Jdi na obsah Jdi na menu
 


4. třída

Příspěvky

Leden 2019

3. 2. 2019

Jako každý rok, tak i letos děti potěšilo, když z projektu „Ovoce do škol“ dostaly cizokrajné ovoce. Opět jsme vařili. Děti si připravily zdravou, chutnou svačinu a při její konzumaci jsme si zopakovali pravidla správného stolování.
 4.jpg
Leden byl pro nás náročný. Psali jsme písemné práce, probíhalo ústní zkoušení téměř ze všech předmětů. Při rozdávání vysvědčení 31. ledna některým žákům moc veselo nebylo, ale v naší třídě je hodně šikovných žáků, kteří si nesli domů velmi pěkné vysvědčení. Pololetní prázdniny si zasloužíme.

 

Prosinec 2018

4. 1. 2019

Než jsme se nadáli, je tu prosinec a s ním i konec roku. Tradičně se do naší třídy přišel podívat Mikuláš se svými pomocníky. Mikuláš rozdal dětem cukroví. Čerti si nikoho neodnesli, ale pěkně nás ušpinili. 
Celý měsíc jsme pilně nacvičovali na zpívání u stromečku. Abychom  se  koledy lépe naučili, hráli jsme je na flétny a doprovázeli je i na bubínky, tyčky, rolničky a drumbeny. Nacvičili jsme si pro rodiče krátkou besídku a než jsme šli zpívat ke stromečku, předvedli jsme toto vystoupení rodičům. Rodiče byli spokojeni a odměnili děti velkým potleskem.
Na poslední školní den tohoto roku se všichni těšili. Ochutnali jsme cukroví od maminek, rozdali jsme si dárečky, vyrobili jsme přáníčka a těšili se vánoční prázdniny.
Všem přejeme hodně štěstí a zdraví v celém roce 2019.

img_20181205_095656.jpg

 

Listopad 2018

4. 12. 2018

I naše třída se zapojila do akce Laskavec. Nasbírali jsme v parku semínka buku. Pro tato semínka si příjeli myslivci ze Šumavy. Semínka zasadí a na Šumavě vyrostou buky od nás. 
Byli jsme na exkurzi v Planetáriu. Program Letíme na Mars všechny děti zaujal a velmi se líbil. Děti nadchlo samotné Planetárium, kde si mohly samy vyzkoušet to, co se učí ve vlastivědě. 
V knihovně na Sítné jsme se dozvěděli o díle Karla a Josefa Čapka.
Vánoce se blíží rychle, a  tak už máme připravený adventní kalendář.

img_20181130_202942.jpg

 

Říjen 2018

6. 11. 2018

Měsíc říjen nás překvapil hezkým počasím, a tak se nám ve škole stálo nedařilo plně se věnovat učení. Radši bychom byli venku  a hráli si.
V rámci dopravní výchovy  jsme měli besedu a teoreticky probírali pravidla silničního provozu. Vysvětlovali jsme si  dopravní předpisy a zopakovali si správné vybavení kola.  
Vydali jsme se na procházku Kladnem. Poznali jsme trochu z historie Kladna, prohlédli jsme si nejstarší a nejvýznamnější budovy v Kladně. Ve Sládečkově muzeu jsme krátce navštívili zajímavou výstavu Igráčků. Někteří si s Igráčkem hráli, jiní si mohli navrhnout svou figurku nebo auto pro Igráčka.

img_20181017_101825.jpg

img_20181019_192215.jpg

 

Září 2018

30. 9. 2018

Prázdniny nám rychle utekly a z našich prázdninových deníků jsme se dozvěděli, že si všichni prázdniny pěkně užili. Přesto se děti na své spolužáky těšily.  Ve čtvrté třídě máme nový předmět - Informatiku, děti jsou z něj nadšené. Celé září jsme si opakovali učivo ze třetí třídy. Splnilo se nám naše velké přání, byli jsme na dopravním hřišti v Rozdělově. Jezdili jsme podle dopravních předpisů na kolech a koloběžkách. Všichni zvládli jízdu i správné odbočování. V říjnu nás čeká teorie, budeme hlouběji probírat dopravní předpisy. Také si děti vybraly kroužky, které chtějí od října navštěvovat. Na konci září všichni změřili své sportovní výkony v disciplínách lehké atletiky.

