Jdi na obsah Jdi na menu
 


3. třída

Příspěvky

Květen 2018

11. 6. 2018

Květen pro nás začal branným dnem. Nejvíce děti zaujala střelba ze zbraně, zkoušení plynové masky a soutěž družstev. Ve všech předmětech jsme se pilně učili. V matematice jsme procvičovali dělení se zbytkem a násobení velkých čísel. Uvědomujeme si, že musíme znát nasobilku. V Čj nás potrápily slovní druhy, skloňování podstatných jmen a časování sloves. Někteří žáci se zúčastnili  školní recitační soutěže.
Uskutečnil se náš třídní výlet. Vlakem jsme jeli do Prahy a byli se podívat na Petříně v zrcadlovém bludišti. 
Květen jsme zakončili pobytem na škole v přírodě v Žihli. Počasí bylo nádherné a děti byly spokojené. 

img_20180530_195610_burst2.jpg

img_20180604_191231.jpg

 

Výlet 3. třídy

7. 6. 2018

V pondělí 7.5.2018 využili někteří žáci 3. třídy ředitelské volno k návštěvě Dinoparku v Praze. Nebylo nás mnoho, ale výlet se velmi líbil. Na střeše obchodního domu Harfa jsme viděli několik dinosaurů v životní velikosti. Děti si mohly vyhrabat kostru dinosaura z písku. Zahráli jsme si na netradiční hudební nástroje a odpočívali na dětském hřišti. Nejvíce nás zaujalo promítání filmu v 4D kinu. K hezkému zážitku pomohlo i nádherné počasí a doprava metrem v Praze.
Hanzlíková

img_20180507_111842.jpg

 

Duben 2018

4. 5. 2018

Krásné jarní počasí nás vylákalo na procházku do lesa. Byli jsme u studánky na Tuháni a pozorovali rozkvetlé kytičky i hmyz v trávě. 
V dubnu jsme opět jeli do kladenské knihovny na Sítnou. Nyní jsme měli připravenou besedu o vzniku knihy. Vyprávění paní knihovnice všechny velmi zaujalo, ani jsme nestihli vyplnit pracovní list. Cestou do školy jme se zašli podívat na medvědy. Měli jsem štěstí a medvěda jsme viděli. Zahráli jsme si v parku dámu, dali si zmrzlinu a pospíchali na oběd. 
V českém jazyce jsme probírali časování sloves. V matematice dělíme a násobíme, ale nejradši rýsujeme. 
 

 

Březen 2018

4. 4. 2018

Březen nám utekl velmi rychle. Blížily se Velikonoce a my jsme se připravovali na velikonoční jarmark. Zdobili jsme vyfouklá vajíčka bílým voskem. Ač to byla titěrná práce, všem se podařila. Vajíčka byla krásná a dostali jsme velkou pochvalu. 
V neděli 18. března jsme si všichni udělali čas a jeli vystupovat s naší pohádkou O dvanácti měsíčkách do ZUŠ ve Velvarech. Nejdříve jsme navštívili muzeum a podívali se na výstavu hraček, vlastně mašinek. Výstava se nám líbila a potěšilo nás, když nám vláček přivezl na rozloučenou bonbóny. Pak jsme hráli. Nikdo si vystoupení nedokázal představit. V hledišti byla tma, jeviště bylo osvětleno reflektory a děti hrály. Tréma byla, ale všichni ji překonali. Vystoupení se opět povedlo. Byl to pro nás velký a krásný zážitek. Pěkné bylo, že s námi byli i rodiče. 

foto.jpg

 

Vystoupení žáků 3. třídy

18. 3. 2018

Žáci 3. třídy nacvičili  pohádku O dvanácti měsíčkách. Pohádku hráli nejdříve pro rodiče, pro děti z jiných tříd i pro děti z mateřských škol. V neděli 18. 3. 2018 si pojedou tuto pohádku zahrát do divadla ve Velvarech. 
Přeji dětem, aby je prostředí divadla nezaskočilo, neměly velkou trému a pohádku zazpívaly tak hezky, jako ve škole. 

