Jdi na obsah Jdi na menu
 


2. třída

Příspěvky

Březen 2018

4. 4. 2018

Měsíc březen začal jarními prázdninami a skončil těmi velikonočními. Ve škole jsme ale nezaháleli, procvičovali jsme a učili se novým věcem. V českém jazyce už jen procvičujeme měkké a tvrdé slabiky, perfektně je totiž ovládáme. Stále trénujeme čtení a psaní. V matematice počítáme v oboru do 100, s přechodem i bez přechodu. Ke konci měsíce jsme začali násobilku, konečně něco nového! smiley V prvouce jsme se naučili základní údaje o roce, měsících a ročních období.

Během března nás také navštívil Bovýsek a zkoušel nás, jak známe různé druhy exotického ovoce. Některé kousky jsme poznali, tak jsme dostali za odměnu rozinky. Pár dní na to jsme v tělocvičně zhlédli představení "Tradice, čepice, truhlice", které nám připomnělo velikonoční zvyky a dozvěděli jsme se, proč vlastně Velikonoce slavíme. 

Už se těšíme na duben! Venku už je cítit jaro a nás čeká spoustu dalších akcí.  

 

Únor 2018

27. 2. 2018

Měsíc únor začal pololetními prázdninami a skončil těmi jarními. V tomto měsíci začaly děti jezdit na plavání, které bude probíhat až do konce školního roku. Trochu se nám kvůli tomu změnil rozvrh, ale nám to nevadí. smiley Zatím vše probíhá v pořádku a děti plavání baví. 

Ani naše třída se nevyhnula chřipkové epidemii, téměř všichni žáci byli alespoň pár dní doma a kurýrovali se. Ty děti, které zůstaly ve škole, mohly v únoru dělat olympijské zpravodaje. Ukázali jsme si, kde se letos ZOH konají, jaký je maskot, kolik mají v Koreji zrovna hodin, kdo bude Českou republiku v zimních sportech reprezentovat a počítali jsme medaile, které jsme vítězům lepili kolem krku. Téměř všichni žáci vždy velmi dobře věděli, který ze sportovců získal jakou medaili. 

V češtině trénujeme tvrdé a měkké souhlásky, psaní a čtení, které stále dělá některým žákům problémy. Věřím, že když budou děti pravidelně každý den nahlas číst, plynulost čtení se rychle zlepší. V matematice už počítáme do 100 s přechodem přes desítky a v geometrii přenášíme a rýsujeme úsečky. Nad některými úlohami si lámeme hlavičky, ale řešení vždy nalezneme. yes V prvouce jsme se tento měsíc zabývali lidským tělem a zdravím. Malovali jsme velké plakáty a popisovali části lidského těla, někteří zvládli i orgány. Povídali jsme si i o nemocech a úrazech a hlavně o tom, jak jim předejít. Doufám tedy, že se všichni druháci po prázdninách do školy vrátí zdraví a plní elánu do další práce!  

28534862_10211262364583902_1346341047_n.jpg

28459443_10211262364263894_1030901575_n.jpg

 

Leden 2018

4. 2. 2018

Měsíc leden byl jeden z nejkratších měsíců ve školním roce. Museli jsme předvést, co všechno jsme si za první pololetí zapamatovali, abychom si udrželi ty dosavadní krásné známky. To se téměř všem povedlo, a tak jsme na konci měsíce dostali všichni krásná vysvědčení. Do druhého pololetí si ale dáváme závazek, že budeme víc číst a lépe psát. To nám ještě některým dělá trochu problémy. smiley

Celý měsíc jsme sbírali věci pro pejsky do útulku Bouchalka, darovali jsme různé deky, granule, konzervy, dokonce i hračky nebo oblečky. 

Na konci měsíce přišla také exotická ochutnávka ovoce a zeleniny, hodně jsme si pochutnali na granátovém jablku, nashi, karambole a jablíčkách. 