img-20180927-wa0004.jpg

img-20180927-wa0006.jpg

 

Červen 2018

28. 6. 2018

V červnu jsme si zopakovali vše, co jsme se ve třetí třídě naučili. Snad toho moc během prázdnin nezapomeneme. 
Byli jsme na exkurzi ve Výzkumném ústavu rostlinné výroby ve Slaném. Všichni jsme si pod mikroskopem prohlédli, jaké choroby rostliny mohou mít. Navštívili jsme dětské hřiště ve Švermově, byli na vycházce v lese. Svou šikovnost a odvahu si někteří dokázali na výletě na kolech. Ujeli jsme 15 km.
Celý červen jsme se připravovali na závěrečné vystoupení na školní akademii. Doufáme, že jsme se líbili.
Po prázdninách z nás budou čtvrťáci.

img-20180627-wa0001.jpg

 

Květen 2018

11. 6. 2018

Květen pro nás začal branným dnem. Nejvíce děti zaujala střelba ze zbraně, zkoušení plynové masky a soutěž družstev. Ve všech předmětech jsme se pilně učili. V matematice jsme procvičovali dělení se zbytkem a násobení velkých čísel. Uvědomujeme si, že musíme znát nasobilku. V Čj nás potrápily slovní druhy, skloňování podstatných jmen a časování sloves. Někteří žáci se zúčastnili  školní recitační soutěže.
Uskutečnil se náš třídní výlet. Vlakem jsme jeli do Prahy a byli se podívat na Petříně v zrcadlovém bludišti. 
Květen jsme zakončili pobytem na škole v přírodě v Žihli. Počasí bylo nádherné a děti byly spokojené. 

img_20180530_195610_burst2.jpg

img_20180604_191231.jpg

 

Výlet 3. třídy

7. 6. 2018

V pondělí 7.5.2018 využili někteří žáci 3. třídy ředitelské volno k návštěvě Dinoparku v Praze. Nebylo nás mnoho, ale výlet se velmi líbil. Na střeše obchodního domu Harfa jsme viděli několik dinosaurů v životní velikosti. Děti si mohly vyhrabat kostru dinosaura z písku. Zahráli jsme si na netradiční hudební nástroje a odpočívali na dětském hřišti. Nejvíce nás zaujalo promítání filmu v 4D kinu. K hezkému zážitku pomohlo i nádherné počasí a doprava metrem v Praze.
Hanzlíková

img_20180507_111842.jpg

 

Duben 2018

4. 5. 2018

Krásné jarní počasí nás vylákalo na procházku do lesa. Byli jsme u studánky na Tuháni a pozorovali rozkvetlé kytičky i hmyz v trávě. 
V dubnu jsme opět jeli do kladenské knihovny na Sítnou. Nyní jsme měli připravenou besedu o vzniku knihy. Vyprávění paní knihovnice všechny velmi zaujalo, ani jsme nestihli vyplnit pracovní list. Cestou do školy jme se zašli podívat na medvědy. Měli jsem štěstí a medvěda jsme viděli. Zahráli jsme si v parku dámu, dali si zmrzlinu a pospíchali na oběd. 
V českém jazyce jsme probírali časování sloves. V matematice dělíme a násobíme, ale nejradši rýsujeme. 
 

 

Březen 2018

4. 4. 2018

Březen nám utekl velmi rychle. Blížily se Velikonoce a my jsme se připravovali na velikonoční jarmark. Zdobili jsme vyfouklá vajíčka bílým voskem. Ač to byla titěrná práce, všem se podařila. Vajíčka byla krásná a dostali jsme velkou pochvalu. 
V neděli 18. března jsme si všichni udělali čas a jeli vystupovat s naší pohádkou O dvanácti měsíčkách do ZUŠ ve Velvarech. Nejdříve jsme navštívili muzeum a podívali se na výstavu hraček, vlastně mašinek. Výstava se nám líbila a potěšilo nás, když nám vláček přivezl na rozloučenou bonbóny. Pak jsme hráli. Nikdo si vystoupení nedokázal představit. V hledišti byla tma, jeviště bylo osvětleno reflektory a děti hrály. Tréma byla, ale všichni ji překonali. Vystoupení se opět povedlo. Byl to pro nás velký a krásný zážitek. Pěkné bylo, že s námi byli i rodiče. 

foto.jpg