R. Hanzlíková, tř. učitelka 

page1.jpg

 

Únor 2018

5. 3. 2018

Do druhého pololetí jsme vkročili opravdu vesele. Ti, kteří chtěli a mohli, jeli společně na výlet do Planetária. Cesta vlakem, procházka Prahou a hezká pohádka o Nebešťánkovi se všem moc líbila. I počasí nám vyšlo. 
V únoru jsme v ČJ dokončili vyjmenovaná slova. Doufejme, že si je budeme pamatovat. V Ma jsme sčítali a odčítali do 1 000, rýsovali polopřímky a měřili úsečky. 
Ve třídě máme nový hudební nástroj - xylofon. Nejdříve to byla věc, do které se dalo bouchat. Ale nyní se všichni snaží zahrát správně melodie písniček. A daří se, písničku Beskyde, Beskyde umí téměř všichni. 
Také jsme pozorně sledovali výsledky našich sporovců na Olympiádě. 
Než jsme se v únoru ve škole rozkoukali, jsou tu jarní prázdniny.  

 

Leden 2018

4. 2. 2018

A je tu pololetí. Leden nám rychle utekl. Napsali jsme pololetní práce a čekali na vysvědčení.
Poslední lednový den jsme šli hrát pohádku O dvanácti měsíčkách do MŠ v Motyčíně. Měli jsme s sebou všechny potřebné věci, jen hudba nás trochu zaskočila.  Nehrála. Nakonec vše dobře dopadlo. Hráli jsme, dostali jsme sladkou odměnu a velikou pochvalu. Po návratu do školy paní učitelka rozdala vysvědčení. Většina dětí byla s vysvědčením spokojena. Někteří říkali, že se budou v příštím pololetí více snažit.
Uvidíme. smiley

naty.jpg

 

Prosinec 2017

1. 1. 2018

Začátkem prosince jsme se vydali do divadla Spejbla a Hurvínka na představení Hurvínkův Mikuláš. Představení, ale i prostory a výzdoba divadla, se nám velmi líbilo. Děti byly nadšené. 
Pro rodiče jsme si i my připravili představení. Zahráli a zazpívali jsme rodičům pohádku O dvanácti měsíčkách. Připravili jsme si kostýmy, kulisy i dekorace. Naučili se dlouhý zpívaný text. Trému měli úplně všichni, ale představení se povedlo. Rodiče byli překvapeni a potěšeni. Odměnili nás dlouhým a hlasitým potleskem.
Poslední školní den roku 2017 jsme si rozdali dárečky a těšili se na vánoční prázdniny.

divadlo.jpg

 

Listopad 2017

3. 12. 2017

V listopadu jsme se začali  učit vyjmenovaná slova. Zvládli jsme vyjmenovaná slova po B a po L. Umíme je zpaměti, ale trochu se nám pletou. V matematice jsme dokončili násobilky, rýsovali jsme přímky a měřili úsečky. Nepodceňujeme přípravu na Vánoce. Pilně nacvičujeme na vánoční vystoupení. Zpíváme a zpíváme. V pracovních činnostech jsme si vyrobili třídní adventní kalendář. Nyní budeme bedlivě sledovat, zda se nám pod čepičkou objeví nějaké sladké překvapení. 

img_20171130_190719.jpg

 

Říjen 2017

4. 11. 2017

V tomto měsíci jsme pokračovali s násobilkou. Umíme už násobilku šesti a sedmi. Zvládáme příklady se závorkami a někdy se trápíme se slovními úlohami. V matematice mají děti rády hry a rýsování.
V ČJ řadíme slova podle abecedy, hledáme slova opačná a zdrobnělá. Společně jsme ve škole začali číst Knížku Ferdy mravence. S knihou se nám dobře pracuje a vynikající je, že téměř každý má svou knihu.
V Aj se učíme počítat. Naučili jsme se novou básničku i písničku. 
Na konci měsíce jsme navštívili knihovnu na Sítné, kde nás paní knihovnice, v besedě Bojite se rádi, seznámila se strašidly v knihách. Protože se děti nebojí, vyrazily na halloweenskou diskotéku a stezku odvahy, samozřejmě v maskách.