Jdi na obsah Jdi na menu
 


4. třída

Příspěvky

Prosinec 2019

5. 1. 2020

Než jsme se rozprchli na prázdniny, čekala nás ještě spousta práce. V matematice jsem se naučili písemně násobit a dělit, v českém jazyce jsme se zabývali především skloňováním a časováním daných slovních druhů. Bohužel někteří stále „bojují“ s VLASTIVĚDOU a PŘÍRODOVĚDOU. Každou volnou chvilku byl z naší třídy slyšet zpěv a hra na flétny – přípravu na vystoupení nebylo možné podceňovat.

Také k nám přišla návštěva – Mikuláš se svou družinou. Zpívali jsme hromadně, přestože někteří z nás zvolili bezpečnější stanoviště, snažili se úplně všichni.

Příjemné posezení se spoustou dobrot, povídáním a bohatou nadílkou ukončilo poslední měsíc roku 2019.

Budiž nám všem přáno především pevné zdraví a štěstí v NOVÉM roce 2020.

12-1.jpg

12-2.jpg

 

Listopad 2019

2. 12. 2019

V tomto měsíci nás čekaly dva tematické dny – KNIŽNÍ a PLYŠÁKOVÝ. Navštívili jsme Středočeskou vědeckou knihovnu v Kladně, zúčastnili se akce Laskavec, absolvovali 1. část teorie z dopravní výchovy a fotili se.

Skončilo první čtvrtletí – výsledky nejsou nejhorší, ale někteří z nás by se měli více zaměřit na domácí přípravu. „Zlobí“ nás především VLASTIVĚDA a PŘÍRODOVĚDA.

Procvičujeme písničky se zimní a vánoční tematikou, vytvářeli jsme adventní výzdobu a možná si půjdeme zabruslit. Každopádně se těšíme na Vánoce a s nimi spojené prázdniny.

11-1.jpg

11-2.jpg

 

Říjen 2019

5. 11. 2019

Druhý měsíc tohoto školního roku je za námi. Tempo výuky je zběsilejší a úkolů přibývá. Musíme vstřebávat množství informací a orientovat se v nové látce.

V rámci českého jazyka již zvládli někteří z nás odprezentovat přečtenou knížku za 1. čtvrtletí. Ostatní ještě mají čas, ale je potřeba myslet na to, že posledním možným termínem je 28. listopad. V matematice jsme se posunuli již k číslům do 10 000 a v geometrii často „válčíme“ s přesností rýsování.

Říjen se nesl také ve znamení kultury. Navštívili jsme Divadlo v Dlouhé v Praze a ve škole jsme měli možnost poslechnout si vybrané skladby P. I. Čajkovského.

Chtěli jsme zažít trochu netradiční výuku, tak máme v plánu pořádat tematické dny. Nápady teprve dáváme dohromady, tak uvidíme...

10-1.jpg

10-2.jpg

 

Září 2019

6. 10. 2019

A je to tady – prázdniny za námi a nový školní rok před námi. Zůstala nám naše třída, přišla nová spolužačka Monika a jako čtvrťáci jsme na patře nejstarší.

Tento měsíc jsme se zúčastnili projektu Ekologie a energetika i celoškolní akce Branný den. A vzhledem k tomu, že nás letos čeká podrobnější dopravní výchova, absolvovali jsme první část praktické výuky na dopravním hřišti.

Kromě předmětů, které již známe, přibyla Vlastivěda, Přírodověda a Informatika. Čeká nás sice hodně práce a víc úkolů, ale určitě si užijeme i legraci, dozvíme se něco nového, pojedeme na výlet, zasportujeme si, zazpíváme … Zkrátka „Proplujeme školním rokem 2019/2020“ tak, abychom se nepotopili.

img_20190927_182045.jpg

img_20190927_181931.jpg

 

Červen 2019

2. 7. 2019

Jdeme do finále - rekapitulujeme, hodnotíme a uzavíráme… 

Začátkem měsíce se konaly konzultace s rodiči, které proběhly v pořádku. Žádná větší pohroma se nekonala a my jsme se mohli v klidu připravovat na souhrnné opakování. Písemné práce dopadly dobře, nejlepších výsledků jsme dosáhli v matematice. 
Těšili jsme se na třídní výlet do TOBOGY v Praze. Sice nás jelo méně, ale užili jsme si to za všechny. smiley
                        3.jpg


