Jdi na obsah Jdi na menu
 


3. třída

Příspěvky

Leden 2018

4. 2. 2018

V lednu jsme se naučili sčítat a odčítat v oboru 0 –10, psát a rozkládat čísla, pracovali jsme s číselnou osou, řešili slovní úlohy, hráli didaktické hry. Zároveň jsme si zopakovali geometrické tvary. V českém jazyce se stále více zdokonalujeme ve čtení, čteme čtyřslabičná slova a krátké věty, píšeme dvojslabičná slova a učíme se číst a psát další nová písmena a hlásky. Budeme přecházet v psaní slov podle diktátu a opis jednotlivých slov. V prvouce jsme se zabývali výživou lidského těla, zdravím, péčí o tělo a částmi lidského těla. Prvňáčci se těšili na své první vysvědčení, které dostali  31. ledna.

1vys.jpg

 

Prosinec 2017

29. 12. 2017

V prosinci jsme se naučili sčítat a odčítat v oboru 0 – 7, rozkládat čísla a pracovali jsme s číselnou osou.  Zároveň jsme si zopakovali geometrické tvary. V českém jazyce čteme tříslabičná slova, píšeme slabiky a učíme se další, nová písmena a hlásky. Budeme přecházet v psaní slov a opis jednotlivých slov. V prvouce jsme se věnovali hlavně zimní přírodě a oslavě Vánoc. Celý prosinec jsme nacvičovali zpívání vánočních písní a koled, které jsme spolu s žáky celé školy zazpívali pod vánočním stromečkem.  Navštívili jsme představení v divadle Spejbla a Hurvínka. Ve škole nás navštívil Bovýsek, zástupce firmy, která dodává dětem do škol ovoce. Poslední den před vánočními prázdninami jsme měli ve třídě vánoční besídku, kde si děti předaly dárky, přinesly si cukroví a podívaly se na pohádku. Společně se opět setkáme po vánočních prázdninách. 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

 

Listopad 2017

1. 12. 2017

V listopadu jsme začali nacvičovat písně, které budeme zpívat pod vánočním stromečkem, vyzdobili jsme si třídu a zdobili jsme stromeček. Čteme, skládáme a rozkládáme slabiky, čteme jednoduchá dvojslabičná slova a jednoduché věty. Rozeznáváme krátké a dlouhé samohlásky. Už se nám nepletou písmenka, která jsme se doposud naučili. Slabiky z těchto písmen dokážeme již napsat. V prvouce jsme si povídali o podzimu a rodině. Zopakovali jsme si měsíce v roce, roční období, víme, které stromy na zimu opadávají a proč, kdy slavíme Vánoce a Mikuláše. V matematice sčítáme a odčítáme do 6, rozkládáme čísla, zaznamenáváme je do číselné osy, opakujeme geometrické tvary.

 

Říjen 2017

2. 11. 2017

V měsíci říjnu jsme se naučili spoustu nových písmenek, skládáme slova na slabiky, které zároveň čteme. Pokračujeme v uvolňovacích psacích cvičeních. Píšeme písmenka e, i. V matematice sčítáme a odčítáme do 5. Průběhem vyučování nás provází mnoho her a soutěží. V prvouce jsme si povídali o podzimu, zopakovali jsme si dny v týdnu a měsíce v roce. Poslední týden v měsíci jsme se začali připravovat na halloweenskou diskotéku a strašidelnou cestu, která se bude konat 2. 11 . V hudební výchově zpíváme, dramatizujeme a tančíme a prvňáčky hodiny velmi baví.

 

Vyšlo ve středu - prvňáci

22. 10. 2017

Ve středečním Kladenském deníku vyšly fotografie našich prvňáčků s paní učitelkou Mgr. Lenkou Crhovou a paní asistentkou Radkou Holubovou. Potěšte se s námi. smiley
Vedení školy

1.-trida-zs-vinarice_ucitrlka-lenka-crhova--asist.-radka-holubova.jpg

 

Září 2017

2. 10. 2017

V září si naši prvňáčci zvykli na nové prostředí a stali se z nich opravdoví školáci.

Průběhem našeho vyučování nás doprovází medvěd Brumbác. Učíme se mnoho básniček, říkanek a písniček, poznáváme první číslice, hlásky a písmena, dělíme slova na slabiky, rozeznáváme různé zvuky a tóny.

V prvouce jsme si povídali o naší třídě, chování o přestávce, bezpečné cestě do školy. Společně jsme prošli jednotlivé třídy ve škole a děti se seznámily s ostatními spolužáky.

V říjnu nás čeká program „ Veselé zoubky“, kde si připomeneme správné čištění zubů s kamarádem Hurvínkem a děti si odnesou domů dárečky.

V posledním týdnu jsme se zúčastnili besedy o bezpečnosti a první projektové akce -  divadla Karavana.