Jdi na obsah Jdi na menu
 


3. třída

Příspěvky

Březen 2019

2. 4. 2019

Měsíc březen nám snad už konečně přinesl jaro a také spoustu akcí a zážitků. Nejprve jsme načerpali síly na jarních prázdninách, které jsme mnozí strávili na nějaké dovolené či u příbuzných, nebo jsme se jen tak poflakovali. Po tomto volném týdnu nás ve škole přivítalo anglické divadlo. Herci celou dobu mluvili pouze anglicky a my jsme dokonce v angličtině i reagovali a odpovídali. Líbilo se to nám všem, moc jsme se nasmáli. V březnu jsme si také vyzkoušeli matematickou soutěž Klokánek v nejmladší kategorii Cvrček. Ještě jednou velká gratulace patří chlapcům, kteří obsadili první příčky. Na 1. místě se umístil Vojta s 55 body, následoval ho hned David s 54 body a na 3. místě s počtem 50 bodů se umístili Matyáš J., Honza Š. a Kryštof. To je úspěch! 

V českém jazyce jsme probrali podstatná jména a jejich pád, číslo a rod. Nezapomínáme stále opakovat vyjmenovaná slova. V matematice už počítáme do 1000 a pro některé je to stále fuška. V geometrii rýsujeme krásné kružnice. V prvouce jsme se vrhli na živé organismy a hlavně rostliny. Nejvíce stále válčíme s angličtinou. Musíme ale zabrat, protože nás čeká v dubnu čtvrtletní hodnocení a třídní schůzky. 

56276129_482338488971656_3356093840300703744_n.jpg

56337224_630281597443221_5172392860753854464_n.jpg

 

Únor 2019

5. 3. 2019

Po pololetních prázdninách přišel nejkratší měsíc únor, který už je také zdárně za námi. Dokončili jsme vyjmenovaná slova, která stále procvičujeme a opakujeme, aby se nám pořádně vštípila do paměti. Naťukli jsme už i podstatná jména a jejich číslo a rod. Je to něco nového, takže nás to zatím baví. smiley V matematice již počítáme do 1000 a v geometrii rýsujeme krásné kružnice. Prvoukou již vítáme jaro, povídáme si o rostlinách a dalších živých organismech. Nejvíce nás ale trápí angličtina, na kterou se moc neučíme. Někteří už však zjistili, že bez pravidelné přípravy to nepůjde, takže se naše průměrné skóre v tomto předmětu pomalu zlepšuje. 

Tento měsíc navštívilo naši školu fyzikální divadlo Údif, které nám představilo několik pokusů se vzduchem. Viděli jsme podomácku vyrobenou raketu, společně jsme pomohli sestrojit i domácí fontánku a ke konci jsme žasli nad obřím ocasem z ohně. Všem se nám to moc líbilo a výborně se nám to hodilo do prvouky, protože nedávno jsme se vzduchem a vodou zabývali i my. 

Teď už odpočíváme na jarních prázdninách a sbíráme síly na další měsíce. Krásné prázdniny všem! 

fotojet.jpg

 

Leden 2019

3. 2. 2019

Leden se nesl v duchu vylepšování pololetního skóre, psalo se hodně testíků a zkoušelo se o sto šest. Některým se povedlo dokázat, že na lepší známky jsou, jiní na svých výsledcích mohou zapracovat během druhého pololetí. Nicméně vysvědčení jsme všichni měli moc krásná!

Horu učení jsme si zpestřili návštěvou Středočeské vědecké knihovny v Kladně, kde jsme si povídali o pohádkách, kreslili, účastnili se různých aktivit a ověřovali si, jestli ty naše české pohádky vůbec ještě známe. 

Celý měsíc jsme sbírali dobroty pro pejsky z útulku Bouchalka a někteří se také zúčastnili sběru papíru. Dostali jsme nový rozvrh a je bez pondělní odpoledky, jupí! 

A teď už zase honem do práce, můžeme začít pěkně s čistým štítem, tak ať to nepokazíme hned na začátku. 

fotojet.jpg

 

Prosinec 2018

4. 1. 2019

Poslední měsíc roku 2018 a ten dlouhý čas před vánočními prázdninami nám zpestřily různé akce. Nejprve nás navštívil Mikuláš s jeho bandou. A protože jsme se báli a raději slíbili, že páchání našich hříchů v příštím roce omezíme, nikoho z nás si čerti nemuseli odnést. 

Poté k nám až z jižních Čech přijel pán s několika dravými ptáky a sovami. Představení se nám moc líbilo a dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí. Někteří z nás dokonce měli možnost podržet si dravce na ruce. To byl zážitek!