V českém jazyce už trénujeme měkké a tvrdé souhlásky a do toho stále opakujeme, co už umíme. V matematice jsme se v lednu zaměřili na geometrii a měření. Měřili jsme třídu křížem krážem, nábytek a další předměty, které ve třídě máme. Pak jsme se přesunuli k měření úseček. Geometrie nás baví!  V prvouce jsme začali téma lidské tělo, v únoru budeme zkoušet různé pokusy, abychom si ukázali, co všechno naše tělo umí. smiley

 

Prosinec 2017

29. 12. 2017

Přestože je prosinec jeden z nejkratších měsíců ve školním roce, ten letošní byl obohacen o nejrůznější akce. Hned ze začátku nás přišli postrašit čerti. Když někteří hříšníci slíbili Mikulášovi, že se polepší, dostali jsme od andílků sladké odměny. Pár dní na to jsme jeli do Prahy do Divadla Spejbla a Hurvínka a podívali jsme se, jak to u nich chodí na Mikuláše. Bylo to super! smiley Nejvíc jsme se ale těšili na společné Vánoce, kterému předcházelo zpívání pod stromečkem. Na tuto akci jsme pilně celý prosinec trénovali, což bylo vidět, rodičům se vystoupení moc líbilo. yes Poslední školní den v tomto roce jsme oslavili společně, nalili si šampáňo, rozbalili dárečky, povídali si o Vánocích, jedli cukroví a užívali si společný den bez učení. smiley Příští rok nám to zase nastane a musíme se do toho opřít hned od začátku. 

123.jpg

 

Listopad 2017

3. 12. 2017

Začátek listopadu začal Halloweenskou diskotékou a stezkou, na které jsme plnili úkoly a všichni jsme je zvládli. 

Přestože se v listopadu konaly třídní schůzky, nás to nevystrašilo, protože my pracujeme hezky každý měsíc. Pravidelně čteme, stále trénujeme psaní, čtenářskou gramotnost a samohlásky. V matematice počítáme jak o život, už do stovky! 

Přijelo k nám do školy divadlo, které nám zahrálo představení o planetě Zemi a střídání dne a noci. A pilně se připravujeme na vánoční zpívání u stromečku. Moooc se totiž těšíme na Vánoce! smiley

 

Říjen 2017

4. 11. 2017

Měsíc říjen je za námi a my jsme nasadili plné pracovní tempo. V matematice stále trénujeme počítání do 20 s přechodem přes desítku, rozkládáme čísla, počítáme slovní úlohy a poznáváme geometrické útvary a tělesa. Poprvé jsme také pracovali s geoboardy, kde jsme z různých geometrických tvarů tvořili obrázky nebo dokonce abstraktní díla. smiley Často si hodinu zpestříme nějakou soutěží. V českém jazyce už umíme celou abecedu, stále čteme, píšeme, rozkládáme slova na slabiky, písmenka a hlásky. V prvouce jsme si celý říjen povídali o podzimu, dokonce jsme poslední slunečné dny využili k vycházce do lesa. Tam děti plnily různé úkoly, poznávali jsme stromy podle listů a plodů a poslouchali, jaké zvuky v lese můžeme slyšet. V angličtině trénujeme první jednoduché fráze, pereme se s barvičkami a naší nejoblíbenější hrou je Simon says

Také jsme ke konci října navštívili knihovnu na Sítné, kde nám paní knihovnice připravila program na téma Bojíte se rádi?, četla nám různé strašidelné ukázky a my pak luštili tajemnou křížovku. 

Na konci měsíce října jsme si četli o Halloweenu a počítali různé halloweenské úlohy, aby děti byly na odpolední strašidelný program připravené. smiley

Už  máme spoustu chlubítek, a v naší celoroční hře jsme se tak už posunuli o několik políček! Chlubítka sbíráme dál a náš čtenářský strom už se také, na rozdíl od těch živých venku, pěkně obaluje lístečky. 

img_5270.jpg

img_5299.jpg

23316141_10210453874372152_1720934160_n.jpg

 

Září 2017

10. 10. 2017

Prázdniny jsou fuč a z nás už jsou velcí druháci. Letos naši třídu posílilo několik nových spolužáků, ale stačilo pár dní a stal se z nás velmi dobrý kolektiv. Sídlíme také v nové třídě, máme novou paní učitelku a spoustu nových pomůcek. Na vše jsme si zvykli velmi rychle a bez velkých problémů.  

