

Stačili jsme si užít i dva tematické dny. ZVÍŘECÍ – zaměřený na domácí mazlíčky a BEZÚKOLOVÝ s netradičním zadáním. Tajným hlasováním jsem rozhodli o nejhezčím a nejoriginálnějším Golemovi a vyráběli koláž o zajímavé historické osobnosti. V rámci upevňování fyzické zdatnosti nás čekaly sportovní disciplíny, které jsme vybírali podle vlastních možností a schopností. Nezapomnělo se ani na mimočítankovou četbu a odevzdávání čtenářských karet.

Fotíme, skenujeme, natáčíme, posíláme e-maily, setkáváme se přes Discord. Ovšem především CHCEME být zase spolu na své ŠKOLNÍ PALUBĚ.

04-1.jpg

04-2.jpg

 

Březen 2020

5. 4. 2020

Nikdo z nás nepředpokládal, že tento měsíc by se měl od těch předchozích výrazně lišit. 2. 3. 2020 jsme usedali do školních lavic s tím, že budeme ve škole pouze týden a pak se rozejdeme na jarní prázdniny. Někteří z nás měli naplánovaný pobyt na horách, jiní odpočinek doma, výlety, návštěvy u příbuzných, setkání s přáteli.

Těšili jsme se na zasněžené stráně, lyžování, společně strávené chvíle s rodinou, příjemné zážitky a dny bez domácích úkolů, ranního vstávání a pravidelných cest do školy. Občas totiž neuškodí jen tak si zalenošit, nemít tolik povinností a „upustit“ páru.

Ano, NĚCO se kolem dělo, ale ani ve snu by nás nenapadlo, že se po prázdninách do školy nevrátíme a zůstaneme doma. Bohužel nejen dny, ale týdny, pravděpodobně i měsíce.

Stýská se nám, stýská se paní učitelce, chybí nám kamarádi, pobyt ve třídě, chození po chodbách, obědy v jídelně, kroužky. A chybí nám i to učení, povídání, ranní kruh, tělocvik a zpívání. Je nám líto, že si nemůžeme jen tak popovídat, sdílet zážitky, smát se a třeba i trochu brečet.

Dříve běžné, všední dny jsou najednou jiné. Seznamujeme se s novými pravidly, nosíme roušky, ven můžeme jen na dobu nezbytně nutnou, slýcháme řadu nových pojmů i slovních spojení a čekáme ……….

 

Upozornění

19. 3. 2020

Dobu pro vysílání pokynů PRODLUŽUJI na 9,00 – 11, 30 pro každý všední den.

V uvedeném čase mají být námořníci na příjmu, aby si udrželi „provozní“ tempo.

Doporučuji nenechávat vše na poslední chvíli.

Práci budu vyžadovat v daných termínech – stejně jako ve škole. Je potřeba pečlivě sledovat všechny pokyny.

Děkuji

 

Zahájení plavby - základní povely

18. 3. 2020

Každý den procvičíme učivo a zadám domácí úkoly.

 • Práci mi námořníci odešlou e-mailem podle pokynů.
 • Samozřejmostí by mělo být dodržování termínů.
 • Jednotlivé členy posádek jsem požádala, aby na školních cvičeních pracovali samostatně (stejně jako ve třídě). Vybrané práce zároveň oznámkuji, budou-li švindlovat, poškodí jen sami sebe.
 • Klasifikaci nemohu ukládat do systéme Škola OnLine, zhodnocení celého týdne obdrží námořníci a rodiče na své e-mailové adresy. Zákonné zástupce prosím o ZPĚTNOU VAZBU.
 • Domácí úkoly by měli námořníci zpracovávat podle svých zvyklostí.

Za spolupráci děkuji.

 

Úvodní pokyny k nouzovému režimu – SDĚLENÍ KAPITÁNA

17. 3. 2020

Bohužel na okolním moři řádí nebezpečný virus, který nám neumožňuje společný pobyt na palubě. Kapitánský můstek mám sice přesunutý mimo základnu, ale nic mi nebrání v tom, abych s jednotlivými členy posádek komunikovala náhradním způsobem.

Vysílání pokynů zahájím každý všední den mezi 9,00 – 9,30. Ve spojení budeme s námořníky během dopoledne dle potřeby. Všechny jsem vyzvala, aby byli na příjmu včas a v plné síle.

Podle zpětných signálů mohu potvrdit, že spojení bylo úspěšně navázáno a můžeme vyplout.

Naším mottem „Proplujeme školním rokem 2019/2020“ se budeme řídit i přes nepříznivé okolnosti. Společnými silami jistě dosáhneme vytyčených cílů a brzy zakotvíme v přístavu, abychom se setkali osobně. Během plavby budu k dispozici na e-mailu mottlova@skolavinarice.cz a v systému Škola OnLine.

Děkuji

 

Únor 2020

15. 3. 2020

Navštívili jsme Městskou knihovnu v Kladně, čekala nás lekce zaměřená na Prahu. Paní knihovnice vyprávěla o historii a četla ukázky z básniček a pověstí. Naše znalosti prověřila závěrečným testem, kde jsme využili i vlastivědné poznatky ze školy. Prohlédli jsme si prostory knihovny, prolistovali zajímavé knížky a v prostorách suterénu nahlédli do skladů.

Další test jsme absolvovali v rámci teoretické části dopravní výchovy. Uvidíme, komu se zadařilo a získá Průkaz cyklisty, doufáme, že všichni.

Během tematického dne jsme se zaměřili na týmovou práci. Mluvnické kategorie podstatných jmen, rostliny na jaře, početní operace nad 10 000, prezentace a závěrečné hodnocení – především to obsahoval náš POSÁDKOVÝ den.

A co nás čeká v březnu? Například třídní turnaj ve vybíjené.

02-1.jpg

 

Leden 2020

2. 2. 2020

Po prázdninách jsme se těšili na ostatní kamarády, ale do učení se nám moc nechtělo, přesto „naskočíme“ hned následující den do obvyklého pracovního tempa. 10. ledna si jedeme zabruslit na otevřenou ledovou plochu do Kladna, počasí nám přeje a moc si akci užijeme.

Zhruba uprostřed měsíce řadu z nás skolila chřipka, takže jsme si potřebné znalosti museli doplňovat doma. Naštěstí to netrvalo dlouho a pro vysvědčení si přišla většina z nás.

Během celého měsíce jsme nosili dobroty pro pejsky z útulku Bouchalka. Zúčastnili se téměř všichni ze třídy a paní učitelka z nás měla velkou radost.

Na únor máme naplánovanou návštěvu knihovny, čeká nás test z dopravní výchovy a další TEMATICKÝ den.

01-1.jpg

01-2.jpg

 

1 | 2 | 3 | 4 | 5

následující »