Jdi na obsah Jdi na menu
 


1. třída

Příspěvky

Listopad 2018

2. 12. 2018

V listopadu kromě učení bylo několik důležitých událostí.
  • Naše republika slavila na konci října 100 let. Ve škole byla zajímavá výstava, na které jsme se také podíleli svou činností na Vv. Pak jsme shlédli v listopadu  divadlo k tomuto stoletému výročí.
  • V úterý 13. 11. jsme navštívili Městskou knihovnu v Kladně na Sítné. Seznámili jsme se s prostředím knihovny, s knížkami a také se sovou Rozárkou, která nám o knížkách poutavě vyprávěla. Tento den byl vyhlášený dnem LASKAVCE (Den dobrých skutků). My jsme cestou v autobuse pouštěli starší lidi sednout, chovali se tichounce, abychom nikoho nerušili. To bylo samozřejmostí. Také jsme splnili přání paní knihovnice a vyrobili pro knihovnu knížku ABECEDA.
  • Velká událost našeho života přišla ráno ve středu 14. 11. - hned  po příchodu do třídy  na nás čekal na lavici SLABIKÁŘ – důležitá učebnice prvňáčků.
  • Závěr měsíce – již celá třída píše perem!
 
Zde se můžete podívat na fotografie z měsíce listopadu. 
 

Říjen 2018

31. 10. 2018

 Máme 2 měsíce školy za sebou a čekají nás první opravdické školní prázdniny.
Budeme si je užívat stejně jako školu. Již čteme (slabiky, slova, věty), píšeme (někteří dokonce už perem), počítáme, cvičíme, kreslíme, zpíváme, povídáme si o podzimu, který se nám povedlo „zavařit“. Přinesli jsme si plody podzimu (kaštany, žaludy, ořechy, jeřabiny, šípky,…), naskládali do sklenice, aby vše barevně ladilo a „zavařili“. Ve třídě máme moc pěknou výstavu.
Ze zbylých listů jsme nalepili pěkné panáčky. 
     Již víme, že škola jsou povinnosti, ale taky zábava.

p1010691.jpg

p1010694.jpg

 

Září 2018

25. 9. 2018

Pondělí  3. září 2018 – to byl  velmi důležitý den. Rodiče nás vedli poprvé do školy, aby se z nás stali opravdoví školáci. Na cestu nám pršelo – určitě štěstí. Sešli jsme před školou se školáky z ostatních ročníků a s paní učitelkou. Přivítala nás paní ředitelka a potom nás žáci 9. třídy odvedli do naší 1. třídy, kde jsme měli připraveno plno nových krásných školních pomůcek a učebnic. Máme nové lavice, skříně, interaktivní tabuli a dokonce jsme od žáků 8. třídy dostali nádherný velký koberec. Moc děkujeme a každý den ho dost využíváme. Ve škole si pomalu zvykáme. Každodenně zažíváme něco nového, pilně se učíme, doma píšeme domácí úkoly a děláme radost paní učitelce a rodičům.

 

První třída

9. 9. 2018

Už týden jsou naši prvňáčci ve škole. Byl to pro ně týden plný změn a nových zážitků. Našli si zde kamarády, seznámili se s paní učitelkou a začali s uvolňovacími cviky.

Většina z nich školu znala z kroužků Pohyboví šikulové a Škola nanečisto, ale i tak je čekalo obrovské překvapení v podobě úplně nové třídy. Posuďte sami.

1trida.jpg