Jdi na obsah Jdi na menu
 


2. třída

Příspěvky

Září 2019

29. 9. 2019

Ahoj všichni!!!

Zdravíme vás po letních prázdninách, které byly bezva a užili jsme si je.

Nyní jsou z nás již DRUHÁCI a máme 1. školní měsíc za sebou. A také nějaké změny ve třídě. Jedna spolužačka se odstěhovala, jeden spolužák se přistěhoval. Ve výsledku je nás stále 20. Než jsme se pustili do pilné práce (učení), vyjeli jsme do Kladna na MINIGOLF. Byli jsme tam již v červnu a líbilo se nám tam, proto jsme jeli opět.

Nejprve jsme opakovali učivo z minulého školního roku. Ti, kteří si během léta procvičovali čtení, psaní počítání, to měli mnohem lehčí a vše zvládli. Už začínáme nové učivo.

Před třídou máme krásný velký rozkvetlý strom, který by se během roku měl zaplnit tituly knih, které přečteme a pak o nich povyprávíme spolužákům. Každý z nás má svou kytičku, která čeká na názvy našich knížek.

Všem přejeme pohodový školní rok.

 

Červen 2019

2. 7. 2019

Poslední školní měsíc byl plný událostí (a to jsme se ještě museli učit). 
1. 6. DEN DĚTÍ – na fotbalovém hřišti ve Vinařicích bylo pro nás připraveno mnoho různých stanovišť, kde jsme soutěžili a plnili zadané úkoly. Pak jsme dostali sladkosti a jiné dárečky.
3. 6. slavnostní PASOVÁNÍ NA ČTENÁŘE v knihovně na Sítné v Kladně – přišli se podívat rodiče i prarodiče, také naše paní ředitelka. Byli jsme trochu nesví, protože jsme si neuměli představit ten velký meč, kterým budeme pasováni. Paní učitelka nám všechno ve škole vysvětlila, jak to bude probíhat, ale nervozita stejně malinko panovala. Dopadlo to bezvadně. Rodiče i ostatní byli spokojeni a nadšeni a my za odměnu šli do cukrárny.
17. 6. výlet na PRAŽSKÝ HRAD – jeli jsme společně s předškoláky z MŠ. Podívali jsme se do místností, do kterých se turisté a další návštěvníci Prahy nedostanou, protože v nich úřaduje prezident, premiér, vláda, přijímají se státní návštěvy, atd. Bylo to zajímavé. Počasí nám přálo, výlet se vydařil.
19. 6. PASOVÁNÍ s panem starostou Vinařic v místní knihovně – tentokrát bez rodičů, ale s naší paní ředitelkou se přišla podívat i paní zástupkyně. Každý z nás přečetl kousek příběhu z knížky a potom nás pan starosta obrovským mečem pasoval na čtenáře.
11. 6. , 20. 6. dramatický kroužek naší školy hrál pohádku Sněhurka a sedm trpaslíků – z naší třídy kroužek navštěvuje 6 žáků a byli kouzelní v roli trpaslíků. Měli úspěch na Kladně i ve Vinařicích.
26. 6. AKADEMIE – vše jsme zvládli i přes velké horko. Rodičům jsme se líbili a tomu jsme moc rádi.
27. 6. MINIGOLF  na Kladně – hezké a příjemné zakončení školního roku.
28. 6. VYSVĚDČENÍ  a hurá na prázdniny !!!!!!
Přejeme moc pěkné prožití letních prázdnin, hodně zajímavých zážitků a  plno pohody. 

Fotografie jsou k prohlédnutí kliknutím zde

 

Pasování prvňáčků na čtenáře

5. 6. 2019

Od září se naši prvňáčkové snažili naučit číst. Není to nic snadného, dá to velkou práci. Vždyť je tolik písmenek v abecedě! A všechno to bezvadně zvládli.

Během školního roku 2x navštívili knihovnu na Sítné v Kladně, kde se seznámili s knížkami pro nejmenší čtenáře, předvedli své čtenářské umění, zahráli pohádku, vyprávěli o své škole.

A pak nastal „den D“ – slavnostní PASOVÁNÍ NA ČTENÁŘE v pondělí 3. 6. 2019 v 9,30 h. Všichni se moc těšili, ale měli také trochu trému. Přišli se na ně podívat rodiče i prarodiče. A také paní ředitelka. Paní knihovnice všechny přítomné přivítala a pak předala slovo Kubíkovi a Honzíkovi, kteří za všechny prvňáky přečetli slavnostní slib čtenáře. Každý žák byl potom vyzván a velkým rytířským mečem pasován na čtenáře. Všichni dostali krásné dárky – samozřejmě knížku + pexeso.