Pilně jsme nacvičovali na školní akademii. Naše úsilí bylo oceněno bouřlivým potleskem a vystoupení v rockovém stylu mělo úspěch. Odevzdali jsme učebnice, uklidili třídu, vyklidili skříňky, vrátili klíče … a shodli se na tom, že nám ten poslední měsíc nějak rychle utekl. smiley Den před vysvědčením nás čekala ještě návštěva Minigolfu na Kladně. Moc jsme si to užili a doufáme, že to nebylo naposled.
           33.jpg

Finále je u konce. Dostáváme vesměs hezká vysvědčení a čekají nás zasloužené PRÁZDNINY. Další školní rok už z nás budou čtvrťáci. Čekají nás některé změny, ale o nich až příště. 

 

Květen 2019

2. 6. 2019

Další měsíc školního roku jsme zahájili již s novu paní učitelkou. Kromě výuky na nás čekalo fotografování, dva projekty, ale především ŠKOLA V PŘÍRODĚsmiley. Zároveň jsme si upřesnili podrobnosti k Akademii, která nás teprve čeká.

V českém jazyce řadíme slovní druhy, naučili jsem se pracovat s přídavnými jmény, zájmeny a číslovkami. Pokračujeme ve čtení „Kouzláků“ a hledáme  informace v odborných textech. V matematice nás čekalo např. dělení se zbytkem a finanční gramotnost. Jak rosteme, vyvíjíme se a pečujeme o své zdraví, jsme probrali v prvouce. 

Během projektu, který organizovala šermířská skupina Thorax, jsme si mohli prohlédnout vybavení kuchyně, nádobí, oděvy, dobový stan, vojenskou výstroj a zbraně. Závěrem nám členové předvedli krátký souboj dvou rytířů. 

Ekoprojekt připomněl význam a životadárnou roli oceánů. Průvodcem nám byl Klaun očkatý, čekalo nás rozřazování vodních živočichů, pokusy s vodou a další aktivity. Své výtvory jsme umístili na nástěnky v patře. 

A co zaujalo děti během školy v přírodě především? Olympiáda a hodní instruktoři (Mates), hry (Kryštof), cesta do krámku v obci Borovice (Nicolka), dvoupatrový autobus (Matyáš), chatky (Karolínka, Matyáš), které připomínaly malé domečky (Matyáš). Honzík K. konstatoval: „Nejvíce se mi líbil pobyt, hry s vedoucími byly také super, jídlo velká mňamka a hry s paní učitelkou byly taky dobré.“ Podle Maxe můžeme ještě dodat, že: „Cesta tam trvala tři hodiny, ale stálo to za to. Měli jsme třídního vedoucího Vaška a pak jsem se rozdělili do skupin. Hlavním tématem byla olympiáda a mezi tím jsme se i učili. Uteklo to jako voda, a než bys řekl švec, tak jsme byli doma.“ Před sebou máme poslední měsíc školního roku, ale také spoustu práce. Věříme, že vše zvládneme úspěšně. Veškeré fotografie, které byly během toho měsíce pořízeny, naleznete zde

img_20190506_103534.jpg

 

Duben 2019

2. 5. 2019

Máme za sebou další jarní měsíc a utekl nám velmi rychle. V dubnu jsme psali velké písemné práce, abychom vylepšili naše průměrné skóre. Téměř všem se to podařilo, někteří musí zazářit ještě v následujících měsících. Třídní schůzky proběhly bez problémů, rodiče o našich úspěších a menších úspěších ví, takže nikdo z nich nemohl být překvapený. 

Na začátku měsíce jsme odjeli do kina Sokol, ve kterém byl pro nás připravený hudební workshop. Poznávali jsme rytmy různých hudebních stylů, zpívali a tancovali. A vlastně se i učili anglicky, protože hlavní muzikant pocházel z New Yorku a česky ještě moc neuměl. V dubnu se také konalo velikonoční dopoledne, kdy děti vyráběly různé jarní dekorace z vajíček, vlny nebo papíru. Dětem se práce moc líbila a všichni odcházeli pozitivně naladěni na velikonoční prázdniny. 

