Jdi na obsah Jdi na menu
 


1. třída

Příspěvky

Leden 2019

3. 2. 2019

A máme tu rok 2019!  Věříme, že jste vykročili tou správnou nohou a všem přejeme pevné zdraví a pohodu.
Pro nás prvňáčky je leden moc a moc důležitý měsíc – čeká na nás naše úplně první školní vysvědčení. Ale to bude až poslední den v měsíci. Dočkáme se vůbec???
Leden uběhl velice rychle, protože jsme měli plno práce – nová písmenka  číst  i  psát;  počítat do 10; pomáhat pejskům v útulku  Bouchalka;  vyrábět  sněhuláky; začalo plavání. 
Čtvrtek 31. 1. 2019 – MÁME  VYSVĚDČENÍ !!!!!

p1010726.jpg

 

Prosinec 2018

28. 12. 2018

 Prosinec je pro děti přímo kouzelným měsícem, kdy se jim splní mnohá přání. Je totiž ADVENT  a na nás čekala vánočně vyzdobená třída. 
     Během prosince se kromě učení událo dost zajímavých akcí. 
     Hned na začátku měsíce jsme se byli podívat v další knihovně. Povídali jsme si tam o pohádkách, které k Adventu patří. Poslouchali jsme popletené pohádky a pak jsme pohádku kreslili. 
     Ve třídě nás navštívil Mikuláš a přivedl si s sebou andílky a čerty. Mikuláš věděl o všech našich drobných lumpárnách, andílci se za nás přimluvili, a tak čerti nikoho do pekla neodnesli. Všichni dostali sladkosti, někteří k tomu malou bramboru. Trošku jsme se báli, ale básničky jsme zvládli perfektně.
     Další velmi pěknou akcí byla ukázka dravých ptáků v tělocvičně školy. Bylo to úžasné, jak nám létali nad hlavami a jak pán zajímavě vyprávěl.
     Celý prosinec  jsme trénovali koledy a 20. 12. jsme je společně s ostatními žáky školy zazpívali pro rodiče. Bylo to krásné.
     Poslední den před prázdninami jsme se neučili! Pili jsme čaj, jedli vánoční cukroví, vyráběli přáníčka a vánoční řetěz, byli jsme popřát ve všech třídách 1. stupně, paní vychovatelce, paní uklízečce  a také celému vedení školy. Hlavně jsme si rozdali dárky!!! To byla nádhera.
A hurá – jsou tu VÁNOCE!
Sejdeme se v novém roce – v roce 2019. Všem přejeme mnoho pohody, klidu, štěstí a hlavně zdraví.
                                                                         žáci + paní učitelka

 

Listopad 2018

2. 12. 2018

V listopadu kromě učení bylo několik důležitých událostí.
  • Naše republika slavila na konci října 100 let. Ve škole byla zajímavá výstava, na které jsme se také podíleli svou činností na Vv. Pak jsme shlédli v listopadu  divadlo k tomuto stoletému výročí.
  • V úterý 13. 11. jsme navštívili Městskou knihovnu v Kladně na Sítné. Seznámili jsme se s prostředím knihovny, s knížkami a také se sovou Rozárkou, která nám o knížkách poutavě vyprávěla. Tento den byl vyhlášený dnem LASKAVCE (Den dobrých skutků). My jsme cestou v autobuse pouštěli starší lidi sednout, chovali se tichounce, abychom nikoho nerušili. To bylo samozřejmostí. Také jsme splnili přání paní knihovnice a vyrobili pro knihovnu knížku ABECEDA.
  • Velká událost našeho života přišla ráno ve středu 14. 11. - hned  po příchodu do třídy  na nás čekal na lavici SLABIKÁŘ – důležitá učebnice prvňáčků.
  • Závěr měsíce – již celá třída píše perem!
 
Zde se můžete podívat na fotografie z měsíce listopadu. 
 

Říjen 2018

31. 10. 2018

 Máme 2 měsíce školy za sebou a čekají nás první opravdické školní prázdniny.
Budeme si je užívat stejně jako školu. Již čteme (slabiky, slova, věty), píšeme (někteří dokonce už perem), počítáme, cvičíme, kreslíme, zpíváme, povídáme si o podzimu, který se nám povedlo „zavařit“. Přinesli jsme si plody podzimu (kaštany, žaludy, ořechy, jeřabiny, šípky,…), naskládali do sklenice, aby vše barevně ladilo a „zavařili“. Ve třídě máme moc pěknou výstavu.
Ze zbylých listů jsme nalepili pěkné panáčky. 
     Již víme, že škola jsou povinnosti, ale taky zábava.

p1010691.jpg

p1010694.jpg

 

Září 2018

25. 9. 2018

Pondělí  3. září 2018 – to byl  velmi důležitý den. Rodiče nás vedli poprvé do školy, aby se z nás stali opravdoví školáci. Na cestu nám pršelo – určitě štěstí. Sešli jsme před školou se školáky z ostatních ročníků a s paní učitelkou. Přivítala nás paní ředitelka a potom nás žáci 9. třídy odvedli do naší 1. třídy, kde jsme měli připraveno plno nových krásných školních pomůcek a učebnic. Máme nové lavice, skříně, interaktivní tabuli a dokonce jsme od žáků 8. třídy dostali nádherný velký koberec. Moc děkujeme a každý den ho dost využíváme. Ve škole si pomalu zvykáme. Každodenně zažíváme něco nového, pilně se učíme, doma píšeme domácí úkoly a děláme radost paní učitelce a rodičům.

 

První třída

9. 9. 2018

Už týden jsou naši prvňáčci ve škole. Byl to pro ně týden plný změn a nových zážitků. Našli si zde kamarády, seznámili se s paní učitelkou a začali s uvolňovacími cviky.

Většina z nich školu znala z kroužků Pohyboví šikulové a Škola nanečisto, ale i tak je čekalo obrovské překvapení v podobě úplně nové třídy. Posuďte sami.

1trida.jpg