Jdi na obsah Jdi na menu
 


3. třída

Příspěvky

Prosinec 2019

15. 12. 2019

Krásný měsíc….

Nejdříve k nám přišli čerti s Mikulášem a anděly. Panika byla veliká, nejlepším úkrytem se zdál stůl paní učitelky. Některé zlobily si čerti na chvíli odnesli. Nakonec ale i oni dostali od andělů sladkosti. Po odchodu čertů ze třídy se ze všech stali opět hrdinové.

Druhý prosincový týden jsme vyrazili autobusem na Kladno na bruslení. Některé děti sice stály na bruslích poprvé, ale moc se snažily a nenechaly se odradit ani četnými pády. Jiné bruslily už s jistotou. Hodně rodičů přišlo své děti podpořit. Počasí nám přálo a děti se vyřádily tak, že některé usnuly hned při návratu v autobusu.

Teď se ještě všichni připravujeme na besídku a pak hurááá……VÁNOCE!

mikulas-1.jpg

brusleni-2.jpg

 

Listopad 2019

2. 12. 2019

V listopadu jsme se naučili spoustu nových věcí:

písemné sčítání (Jára, Terezka M.)

zaokrouhlování (Nikola, Vojta, Lenka, Alex)

pracovat se šifrovanou abecedou (Nela)

vyjmenovaná slova po b, l (Natálka)

sousední státy ČR (Kuba)

Byli jsme na divadelním představení Malý princ v Kladně. (Nikol, David)

Vyzdobujeme třídu, vyráběli jsme vánoční domečky. (Terezka S., Lenka)

Nacvičujeme pohádku o Sněhurce. (Jirka, Sophia)

Chodíme si procvičovat učivo do počítačové učebny. (Oliver, Zdeněk)

Šplhali jsme na laně. (Kačka)

Zkoušeli jsme v tělocvičně úpolová cvičení. (Ondra)

Při vánočním tvoření jsme vyráběli adventní věnec. (Petr)

 

Říjen 2019

2. 11. 2019

…………………….očima dětí:

Účastníme se OLYMPIJSKÉHO VÍCEBOJE!

Běhali jsme 500 m. (Petr, David)

Běhali jsme T běh a běh na 60 m. (Terka S.)

Vyměnili jsme naše zástupce do parlamentu. (Kačka, Vojta)

Byli jsme v divadle v Praze na představení „Jak jsem se ztratil“ (Kuba)

Čteme knížku TŘI BANÁNY. (Terezka S.)

Měla jsem službu na kalendář. (Vanessa)

Naučili jsme se násobilku 6, 7, 8, 9. (Oliver)

V AJ jsme se naučili nová slovíčka. (Jára)

Naučili jsme se hledat ve SLOVNÍKU SPISOVNÉ ČEŠTINY. (Alex)

Během prvouky jsme pracovali s buzolou a kompasem, byla to zábava. (Kristýna)

Ve čtvrtek 31.10. jsme slavili HALLOWEEN. (Dan)

Hledali jsme po škole kartičky se jmény strašidel, řadili jsme je podle abecedy a vymýšleli jsme příběhy o strašidlech. (Jirka, Nikol)

Vyráběli jsme dýně z barevného papíru a vyzdobili jsme si třídu. (Lenka, Sophie, Nela, Natálka)

Večer jsme šli na stezku odvahy, bál jsem se, ale bavilo mě to. (Ondra)

Bylo to úžasné! (Zdeněk)

img_20191101_213403_resized_20191101_093440545.jpg

 

Září 2019

4. 10. 2019

Nový školní rok jsme zahájili v nové třídě v počtu 22 dětí. Vytvořili jsme si společně naše třídní pravidla a zvolili si dva nové zástupce do školního parlamentu, Nelu Stehlíkovou a Ondru Tůmu. Zažili jsme společně školní poplach a evakuaci ze školy. V posledních dnech měsíce září proběhl branný den. Děti si zopakovaly, jak se chovat v mimořádných situacích třeba v případě nebezpečí požáru. Procvičily si zásady první pomoci a zásady bezpečného chování v přírodě a ve městě.

Během září jsme opakovali učivo z minulého školního roku. Nějak jsme zapomněli písmenka a psaní se nám moc nedařilo. Začínáme se ale zlepšovat. Paní učitelku mrzí, že ani na konci září nemají některé děti zabalené sešity a učebnice.

img-20190927-wa0001.jpg

img-20190927-wa0006.jpg

 

Den bezpečnosti s Shell Kladno

25. 6. 2019

Dne 17. 6. se 2. třída zúčastnila akce Den bezpečnosti ve spolupráci s Shell Kladno. 

