Jdi na obsah Jdi na menu
 


4. třída

Příspěvky

Upozornění

19. 3. 2020

Dobu pro vysílání pokynů PRODLUŽUJI na 9,00 – 11, 30 pro každý všední den.

V uvedeném čase mají být námořníci na příjmu, aby si udrželi „provozní“ tempo.

Doporučuji nenechávat vše na poslední chvíli.

Práci budu vyžadovat v daných termínech – stejně jako ve škole. Je potřeba pečlivě sledovat všechny pokyny.

Děkuji

 

Zahájení plavby - základní povely

18. 3. 2020

Každý den procvičíme učivo a zadám domácí úkoly.

  • Práci mi námořníci odešlou e-mailem podle pokynů.
  • Samozřejmostí by mělo být dodržování termínů.
  • Jednotlivé členy posádek jsem požádala, aby na školních cvičeních pracovali samostatně (stejně jako ve třídě). Vybrané práce zároveň oznámkuji, budou-li švindlovat, poškodí jen sami sebe.
  • Klasifikaci nemohu ukládat do systéme Škola OnLine, zhodnocení celého týdne obdrží námořníci a rodiče na své e-mailové adresy. Zákonné zástupce prosím o ZPĚTNOU VAZBU.
  • Domácí úkoly by měli námořníci zpracovávat podle svých zvyklostí.

Za spolupráci děkuji.

 

Úvodní pokyny k nouzovému režimu – SDĚLENÍ KAPITÁNA

17. 3. 2020

Bohužel na okolním moři řádí nebezpečný virus, který nám neumožňuje společný pobyt na palubě. Kapitánský můstek mám sice přesunutý mimo základnu, ale nic mi nebrání v tom, abych s jednotlivými členy posádek komunikovala náhradním způsobem.

Vysílání pokynů zahájím každý všední den mezi 9,00 – 9,30. Ve spojení budeme s námořníky během dopoledne dle potřeby. Všechny jsem vyzvala, aby byli na příjmu včas a v plné síle.

Podle zpětných signálů mohu potvrdit, že spojení bylo úspěšně navázáno a můžeme vyplout.

Naším mottem „Proplujeme školním rokem 2019/2020“ se budeme řídit i přes nepříznivé okolnosti. Společnými silami jistě dosáhneme vytyčených cílů a brzy zakotvíme v přístavu, abychom se setkali osobně. Během plavby budu k dispozici na e-mailu mottlova@skolavinarice.cz a v systému Škola OnLine.

Děkuji

 

Únor 2020

15. 3. 2020

Navštívili jsme Městskou knihovnu v Kladně, čekala nás lekce zaměřená na Prahu. Paní knihovnice vyprávěla o historii a četla ukázky z básniček a pověstí. Naše znalosti prověřila závěrečným testem, kde jsme využili i vlastivědné poznatky ze školy. Prohlédli jsme si prostory knihovny, prolistovali zajímavé knížky a v prostorách suterénu nahlédli do skladů.

Další test jsme absolvovali v rámci teoretické části dopravní výchovy. Uvidíme, komu se zadařilo a získá Průkaz cyklisty, doufáme, že všichni.

Během tematického dne jsme se zaměřili na týmovou práci. Mluvnické kategorie podstatných jmen, rostliny na jaře, početní operace nad 10 000, prezentace a závěrečné hodnocení – především to obsahoval náš POSÁDKOVÝ den.

A co nás čeká v březnu? Například třídní turnaj ve vybíjené.

02-1.jpg

 

Leden 2020

2. 2. 2020

Po prázdninách jsme se těšili na ostatní kamarády, ale do učení se nám moc nechtělo, přesto „naskočíme“ hned následující den do obvyklého pracovního tempa. 10. ledna si jedeme zabruslit na otevřenou ledovou plochu do Kladna, počasí nám přeje a moc si akci užijeme.

Zhruba uprostřed měsíce řadu z nás skolila chřipka, takže jsme si potřebné znalosti museli doplňovat doma. Naštěstí to netrvalo dlouho a pro vysvědčení si přišla většina z nás.

Během celého měsíce jsme nosili dobroty pro pejsky z útulku Bouchalka. Zúčastnili se téměř všichni ze třídy a paní učitelka z nás měla velkou radost.

Na únor máme naplánovanou návštěvu knihovny, čeká nás test z dopravní výchovy a další TEMATICKÝ den.

01-1.jpg

01-2.jpg

 

Prosinec 2019

5. 1. 2020

Než jsme se rozprchli na prázdniny, čekala nás ještě spousta práce. V matematice jsem se naučili písemně násobit a dělit, v českém jazyce jsme se zabývali především skloňováním a časováním daných slovních druhů. Bohužel někteří stále „bojují“ s VLASTIVĚDOU a PŘÍRODOVĚDOU. Každou volnou chvilku byl z naší třídy slyšet zpěv a hra na flétny – přípravu na vystoupení nebylo možné podceňovat.

