Jdi na obsah Jdi na menu
 


3. třída

Příspěvky

Listopad 2017

1. 12. 2017

V listopadu jsme začali nacvičovat písně, které budeme zpívat pod vánočním stromečkem, vyzdobili jsme si třídu a zdobili jsme stromeček. Čteme, skládáme a rozkládáme slabiky, čteme jednoduchá dvojslabičná slova a jednoduché věty. Rozeznáváme krátké a dlouhé samohlásky. Už se nám nepletou písmenka, která jsme se doposud naučili. Slabiky z těchto písmen dokážeme již napsat. V prvouce jsme si povídali o podzimu a rodině. Zopakovali jsme si měsíce v roce, roční období, víme, které stromy na zimu opadávají a proč, kdy slavíme Vánoce a Mikuláše. V matematice sčítáme a odčítáme do 6, rozkládáme čísla, zaznamenáváme je do číselné osy, opakujeme geometrické tvary.

 

Říjen 2017

2. 11. 2017

V měsíci říjnu jsme se naučili spoustu nových písmenek, skládáme slova na slabiky, které zároveň čteme. Pokračujeme v uvolňovacích psacích cvičeních. Píšeme písmenka e, i. V matematice sčítáme a odčítáme do 5. Průběhem vyučování nás provází mnoho her a soutěží. V prvouce jsme si povídali o podzimu, zopakovali jsme si dny v týdnu a měsíce v roce. Poslední týden v měsíci jsme se začali připravovat na halloweenskou diskotéku a strašidelnou cestu, která se bude konat 2. 11 . V hudební výchově zpíváme, dramatizujeme a tančíme a prvňáčky hodiny velmi baví.

 

Vyšlo ve středu - prvňáci

22. 10. 2017

Ve středečním Kladenském deníku vyšly fotografie našich prvňáčků s paní učitelkou Mgr. Lenkou Crhovou a paní asistentkou Radkou Holubovou. Potěšte se s námi. smiley
Vedení školy

1.-trida-zs-vinarice_ucitrlka-lenka-crhova--asist.-radka-holubova.jpg

 

Září 2017

2. 10. 2017

V září si naši prvňáčci zvykli na nové prostředí a stali se z nich opravdoví školáci.

Průběhem našeho vyučování nás doprovází medvěd Brumbác. Učíme se mnoho básniček, říkanek a písniček, poznáváme první číslice, hlásky a písmena, dělíme slova na slabiky, rozeznáváme různé zvuky a tóny.

V prvouce jsme si povídali o naší třídě, chování o přestávce, bezpečné cestě do školy. Společně jsme prošli jednotlivé třídy ve škole a děti se seznámily s ostatními spolužáky.

V říjnu nás čeká program „ Veselé zoubky“, kde si připomeneme správné čištění zubů s kamarádem Hurvínkem a děti si odnesou domů dárečky.

V posledním týdnu jsme se zúčastnili besedy o bezpečnosti a první projektové akce -  divadla Karavana.