Když už nás nebavila vyjmenovaná slova a drilování násobilky, trénovali jsme písničky na vánoční zpívání ke stromečku. A ty jsme nejenom zpívali, ale pár z nich jsme se dokonce naučili hrát i na flétnu. I když to byl pro některé děti velký boj, nakonec se vystoupení všem povedlo a všichni si zaslouží veeelikou pochvalu! 

Úplně poslední den jsme oslavili společně ve třídě, bouchli jsme dětské šampáňo, zobali cukroví a hlavně rozdávali dárečky. 

49206367_2306039176138027_397116258190884864_n.jpg

 

Listopad 2018

4. 12. 2018

Měsíc listopad jsme měli docela kulturně naladěný. Nejprve jsme se ale někteří zúčastnili halloweenské párty a stezky odvahy, která byla opravdu strašidelná. Týden na to proběhly třídní schůzky, na kterých se probíralo čtvrtletní hodnocení. Všichni víme, kde se nám daří a kde musíme zabrat. Den laskavec jsme plnili trochu se zpožděním, ale přece jen. Celý den jsme dělali dobré skutky a pomáhali spolužákům ve třídě, ostatním spolužákům, paním učitelkám a dokonce i vedení školy. Líbilo se nám to a cítili jsme se opravdu užiteční. Do školy k nám přijelo Studio Karavana, které si pro nás připravilo představení ke kulatému výročí republiky. V další části měsíce jsme my navštívili Divadlo Lampion a zhlédli představení Putování za sny. Na závěr měsíce listopadu proběhlo ve škole adventní tvoření, kde si žáci s rodiči mohli vyrobit nádherné vánoční dekorace. 

Ani ve výuce ale nezahálíme, snažíme se naplno ponořit do vyjmenovaných slov. V matematice sčítáme a odčítáme do 100 a nezapomínáme ani na násobilku. V angličtině už vedeme krátké rozhovory. Prvouka nám činí trochu obtíže, ale až se začneme více učit, určitě vše do pololetí vylepšíme. wink Nacvičujeme také na zpívání pod stromečkem, kde předvedeme i hru na flétnu. 

 

Říjen 2018

1. 11. 2018

Měsíc říjen se nesl v duchu opakování a neustálého procvičování. Někteří žáci již pochopili, že bez domácí přípravy to ve 3. třídě samo nepůjde. Jiní se ještě stále snaží odolávat. V matematice jsme trénovali násobilku 1 - 7, v geometrii si ujasňujeme, co je to bod, úsečka, přímka a jak je označujeme. V českém jazyce jsme se věnovali pravopisu párových souhlásek a hlavně stavbě slova. Hledali jsme kořen slov a vymýšleli slova příbuzná. To se nám bude hodit, až najedeme na ta obávaná vyjmenovaná slova. Také musíme pořád pilovat čtení, zapomínáme klesat hlasem na konci vět oznamovacích. V angličtině se učíme první fráze a stále nová a nová slovíčka, hodiny si často zpestříme nějakou hrou. I na prvouku se už musíme občas podívat. Téma město a vesnice je za námi, teď přichází naše vlast a Evropa.

Ke konci měsíce jsme se věnovali oslavám výročí republiky a hlavně symbolům České republiky. Každá dvojice musela z textu vybrat klíčové informace, ty pak přepsat na plakát a vyzdobit ho obrázky a barvičkami. Všem se práce moc povedly, a tak jsme je pyšně vyvěsili na chodbu. 

Domluvili jsme se, že se zapojíme do akce Laskavec. Naši laskavost si v listopadu užijí senioři z pečovatelského domu. 

Sbírání lektvarů v celoroční hře už je v plném proudu, všechny týmy jsou celkem vyrovnané a vzájemně si šlapou na paty. Proto se snažíme sbírat přísady při všemožných příležitostech, abychom pro naši kolej získali opět nějaké ty drahokamy. Tak honem zase do práce! 

projekt-foto.jpg

 

Září 2018

30. 9. 2018

Rozjezd po dlouhých letních prázdninách byl pro nás docela náročný, nakonec jsme se do pracovního tempa ale všichni dostali a třetí třídu si celkem užíváme. 

Školní rok nám paní učitelka zpestřila motivační hrou na téma Harry Potter. Rozdělili jsme se do čtyř kolejí a plníme různé úkoly. Za ty sbíráme přísady do lektvarů, ze kterých si pak jednotlivé lektvary mícháme. Každá kolej už stihla umíchat Krysí tonikum, někteří pak navíc Nápoj lásky nebo Humulus Lupulus. Ke konci týdne vždy vyhodnotíme, kolik lektvarů jednotlivé koleje zvládly umíchat, a po zásluhách se jim do sklenice nasype určitý počet diamantů. 