Na závěr celá třída předvedla své krátké literární vystoupení. Všichni prvňáčkové byli moc a moc šikovní. Přejeme jim, aby čtení je stále tak bavilo a aby se nechali knížkou provázet během svého života.

2..jpg

img_20190603_094057.jpg

 

Květen 2019

26. 5. 2019

Škola v přírodě – to bylo to nejdůležitější v květnu. Moc jsme se těšili, ale taky trochu byly obavy, jak to zvládneme bez rodičů. Někteří úplně poprvé. 
V pondělí 13. 5. pro nás přijel super autobus – dvoupatrák! Tím pádem to loučení s rodiči bylo hned jednodušší, protože jsme se těšili na jízdu. Cesta byla docela dlouhá, ale vše jsme dobře zvládli. Na místě na nás čekali instruktoři, kteří nám pomohli se zavazadly na pokoje. Ubytovali jsme se, vybalování moc prima nebylo (chyběla maminka), ale museli jsme to udělat. Po obědě jsme se seznámili s nejbližším okolím a soutěžili jsme ve 2 družstvech na louce, která byla v areálu. Získali jsme pěkné medaile, a to nás navnadilo na další soutěžení během pobytu.
Celý týden se nám sluníčko spíše schovávalo, ve středu dokonce celý den pršelo. Ale nám to nevadilo, stejně jsme si celý pobyt hodně užívali – vycházky, soutěže, pobyt v lese, závody, nakupování, společné bydlení na pokojích. Jídlo nám také chutnalo, hodně jsme si chodili přidávat.
Na závěr školy v přírodě jsme dostali mnoho odměn a několik diplomů. 
Do závěrečného balení se nám chtělo i nechtělo – těšili jsme se domů na rodiče, ale zároveň bychom i několik dnů ještě zůstali.
Škola v přírodě skončila a nás čekají další zajímavé akce. O nich zase příště.

Fotografie jsou k dispozici zde

 

 

Duben 2019

24. 4. 2019

Další  jarní  měsíc  utekl  jako  voda. Hned 1. 4. jsme si  ze  sebe  tropili  žertíky – apríly. Podařilo  se  nám  nachytat  také  paní  učitelku.
8. 4. jsme  s předškoláky  jeli  na  hudební  workshop, který  pořádala firma Lego. Zpívali  jsme, tančili – bylo  to  prima.
15. 4. jsme  jeli  do  Kladna do  knihovny  na  Sítné. Již  jsme  tam  byli  na  podzim.  Tentokrát  jsme  měli  předvést, jak  jsme  se  naučili  číst. Trošku  jsme  se  báli, abychom  neudělali  chybičku, ale  obavy  byly  naprosto  zbytečné – všichni  jsme  hezky  četli  a  paní  knihovnice  nás  moc  chválila. Takže  budeme  3. 6. PASOVÁNI  NA  ČTENÁŘE. Přijďte  se  podívat.
17. 4. jsme  jeli  do  Kladna  do  divadla  Lampion  na  pohádku  Šťastný  princ. Moc  a  moc  se  nám  líbila.
A  pak  už  nás  čekaly  krásné  Velikonoce  a  s nimi  spojené  prázdniny! Třídu  jsme  si  velikonočně  vyzdobili a  s úsměvem  prožili  jarní  svátky.
Závěr  dubna – to  jsou  ČARODĚJNICE  a  jejich  pálení.
Vidíte,  kolik  akcí  ve  škole  stíháme,  a  k tomu se  ještě  učíme!  V Čj  dost  těžké  učivo – dě, tě, ně, di, ti, ni, dy, ty, ny. V  M  stále  slovní  úlohy, počítání  do  20.  Prvouka – tak to jsme  začali  psát  testy.
A  my  to  všechno  zvládneme!!!

Na aktuální fotografie se můžete podívat tady

 

Březen 2019

2. 4. 2019

Tento  měsíc  začal  opravdu  úžasně!  Ptáte  se  jak? Přece  JARNÍMI  PRÁZDNINAMI !  Ve  škole  se  nám  stále  líbí, ale  už také  víme, že  prázdniny  jsou  během  školního  roku  těmi  nejlepšími  dny. Bezva  jsme  si  „JARŇÁKY“  užili.  Někteří  byli  na  horách, někdo  u  babičky, jiní  jen  tak  lenošili  doma. Všichni  jsme  nabírali  plno  sil  do  dalšího  učení – čekají  nás  další  písmena  na  čtení  a  psaní. Počítání  do  20  taky  není  žádná  legrace.  A  ty  slovní  úlohy !!!  Ale  nebojte  se – my  to  zvládáme.
A máme tu  JARO !  I  třídu  jsme  si  jarně  vyzdobili.  
Počasí  nám  celkem  přeje, sluníčko  se  snaží, a  tak  se  můžeme  těšit  z mnoha  teplých  dnů. Paní  ředitelka  nám  dala  jeden  den  volna, a tudíž  na  ukončení  měsíce  máme  tzv. prodloužený  víkend.  Je  to  super.