Celý rok sbíráme tzv. chlubítka, která můžeme získat za jakoukoli dobře odvedenou práci. Za jistý počet chlubítek posouváme celou třídu v celoroční hře o políčko dál. Na závěr této hry nás čeká překvapení, tak snad dojdeme na konec co nejdříve! smiley

V září jsme opakovali všechna písmenka, která zvládáme na jedničku, jen nám při psaní často chybí čárky a háčky. Čteme spoustu textů, trénujeme čtení s porozuměním, nově zapisujeme přečtené stránky i do čtecí záložky. Už na konci září se náš čtenářský strom zaplnil pěti lístečky, kdy každý lísteček značí jednu celou přečtenou knihu. V matematice trénujeme počítání do 20 s přechodem přes desítku. Někomu to jde výborně, jiní ještě musí trénovat. V prvouce jsme si povídali o škole a o pravidlech v ní, o bezpečnosti na silnicích a v okolí školy. Často také pracujeme s interaktivní tabulí a zkoušíme různé druhy skupinových prací, kde se učíme pracovat v různě složených týmech. 

Začátek školního roku jsme zvládli velmi dobře, tak snad nám to takhle hezky půjde i dál! yes

 

Červen 2017

3. 7. 2017

Konec školního roku byl hlavně ve znamení příprav na školu v přírodě, kterou si všechny děti moc užily. V červnu jsme navštívili ZOO v Praze, v rámci školy v přírodě MINI ZOO v Plasech, děti plnily stezku odvahy, opékali jsme buřty, trávili jsme čas v lanovém parku a v lese. Měli jsme diskotéku, ohnivou show, děti si vyzkoušely laser game a spoustu dalších aktivit. Dokončili jsme nácvik vystoupení na školní akademii, na kterou se všichni prvňáčci moc těšili a rodiče si ji, doufám, také užili. V první třídě proběhlo „pasování na čtenáře“, žáky pasoval pan starosta v místní knihovně. Ve Slaném jsme strávili sportovní dopoledne, kde se děti naučily základům karate a soutěžily ve skoku do dálky, běhu a hodu. Ti nejlepší byli vyhlášeni na školní akademii.

V matematice počítáme s přechodem přes 10 a dětem to jde velmi dobře. Naučili jsme se psát poslední písmena, děti zvládly opis, přepis, diktát bez větších nesnází. Už se všichni těší, až napíší pozdrav z prázdnin a přečtou si nějakou pěknou knížku.

1.jpg

2.jpg

 

Květen 2017

6. 6. 2017

V květnu jsme začali nacvičovat vystoupení na školní akademii, na kterou se všichni prvňáčci moc těší.

Připravujeme se na školu v přírodě, plánujeme aktivity, kterých se budeme účastnit. Děti, které zůstanou ve škole, se budou normálně učit a nevynechají ani pondělní plavání. V rámci prvouky jsme se na vycházce seznámili s právě kvetoucími rostlinami a povídali jsme i o přírodě na jaře. V matematice počítáme s přechodem přes 10 a dětem to jde velmi dobře. Učíme se psát poslední písmena, která nám zbývají - už jich moc není. Ve čtení jsou prvňáčci šikovní, slabikování se postupně mění ve čtení plynulé. V červnu nás také čeká výlet do ZOO a společné fotografování.

 

Duben 2017

30. 4. 2017

V dubnu se někteří žáci 1. třídy zúčastnili Vítání občánků na obecním úřadě. Začátkem měsíce se ve škole konaly hrátky se stavebnicemi. Měli jsme zástupce v celoškolní recitační soutěži. U příležitosti dne Země se žáci celé školy domluvili, že přijdou v zeleném oblečení. V rámci projektu „Ovoce do škol“ jsme ochutnávali exotické ovoce a v neposlední řadě jsme si povídali o tom, jak děti strávily velikonoční prázdniny.

V prvouce jsme si povídali o svátcích jara, jaru na statku, o místě, kde žijeme a našich oblíbených výletech. Děti mohly soutěžit o nejkrásnějšího beránka, ve které byl vyhlášen vítěz. V hodinách hudební výchovy jsme dirigovali, zpívali a poslouchali písně z pohádek. V matematice počítáme v oboru 0-20 , řešíme slovní úlohy, seznámili jsme se s pojmy kilogram, litr a metr, rozkládali jsme čísla a začínáme počítat v oboru 0 – 20 s přechodem desítky. V českém jazyce umíme číst již všechna písmenka, v psaní nám přibývají stále další. Čtení je pro děti velká zábava, jsou rády, že již dokáží číst bez větších nesnází.