Rozvrh třetí třídy se nafoukl o tři hodiny anglického jazyka týdně navíc. Děti toho už umí spoustu z jazykové přípravky, letos je to ale mnohem těžší, protože jsme přidali i psaní jednotlivých slovíček. 

V prvním měsíci školního roku jsme se už v hojném počtu stihli zúčastnit sportovního dne, kde si žáci zasoutěžili ve čtyřech disciplínách - skok do dálky, běh, hod tenisákem a dribling. Všichni ze sebe dostali maximum a podali neuvěřitelné výkony. 

A po prodlouženém víkendu honem do práce. Opakování z druhé třídy máme za sebou, je potřeba se naučit již něco nového! 

42752880_271001506856271_7794029370540032000_n.jpg

 

Červen 2018

30. 6. 2018

Poslední měsíc tohoto školního roku jsme začali pobytem na škole v přírodě v Žihli. Měli jsme krásné počasí, výborné vychovatele a spoustu super akcí a výletů. Nejvíc se nám líbila návštěva ZOO a dinoparku v Plzni. A když se nám náhodou trochu stýskalo, chodili jsme za paní učitelkou Barnincovou pro stýskací kapičky. Hned nám bylo hej! smiley

Následovalo pár posledních dní, kdy jsme mohli zamakat a ukázat paní učitelce, že máme na samé jedničky. A i když se to ne všem podařilo, celkově jsou naše vysvědčení moc pěkná, téměř všichni dosáhli vyznamenání! yes

Na školní závěrečné akademii jsme předvedli naše choreograficky náročné taneční vystoupení, které celá třída zvládla na výbornou! 

A teď už se všichni těšíme na prázdniny, které si maximálně užijeme! A v září se z nás stanou velcí třeťáci! 

36439872_10212084776343682_3729432038554468352_n.jpg

36462506_10212084776303681_8281092268362825728_n.jpg

 

Květen 2018

7. 6. 2018

Měsíc květen díky spoustě dnů volna rychle utekl a my hlavně procvičovali a opakovali, co již umíme. Nezůstáváme ale pouze u toho, i ke konci školního roku se máme stále co učit. Rozšiřujeme zásobárnu násobků, dělíme a násobíme už do 5, trénujeme slovní úlohy a geometrické pojmy. V českém jazyce jsme se věnovali hlavně párovým souhláskám a podstatným jménům. Pravidelně čteme a někteří z nás už čtou pěkně plynně i se správnou intonací. Ale i tak je potřeba stále trénovat. 

Už je na nás znát, že se těšíme na prázdniny, nicméně je ještě potřeba zamakat a i v měsíci červnu ukázat, že chceme ty jedničky na vysvědčení! 

Některé děti se v květnu zúčastnily recitační soutěže, ve které uspěli Max a Denis, ještě jednou jim moc gratulujeme. yes

Závěr tohoto slunného měsíce jsme strávili na škole v přírodě, o té ale až v měsíci červnu. smiley

 

Duben 2018

4. 5. 2018

Měsíc duben byl na akce a zajímavé dny celkem bohatý. První jarní sluníčko jsme přivítali procházkou po Vinařicích, kdy jsme si nejen ukazovali jarní kytičky, ale hledali jsme v přírodě i různé geometrické tvary a zvládli jsme zároveň potrénovat i měkké a tvrdé souhlásky. Své nabyté vědomosti z přírody jsme pak zužitkovali při tvorbě vlastního atlasu květin, kdy se děti učily pracovat s atlasy rostlin a živočichů. Všechny atlasy byly originální a moc povedené. Další slunečný den jsme využili k měření. Učili jsme se měřit předměty a poznávat jednotky délky, děti zkoušely odhadovat, kolik daná věc měří. Měřily délku a výšku plotu, stolu nebo třeba i obvod kmene stromu. Ke konci měsíce jsme navštívili knihovnu na Sítné, kde jsme se věnovali pohádkám. Povídali jsme si o Boženě Němcové a K. J. Erbenovi, kteří pohádky sbírali, ale i o dalších autorech, kteří píší pohádky vlastní. Když se paní knihovnice zeptala, kdo čte nějakou knihu, všechny ruce se hbitě vymrštily vzhůru. smiley

V českém jazyce už umíme měkké a tvrdé souhlásky, skupiny dě, tě, ně, bě, pě, vě, mě a teď jsme se vrhli na souhlásky párové. V matematice cvičíme násobilku 2 a 3 a už nám to docela pěkně jde. V prvouce jsme si povídali o jaru a o hospodářských zvířatech. V angličtině zpíváme různé písničky, hrajeme hry a snažíme se o první anglické věty. 

atlasy.jpg

mereni.jpg