p1010699.jpg

 

Únor 2019

4. 3. 2019

Nejkratší  měsíc  v kalendářním roce  uběhl  velmi  rychle – ani jsme  to  nepostřehli, jak  jsme  měli  napilno.  Čteme  s porozuměním, snažíme  se  o  správnou  intonaci  při  čtení, počítáme  do 20, řešíme  slovní  úlohy, učíme  se  roční  období, kalendářní  a  školní  měsíce, dny  v týdnu  a  také  hodiny.   
A  hlavně  jezdíme  plavat, což  nás  moc  baví. Jsme  rozděleni  do  družstev  podle  plaveckých  dovedností. Máme  plno  krásných  pomůcek. Je  to  fajn, prima, úžasné.
Těšíme  se  na  jaro. A  co  vy?

 

 

Leden 2019

3. 2. 2019

A máme tu rok 2019!  Věříme, že jste vykročili tou správnou nohou a všem přejeme pevné zdraví a pohodu.
Pro nás prvňáčky je leden moc a moc důležitý měsíc – čeká na nás naše úplně první školní vysvědčení. Ale to bude až poslední den v měsíci. Dočkáme se vůbec???
Leden uběhl velice rychle, protože jsme měli plno práce – nová písmenka  číst  i  psát;  počítat do 10; pomáhat pejskům v útulku  Bouchalka;  vyrábět  sněhuláky; začalo plavání. 
Čtvrtek 31. 1. 2019 – MÁME  VYSVĚDČENÍ !!!!!

p1010726.jpg

 

Prosinec 2018

28. 12. 2018

 Prosinec je pro děti přímo kouzelným měsícem, kdy se jim splní mnohá přání. Je totiž ADVENT  a na nás čekala vánočně vyzdobená třída. 
     Během prosince se kromě učení událo dost zajímavých akcí. 
     Hned na začátku měsíce jsme se byli podívat v další knihovně. Povídali jsme si tam o pohádkách, které k Adventu patří. Poslouchali jsme popletené pohádky a pak jsme pohádku kreslili. 
     Ve třídě nás navštívil Mikuláš a přivedl si s sebou andílky a čerty. Mikuláš věděl o všech našich drobných lumpárnách, andílci se za nás přimluvili, a tak čerti nikoho do pekla neodnesli. Všichni dostali sladkosti, někteří k tomu malou bramboru. Trošku jsme se báli, ale básničky jsme zvládli perfektně.
     Další velmi pěknou akcí byla ukázka dravých ptáků v tělocvičně školy. Bylo to úžasné, jak nám létali nad hlavami a jak pán zajímavě vyprávěl.
     Celý prosinec  jsme trénovali koledy a 20. 12. jsme je společně s ostatními žáky školy zazpívali pro rodiče. Bylo to krásné.
     Poslední den před prázdninami jsme se neučili! Pili jsme čaj, jedli vánoční cukroví, vyráběli přáníčka a vánoční řetěz, byli jsme popřát ve všech třídách 1. stupně, paní vychovatelce, paní uklízečce  a také celému vedení školy. Hlavně jsme si rozdali dárky!!! To byla nádhera.
A hurá – jsou tu VÁNOCE!
Sejdeme se v novém roce – v roce 2019. Všem přejeme mnoho pohody, klidu, štěstí a hlavně zdraví.
                                                                         žáci + paní učitelka

 

Listopad 2018

2. 12. 2018

V listopadu kromě učení bylo několik důležitých událostí.
  • Naše republika slavila na konci října 100 let. Ve škole byla zajímavá výstava, na které jsme se také podíleli svou činností na Vv. Pak jsme shlédli v listopadu  divadlo k tomuto stoletému výročí.
  • V úterý 13. 11. jsme navštívili Městskou knihovnu v Kladně na Sítné. Seznámili jsme se s prostředím knihovny, s knížkami a také se sovou Rozárkou, která nám o knížkách poutavě vyprávěla. Tento den byl vyhlášený dnem LASKAVCE (Den dobrých skutků). My jsme cestou v autobuse pouštěli starší lidi sednout, chovali se tichounce, abychom nikoho nerušili. To bylo samozřejmostí. Také jsme splnili přání paní knihovnice a vyrobili pro knihovnu knížku ABECEDA.
  • Velká událost našeho života přišla ráno ve středu 14. 11. - hned  po příchodu do třídy  na nás čekal na lavici SLABIKÁŘ – důležitá učebnice prvňáčků.
  • Závěr měsíce – již celá třída píše perem!
 
Zde se můžete podívat na fotografie z měsíce listopadu.