65319583_316232939284618_6447274372662034432_n.jpg

 

Červen 2019

25. 6. 2019

Konec školního roku byl hlavně ve znamení příprav na akademii, na kterou se děti moc těšily. V červnu jsme navštívili trampolínový park v Kladně, ve spolupráci s firmou Shell jsme se zúčastnili dne bezpečnosti. V matematice počítáme do 100 a zvládáme násobení a dělení do 5. Vše pilně trénujeme. Rádi čteme, v hodinách čtení si děláme vlastní čtenářské dílny, které děti velmi baví. Už se těší, až si  přečtou nějakou pěknou knížku. Všichni se těší na prázdniny! 

2.jpg

22.jpg

 

Květen 2019

2. 6. 2019

Nacvičujeme vystoupení na školní akademii, na kterou se všichni druháčci moc těší. V areálu školy jsme se zúčastnili vystoupení skupiny Thorax. Ve škole jsme měli projektový den na téma „Světový den oceánů“. Proběhlo i společné fotografování. Byli jsme na škole v přírodě, kde se dětem moc líbilo. Děti, které zůstaly ve škole, se normálně učily a nevynechaly ani čtvrteční plavání. V rámci prvouky jsme se na vycházce seznámili s právě kvetoucími rostlinami a povídali jsme i o přírodě na jaře, v létě. V matematice počítáme do 100 a zvládáme násobení a dělení do 5.  Rádi čteme, v hodinách čtení si děláme vlastní čtenářské dílny. V červnu nás také čeká návštěva trampolínového parku a akce bezpečnosti ve spolupráci s firmou Shell. 

2.jpg

22.jpg

 

Duben 2019

2. 5. 2019

V měsíci dubnu jsme měli ve škole velikonoční projekt, kde si všichni mohli vyrobit různé dekorace.

V prvouce jsme si povídali o svátcích jara, rostlinách, hospodářských zvířatech, jaru na statku, o místě, kde žijeme a našich oblíbených výletech. V hodinách hudební výchovy jsme dirigovali, zpívali a poslouchali písně z pohádek a pokračujeme v nacvičování na akademii. V matematice počítáme v oboru 0-100 , řešíme slovní úlohy a umíme násobilku 2 a 3. V českém jazyce se zdokonalujeme ve čtení, poznáváme slovesa a podstatná jména.

Všichni se těšíme na školu v přírodě.

 

2.jpg

22.jpg

 

Březen 2019

2. 4. 2019

V březnu jsme konečně přivítali jaro. V prvouce jsme si zopakovali měsíce, roční období, povídali o přírodě na jaře, hrách dětí a bezpečnosti při jejich provozování. V hodinách hudební výchovy začínáme nacvičovat naše vystoupení na školní akademii. V matematice počítáme v oboru 0-100 s přechodem i bez přechodu, řešíme slovní úlohy a konečně jsme začali s násobilkou. smiley V českém jazyce stále trénujeme čtení a psaní, tvrdé a měkké slabiky již perfektně ovládáme. Nezbývá než procvičovat a procvičovat. smiley Třídu máme krásně vyzdobenou a je nám tu všem moc dobře. smiley

 

Únor 2019

4. 3. 2019

Měsíc únor nám všem utekl velmi rychle. Druháčci se vrátili po pololetních prázdninách plni sil do dalšího pololetí.  Za okny na nás začalo svítit sluníčko, a proto je nejvyšší čas začít si povídat o příchodu jara a tradičních jarních zvycích. Někteří z nás se zúčastnili Masopustního průvodu, který je již tradiční akcí, které se škola účastní před Velikonoci. V rámci tělesné výchovy jsme opět začali jezdit na plavání. V hodinách hudební výchovy velmi rádi zpívají a muzicírují. V matematice už počítáme do 100 s přechodem přes desítku, v geometrii rýsujeme a přenášíme úsečky. Ve čtení se děti stále více zdokonalují, čtení je u většiny plynulé. Zároveň pilně trénujeme tvrdé a měkké souhlásky. Povídali jsme si o nadcházejících jarních prázdninách, na které se všechny děti moc těšily. Doufám, že se stejně tak těší do školy zpět po prázdninách.
Ve škole jsme měli fyzikální divadlo, které se dětem velmi líbilo. V únoru jsme navštívili divadlo Spejbla a Hurvínka a vyslali zástupce na tradiční recitační soutěž ve Slaném.

2.jpg

22.jpg