Po prázdninách se konala školní recitační soutěž "Vítáme jaro ve Vinařicích", ve které se na 1. místě umístil Max Jelínek, ještě jednou gratulujeme! yes

V tomto měsíci jsme ve výuce hojně využívali nové IPady, učili jsme se vyhledávat na internetu, procvičovali jsme na různých webových stránkách nebo soutěžili v týmech přes různé vzdělávací aplikace. To nás moc bavilo! smiley

Na konci měsíce jsme se rozloučili s paní učitelkou třídní, která odchází na mateřskou dovolenou. Společně jsme vyhodnotili celoroční hru, odměnili nejlepší kolej a nejlepší "míchače lektvarů". Poslední den jsme jen pili, jedli a hodovali a teď vzhůru do práce s novou paní učitelkou. Moc se těšíme na školu v přírodě, kde opět utužíme naše třídní vztahy! heart

pjimage.jpg

 

Březen 2019

2. 4. 2019

Měsíc březen nám snad už konečně přinesl jaro a také spoustu akcí a zážitků. Nejprve jsme načerpali síly na jarních prázdninách, které jsme mnozí strávili na nějaké dovolené či u příbuzných, nebo jsme se jen tak poflakovali. Po tomto volném týdnu nás ve škole přivítalo anglické divadlo. Herci celou dobu mluvili pouze anglicky a my jsme dokonce v angličtině i reagovali a odpovídali. Líbilo se to nám všem, moc jsme se nasmáli. V březnu jsme si také vyzkoušeli matematickou soutěž Klokánek v nejmladší kategorii Cvrček. Ještě jednou velká gratulace patří chlapcům, kteří obsadili první příčky. Na 1. místě se umístil Vojta s 55 body, následoval ho hned David s 54 body a na 3. místě s počtem 50 bodů se umístili Matyáš J., Honza Š. a Kryštof. To je úspěch! 

V českém jazyce jsme probrali podstatná jména a jejich pád, číslo a rod. Nezapomínáme stále opakovat vyjmenovaná slova. V matematice už počítáme do 1000 a pro některé je to stále fuška. V geometrii rýsujeme krásné kružnice. V prvouce jsme se vrhli na živé organismy a hlavně rostliny. Nejvíce stále válčíme s angličtinou. Musíme ale zabrat, protože nás čeká v dubnu čtvrtletní hodnocení a třídní schůzky. 

56276129_482338488971656_3356093840300703744_n.jpg

56337224_630281597443221_5172392860753854464_n.jpg

 

Únor 2019

5. 3. 2019

Po pololetních prázdninách přišel nejkratší měsíc únor, který už je také zdárně za námi. Dokončili jsme vyjmenovaná slova, která stále procvičujeme a opakujeme, aby se nám pořádně vštípila do paměti. Naťukli jsme už i podstatná jména a jejich číslo a rod. Je to něco nového, takže nás to zatím baví. smiley V matematice již počítáme do 1000 a v geometrii rýsujeme krásné kružnice. Prvoukou již vítáme jaro, povídáme si o rostlinách a dalších živých organismech. Nejvíce nás ale trápí angličtina, na kterou se moc neučíme. Někteří už však zjistili, že bez pravidelné přípravy to nepůjde, takže se naše průměrné skóre v tomto předmětu pomalu zlepšuje. 

Tento měsíc navštívilo naši školu fyzikální divadlo Údif, které nám představilo několik pokusů se vzduchem. Viděli jsme podomácku vyrobenou raketu, společně jsme pomohli sestrojit i domácí fontánku a ke konci jsme žasli nad obřím ocasem z ohně. Všem se nám to moc líbilo a výborně se nám to hodilo do prvouky, protože nedávno jsme se vzduchem a vodou zabývali i my. 

Teď už odpočíváme na jarních prázdninách a sbíráme síly na další měsíce. Krásné prázdniny všem! 

fotojet.jpg

 

Leden 2019

3. 2. 2019

Leden se nesl v duchu vylepšování pololetního skóre, psalo se hodně testíků a zkoušelo se o sto šest. Některým se povedlo dokázat, že na lepší známky jsou, jiní na svých výsledcích mohou zapracovat během druhého pololetí. Nicméně vysvědčení jsme všichni měli moc krásná!

Horu učení jsme si zpestřili návštěvou Středočeské vědecké knihovny v Kladně, kde jsme si povídali o pohádkách, kreslili, účastnili se různých aktivit a ověřovali si, jestli ty naše české pohádky vůbec ještě známe. 

Celý měsíc jsme sbírali dobroty pro pejsky z útulku Bouchalka a někteří se také zúčastnili sběru papíru. Dostali jsme nový rozvrh a je bez pondělní odpoledky, jupí! 

A teď už zase honem do práce, můžeme začít pěkně s čistým štítem, tak ať to nepokazíme hned na začátku. 

fotojet.jpg