Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuality MŠ

Příspěvky

Letní provoz MŠ

20. 1. 2019

 

Školka v přírodě 2019

20. 1. 2019

 

NOVÉ FOTOGRAFIE

24. 11. 2018

 

Výlet do dolu Mayrovka

26. 9. 2018

 

Zahájení kroužku angličtiny

16. 9. 2018

 

Poděkování paní Suldovské

4. 6. 2018

 

INFORMACE PRO RODIČE NOVĚ NASTUPUJÍCÍCH DĚTÍ

22. 8. 2017

Co potřebují děti v MŠ za oblečení?

Děti potřebují:

a) věci do třídy = bačkory s pevnou patou, tepláčky (leginy, sukně, kraťasy...), tričko

b) věci na ven - dle počasí = tepláky, kraťasy, botasky, kšiltovka, mikina, bunda

Do deště: pláštěnka, holínky

Do sněhu: oteplovací kalhoty, kombinéza

c) na stálo budou mít děti v MŠ ve svém sáčku náhradní oblečení = spodní prádlo, ponožky-punčocháče, tričko, tepláčky

d) na spaní = pyžamko

NE boty typu cross

Prosíme, aby veškeré oblečení bylo podepsané včetně bot a holínek, a to příjmením, nikoli iniciály.

Ve školce dětem zůstávají natrvalo holínky, dále pláštěnka a náhradní oblečení (vše v sáčku na svojí značce).

Doporučujeme dávat dětem starší oblečení, aby si dítě své věci poznalo a Vy jste neměli strach, že se nové oblečení ušpiní či poškodí.

Mohou mít děti na krku řetízek?

Nedávejte dětem do školky žádné řetízky na krk či holčičkám velké náušnice. Myslete na bezpečnost svých dětí – při hrách, při cvičení. Hrozí také riziko ztráty.

Jak dlouho si nechávají děti ve školce pyžamo?

Pyžamko si děti, které budou spát, přinesou na začátku týdne a vždy v pátek si dávají po spaní použitá pyžamka do svého sáčku. Vezměte pyžamo domů na vyprání a nezapomeňte přinést v pondělí nové.

Jak v září poznám, kde má moje dítě přihrádku?

Na konci srpna bude viset seznam dětí s přiřazením do příslušné třídy na venkovní nástěnce mateřské školy. První den v září bude seznam značek, jména dětí a jméno třídy, kam Vaše dítě bude patřit, zveřejněn jak na vchodových dveřích naší školky, tak v jednotlivých šatnách.

Jaká je otevírací doba školky?

Školka je otevřena od 6.30 hod. do 16.30 hod. Prosíme rodiče, aby své děti vodili do školky před osmou hodinou, v osm hodin se již zamyká, musíme nahlásit počty dětí do kuchyně. Ať máte tedy dost času na převlečení dětí a rozloučení se s nimi.

Musí dítě ve školce spát?

Pokud jste nahlásili své dítě na celodenní provoz, ale chcete si ho brát po obědě domů, je to čistě na Vás.

Doporučujeme zejména u nejmenších dětí, při adaptačním režimu na školku je určitě vhodné brát si děti po obědě domů (pochopitelně pokud nemusíte nastoupit na celý den do práce).

Může si vzít dítě do školky vlastní hračku?

Hračky máme ve školce společné a máme jich opravdu dostatek. Není zcela vhodné brát si hračku z domova. Výjimkou je plyšáček na spaní.

Jakým způsobem máme omlouvat dítě ve školce (pro nemoc atd.)?

Rodiče omlouvají dítě do 8 hodin nebo při plánované nepřítomnosti předem. Rodiče jsou povinni omluvit nepřítomnost dítěte do 3 dnů.

A to telefonicky na školní telefony, nebo napište mail.

Telefonní číslo do školky: 312 274 554, 733 738 885, e-mail: skolkavinarice@volny.cz

Na závěr

Milí rodiče,

v naší školce jsou samí profesionálové, děti budou v těch nejlepších rukách. Nebojte se nás na cokoli zeptat, těšíme se na vaše děti i na vás.

Důležité upozornění - sledujte, prosím, naše nástěnky i webové stránky, kde jsou zveřejňovány veškeré informace o chodu školky, o chystaných akcí atd.

Těšíme se na vzájemnou spolupráci,

Vaše školka

 

Desatero pro rodiče budoucích prvňáčků

17. 2. 2017

V rámci příprav materiálu Konkretizované očekávané výstupy RVP PV vzešel, na základě četných dotazů rodičů, také návrh materiálu popisující základní požadavky pro děti předškolního věku, který by mohli využít rodiče.

Vstup do první třídy základní školy představuje pro dítě velkou životní změnu. Mění se role dítěte, prostředí, dospělí i vrstevníci, denní program, náplň činnosti, nároky i požadavky. Aby dítě mohlo zvládnout tuto náročnou situaci bez vážnějších problémů, mělo by být nejen dostatečně vývojové a sociálně zralé, ale také dobře připravené. 

Materiál nabízí rodičům dětí předškolního věku základní informace toho, co by mělo jejich dítě zvládnout před vstupem do základní školy. Jsou zde zachyceny jak výchovné, tak vzdělávací předpoklady. Je třeba mít ale na zřeteli, že zrání dítěte je nerovnoměrné, že každé dítě nemusí všech parametrů dosáhnout, ale může se k nim přiblížit.

Přehled základních dovedností propojuje a sjednocuje cíle rodiny a školy. Proto je velmi důležitá spolupráce rodiny a školy, která se podílí na vzdělávání dítěte.

Soubor Desatera pro rodiče dětí předškolního věku a další informace si stáhněte kliknutím zde.