Jdi na obsah Jdi na menu
 


1. třída

Příspěvky

Březen 2018

2. 4. 2018

V březnu jsme konečně přivítali jaro. V prvouce jsme si povídali o přírodě na jaře, hrách dětí a bezpečnosti při jejich provozování. V tomto měsíci nás navštívil Bovýsek a děti měly velkou radost. Ve škole jsme měli divadelní představení „Tradice, čepice, truhlice“, které dětem připomnělo význam Velikonoc. Před velikonočními prázdninami jsme měli ve škole velikonoční projekt, kde si všichni mohli vyrobit různé dekorace. V hodinách hudební výchovy prvňáčci velmi rádi zpívají a muzicírují. V matematice počítáme v oboru 0-20 , řešíme slovní úlohy. V českém jazyce umíme číst již téměř všechna písmenka, v psaní nám přibývají stále další. Ve čtení se děti stále více zdokonalují, nezbývá než procvičovat a procvičovat. smiley

1.jpg

1trida.jpg

 

Sportovní úspěchy žáka I. třídy

25. 3. 2018

Oliver Šoffer, žák naší I. třídy, se aktivně věnuje freestyle snowbordingu a ve své věkové kategorii dětí do 10ti let sbírá první velké úspěchy. V průběhu letošní zimní sezóny získal v různých závodech dvakrát třetí a jednou druhé místo. Jeho největším dosavadním úspěchem je bronzová medaile z Mistrovství České republiky, které pořádala asociace Czech snowboarding. Oliverovi k jeho sportovním úspěchům moc gratulujeme a přejeme mu, aby se mu takto dařilo i nadále. 

Vedení školy

fb_img_1517869169910.jpg

img_20180311_165256064.jpg

 

Únor 2018

27. 2. 2018

Měsíc únor nám všem utekl velmi rychle. Prvňáčci se vrátili po pololetních prázdninách plni síly do dalšího pololetí.  Za okny na nás začalo svítit sluníčko, a proto je nejvyšší čas začít si povídat o příchodu jara a tradičních jarních zvycích.  Někteří z nás se zúčastnili Masopustního průvodu, který je již tradiční akcí, které se škola účastní před Velikonoci.  V rámci tělesné výchovy začali prvňáčci jezdit na plavání. V hodinách hudební výchovy velmi rádi zpívají a muzicírují. V prvouce začínáme procvičovat hodiny. V matematice se pomalu přesouváme do druhé desítky, rozkládali jsme čísla, pracovali s číselnou řadou, řešili slovní úlohy a hráli hry. Ve čtení se děti stále více zdokonalují, učí se číst i psát další nová písmenka, abecedu. Povídali jsme si o nadcházejících jarních prázdninách, na které se všechny děti moc těšily. Doufám, že se stejně tak těší do školy zpět po prázdninách.

111.jpg

 

Leden 2018

4. 2. 2018

V lednu jsme se naučili sčítat a odčítat v oboru 0 –10, psát a rozkládat čísla, pracovali jsme s číselnou osou, řešili slovní úlohy, hráli didaktické hry. Zároveň jsme si zopakovali geometrické tvary. V českém jazyce se stále více zdokonalujeme ve čtení, čteme čtyřslabičná slova a krátké věty, píšeme dvojslabičná slova a učíme se číst a psát další nová písmena a hlásky. Budeme přecházet v psaní slov podle diktátu a opis jednotlivých slov. V prvouce jsme se zabývali výživou lidského těla, zdravím, péčí o tělo a částmi lidského těla. Prvňáčci se těšili na své první vysvědčení, které dostali  31. ledna.

1vys.jpg

 

Prosinec 2017

29. 12. 2017

V prosinci jsme se naučili sčítat a odčítat v oboru 0 – 7, rozkládat čísla a pracovali jsme s číselnou osou.  Zároveň jsme si zopakovali geometrické tvary. V českém jazyce čteme tříslabičná slova, píšeme slabiky a učíme se další, nová písmena a hlásky. Budeme přecházet v psaní slov a opis jednotlivých slov. V prvouce jsme se věnovali hlavně zimní přírodě a oslavě Vánoc. Celý prosinec jsme nacvičovali zpívání vánočních písní a koled, které jsme spolu s žáky celé školy zazpívali pod vánočním stromečkem.  Navštívili jsme představení v divadle Spejbla a Hurvínka. Ve škole nás navštívil Bovýsek, zástupce firmy, která dodává dětem do škol ovoce. Poslední den před vánočními prázdninami jsme měli ve třídě vánoční besídku, kde si děti předaly dárky, přinesly si cukroví a podívaly se na pohádku. Společně se opět setkáme po vánočních prázdninách. 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

 

Listopad 2017

1. 12. 2017

V listopadu jsme začali nacvičovat písně, které budeme zpívat pod vánočním stromečkem, vyzdobili jsme si třídu a zdobili jsme stromeček. Čteme, skládáme a rozkládáme slabiky, čteme jednoduchá dvojslabičná slova a jednoduché věty. Rozeznáváme krátké a dlouhé samohlásky. Už se nám nepletou písmenka, která jsme se doposud naučili. Slabiky z těchto písmen dokážeme již napsat. V prvouce jsme si povídali o podzimu a rodině. Zopakovali jsme si měsíce v roce, roční období, víme, které stromy na zimu opadávají a proč, kdy slavíme Vánoce a Mikuláše. V matematice sčítáme a odčítáme do 6, rozkládáme čísla, zaznamenáváme je do číselné osy, opakujeme geometrické tvary.

 

Říjen 2017

2. 11. 2017

V měsíci říjnu jsme se naučili spoustu nových písmenek, skládáme slova na slabiky, které zároveň čteme. Pokračujeme v uvolňovacích psacích cvičeních. Píšeme písmenka e, i. V matematice sčítáme a odčítáme do 5. Průběhem vyučování nás provází mnoho her a soutěží. V prvouce jsme si povídali o podzimu, zopakovali jsme si dny v týdnu a měsíce v roce. Poslední týden v měsíci jsme se začali připravovat na halloweenskou diskotéku a strašidelnou cestu, která se bude konat 2. 11 . V hudební výchově zpíváme, dramatizujeme a tančíme a prvňáčky hodiny velmi baví.

 

Vyšlo ve středu - prvňáci

22. 10. 2017

Ve středečním Kladenském deníku vyšly fotografie našich prvňáčků s paní učitelkou Mgr. Lenkou Crhovou a paní asistentkou Radkou Holubovou. Potěšte se s námi. smiley
Vedení školy

1.-trida-zs-vinarice_ucitrlka-lenka-crhova--asist.-radka-holubova.jpg

 

Září 2017

2. 10. 2017

V září si naši prvňáčci zvykli na nové prostředí a stali se z nich opravdoví školáci.

Průběhem našeho vyučování nás doprovází medvěd Brumbác. Učíme se mnoho básniček, říkanek a písniček, poznáváme první číslice, hlásky a písmena, dělíme slova na slabiky, rozeznáváme různé zvuky a tóny.

V prvouce jsme si povídali o naší třídě, chování o přestávce, bezpečné cestě do školy. Společně jsme prošli jednotlivé třídy ve škole a děti se seznámily s ostatními spolužáky.

V říjnu nás čeká program „ Veselé zoubky“, kde si připomeneme správné čištění zubů s kamarádem Hurvínkem a děti si odnesou domů dárečky.

V posledním týdnu jsme se zúčastnili besedy o bezpečnosti a první projektové akce -  divadla Karavana.