Také k nám přišla návštěva – Mikuláš se svou družinou. Zpívali jsme hromadně, přestože někteří z nás zvolili bezpečnější stanoviště, snažili se úplně všichni.

Příjemné posezení se spoustou dobrot, povídáním a bohatou nadílkou ukončilo poslední měsíc roku 2019.

Budiž nám všem přáno především pevné zdraví a štěstí v NOVÉM roce 2020.

12-1.jpg

12-2.jpg

 

Listopad 2019

2. 12. 2019

V tomto měsíci nás čekaly dva tematické dny – KNIŽNÍ a PLYŠÁKOVÝ. Navštívili jsme Středočeskou vědeckou knihovnu v Kladně, zúčastnili se akce Laskavec, absolvovali 1. část teorie z dopravní výchovy a fotili se.

Skončilo první čtvrtletí – výsledky nejsou nejhorší, ale někteří z nás by se měli více zaměřit na domácí přípravu. „Zlobí“ nás především VLASTIVĚDA a PŘÍRODOVĚDA.

Procvičujeme písničky se zimní a vánoční tematikou, vytvářeli jsme adventní výzdobu a možná si půjdeme zabruslit. Každopádně se těšíme na Vánoce a s nimi spojené prázdniny.

11-1.jpg

11-2.jpg

 

Říjen 2019

5. 11. 2019

Druhý měsíc tohoto školního roku je za námi. Tempo výuky je zběsilejší a úkolů přibývá. Musíme vstřebávat množství informací a orientovat se v nové látce.

V rámci českého jazyka již zvládli někteří z nás odprezentovat přečtenou knížku za 1. čtvrtletí. Ostatní ještě mají čas, ale je potřeba myslet na to, že posledním možným termínem je 28. listopad. V matematice jsme se posunuli již k číslům do 10 000 a v geometrii často „válčíme“ s přesností rýsování.

Říjen se nesl také ve znamení kultury. Navštívili jsme Divadlo v Dlouhé v Praze a ve škole jsme měli možnost poslechnout si vybrané skladby P. I. Čajkovského.

Chtěli jsme zažít trochu netradiční výuku, tak máme v plánu pořádat tematické dny. Nápady teprve dáváme dohromady, tak uvidíme...

10-1.jpg

10-2.jpg

 

Září 2019

6. 10. 2019

A je to tady – prázdniny za námi a nový školní rok před námi. Zůstala nám naše třída, přišla nová spolužačka Monika a jako čtvrťáci jsme na patře nejstarší.

Tento měsíc jsme se zúčastnili projektu Ekologie a energetika i celoškolní akce Branný den. A vzhledem k tomu, že nás letos čeká podrobnější dopravní výchova, absolvovali jsme první část praktické výuky na dopravním hřišti.

Kromě předmětů, které již známe, přibyla Vlastivěda, Přírodověda a Informatika. Čeká nás sice hodně práce a víc úkolů, ale určitě si užijeme i legraci, dozvíme se něco nového, pojedeme na výlet, zasportujeme si, zazpíváme … Zkrátka „Proplujeme školním rokem 2019/2020“ tak, abychom se nepotopili.

img_20190927_182045.jpg

img_20190927_181931.jpg

 

Červen 2019

2. 7. 2019

Jdeme do finále - rekapitulujeme, hodnotíme a uzavíráme… 

Začátkem měsíce se konaly konzultace s rodiči, které proběhly v pořádku. Žádná větší pohroma se nekonala a my jsme se mohli v klidu připravovat na souhrnné opakování. Písemné práce dopadly dobře, nejlepších výsledků jsme dosáhli v matematice. 
Těšili jsme se na třídní výlet do TOBOGY v Praze. Sice nás jelo méně, ale užili jsme si to za všechny. smiley
                        3.jpg


Pilně jsme nacvičovali na školní akademii. Naše úsilí bylo oceněno bouřlivým potleskem a vystoupení v rockovém stylu mělo úspěch. Odevzdali jsme učebnice, uklidili třídu, vyklidili skříňky, vrátili klíče … a shodli se na tom, že nám ten poslední měsíc nějak rychle utekl. smiley Den před vysvědčením nás čekala ještě návštěva Minigolfu na Kladně. Moc jsme si to užili a doufáme, že to nebylo naposled.
           33.jpg

Finále je u konce. Dostáváme vesměs hezká vysvědčení a čekají nás zasloužené PRÁZDNINY. Další školní rok už z nás budou čtvrťáci. Čekají nás některé změny, ale o nich až příště.