Jdi na obsah Jdi na menu
 


Říjen 2018

31. 10. 2018

Měsíc říjen je za námi a my jsme v plném pracovním nasazení. V matematice stále trénujeme počítání do 20 s přechodem přes desítku, rozkládáme čísla, počítáme slovní úlohy a poznáváme geometrické tvary a tělesa. V českém jazyce už umíme celou abecedu, stále čteme, píšeme, rozkládáme slova na slabiky, písmenka a hlásky. V prvouce jsme si celý říjen povídali o podzimu. V angličtině trénujeme první jednoduché fráze, učíme se barvy, hrajeme různé hry.
Na konci měsíce října jsme si četli o Halloweenu a počítali různé halloweenské úlohy a začátkem listopadu nás čeká Halloween i ve škole.
V říjnu proběhlo vyhlášení sportovního dne, konaného na konci září. Chlapci i dívky z naší třídy se umístili na předních místech. Také jsme navštívili Planetárium v Praze, kde se děti dozvěděly základní informace o tom, proč se střídají den a noc, roční období a které souhvězdí můžeme na podzimní obloze vidět. Zároveň viděly podzimní příběh „Anička a nebešťánek“.
Zapojili jsme se do projektu „Laskavec“, jehož cílem je udělat něco laskavého ke svému okolí. V posledních slunečných dnech jsme se vydali na procházku v okolí Vinařic a domluvili jsme se, že budeme laskaví k přírodě. Vzali jsme si rukavice, pytle a rozhodli jsme se, že posbíráme odpadky v našem okolí. 

22.jpg

222.jpg